Poslední ukázka Rome Masters 2019: Rafael Nadal vs. Novak Djokovič

Může Rafael Nadal získat v Římě svůj 9. titul?

Může Rafael Nadal získat v Římě svůj 9. titul?

Neúprosný, nemilosrdný a dominantní - tato slova popisují výkon Rafaela Nadala proti Stefanosu Tsitsipasovi v jeho semifinálovém střetu na Italian Open, který vtrhl do svého prvního finále antukové sezóny v Římě. Nadal, kterého řecký mladík omráčil minulý týden v Madridu, svou ztrátu odčinil přesvědčivým způsobem, když za hodinu a 43 minut přeletěl kolem Tsitsipase 6-3, 6-4, za pouhou hodinu a 43 minut, aby se konečně dostal do semifinále letošní překážka na antuce.

Ve finále se Nadal, osminásobný římský šampion, setkává s mistrem světa Novakem Djokovičem č. 1, což lze popsat jen jako vysněné finále; bude to jejich druhé setkání a druhé finále v tomto roce - tito dva zkřížené meče ve finálovém finále Australian Open, kde zvítězil Djokovič.

jak učit tenis

Když v Madridu Nadal prohrál své třetí po sobě jdoucí semifinále antukové sezóny, vypadalo to pro Španěla bezútěšně. Ale v Římě na nás Nadal působil dojmem, že jsme tygři v koutě, lačnící po úspěchu a znovu dokazující svou pevnost na antuce; tento týden dostál svému vyúčtování.

Zejména v semifinále Nadal představil svůj úplný repertoár záběrů, vystavil ohromující forhendy a brutální základní hru, aby Tsitsipas nemohl odpovědět. Jeho dosavadní výkony v italském hlavním městě byly jako závan čerstvého vzduchu a vyčistily jakýkoli oblak pochybností, které se vznášely kvůli jeho nekonzistentním výkonům vedoucím do Říma.

Novák Djokovic

Novák Djokovic

sada na opravu tenisových bot

Zatímco Rafael Nadal vplul do finále v Římě, jeho soupeř, patnáctinásobný grandslamový šampion Djokovič musel ve čtvrtfinále čelit přísným testům svých odolných argentinských soupeřů Juana Martina del Potra a Diega Schwartzmana.

Jedním z aspektů, které udělaly zázraky pro světovou jedničku, zejména ve druhé polovině jeho kariéry, je vichřice, kterou v sobě nese, a to nejen z jednoho zápasu do druhého, ale také z jednoho turnaje do druhého. Jeho mentální odolnost je nesporná, a proto se ukázalo, že je téměř nemožné dostat se přes Djokoviče, když pracuje v plné síle. Del Potro a Schwartzman opět nahlédli do Srbovy ohromné ​​vůle, která ji nahradila do jeho třetího finále v tomto roce.

V neděli se v Římě proti sobě postaví světová jednička a světová jednička dvaapadesáté, přičemž Djokovič držel v dosavadním rekordu hlavy na hlavu náskok 28: 25 před Španělem.

Toto finále letos nerozhodne jen o šampionovi v Římě, ale poslouží také jako prequel na French Open. Djokovič a Nadal budou nepochybně startovat jako přední závodníci a triumfovat v Paříži.

Pokud Nadal vyhraje finále, může Španěl zahájit svou obrannou kampaň na French Open s obnovenou důvěrou ve svou hru; bude to pro něj také významná podpora morálky proti Djokovicovi, který mu na začátku tohoto roku předal neuspokojivou porážku v Melbourne.

Vítězství pro Djokoviče posune světovou jedničku na místo řidiče a určitě jej učiní favoritem č. 1 na získání 2. titulu na French Open před „antukovým králem“.

Je velmi nutné, aby Nadal umlčel své duševní démony, než bude bránit svou doménu v Rolland Garros. Přijde to snadno - porazit Djokoviče není snadný úkol.

Oba gladiátoři, velvyslanci hry, mají 33 titulů ATP Masters, každý. Podaří se Nadal zvednout svůj 9. titul v Římě, nebo Djokovič uteče se svou hybnou silou a získá rekordní 34. titul Masters 1000?

kde mohu sledovat kopce

Bylo by zajímavé a poutavé sledovat, jak se příběh odvíjí v poslední kapitole letošní akce Rome Masters 1000!

Předpověď: Rafael Nadal vyhrál ve třech setech

Populární Problémy

Zde je návod, jak sledovat online Anthony Pettis vs Donald 'Cowboy' Cerrone a všechny přípravné zápasy UFC 249, pokud nemáte kabel.

Rafael Nadal se stáhl z Wimbledonu a olympijských her v Tokiu, aby chránil své tělo po vyčerpávající jílovité sezóně, která skončila semifinálovou porážkou Novaka Djokoviče na Roland Garros.

Jak si zabalit ruce pro MMA. Správné zabalení rukou pomáhá předcházet zranění při tréninku a během zápasů MMA. Smíšení váleční umělci vyžadují hodně podpory zápěstí, takže začněte omotáním zápěstí alespoň 3krát. Uchovejte si ...

Už jste si někdy koupili nový pár bot, abyste zjistili, že vám zabíjejí nohy? Neber je zpět. Lze je opravit jednoduše tak, že je rozbijete. Ve skutečnosti je neporušíte, ale zvyknete si na své | nohy. Tady jsou...

Jak zabránit svazkům. Federální zákon zaručuje vašim zaměstnancům právo připojit se k odborové organizaci nebo ji vytvořit. Federální zákon také zakazuje diskriminaci zaměstnance za pokus o vstup do odboru. Https://www.thehrspecialist.com/36119/Unions_in_the_s ...

Cvičení je skvělé pro vaše fyzické i duševní zdraví, ale jak často byste měli chodit do posilovny? Přestože pro váš cvičební plán neexistují žádná tvrdá a rychlá pravidla, existuje několik obecných zásad, kterými se můžete řídit. wikiHow ...