Tenisová raketa Tuhost a pružnost

Tenisová raketa Tuhost a flexibilita: vysvětlení, video, grafy

Tenisová raketa Tuhost a pružnost

Vysvětlení, video a grafy

Doufáme, že se vám tento článek bude líbit. Abyste věděli, TennisCompanion může shromažďovat malou část tržeb z odkazů na této stránce, aby pomohl udržet tento web v provozu. Další informace .

Při nákupu nebo hodnocení nové tenisové rakety je jednou z mnoha specifikací, se kterými se setkáte, tuhost nebo ohebnost tenisové rakety.

Zpočátku se může zdát, že se jedná o jiné číslo v seznamu specifikací poskytovaných prodejci raket. Stojí však za zvážení tuhost rakety a pochopení toho, jak to ovlivňuje výkon a pohodlí, zvláště pokud se potýkáte se zraněním paže, jako je tenisový loket.

Video Vysvětlení tuhosti rakety

Pokud hledáte stručnější vysvětlení tuhosti tenisových raket, podívejte se na mé video níže - stále se ponořuji do všech kritických detailů, které tato příručka dále podporuje.

Pro informaci jsou zde časová razítka pro různé části videa, pokud chcete přeskočit do konkrétní sekce.

0:17 - Co je tuhost rakety?
0:41 - Jak se měří tuhost?
1:18 - Příklad rakety s vysokým a nízkým hodnocením
1:26 - Tuhost a výkon rakety
1:56 - Tuhost a pohodlí rakety
2:11 - Tabulka srovnání tuhosti
2:33 - Demolice tenisových raket
2:57 - Další úvahy o pohodlí

Zde jsou odkazy na zdroje, na které ve videu odkazuji:V následujících částech jdu do hloubky prozkoumat téma tuhosti a flexe - doufám, že vás to bude bavit!

Co je tuhost tenisové rakety?

Tuhost tenisové rakety je číselná hodnota přiřazená každé raketě, která měří, jak moc se rám ohne během kontaktu s míčem.

Jako začátečníkovi se toto měření může zdát libovolné, ale může to být užitečné měření, které pomáhá při rozhodování hráče při hledání tenisové rakety.

Tato metrika se stává nejužitečnějším pro srovnání. Pokud například zasáhnete dvě rakety, jednu s vysokou tuhostí 72 a druhou s hodnocením 60, začnete si uvědomovat, jak tato hodnocení ovlivňují pocit a výkon rakety.

ufc fight pass vs espn+

I když jste nikdy neměli příležitost porovnat dvě oddělené rakety, stále můžete mít prospěch z pochopení výhod a nevýhod vysokého a nízkého hodnocení.

Pokud máte zájem o novou tenisovou raketu, doporučil bych vám použít specifikace, jako je tuhost, jako vodítko, které pomůže zúžit výběr raket, ale vyzkoušet několik, než se rozhodnete.

Nejenže získáte lepší představu o tom, jak se specifikace promítají do hraní tenisu, ale také pravděpodobněji najdete raketu, kterou milujete.

Jak se měří tuhost rakety?

Jak si asi dovedete představit, tuhost rakety nelze snadno změřit bez správného vybavení. Výsledkem je, že společnosti vyvinuly stroje pro měření různých charakteristik tenisových raket, včetně tuhosti rakety.

Snad nejběžnějším strojem na měření tuhosti rakety je Babolat RDC (diagnostické centrum rakety), které měří tuhost rakety, hmotnost, houpačka a rovnováha stejně jako vychýlení strun, které hráčům pomůže pochopit, kdy je čas na odpočinek.

Diagnostické centrum Babolat Racquet pro měření tuhosti rakety

Tuhost rakety se měří zajištěním rukojeti rakety ke stroji a tlakem na špičku hlavy rakety, což způsobí, že se rám mírně ohne. Díky tomuto procesu mohou Babolat RDC nebo podobná zařízení vypočítat index nebo hodnocení tuhosti rakety, jinak se tomu říká analýza rakety nebo RA.

Obrazovka Babolat RDC s měřením tuhosti

Rozsah nebo stupnice tuhosti raket bude obvykle mezi 50 a 85, kde nižší číslo znamená pružnější raketu a vyšší číslo tužší raketu. Většina moderních raket však obvykle padne mezi 60 a 75.

Babolat RDC může tato měření provést během několika minut a jsou skvělé pro účely srovnání. Tyto stroje však není snadné sehnat, takže nejsnazší způsob, jak získat širokou škálu specifikací, je ověřit si svého oblíbeného online prodejce, protože toto měření obvykle poskytují pro účely srovnání.

Měření tuhosti tenisové rakety pro zábavu

Z legrace můžete získat pocit tuhosti rakety tak, že ji položíte na rovný povrch a vyvíjíte tlak na hlavu rakety. Možná budete překvapeni, jak moc se ohýbá. Jen pozor, pokud budete příliš tlačit, můžete si poškodit raketu.

Existují i ​​jiné formy měření?

Absolutně. Je rozumné předpokládat, že většina hlavních výrobců raket má mechanismy pro měření tuhosti rakety.

Například Wilson má stroj, který měří to, co označují jako index tuhosti (SI). Tato metoda je však odlišná od metody Baboat, takže je přirozené, že hodnocení nebo čísla použitá k vyjádření tuhosti dané rakety se liší.

Protože jsou naměřené hodnoty poněkud libovolné, jsou užitečné pouze tehdy, když porovnáte různá hodnocení převzatá ze stejného stroje. V tomto případě je Babolat RDC průmyslovým standardem a používá se pro drtivou většinu měření, která najdete online.

Tuhost a výkon rakety

Existují tři hlavní oblasti, kde hráči zažijí posuny ve výkonu raket s různým hodnocením tuhosti. Mezi tři nejpozoruhodnější patří:

  • Napájení
  • Řízení
  • Cítit

Pojďme se ponořit do každého zvlášť.

Napájení

Jednou z nejčastějších mylných představ o tuhosti tenisových raket je, že pružnější raketa - ta, která se pod tlakem ohýbá nebo ohýbá - bude produkovat více energie než tuhá raketa, která se neohýbá tak snadno.

Předpokládá se, že když se rám během švihu ohýbá a odskakuje, přechází do míče další energie. Teoreticky to vypadá logicky. Tenisový míček však zůstane na struně zlomek sekundy, což je méně času, než trvá, než se raketa vzpamatuje.

Výsledkem je, že čím je rám pružnější, tím více energie absorbuje, což má za následek ztrátu výkonu při úderu. V důsledku toho se tuhá tenisová raketa během švihu výrazně méně ohne a odkloní více energie nebo síly.

Řízení

Ze stejného důvodu mají kontrolní rakety, známé také jako hráčské rakety, tendenci mít flexibilnější rámy, což má za následek menší potenciál síly rakety, ale větší celkovou kontrolu.

Dokážete si asi představit, toto tvrzení je relativní. Začátečník nemusí nutně najít zvýšení kontroly a přesnosti přechodem na flexibilnější rámec.

Místo toho je ovládání primárně funkcí dovedností a techniky hráče, což jim v kombinaci s flexibilní raketou s nižším výkonem umožňuje přesněji diktovat umístění míče.

Například řídicí kotouč Wilson Blade 98 (16 × 19) v7 má index tuhosti nebo hodnocení 62, ve srovnání s vysoce výkonným Head Titanium Ti.S6, který sedí na 75.

Cítit

Úzce související s ovládáním, pocitem nebo někdy také nazývaným dotykem, je další charakteristikou, kterou mnoho hráčů spojuje s raketami různé tuhosti.

Hráči často budou popisovat rakety s vyšší tuhostí jako ostré nebo živé, což odpovídá jejich vyšší síle a lehké konstrukci.

Na druhou stranu jsou flexibilní rámy často popisovány jako plyšové nebo stabilní. V mnoha případech tato kvalita vyplývá z vyšší hmotnosti, kterou mají obvykle rakety s nízkým hodnocením tuhosti.

Bez ohledu na to se hráč obvykle bude při odpalu cítit více spojený s míčem a je zvláště užitečný pro druhy záběrů které vyžadují více jemnosti, jako jsou salvy nebo padající střely.

Stojí za zmínku, že typ strun používáte, což je nakonec povrch, který přichází do styku s míčem, mají také dramatický dopad na pocit rakety.

Tuhost a pohodlí rakety

Kromě síly a kontroly má tuhost rakety také vliv na pohodlí. Obecně platí, že tužší tenisová raketa bude mít tendenci přenášet více šoku a přetrvávajících vibrací na ruku a paži hráče, což způsobí nepohodlí při dlouhodobém používání.

Na druhou stranu pružnější rakety budou při dopadu odvádět energii, což bude na paži hráče méně otřesů a vibrací. Je však důležité si uvědomit, že se jedná o obecnosti.

Jinými slovy, tužší raketa nebude automaticky méně pohodlná než pružnější rám. K celkovému pohodlí tenisové rakety přispívají další faktory, jako je hmotnost a vyvážení rakety v kombinaci se strunami, takže je důležité vzít tuhost v kontextu celkového designu rakety a specifikací.

Když se vrátíme k výše uvedenému příkladu, Head Titanium Ti.S6 je o 2,5 unce lehčí než Wilson Blade 98 (16 × 19) v7. Pro většinu začátečníků nebo hráčů, kteří nemají obrovské množství síly, by to byla výrazně pohodlnější raketa, i když má hodnocení tuhosti o 5 bodů vyšší.

Tento bod nás přivádí k důležité poznámce o tuhosti a pohodlí tenisových raket - je to poněkud subjektivní. Přesněji řečeno, každý hráč najde různé stupně pohodlí se stejnou raketou.

A co víc, dvě různé rakety s téměř identickým hodnocením tuhosti se mohou u stejného hráče cítit velmi odlišně, takže váš názor začne hrát, když začnete rakety zkoušet.

Myšlenky na tenisový loket

Pokud trpíte tenisový loket nebo jakékoli nepohodlí ve vaší paži, pak si tuhost vaší rakety zaslouží pozornost.

Jak je popsáno v předchozí části, čím tužší rám, tím větší šok a vibrace hráč pocítí. Měli byste však také zvážit tyto faktory:

  • Hmotnost: těžší rakety absorbují více otřesů
  • Materiály a konstrukce: některé materiály a konstrukční metody lépe tlumí nárazy než jiné; to je případ raket Donnay, které mají rámy s pevným jádrem, které pomáhají absorbovat nárazy a vibrace
  • Zůstatek: šok se sníží, když se rovnovážný bod rakety zvýší, tj. rakety těžké na hlavu
  • Velikost úchopu: příliš malé úchopy mohou způsobit, že se vám raketa v ruce zkroutí nebo pohne a způsobí nepříjemné pocity

Pokud máte zranění paže, mějte na paměti všechny tyto faktory.

Úvahy o strunách a napětí

Pokud jde o pohodlí a tuhost rámu, struny a jejich napětí může také hrát roli.

Nejprve různé typy strun nabídnou různé stupně pohodlí. Na měkčí straně, přirozené střevo a vícevláknová přitom obvykle poskytne nejvyšší úroveň pohodlí polyesterové struny nebo kevlar bude drsnější.
Podobně může napětí zvyšovat nebo snižovat pohodlí s vyšším napětím, které zvyšuje tuhost šňůrky, a nižší napětí nabízí o něco větší pohodlí.

V kombinaci může být raketa s vysokou pevností, používající méně pohodlné struny jako polyester při vyšším napětí, receptem na katastrofu, což můžete vzít v úvahu.

Tabulka srovnání tuhosti rakety

Zde je jednoduchý graf, který vám pomůže poskytnout kontext toho, co lze obecně očekávat od raket s různým hodnocením tuhosti.

HodnoceníNapájeníŘízeníPohodlí
45-60NízkýVysokýVysoký
61-70StředníStředníStřední
71+VysokýNízkýNízký

Mějte na paměti, že tuhost je jedním z kombinace atributů, které vytvářejí pocit z rakety. Výsledkem je, že v každém rozsahu najdete rakety, které nabízejí více či méně síly, ovládání nebo pohodlí.

Navíc jednomu hráči může připadat, že raketa s vyšším hodnocením tuhosti je dost pohodlná, zatímco jinému může být stejná raketa drsná a nepohodlná, když se s ní hraje delší dobu.

Podívejme se na několik různých raket, které padají na vysoké a nízké extrémy tuhosti rámu.

Nejtužší tenisové rakety

Zde je výběr z pěti raket s některými z nejvyšších hodnocení tuhosti.

RaketaHodnocení tuhosti
Dunlop CS 10.0 76
Head Titanium Ti.S6 75
Volkl V-Feel 9 74
Raketa Wilson XP1 73
Tecnifibre TFlash 300 CES 72

Nejflexibilnější tenisové rakety

Na druhém konci spektra je několik raket, které se vyznačují extrémně nízkou tuhostí.

RaketaHodnocení tuhosti
Raketa Wilson Triad XP5 46
Prince Phantom Pro 100 54
Wilson Clash 100L 54
Head MicroGEL Radical OS 56
ProKennex Heritage C98 Redondo MP 57

Balení

Tuhost rámu je jedním z mnoha kritérií, která mohou hráčům pomoci při kvalifikovaném rozhodování výběr rakety . Nic se však nevyrovná tomu, abyste se dostali ven a vyzkoušeli si raketu pro sebe.

Jakmile najdete raketu, která vyhovuje vašim potřebám, udělejte si čas na ukázku rakety. S každou raketou, se kterou hrajete, získáte větší perspektivu, kterou můžete použít jako referenci pro budoucí srovnání.

Pokud hledáte novou tenisovou raketu, podívejte se na náš seznam 20+ nejlepších tenisových raket pro rok 2020 .

Máte ještě otázky? Neváhejte napsat komentář níže - rádi vám pomůžeme!

Populární Problémy

Jak obnovit rozbitý kompaktní prášek. Předtím, než vyhodíte rozbitý kompaktní prášek, proč to nezkusit opravit? Nejběžnější metoda vyžaduje, abyste použili třecí alkohol. Přestože se alkohol vysychá, někteří lidé s ...

Jak léčit AC kloub. AC (akromioklavikulární) kloub pravděpodobně označujete jednoduše jako „rameno“ a jakékoli poranění kloubu se nazývá „oddělení ramen“. Po technické stránce spojuje klíční kost s ramenem ...

Podívejte se na dnešní epizodu seriálu '90 Day Fiancé: Happily Ever After' online, bez kabelu. Epizoda 4 s názvem „Je to vlk“ se vysílá ve 20 hodin. ET.

Váš průvodce streamováním hercules online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a toho, jak byl přijat.

Hra Angelique Kerbers se nechlubí žádnou velkou zbraní ani závisí na naprosté síle. Konzistence je základním kamenem její hry.

Jak vypadat dobře na MovieStarPlanet. Přemýšleli jste někdy o tom, jaké to je být populární, hezký a bohatý? MovieStarPlanet je zábavná hra, která vám umožní zažít všechny tyto věci! Https: //play.google.com/store/apps/details? Id = air.MSPM ...