Poslední ukázka Rome Masters 2019: Rafael Nadal vs. Novak Djokovič

Může Rafael Nadal získat v Římě svůj 9. titul?

Může Rafael Nadal získat v Římě svůj 9. titul?

Neúprosný, nemilosrdný a dominantní - tato slova popisují výkon Rafaela Nadala proti Stefanosu Tsitsipasovi v jeho semifinálovém střetu na Italian Open, který vtrhl do svého prvního finále antukové sezóny v Římě. Nadal, kterého řecký mladík omráčil minulý týden v Madridu, svou ztrátu odčinil přesvědčivým způsobem, když za hodinu a 43 minut přeletěl kolem Tsitsipase 6-3, 6-4, za pouhou hodinu a 43 minut, aby se konečně dostal do semifinále letošní překážka na antuce.Ve finále se Nadal, osminásobný římský šampion, setkává s mistrem světa Novakem Djokovičem č. 1, což lze popsat jen jako vysněné finále; bude to jejich druhé setkání a druhé finále v tomto roce - tito dva zkřížené meče ve finálovém finále Australian Open, kde zvítězil Djokovič.jak učit tenis

Když v Madridu Nadal prohrál své třetí po sobě jdoucí semifinále antukové sezóny, vypadalo to pro Španěla bezútěšně. Ale v Římě na nás Nadal působil dojmem, že jsme tygři v koutě, lačnící po úspěchu a znovu dokazující svou pevnost na antuce; tento týden dostál svému vyúčtování.

Zejména v semifinále Nadal představil svůj úplný repertoár záběrů, vystavil ohromující forhendy a brutální základní hru, aby Tsitsipas nemohl odpovědět. Jeho dosavadní výkony v italském hlavním městě byly jako závan čerstvého vzduchu a vyčistily jakýkoli oblak pochybností, které se vznášely kvůli jeho nekonzistentním výkonům vedoucím do Říma.Novák Djokovic

Novák Djokovicsada na opravu tenisových bot

Zatímco Rafael Nadal vplul do finále v Římě, jeho soupeř, patnáctinásobný grandslamový šampion Djokovič musel ve čtvrtfinále čelit přísným testům svých odolných argentinských soupeřů Juana Martina del Potra a Diega Schwartzmana.

Jedním z aspektů, které udělaly zázraky pro světovou jedničku, zejména ve druhé polovině jeho kariéry, je vichřice, kterou v sobě nese, a to nejen z jednoho zápasu do druhého, ale také z jednoho turnaje do druhého. Jeho mentální odolnost je nesporná, a proto se ukázalo, že je téměř nemožné dostat se přes Djokoviče, když pracuje v plné síle. Del Potro a Schwartzman opět nahlédli do Srbovy ohromné ​​vůle, která ji nahradila do jeho třetího finále v tomto roce.V neděli se v Římě proti sobě postaví světová jednička a světová jednička dvaapadesáté, přičemž Djokovič držel v dosavadním rekordu hlavy na hlavu náskok 28: 25 před Španělem.Toto finále letos nerozhodne jen o šampionovi v Římě, ale poslouží také jako prequel na French Open. Djokovič a Nadal budou nepochybně startovat jako přední závodníci a triumfovat v Paříži.

Pokud Nadal vyhraje finále, může Španěl zahájit svou obrannou kampaň na French Open s obnovenou důvěrou ve svou hru; bude to pro něj také významná podpora morálky proti Djokovicovi, který mu na začátku tohoto roku předal neuspokojivou porážku v Melbourne.

Vítězství pro Djokoviče posune světovou jedničku na místo řidiče a určitě jej učiní favoritem č. 1 na získání 2. titulu na French Open před „antukovým králem“.

Je velmi nutné, aby Nadal umlčel své duševní démony, než bude bránit svou doménu v Rolland Garros. Přijde to snadno - porazit Djokoviče není snadný úkol.

Oba gladiátoři, velvyslanci hry, mají 33 titulů ATP Masters, každý. Podaří se Nadal zvednout svůj 9. titul v Římě, nebo Djokovič uteče se svou hybnou silou a získá rekordní 34. titul Masters 1000?

kde mohu sledovat kopce

Bylo by zajímavé a poutavé sledovat, jak se příběh odvíjí v poslední kapitole letošní akce Rome Masters 1000!

Předpověď: Rafael Nadal vyhrál ve třech setech

Populární Problémy

Plánování školních tanců vyžaduje spoustu času, úsilí a organizace, ale je to spousta zábavy! Než však můžete plány provést, musíte je schválit zaměstnanci a ředitelem. Zde je postup! Slušně vyhledejte ...

Stručný pohled na Wimbledon 7. den

Intenzivní soupeři River Plate a Boca Juniors nakonec v neděli uzavírají finále Copa LIbertadores. Zde je návod, jak sledovat zápas online, pokud jste v USA.

Pohled zpět na 5 největších wimbledonských finále vůbec.

Zde je návod, jak sledovat sezónu 3B hry „Shadowhunters“ online bez kabelu. Epizody „The Final Hunt“ budou závěrečnými epizodami série.

The Reds and Braves se setkají v kole NL Wild Card. Zde je návod, jak sledovat živý přenos každé hry online bez kabelu.