Statistika dne: Carlos Alcaraz nyní vyhrál sedm z posledních osmi zápasů proti top 5 hráčům – a dalším je Novak Djokovič

Ve čtvrtfinále Roland Garros v úterý večer porazil pátého Stefanose Tsitsipase 6:2, 6:1, 7:6 (5).

Nemůžete být č. 1, aniž byste měli skvělé výsledky proti špičkovým hráčům a Carlos Alcaraz to během posledních 15 měsíců posunul na novou úroveň – a v úterý večer byl na ještě vyšší úrovni.

Španěl prošel prvními dvěma sety a poté odrazil pozdní vlnu, aby porazil pátého Stefanose Tsitsipase na Roland Garros 6-2, 6-1, 7-6 (5), aby se nejen dostal do semifinále turnaje. na antukovém majoru poprvé, ale zaznamenal sedmou výhru v posledních osmi zápasech proti hráčům z Top 5, což byla řada, která začala v Miami loni.

d. Č. 4 Nadal v Madridu 2022, 6-2, 1-6, 6-3
d. Č. 1 Djokovič v Madridu SF 2022, 6-7 (5), 7-5, 7-6 (5)
d. Č. 3 Zverev v roce 2022 Madrid F, 6-3, 6-1

l. na č. 3 Zverev v QF 2022 na Roland Garros, 6-4, 6-4, 4-6, 7-6 (7)
d. Č. 5 Tsitsipas v roce 2023 Barcelona F, 6-3, 6-4
d. Č. 5 Tsitsipas v QF 2023 na Roland Garros, 6-2, 6-1, 7-6 (5)

Vítězství Alcarazu také představuje absolutní trhák semifinále proti 22násobnému grandslamovému šampionovi Novaku Djokovičovi.

Alcaraz vede proti Tsitsipasovi 5:0 ve své kariéře.

Zdálo se, že Alcaraz v úterý večer směřuje k ještě dominantnějšímu vítězství nad Tsitsipasem – poté, co vyhrál pár 34minutových setů, poskočil ve třetím setu do vedení 5:2 a získal dvojitý mečbol, když Tsitsipas podával za stavu 15- 40 v této hře.

Tsitsipas vykopal držení, aby smazal rozdíl na 5-3, zlomil Alcaraze na 5-4 a znovu podržel 5-all – vybojoval třetí mečbol při svém podání – a Řek nakonec dotáhl do remízy – přestávka.

Ale Alcaraz se chopil brzké krátké přestávky a nepustil, nakonec zápas uzavřel po dvou hodinách a 12 minutách na hřišti.

Další, další top 5 hráč, a nejen žádný Top 5 hráč — Novak Djokovič, aktuální č. 3, ale č. 1 z č. 1, který ve své kariéře strávil rekordních 387 týdnů kariéry na č. 1 žebříčku ATP.

Alcaraz a Djokovič spolu hráli jen jednou, přičemž Alcaraz loni zvítězil v absolutním eposu v semifinále Madridu 6-7 (5), 7-5, 7-6 (5), po třech hodinách a 36 minutách. .

V pátek se potkají podruhé na Court Philippe Chatrier.

Populární Problémy

Lidé nejsou všichni stejní. Ne všichni vypadáme stejně, jednáme stejně, máme stejné schopnosti nebo máme stejné náboženství nebo hodnoty. Někteří lidé mohou snadno chodit, vidět, mluvit a slyšet, zatímco jiní s těmito věcmi potřebují pomoc nebo ...

Jeho vrstevníci o přátelské osobnosti Rogera Federera a přízemní povaze hovořili několikrát.

Zde jsou všechny podrobnosti o sledování novoroční události NBC s Carson Daly online.

V zápase mezi bývalými světovými jedničkami a držiteli několika Slamů se může stát, že v zásadních okamžicích bude nervózní.

Jak správně držet jezevčíka. Jezevčíci (také známí jako „psi wiener“) jsou známí pro své dlouhé tělo, krátké nohy a disketové uši. Zatímco tito rozkošní psi jsou skvělými společníky v domácnosti, jejich neobvyklé proporce z nich mohou ...