Stefanos Tsitsipas vyhrál třetí titul Monte Carlo Masters 1000 za poslední čtyři roky

25letý hráč navázal na své velké rozrušení na Jannika Sinnera velitelským výkonem proti Casperu Ruudovi.Rafael Nadal nebyl schopen v roce 2024 soutěžit v Monte Carlu, turnaji, který vyhrál ohromujících 11krát. Ale i tak byli bohatí patroni v knížectví poctěni brilantní ukázkou na antuce od jednoho ze středomořských Masters. nejvíce dekorovaných šampionů.

Rafa. Bjorn Borg. Thomas Muster. Ilie Nastase. A nyní Stefanos Tsitsipas, který se k těmto osobnostem připojil jako trojnásobný vítěz výkopu na ATP na antuce.25letý Řek tak oficiálně učinil, když porazil Caspera Ruuda 6-1, 6-4 ve finále bez dramat, čímž podpořil další působivá vítězství nad Alexandrem Zverevem v osmifinále. světová dvojka Jannik Sinner v semifinále .

'Stefanos Tsitsipas je tento týden v Monte Carlu zpět s odvetou,' řekl Jason Goodall z Tennis Channel.

'Potřetí šampion a má zpět sebevědomí,' souhlasil Paul Annacone. Stefanos Tsitsipas je pátým hráčem, který vyhrál Monte Carlo třikrát nebo vícekrát.

Stefanos Tsitsipas je pátým hráčem, který vyhrál Monte Carlo třikrát nebo vícekrát.

Ruud vstoupil do soutěže se dvěma výhrami nad Tsitsipasem: v jejich posledním střetnutí v únoru v Los Cabos; a na jejich jediném setkání na antuce, před třemi lety v Madridu. Ale od začátku to byl Tsitsipas, kdo vypadal sebevědoměji. V úvodní sadě proměnil tři ze šesti šancí na brejkovací body, a zatímco Ruudovi dopřál tři vlastní, 25letý Nor nedokázal v těchto kritických okamžicích vyvolat to, co bylo potřeba.Za stavu 3-1, krátká forhendová chyba od Ruuda při brejku umožnila Tsitsipasovi odklad a dvojitou chybou milosrdně ukončil ztracený set.

Světová desítka si vysloužila brejkbol v první a třetí hře druhého setu, ale opět byla jeho největším nepřítelem.

'Tohle je chodecký forhend od prvotřídního hráče,' řekl Annacone po Ruudově chybě při šanci na brejk na 1:1.

 Casper Ruud vedl v neděli 0-8 po šancích na brejk's final.

Casper Ruud vedl v nedělním finále 0-8 na šance na brejk.

Po celou dobu Tsitsipas pokračoval ve střílení forhendů, sebevědomě bránil Ruudovy údery (na nejlepším povrchu obou hráčů) a neustále vyvíjel tlak. Ruud udělal velmi dobře, když za stavu 2:3 zachránil Tsitipasův bod brejku – na obrovský bekhendový return odpověděl dokonalým volejem – a podržel 3-all. Za stavu 3-3 pak donutil Tsitipase zachránit další tři brejkboly (jeho šestý, sedmý a osmý v zápase).

Ale i přes Ruudovo nejlepší úsilí vyhrál Tsitsipas ten maraton, 13minutový zápas – a o nic déle i samotný zápas.

Ruud, který vyštěkl Stav 0-11 proti nejlepším 3 hráčům v sobotu proti Novaku Djokovičovi, padá na 10-11 ve finále turnajové úrovně. Má 10-4 ve 250 titulových zápasech, ale 0-7 v 500s (0-1), 1000s (0-2), ATP Finals (0-1) a Grand Slamy (0-3).

Tsitsipas se zítra vrátí do Top 10 (na 7. místě) a vylepšuje svůj finálový rekord na 11-17. To zahrnuje skóre 3:0 v Monte Carlu – malebné události, jejíž šampion z let 2021, 2022 a 2024 se může pochlubit podobně malebnou hrou.

Populární Problémy

Jak na sandboard. Sandboarding je skvělá volba, když je surfování chudé, sníh je pryč nebo jsou oblasti skateboardingu přeplněné. Tato aktivita kombinuje prvky snowboardingu, surfování a bruslení, což vám umožňuje nastoupit na písečné duny ...

Jak vycvičit své morče. Morčata, také známá jako kaviáre, jsou velmi inteligentní a lze je vycvičit k dodržování jednoduchých příkazů a triků. Https://www.livescience.com/50658-guinea-pig-facts.html Aby školení proběhlo hladce .. .

Jak cvičit s artritidou. Artritida je zánět kloubů. Existuje více než 100 typů artritidy, které mohou postihnout 1 kloub nebo celé tělo. Vědci našli pozitivní spojení mezi artritidou a pravidelným cvičením. Když...

Naučit se běhat čáry je fantastický způsob, jak začít používat tenisový kurt k zahřátí těla před tréninkem nebo k vycvičení nohou.