Vidět pozitiva: Odstoupení Rogera Federera z madridského mistrovstvíRoger Federer oznámil své odstoupení z Mutua Madrid Open 20162016 pro Rogera Federera byl převážně o zraněních a výběrech.Poté, co Švýcar Maestro letos odehrál pouze tři turnaje, odpočinul si více na těle a po zvážení všech svých možností přijal výzvu k hraní v turnaji. Finále na Brisbane Open, semifinále na Australian Open a čtvrtfinále na Monte Carlo Masters jsou pro tuto legendu ve zralém věku 34 let skvělými výsledky.servisní linka tenis

Federerova horlivost prozkoumat nechráněná území jeho výkonnostních rezerv a vůle zmáčknout každou unci motivace ho zatím drží, ale ne bez několika zklamání v této sezóně. Jeho kampaně na Miami Masters v březnu a probíhající Madrid Masters skončily ještě dříve, než začaly.

Když dorazil do Madridu, v táboře Federera zavládl mír Dobrou noc do Manoly Santany a brzy poté zasáhnout cvičné soudy. Byly vyhlášeny losování a ve čtvrtfinále se měl setkat se svým nemesis Rafaelem Nadalem, který, jak se zdá, našel svou hliněnou formu. V sobotu Federer narazil na starého nepřítele. Světlice v zádech, díky nimž byl rok 2013 zapomenutelný, přinutil Federera odstoupit z madridského mistrovství.Vystoupení z Madrid Open má v tuto chvíli větší prospěch pro Rogera Federera, a tady je důvod.Vyhnout se grindu v Madridu

Federerova remíza v Madridu byla těžká.

Ve třetím kole se mohl setkat s Dominicem Thiemem nebo Juanem Martinem Del Potrem.Thiem letos v žebříčku Emirates ATP udělal obrovský pokrok.Rakouská mladá zbraň, která se v současné době nachází na č. 14, získala svůj první letošní titul na okruhu ATP 500 a po uložení mečbolu také srazila „krále hlíny“ Rafaela Nadala v semifinále Argentina Open.

Clay je nejlepším povrchem Thiema a vzhledem k jeho současné formě by pro Federera byl těžkým soupeřem, kterého je třeba překonat. Del Potro návrat na turné byl také docela působivý.

dobré boty na tenis

Kdyby se Federer dostal přes Thiem nebo Del Potro, narazil by do zdi.

Rafael Nadal, čtyřnásobný šampion v Madridu, který, jak se zdá, našel své staré já, by bylo pro Federera téměř nemožné překonat. Po 18 měsících utápění v problémech důvěry a špatné formě získal Nadal tituly zády k sobě na antuce v Monte Carlu a Barceloně. Jeho obnovená horlivost vypadá zlověstně a byl by tím nejoblíbenějším, kdyby obě legendy zamkly rohy na jejich velmi očekávaném 35. setkání.

Federer loni prohrál v úvodním kole Mutua Madrid Open s Nickem Kyrgiosem. V těsných třech setech, z nichž všechny byly nerozhodné, Federer promrhal několik mečbolů, než konečně hodil ručník. Bez bodů na obhajobu z loňského ročníku Madrid Open nesklouzne dolů v žebříčku, protože Stan Wawrinka, nejbližší hráč za ním, je o dobrých 1100 bodů ATP pozadu.

Příprava na Řím

Období jílu je dlouhé a nikoho nešetří.

Proti únavě není imunní ani nadlidský a vládnoucí č. 1 Novak Djokovič. Po dalším dvojnásobném potěšení z březnových mistrů vypadal Djokovič nevyrovnaně a opotřebovaně v Monte Carlu. V prvním kole byl vyloučen Jiřím Veselým.

Losování druhé velké trojky a Wawrinky není na Mutua Madrid Open 2016 snadné.

Ve čtvrtfinále se Djokovič mohl setkat s Jo-Wilfriedem Tsongou. Ačkoli Srb vyhrál všechna jejich předchozí setkání na antuce, Francouz, když byl v nejlepším výbušném prostředí, není snadné zkrotit. Jejich epický čtvrtfinálový střet na Roland Garros v roce 2012 je toho důkazem.

Nadal měl v Andrey Kuzněcovovi záludného soupeře druhého kola. Kuzněcov letos posunul Nadala na tři sety v Dauhá a poslední dobou hraje velmi dobře. Goffin čeká ve třetím kole. Belgičan je dalším hráčem, který vyšplhal po žebříčku nahoru a užívá si vyhlídky na hru na antuce. Podařilo se mu také zaznamenat své první vítězství proti Top 10 v roce 2016.

Španěl od té doby relativně snadno porazil Kuzněcova ve dvou setech, ale v dalším kole narazí na rychle rostoucího Goffina.

Obhájce titulu v Madridu Murray se ve třetím kole setká s Gillesem Simonem. Simon vyhrál své vůbec první setkání s antukou v roce 2007 na Rome Masters. Skot, který se ve svém druhém setkání na antuce prosadil ze Simona, má před sebou úkol.

přijď nerozhodný pravidla tenisu

Oba jejich antukové vhazování vyčerpávalo tři settery a Murray může očekávat ještě jednoho. Pokud by Murray postoupil dále, Tomáš Berdych se s ním setká ve čtvrtfinále. Berdych vyhrál své poslední setkání na antuce v Madridu v roce 2013.

Wawrinka čelí Kyrgiovi ve svém druhém. Vzhledem k jejich historii a tvorbě výstřelů to bude bezva zápas ve všech ohledech.

Rome Masters následuje brzy po Madrid Masters. Vzhledem k tomu, že to tento týden zvládli všichni špičkoví hráči, bude pro ně těžký úkol navázat na další řadu dobrých výkonů v následujícím týdnu. Když Federer dostane týden na ošetřování zad a zlepšení kondice, má větší šance dostat se do pozdějších fází turnaje než v Madridu. Federer musí obhájit 600 bodů ATP z loňského kotviště ve finále v Římě.

Může přidat nepolapitelný titul v Římě? Vzhledem k jeho současnému stavu je to docela ambiciózní, ale ne nemožné, pokud získá příznivou remízu. Má také větší šance získat v Římě další tři vítězství v zápase a překonat Ivana Lendla s 1 071 výhrami.

Další výstřel na svět č. 2

Federer před Murrayem před Monte Carlo Masters zaostal jen o 120 bodů ATP. Federerův čtvrtfinále a Murrayův postup do semifinále dále prohloubily tento rozdíl na méně než 400 bodů.

Murray loni zaznamenal senzační vítězství nad Nadalem, aby získal svůj vůbec první titul Madrid Masters. Letos se mohl v semifinále setkat s omlazeným Nadalem. Semifinálový výjezd pro Murraye by mohl znamenat ztrátu světa č. 2 před Rogerem Federerem před trávní sezónou, přesně takový scénář, který chce Federer zamířit do své oblíbené části sezóny.

I když Murray vybojuje Nadala, aby dosáhl finále v Madridu, pravděpodobně se setká s Novakem Djokovičem, který je dobře odpočatý a má chuť jet do Madridu. Dosažení madridského finále může Murrayovi pomoci udržet si náskok v tabulce Žebříčků, ale může to být pro braní, pokud se mu nedaří.

Před námi dlouhá sezóna

Federer má nabitý program na druhou polovinu roku po Roland Garros.

Zatímco ho nepolapitelný 18. Slam pronásleduje, Federer má naději, že ho přidá ve Wimbledonu, posvátném portálu, kde našel největší úspěch. Federer ve svém pátrání po dalším Wimbledonu přidal do svého plánu Stuttgart před příchodem na SW19. Vzhledem k tomu, že olympijské hry v Riu mají začít v srpnu 2016, tři dny před svými 35. narozeninami, musí Federer zůstat v nejlepší formě, aby mohl s Martinou Hingisovou hrát remízu jednotlivců a smíšenou dvojku.

Davis Cup zůstal dlouho nepolapitelný, ale Federer během necelého týdne překonal nepříjemné zranění zad, aby si zajistil svůj první daviscupový titul.

jak léčíte tenisový loket doma

Může to udělat znovu?

Může vyhrát Řím? Může vyhrát Wimbledon? Může vyhrát olympijské zlato?

Cesta vpřed v roce 2016 není pro Rogera Federera jednoduchá. Nepolapitelný 18. grandslam a olympijské zlato lákají tohoto skvělého hráče, ale jeho zranění a věk budou největší překážkou v jeho závodě s časem.

Od této chvíle mu vytažení z Madridu dlouhodobě prospěje více. Je to další rozumný krok švýcarského Maestra, aby si ušetřil čas, jeden z mnoha v průběhu let, díky nimž byl relevantní a hladový.

Populární Problémy

Australian Open odstartovalo a tenisový svět ještě nikdy nebyl tak zaneprázdněn! Podívejte se na všechny mimosoudní akce, které se v uplynulém týdnu odehrály. .

Roger Federer získává 7. titul v Halle, když ve dvou setech porazil kolumbijského Alejandra Fallu.

ESPN souhlasí s ATP na dlouhodobou dohodu

Nate Diaz vs Jorge Masvidal dělá z UFC 244 jednu z nejočekávanějších událostí roku. Zde je návod, jak koupit UFC 244 PPV prostřednictvím ESPN Plus.