5 nejlepších ženských tenisů, kteří nedosáhli nejlepších výsledků

Nadia Petrova

Nadia Petrova

Obávané U-Word

můžete si v tenise vyměnit ruce?

Když Ernests Gulbis minulý měsíc vyhrál turnaj v malé Delray Beach na Floridě o svůj vůbec první kariérní titul, odnesl si část munice, kterou tak velkoryse poskytoval posledních pár let vytrvalým šepotům, které talentovaný 21 letý Lotyš byl předurčen stát se dokonalým zosobněním Underachievera.

Existuje mnoho alternativních jmen, ne všechna eufemistická, která lidé používají k popisu tenisového podřízeného - mentální trpaslík, náhlavní souprava, žhavý nepořádek nebo, pokud máte rádi své přezdívky barevné a kuriózní, Dementní.

Je pro nás, analytiky křesel, z nichž většina z nich nikdy nezvedla raketu, víc než trochu necitlivé, aby zavolali profesionálního sportovce za údajné plýtvání jeho potenciálem kvůli mentálním nedostatkům? Vím, že je, ale nehodlám se vzdát jednoho ze svých oblíbených potěšení z viny jen ze strachu, že budu označen jako „necitlivý“. Kromě toho, nerozbije se vaše srdce na milion kousků, když vidíte hráče, který má schopnost vyhrát několik Grand Slamů, nasadit své nejbezradnější jeleny ve světlech a podívat se na sebemenší náznak potíží?

Ať už je odůvodnění jakékoli, je zábavné rozluštit jména hráčů, o kterých si myslíme, že jsou klasickými poddůstojníky, takže tady je můj seznam desetiletí, které právě uběhlo, počínaje ženami:

1. Nadia Petrová

Sedmadvacetiletý Rus, vyzbrojený tím, na čem se většina odborníků shoduje, je „velká“ hra, jejímž cílem je dosáhnout úspěchu na rychlejších kurtech ve Wimbledonu a na US Open, postoupil do čtvrtfinále těchto dvou turnajů pouze dvakrát. Její jediná dvě grandslamová semifinálová představení přišla na French Open a ona získala téměř 9 titulů ve dvouhře po téměř deseti letech na turné.

Její nedůslednost a nedisciplinovanost ji často vedly k velkolepému rozuzlení na kurtu; téměř vypadá, že se bojí zvládnout práci proti špičkovým hráčům, zvláště když se postavila proti krajance Marii Šarapovové. Ve skutečnosti je její rekord proti okouzlující tenisové Barbie tak špatný, že někteří dokonce navrhli, že je doslova vyděšená Sharapovovým ocelovým pohledem a hlasitým zavrčením.

Petrova všechny překvapila tím, že ve 3. kole Australian Open letos vyhodila Kim Clijstersovou z kurtu a postoupila do čtvrtfinále turnaje, ale poté prohrála v prvním kole Dubaje, čímž se stala jejím třetím úvodním kolem. ztráta roku. Stejně starý, stejně starý.

2. Nicole VaidisovaNicole Vaidisova

Když se poprvé objevila na scéně, čerpala neustálé srovnání s Marií Šarapovovou, a to jak pro své výstřely z powerhouse, tak pro její blonďatý, vysoký, nohatý rám. Poté, co učinila silné prohlášení tím, že porazila Venus Williamsovou ve čtvrtfinále French Open 2006, byla Vaidisova oslavována jako zázrak (v té době jí bylo jen 17) se zdánlivě neomezeným potenciálem.

Následovala semifinálová účast na Australian Open 2007 a to vypadalo jako trvalé místo ve světové desítce. Ale pak se něco (cynický říká, že tím „něčím“ byl Radek Štěpánek) stalo a bylo to odtud všechno z kopce. Aktuálně je na 176. místě na světě a nyní se snaží dát dohromady vítězství zády k sobě na turnajích ITF.

Vaidisova nevyhrála grandslamový zápas od US Open 2008 a nic z jejího postoje ani hry nenasvědčuje tomu, že by za rohem bylo oživení jakéhokoli druhu. Nejde jen o to, že je mladý Čech velmi talentovaný a má hrůzostrašný forhend; věc, která ji nejvíce rozčiluje, je, že na začátku své kariéry vykazovala tolik znaků, že měla pevnou hlavu a neochvějné odhodlání jít se svým nepopiratelným talentem.

Jak se to všechno mohlo vypařit během dvou let? A tady je ta nejošklivější statistika tohoto nepořádku svíjejícího střeva-dívce je stále jen 20 let. Nějaký zájemce o odměnu na Štěpánkově hlavě?

Upravit: Nedávno se objevily zprávy, že Vaidisova plánuje odejít z tenisu, aby se vdala a založila rodinu. Pokud to udělá, vytrhne ji to z bídy, pak je to možná všechno nejlepší.

3. Věra ZvonarevováVěra Zvonarevová

Plačící slečna WTA dosáhla díky svým dramatickým vodním dílům a projevům frustrace při trhání vlasů (a to myslím doslova), když se věci na kurtu nepovedou, téměř legendárního postavení. Pětadvacetiletý Rus posunul význam pojmu „záchvat vzteku“ na jinou úroveň.

Efeminate rakety nejsou pro ni. Ne - tato náladová holka, když má náladu ventilovat své zhoršení na zmeškaných záběrech, udělá cokoli, od hulákání nad jejím hlasem a mlácení židlí na straně hřiště až po drápání obvazů na její zraněné noze.

Nebylo by úplně směšné tvrdit, že Zvonareva má hru téměř identickou s Elenou Dementěvovou, ale s lepším podáním. A přesto vše, co může předvést za deset let práce na turné WTA, je osamělé semifinále Grand Slamu předvádějící se na loňském Australian Open a bronzová medaile na olympijských hrách 2008.

tenisky na vysokém podpatku konverzují

Možná, jen možná, nezdravá ztráta tělních tekutin, kterou trpí v každém z jejích slzných okamžiků, působí jako překážka její hry.

4. Elena DementěvováElena Dementěvová

Ach, Dementní. Co děláte, když pro všechny praktické účely nemáte službu? Dolaďte všechny ostatní aspekty své hry k dokonalosti, to je ono.

Základní hra Dementěvové patří možná k nejpevnějším a nejpronikavějším v historii, ale tento nepolapitelný grandslamový titul jí frustrovaně unikl. Sympatická Ruska sesílala prášek z obláčku a dvakrát pokazila její cestu k téměř ignoraci, ale vynahradila si to svými pronikavými údery země a byla vytrvalým semifinálovým uchazečem při každém Slamu, do kterého vstoupila.

Poté, někdy kolem roku 2008, se rozhodla, že její podání je třeba přepracovat, a tak se postavila na tvrdý dvůr a objevila se s podáním, které by se dalo nazvat průměrným. Ale stále to nestačilo na to, aby se dostala přes hrb, což je skutečnost, která byla bolestně posílena v jejím semifinálovém zápase proti Sereně Williamsové na loňském Wimbledonu, zápase, kde Dementěvová dělala všechno správně kromě vítězství.

Žena tvrdí, že vyhrát zlatou medaili na olympijských hrách v roce 2008 bylo podle jejího názoru větším úspěchem než vyhrát Slam, ale tenisový svět si to bohužel nemyslí. Ve svém životopise může mít pár finále Slam a více Slam semifinále, než si pamatuji, ale s tak rockovou hrou, jako je ta její, by to byla paráda, kdyby ukončila kariéru bez jediného grandslamového titulu.

5. Svetlana KuzněcovováSvetlana Kuzněcovová

Neměl jsem v úmyslu očíslovat tento seznam podle vzestupné úrovně talentu, ale myslím, že jsem to udělal přesně, i když jen náhodou. Kuznetsova je jedinou hráčkou dnešního ženského turné, která se může vyrovnat sestrám Williamsovým v síle a atletice.

To je pravda - ne Justine Heninová, ne Kim Clijstersová, ne Šarapovová - je to Kuznetsova, která měla talent být ženským ekvivalentem Rogera Federera, jen kdyby si to myslela. (Mimochodem, je náhoda, že na otázku, která hráčka nejraději sledovala hraní, odpověděl Federer Světlaně Kuzněcovové?).

Když pět let poté, co vyhrála svůj první grandslamový titul na US Open 2004, aniž by do své sbírky přidala dalšího majora, náhodní pozorovatelé ji začali označovat za jeden slamový zázrak a začali se ptát, zda vítězství na US Open nebyla náhoda. Tenisoví experti to naopak věděli lépe: čekali, až zabije její vnitřní démony a vyrazí na sérii vítězů Slamů; čekali a pak čekali ještě další.

Netušili, že potrvá další ruský headset, aby se s ní setkal ve finále Slamu pro Kuzněcovovou, aby konečně získala svůj druhý velký titul. Na French Open 2009 vše do sebe zapadlo a Kuznetsova ve finále řádně bičovala Dinaru Safinu, čímž skončilo mučivé pětileté čekání. Bude ale trvat dalších 5 let, než se hvězdy znovu seřadí a Kuznetsova dostane šanci čelit ve finále grandslamu dalšímu Rusovi (Rusovi, který se nejmenuje Maria Sharapova)?

Chcete -li se podívat, kdo vytvořil seznam na pánské straně, podívejte se na tento prostor v příštím vydání časopisu Sportskeeda.

Populární Problémy

V sobotu se Uruguay utká s Peru ve čtvrtfinále Copa America. Zde je návod, jak sledovat zápas ve Spojených státech.

Jak pověsit medaile. Ať už jste je získali za úspěchy nebo za dokončení služby, medaile budou u vás doma znamenitou dekorací a mluvícími kousky. Pokud chcete své medaile vystavit na zdi, můžete zavěsit mnoha způsoby ...

Chcete streamovat Quints právě teď? Zde je návod, jak můžete streamovat klasický originální film Disney a vše, co o něm potřebujete vědět.

Jak předcházet úrazům kolen v baletu. Pokud provádíte balet, máte pravdu, protože se obáváte zranění kolena. Zranění kolena tvoří 14 až 20% všech zranění baletu. Http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/3064238 Zranění jsou způsobena ...

Olympijské hry v Tokiu v roce 2021 se budou konat od 23. července do 8. srpna 2021 v japonském Tokiu.

Jak zjistit, zda jste zamilovaní. Zamilovanost může být velmi silná věc. Pokud jste zamilovaní, můžete si všimnout, že vaše emoce jsou všude. Jste však pravděpodobně příliš zaneprázdněni přemýšlením, zda osoba, která se vám líbí ...