„To mě opravdu rozrušilo“ - Novak Djokovic kritizuje úředníky USO za nedostatečnou komunikaci přes hodiny

Novák Djokovic

Novák Djokovic

Novak Djokovic je téměř jednomyslným tipem na zisk svého čtvrtého letošního titulu na US Open ve Flushing Meadows. A Srb splnil své vyúčtování v první den turnaje, když včera oprášil Damira Dzumhura ve svém prvním kole.

Djokovič byl letos zatím neporazitelný a díky porážce svého bosenského protivníka se zlepšil na rekord 24: 0. Zápas pro světovou jedničku však nebyl vždy hladký.

Damir Dzumhur zajel ve druhém setu Novaka Djokoviče s inspirujícím tenisem. Srb byl v jednu chvíli viditelně frustrovaný a po uložení soupravy do postele udělal sérii rozzlobených gest.

Novak Djokovic hovořil s novináři po svém vítězství v prvním kole a vyjádřil své neštěstí nad tím, jak se věci na hřišti děly - přímo od pravidla hodin hodu na žolíky. Mluvil také o zážitku z hraní bez fanoušků a o tom, jak mu nedostatek atmosféry nevadil.

Intenzita je stále tam, bez ohledu na prázdný stadion: Novak Djokovic

Novak Djokovič vyhrál svůj otvírák ve dvou setech

Novak Djokovič vyhrál svůj otvírák ve dvou setech

Novak Djokovic byl zpočátku po celém svém soupeři s nižším umístěním a v prvním setu si vzal míč na vzestupu, aby se stal chlebem Dzumhura. Ve druhém ale srbská hladina klesla; shromáždění začala být více vyčerpávající a bývalý svět č. 23 se začal více prosazovat častým příchodem na síť.

Když mluvil o občasně napjaté povaze zápasu, Novak Djokovič pokazil nepřítomnost newyorského davu. Ale také zmínil, jak by jeho intenzita zůstala vysoká bez ohledu na atmosféru na stadionu.

'No, ta intenzita tam rozhodně byla,' řekl Djokovič. „Chci říct, vyšel jsem, první set jsem hrál opravdu dobře. Druhý set jsem ztratil soustředění, několikrát jsem byl ve stresu, křičel (usmíval se). To je evidentně stále tam, bez ohledu na prázdný stadion. Ale to je to, co přináším soudu. Přináším hodně intenzity, energie. Někdy moje reakce nemusí být tak pozitivní, ale snažím se odrazit. '

Novak Djokovic se také dotkl tématu US Open Fan Cam, která umožňuje hráčům slyšet a vidět podporu jejich fanoušků virtuálně.

'Všichni se snažíme zvyknout si na tento druh okolností, protože máme velké LED obrazovky na boku, trochu za kurtem.' Vidět dnes večer na obrazovce zbytek mého týmu a moji rodinu a mé přátele bylo zjevně potěšením. Opravdu to bylo opravdu pěkné. Vykouzlilo mi to úsměv na tváři, což mě motivovalo, abych pokračoval v dobré hře, “dodal Djokovic.

Novak Djokovic není fanouškem obslužných hodin na USO 2020

Novak Djokovič nebyl spokojen s nesrovnalostmi v pravidlech uplatňovaných USTA

Novak Djokovič nebyl spokojen s nesrovnalostmi v pravidlech uplatňovaných USTA

V polovině zápasu došlo k trochu kontroverzi, pokud jde o čas podání povolený hráčům. Novak Djokovič byl naštvaný, že včerejší obslužné hodiny byly spuštěny dříve než během Western & Southern Open, který na stejném místě pořádala USTA.

Probíhal dřívější start, protože v pravidle je rozdíl v čase mezi body při událostech Slams a ATP.

'Nevěděl jsem o tom,' řekl Djokovič. 'Nikdo mě na to opravdu neupozornil.' Nedostatek komunikace mi opět dělá starosti. To je věc, která mě opravdu rozrušila. Nevadí mi, když někdo komunikuje a možná se ptá na názor nás hráčů, protože my jsme ti, kteří mají hrát. Ale bude to mít velký vliv na zápas. '

Novak Djokovic měl také stížnosti na Fan Cam v Národním tenisovém centru USTA Billie Jean Kingové a nebyl úplně spokojený s jeho provedením.

'Mluvil jsem s lidmi z USTA,' pokračoval Djokovič. 'Stále si nevyjasnili a neurčili, kdy se chystají zapnout obrazovky, zda bude po bodech, hrách, sadách.'

Populární Problémy

Northern Iowa se v pátek ve čtvrtfinále turnaje MVC utká s Drakem. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online bez kabelu.

Zatímco byl Cilic vyloučen, Murray, Federer a Wawrinka postupovali.

Chcete se podívat na film Maria Lopeze, Recept na svádění, online? Zde je postup.

Video: Raketová přestávka Bizzare Radwanska

Daria Kasatkina se utká s loňskou čtvrtfinalistkou Tsvetanou Pironkovou v poutavé bitvě prvního kola na US Open 2021. Pironkova porazila svou soupeřku 6-1, 6-1 v jejich jediném předchozím setkání.

Jak předcházet úrazům kolen v baletu. Pokud provádíte balet, máte pravdu, protože se obáváte zranění kolena. Zranění kolena tvoří 14 až 20% všech zranění baletu. Http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/3064238 Zranění jsou způsobena ...