Swiatek, Sabalenka, Rybakina, Pegula, Jabeur: Vidíme ve Wimbledonu ženskou událost, která vytváří éru?

Podívejte se dopředu na hvězdně obsazenou finálovou osmičku a jejich nadcházející čtvrtfinále.SLEDUJTE: Aryna Sabalenka mluví o Djokovičově přátelství, Svitolinová-Azarenková končí

'Tyto ženské zápasy jsou čistý oheň,' napsal v neděli na Twitteru americký novinář Charles Pierce. Pierce je někdy sportovní spisovatel, ale normálně si ho s tenisem nespojuji. Přesto tam byl o víkendu odpoledne nalepený na Elinu Svitolinu vs. Victoria Azarenková a Iga Swiatek vs. Belinda Bencic. Pokud Wimbledon potřeboval další potvrzení svého dlouho opožděného rozhodnutí naplánovat zápasy na střední neděli turnaje, tyto dvě soutěže to poskytly. Napětí na centrálním kurtu a dvorci č. 1 bylo mimo žebříčky a diváci z celého světa ho viděli jako doma.

Každý, kdo sleduje tenis pravidelně, ví, že WTA – a zejména její top 3 hráčky, Swiatek, Elena Rybakina a Aryna Sabalenka – letos poskytla svůj podíl na soutěžích hodných ohnivých emoji. Výhra Sabalenkové nad Swiatekem v madridském finále a její prohra s Karolínou Muchovou v semifinále Roland Garros byly klasické; Svitolinová je překonala svým vlastenecky nabitým vítězstvím nad Azarenkovou.Pro každého hráče, Svitolinu nevyjímaje, může být těžké dostát tomuto standardu po zbytek cesty. Ale losování žen je stále ideálně připraveno na důležitý druhý týden. Tentokrát došlo v prvních čtyřech kolech k velmi málo rozrušení nebo šoků; místo toho krém vzešel a semena držela. Top 3, Swiatek, Sabalenka a Rybakina, jsou všichni živí a zdraví. Stejně tak č. 4 Jessica Pegula, která nikdy předtím nepřešla ve Wimbledonu přes třetí kolo. Loňský vicemistr Ons Jabeur je stále v mixu; ona a Rybakina si ve středu zopakují své finále v roce 2022. Relativní překvapení – Svitolina, Madison Keysová a Markéta Vondroušová – všechny byly v minulosti grandslamovými kandidáty.

uspořádání badmintonového kurtu

Obhájkyně wimbledonského šampiona Rybakina by se mohla v semifinále střetnout s šampionkou Australian Open – s šampionem US Open a Roland Garros Swiatekem by mohl být soupeřem v posledním kole.

sada na opravu tenisových bot


Mohl by to být pro WTA turnaj definující nebo vytvářející éru? Od té doby, co Serena Williamsová v roce 2017 vyhrála svůj poslední velký titul, turné několikrát sledovalo, jak jeho budoucnost přichází a odchází. Ash Barty se dostal na číslo 1 a odešel ve 25 letech. Naomi Ósakaová vyhrála čtyři grandslamové tituly, ale loni v žebříčku klesla a pravděpodobně se nevrátí dříve než v roce 2024. Třída hráčů, kteří se zvedli v roce 2021 — Paula Badosa, Maria Sakkari, Anett Kontaveit, Barbora Krejčíková mezi nimi – spadly zpátky dolů téměř stejně rychle.

Od roku 2022 se však Swiatek chopil jedničky a už ji nepustil. Letos ji na špici doplnily Sabalenka, Rybakina a v poněkud nevyzpytatelnější míře Pegula. Nyní, když je Jabeur opět zdravý, tvoří spolehlivou nejvyšší úroveň. Alespoň jeden z nich byl v každém grandslamovém finále od začátku loňského roku, kdy Bartyová odstoupila. Společně tento úspěch upevnili na letošním Wimbledonu.

Co tedy uvidíme, až se během následujících dvou dnů postaví proti sobě?kyvadlový badmintonový kurt

Swiatek vs. Svitolina je nejvyšší profil čtvrtfinále. Zápas nebude tak politicky napjatý jako ten o Bělorusku Azarenkovou; Swiatek je Polák, který má malou Ukrajinku s radostí připnutou na klobouku, když hraje – dokonce i na úplně bílém Wimbledonu. Ale z představy vyhrát šampionát pro Ukrajinu musí Svitolinové běhat mráz po zádech a bude to něco, o co bude bojovat zuby nehty proti každému soupeři.

Pegula vs. Vondroušová by měla nabídnout jasný taktický a stylový kontrast: Pegulova plochá hloubka proti Vondroušově levicové jemnosti a hloupé lásce. Pegulaová se v posledních třech letech na majorech postupně prohlubovala, ale wimbledonské semifinále by bylo velkým krokem a velkým potvrzením jejího vysokého umístění.

Jabeur se nyní dostal do šesti velkých čtvrtfinále – tří ve Wimbledonu a po jednom na každém z dalších tří majorů.

Jabeur vs. Rybakina udělali v loňském roce velmi dobré finále a Jabeur bude pravděpodobně zoufale chtít za ní vyhrát. V roce 2022 vyhrála první set a zdálo se, že je připravena udělat totéž ve druhém, ale příliš si zkomplikovala výběr úderů ve špatných okamžicích. Rybakina, která se během prvních čtyř kol zakulatila do formy, bude tentokrát těžší.

Prodám tenisové rakety

Sabalenka vs. Keys bude na plný plyn z obou stran. Každý odpálí míč tak velký jako kdokoli na obou turné, snad kromě Carlose Alcaraze. Ve 28 letech, po 14 letech na turné, může Keys cítit, že její budoucí příležitosti vyhrát velkou výhru nemusí být lepší než tato.

Málokterou éru v tenise definuje jen jeden hráč. Evert měla Navrátilovou; Federer měl svého Nadala a Djokoviče. Budoucnost ženského tenisu by měla horší osudy, než kdyby tento Wimbledon odstartoval nový.

Populární Problémy

Semeno č. 1 Gonzaga zahajuje turnaj NCAA proti Fairleigh Dickinsonové. Zde je návod, jak sledovat živý přenos bez nutnosti kabelového přihlášení.

Roger Federer: Odmítnout nebo odmítnout?

Jak zmrazit podvrtnutí. Jedním z prvních kroků k uzdravení vymknutého kloubu, ať už kotníku, kolena, zápěstí nebo prstu, je aplikace ledu. Tento článek vám ukáže, jak zmrazit vymknutý kotník, zápěstí, prst a koleno. Nezapomeňte se poradit se svým ...

Nemusíte utrácet spoustu peněz, abyste našli tenisovou obuv, která poskytuje pohodlí, stabilitu a výkon, který potřebujete pro zábavu na hřišti.

Letos to bude trochu jiné, ale Masters jsou tu přesto. Zde je návod, jak můžete turnaj v roce 2020 sledovat online bez kabelu.