Roland Garros 2020: Jak Dominica Thiema téměř srazila na kolena mistrovská třída Huga Gastona

Dominic Thiem a Hugo Gaston

Dominic Thiem a Hugo Gaston

Pád na zem není nejběžnějším úderem na zem, který v tenise vidíte, vzhledem k množství přestrojení a ovládání, které je k jeho stažení zapotřebí. A dobře provedený drop shot je ještě vzácnější. To je pravděpodobně důvod, proč diváci milují, když hráči jako Roger Federer a Novak Djokovic používají svůj hedvábný dotek k provedení jedné z těchto krás a překvapení svých protivníků.Hugo Gaston však v neděli dostal zcela nový význam, když ve čtvrtém kole Roland Garros málem překonal rozruch roku proti Dominicu Thiemovi.Pro Gastona nebyl drop shot překvapivou taktikou ani rafinovanou změnou. Francouz to místo toho použil jako zásobní střelbu, která spustila plnohodnotný nápor kapek, což téměř srazilo úřadujícího šampiona US Open na kolena.

Dominic Thiem si vytvořil zvyk stát 10 stop (nebo více) za základní čárou a využívat svou surovou sílu k tomu, aby své protivníky svalil do podrobení. Ale každý, kdo ho sledoval, jak to dělá, musel přemýšlet o tom, jak účinný by drop drop byl, kdyby byl pravidelně používán proti Rakušanovi.V neděli Hugo Gaston ukázal světu, jak se to dá udělat. Uvedl teorii do praxe na největších fázích tenisu, díky čemuž byl vzrušující - a také poučný - pohled.tenisová raketa pro 3 roky staré

Podívejte se také na: The Complete Rozpis French Open 2020Dominic Thiem čelil mamutím 55 střelám od Huga Gastona

Navzdory tomu, že ve třetím kole získal Stan Wawrinka to nejlepší, nedostal Hugo Gaston příliš šancí způsobit rozrušení proti Dominicu Thiemovi. Koneckonců, Thiem je v současné době pravděpodobně druhým nejlepším antukovým kurtem v oboru a letos také patří mezi favority titulu.I když na začátku byly v táboře Thiem nějaké obavy, byly rozptýleny, když se svět č. 3 rozběhl ke dvěma sadám, aby miloval vedení.

Dominic Thiem

Dominic Thiem

kde mohu hrát raketbal poblíž mě?

V tu chvíli si Gaston uvědomil, že oklamat svého protivníka není možné; prostě neměl potřebnou svalovou sílu. Rozhodl se tedy využít toho, že se Thiem utábořil hluboko za základní čárou, a prakticky na každý bod začal vhazovat střely.

I po asi tuctu výstřelů, které ho porazily, Dominic Thiem odmítl ustoupit ze svého obranného postavení na hřišti. A Gaston, očividně potěšen, že střela fungovala tak dobře, šel naplno se strategií.

Gaston nakonec v zápase 55krát nasadil drop drop, z toho byl 40krát přímo či nepřímo úspěšný. Dvacetiletý mladík měl na některé střely také trochu štěstí, když je Thiem pronásledoval, ale nevysvětlitelně posunul své returny do široka.

Někteří by ale řekli, že Gaston si své štěstí vysloužil. Lze namítnout, že Francouzi se podařilo Thiema totálně rachotit pomocí drop dropu, do té míry, že Rakušan přestal jasně myslet.

Hugo Gaston se pokusil o 55 střel proti Dominic Thiemovi

Hugo Gaston se pokusil o 55 střel proti Dominicu Thiemovi

Dav si přístup místního hrdiny náležitě užíval a na konci čtvrtého setu byl každý úspěšný výstřel od Gastona uvítán bouřlivým potleskem. Na konci čtvrtého setu se zdálo, že Dominic Thiem byl také svázán do uzlů; Tváří v tvář Francouzově inteligentnímu umístění střely nemohl nic udělat.

Gaston znovu a znovu zval Thiema k síti obratným kapátkem, než chladně zvedl vznešený lalok přes hlavu Rakušana.

Jsem dokumentární film Patricka Swayzeho

Co také pomohlo Hugovi Gastonovi ve třetím a čtvrtém setu, byla jeho schopnost běžet na Měsíc a zpět v každé jednotlivé rally. Francouz měl v průběhu soutěže na mysli jednu věc - vrátit míč zpět do hry bez ohledu na cenu. A v tom byl do značné míry úspěšný.

Vybaven pozoruhodnými reflexy a očekáváním zůstal Gaston na shromážděních déle, než by kdokoli mohl očekávat. Střely podobné střelám Dominika Thiema, které by u většiny protivníků byly vítězi, se stále vracely; nebylo žádným překvapením, že Rakušan vypadal v polovině zmateně a frustrovaně.

Thiemův trenér Nicolas Massu také vypadal ohromeně; bylo jasné, že neměl tušení, jak se jeho svěřenec tak snadno stal obětí Gastonova herního plánu. Thiem byl v minulosti příležitostně kritizován za nedostatek plánu B a tato slabina jeho hry se v neděli opět projevila.

Rakušan věděl, že rally budou trvat déle než normálně, věděl, že nebude schopen zasáhnout Gastona těžkou rotací, a věděl, že se blíží výstřely. Ale nedokázal najít způsob, jak se tomu postavit.

Dominic Thiem

Dominic Thiem

Dominic Thiem potřeboval dostat se z vězení a potřeboval to rychle. Dostal to svou nejsilnější střelou - forhendem.

S nějakou nově nabytou silou v polovině pátého setu začal Thiem uvolňovat totální rozrývače na svůj naruby forhend. Srovnáním výstřelu a mířením na čáry Thiem nedal Gastonovi čas ani zareagovat - natož aby vytáhl své cenné střely.

kreslení tenisového kurtu

Ke konci závěrečných fází zápasu už Dominic Thiem nebojoval proti padajícím střelám a Gaston také nedokázal vytáhnout dost kvalitních. Ale nervy byly pro Rakušana stále faktorem, protože při podání na zápas podával dvojchybu.

Mělo toto šíleně neskutečné utkání ještě další podivný zvrat? Odpověď byla ne, protože Thiem po přenesení veškeré své vůle a energie do svých výstřelů pevně držel. Rakušan zahájil několik forhendů bazuky a nakonec se mu podařilo potlačit Gastonovu výzvu a rezervovat si místo ve čtvrtfinále.

Šampion v Dominicu Thiemovi nakonec vyšel ze zimního spánku. Skoro to vypadalo, že se rozhodl, že z Roland Garros nevyjde tak brzy, natož k tak bizarní taktice. Někdo by ale mohl říci, že Thiem měl štěstí, že našel své nejlepší forhendy zhruba ve stejnou dobu, kdy Gaston začal selhávat při střelách.

Dominic Thiem dokázal přežít zděšení vítězstvím 6-4, 6-4, 5-7, 3-6, 6-3. Ale každý fanoušek, který by zápas sledoval, by naklonil svůj klobouk 20letému Hugovi Gastonovi, který pro věky vytvořil strategickou mistrovskou třídu.

A každý hráč, který by zápas sledoval, by si zvnitřnil téměř spolehlivý způsob, jak se dostat pod kůži Dominica Thiema: stačí jít na drop shot každý jednotlivý bod.


Sledujte Sportskeeda a získejte nejnovější informace Výsledky French Open 2020 a Plán

Populární Problémy

Jak postupovat, pokud vám hrozí riziko asymptomatického přenosu koronaviru. Je naprosto normální cítit se během pandemie COVID-19 neklidně, zvláště pokud jste právě testovali pozitivně. Pokud jste nezobrazili žádné z ...

UNC přebírá Texas A&M v Orange Bowl 2021 v sobotu večer. Pokud nemáte kabel, zde je návod, jak můžete sledovat živý přenos hry online.

Shrnutí největší akce z mistrovství.

Novak Djokovic zlepšil svůj rekord vítězství a prohry v semifinále Australian Open na 9: 0, když ve čtvrtek porazil Aslana Karatseva ve dvou setech.

Angelique Kerberová, která letos nezískala titul, zahájila svůj poslední turnaj roku 2017 WTA Elite Trophy poraženě.

Jak zlepšit svoji agilitu. Agility označuje kvalitu rychlosti nebo vynalézavosti, která se může týkat vašich fyzických nebo mentálních schopností. Http://www.merriam-webster.com/dictionary/agility Být agilní není přirozená vlastnost, takže jste ...