„Zabijácké“ střely v tenise

Tenis není jen o kondici. Existuje také něco, čemu se říká jemnost, které je pro sport zásadní. A pak je tu ta schopnost rozpoznat, kdy se vrhnout na kořist; vědět, kdy vypustit výstřel „zabijáka“.

loketní zánět šlach

Tenis je atraktivní sport, který lze sledovat, protože hráči mají k dispozici mnoho možností, jak získávat body, a geometrii, která je součástí tvorby střel. Rozhodnutí jsou přijímána ve zlomku sekundy. V talentu mezi 20–30 nejlepšími hráči není velký rozdíl. Pokud jde o oddělení horních 3–4 od zbytku, scvrkává se na procento případů, kdy se dělají správná rozhodnutí při střelbě. Bylo by tedy nepřekvapivé zjistit, že hráči, kteří vlastní nejsledovanější poutavé šortky, tvoří ve hře velká jména.

Tento článek se zaměřuje na některé scintilační údery, které mají napsáno „vítěz“, a hráče, kteří tyto údery hrají nejlépe.

1. Forhend po čáře

Toto je střela chleba s máslem, pokud hráč potřebuje najednou zmást soupeře v rally, která zatím oběma hráčům šla dobře. Je to vysoce rizikový výstřel, ale dividendy jsou příliš atraktivní na to, abychom to nezkusili. Muž, který hraje tento úder s největší přesností, je světová dvojka Rafael Nadal. Neustále chrlí středové kurty forhands střílel po výstřelu a najednou vychází s tímto vítězem, po kterém následuje jeho první pěstní pumpa. Mocný Švéd Robin Soderling také hraje tento úder dobře, ale někdy je s ním nevyrovnaný a hraje jej o něco častěji, než je žádoucí.

2. Forhend narubyJedná se o obratný trik, ve kterém je předpokladem nastavení hry. Před hraním této rány musí mít člověk kontrolu nad pointou. Soupeře je třeba přimět, aby zasáhl míč na jeden konec, a přitom musí být umístěn na stejném konci. To by dalo potřebný prostor k přehrání této rány, což by z ní udělalo spontánního vítěze. Když je míč krátký a když se soupeř utáboří v rohu dvojky, mnozí (téměř všichni špičkoví hráči) zahrají tuto ránu dobře, ale ten, kdo ji zahraje se vznešeným nádechem a neomylnou důsledností zpoza základní čáry, dostane ven neuvěřitelné vítěze. z toho je muž s nejvíce grandslamovými tituly v historii mužské hry - Roger Federer. Úhly, které používá k zahrání této střely, když je ve špičkové formě, jsou nelidské, mimo svět! Andy Roddick je dalším hráčem, který úžasně hraje tuto ránu, a pak je tu také Juan Martin Del Potro. Aby se Del Potro stal legendou, od které se očekává, že se stane, bude muset v budoucnu hodně využívat právě tento výstřel.

3. Bekhend po čáře
Toto je jeden z těch záběrů, které oddělují to nejlepší od ostatních; dodává dynamice rally další rozměr. Jedná se například o jeden snímek, který odděluje Jo Wilfrieda Tsongu od Novaka Djokoviče. Zatímco Tsonga to nehraje sebevědomě, Djokovič tuto střelu v klidu utrhne a získá za ni spoustu volných bodů. Podobně jako forhend naruby, i tento úder musí být použit jako překvapivá taktika po nastavení bodu zahráním několika bekhendů přes dvůr-je to nejničivější obrana na přestřelku! Hráči, kteří hrají dobře na obou křídlech, hrají tuto střelu dobře - Djokovič, Nadal, Federer, Soderling a Stanislas Wawrinka, v tomto pořadí.

4. Forhendový přístup k síti
Toto je vysoce riziková útočná volba, kterou lze použít, když hráč nemá plnou kontrolu nad rally. Je to nejjednodušší způsob, jak získat bod, když je soupeř v rally mírně v defenzivě. K zahrání tohoto úderu je potřeba dokonalá práce nohou, protože nemusí nutně skončit jako vítěz. Místo toho nastaví bod pro vítěze při dalším výstřelu. Nádherné přístupy Rogera Federera na wimbledonských trávnících je radost sledovat.

5. Crosscourt bekhendem

big ten network sling tvToto je střela, která dává značnou výhodu hráči, který hraje obouruč bekhendem proti hráči, který zaměstnává jednoruční hráče. Tohle všechno je o plném využití úhlů. Rafael Nadal trápí své protivníky svými mocnými bekhendy bekhurty, které jsou prakticky nedosažitelné. Roger Federer a nekonzistentní Rus Nikolay Davydenko jsou s touto střelou také docela efektivní. V minulé sezóně však Rafa ochutnal svou vlastní medicínu Novak Djokovič, který v této střele kombinuje úžasné úhly a sílu, aby zajistil, že běžící stroj Nadal nedosáhne míče. V tuto chvíli Nole hraje tento úder nejlépe.

6. Forhendová přihrávka
Když je soupeř u sítě, neexistuje lepší způsob, jak zlomit jeho sebevědomí, než zasláním bleskové přihrávky, kterou nemá šanci vrátit. Pete Sampras běžel crosscourt procházející střely byly legendární, ale v současné době Rafael Nadal hraje tuto ránu velmi dobře, lámal důvěru svého protivníka střelou a následoval ji svou ochrannou známkou pěst-pumpa a vzteklý pohled na ubohého muže na druhá strana sítě. Ale pro mě je nejlepší forhendová přihrávka v dnešní hře Skot Andy Murray, který tuto střelu hraje s pozoruhodným úspěchem v několika zásadních momentech.

7. Bekhendový pas
Je dost obtížné hrát bekhendovou přihrávku pro dvojku, protože chybí dostatečný dosah. Když to řekl, Nadal hraje tento úder s fenomenální úspěšností. Nejvíce potěšení tenisovým fanouškům ale dělají hráči, kteří mají bekhendové přihrávky, jsou ti, kteří mají bekhendy jednou rukou-zvláště Federer a Richard Gasquetovi. Čistá třída!

8. Plátek bekhendu
Toto je podpisový snímek RogerFederera. Používá ho k destabilizaci svého soupeře v průběhu rally. Lze to dokonce přirovnat ke slavnému pohřebnímu tahu, při kterém dusíte protivníkovi hrdlo, než ho praštíte. Změna tempa, kterou usnadňuje plátek následovaný volně tekoucí střelou nebo naopak, stačí k zmatení a vyvedení protivníka z rovnováhy během rally. Federer používá tuto střelu k přesunu z obrany do útoku v nejvíce nepředvídatelných časech v průběhu rally.

9. Volej
Díky základnímu protiprokování, které zahájil Lleyton Hewitt a poté se stalo velmi oblíbeným Rafa, je salva téměř stejně vyhynulá jako sibiřský tygr. Wimbledon se chlubil krátkými rally a sladkými volly, ale ty dny jsou dávno pryč. O tomto záběru se však stále hodně mluví, a to tím spíše, že od poloviny roku 2010 jej Federer na radu trenéra Paula Annacona začal používat daleko častěji. Dva hráči na okruhu, kteří stále sponzorují hru volejbal, jsou Čech Radek Štěpánek a Francouz Michael Llodra. Pokud jde o volejbal, jeden z nejsexičtějších výstřelů tohoto sportu, Federer a Tsonga jsou nejlepšími předskokany.

10. Tweener!

sledujte espn tenis naživoStřela mezi nohama, populárněji přezdívaná „tweener“, je tenisová střela „YOUTUBE“. Objeven v 80. letech Yannickem Noahem, excentrickým Francouzem, byl používán hráči znovu a znovu v zoufalství, když jim nezbyly žádné možnosti. Častěji to končí neúspěchem při záchraně věci. Je to trefa pro zvláštní příležitosti a zdá se, že ji nikdo nehraje lépe než muž, který se k této příležitosti tak často staví - The Mighty Fed. Tweener, který Roger Federer trefil, aby dosáhl mečbolů během svého semifinále proti Nole na US Open 2009, je jednou z nejslavnějších střel v historii tenisu. Tuto střelu prakticky vlastní; když Rafa hrál loni v Madridu neuvěřitelný tweener, Roger na to navázal ještě lepším, jen týden poté v Římě proti Gasquetovi, jako by řekl: „Prosím, drž se dál; toto je moje území “.

Populární Problémy

Boris Becker na 80. narozeniny australské legendy přivítal Roda Lavera jako „pravděpodobně KOZU našeho sportu“.

Oba, kteří potřebují vyhrát, aby zůstali blízko závodu Wild-Card, se Eagles a Bears setkají v neděli ve Philly. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Jak začít s kontaktním žonglováním. Contact Juggling je styl manipulace s jedním nebo více míči, také nazývaný Dynamic Manipulation a Sphereplay, opakovaně viděný ve filmu Labyrint. Procvičovaný kontaktní žonglér bude nakonec schopen ...

Ceny American Music Awards 2020 se konají v neděli. Zde je návod, jak sledovat živý přenos online AMA zdarma.

Emmys 2020 v neděli na ABC. Pokud nemáte kabel, zde je návod, jak sledovat show online zdarma.

Jak léčit koleno běžce. Běžecké koleno je onemocnění, které je očividně nejčastější mezi běžci; může však postihnout i jedince, kteří nadměrně používají kolena na kole, skákají nebo dokonce chodí. Tento stav začíná bolestí ...