Pocta nejslavnějším matkám tenisu

Díky nedávné nerozvážnosti otce Bernarda Tomiče jsou tenisoví tatínci opět v centru pozornosti. John Tomic není prvním tenisovým otcem, který ohrožuje kariéru jejich dítěte. Připojuje se k nechvalně známým řadám Jim Pierce, Peter Graf, Damir Dokic a Arsalan Rezaï, kteří byli všichni v centru pozornosti pro své špatné chování na hřišti i mimo něj. Ale pro dnešek se vzdalme od otců a mluvme o matkách. U příležitosti Dne matek se zde podíváme na čtyři tenisové maminky, které hrály významnou roli v kariéře jejich dítěte a formovaly je v šampionky.Gloria Connors

Jimmy Connors (c) a jeho matka Gloria Connors (r)mývalové čpavkové tenisové míčky

Není běžné, aby mužského tenistu trénovala žena, ještě vzácněji, když je tato žena jeho matkou. Ale Gloria Connors tento stereotyp narušila, když v 70. letech trénovala svého syna Jimmyho k tenisové velikosti. Gloria, která byla jednou americkou juniorkou č. 13 a dvakrát soutěžící s americkými státními příslušníky, byla zodpovědná za výuku Jimmyho nejen v základních technikách a úderech, které by Connorsovu hru odlišovaly, ale také za jeho divoký konkurenční postoj proti světu, který se stane ochrannou známkou jeho dlouhé kariéry.

Jak píše Connors ve své připravované autobiografii, Gloria a její matka Brenda ho naučily ženskou hru, ale vzhledem k tomu, že muž bije muže. Connors kárá stereotypy, že matky nemohou naučit své syny tenis. Proč bylo v pořádku, když otec Joe Montany učil svého syna fotbalu nebo otec Wayna Gretzkyho, aby ho učil hokej, ale nebylo v pořádku, když Gloria Connors učila svého syna tenis?

Jimbo se stal jedním z největších sportovců všech dob, vyhrál osm grandslamových titulů ve dvouhře a nebyl. 1 za tehdejších rekordních 160 po sobě jdoucích týdnů od července 1974 do srpna 1977. A Connors stále drží jeden rekord, který pravděpodobně nebude překonán-největší počet titulů ATP na 109. Gloriin dopad lze nejlépe shrnout do tohoto citátu od Andyho Roddick, kterého v polovině dvacátých let trénoval Connors, Věci, které mě Jimmy učí, jsou jen rozšířením toho, co ho (Gloria) dokázala naučit. Znala tu hru a byla vášnivá. Když jsme spolu loni v létě začali spolupracovat, i když se necítila dobře, zůstala vzhůru, sledovala a dala jí dva centy. Byla nadšená. Zase měla co fandit. Když viděla Jimmyho tam venku, udělalo jí to radost ... Určitě zanechala svou stopu, to je jisté.Oracene Williamsová

Pokud vás zajímá, jak Venuše a její sestra Serena nadále zůstávají uzemněnými a vyrovnanými jedinci, i přes veškerý úspěch a slávu, kterých dosáhli, nemusíte hledat dál než jejich matku Oracene Price. Oracene jednou v rozhovoru řekla: Vždy jsem jim řekl, že si za něčím musíte stát, musíte mít ve svém životě nějakou kvalitu. Díky tomu jsou někteří sportovci podstatnější než ostatní.Zatímco mnoho úvěrových otců Richarda Williamse za vůdčí sílu úspěchu sester Williamsových, role Oracene byla podceňována. Když Richard pracoval na tenisu na kurtu, Oracene (citováno z Vanguardu) jako matka udržovala dívky při zemi, soustředěně a disciplinovaně. Jako zdravotní sestra opravovala děvčata, když měla zranění, která musela být držena mimo jejich soupeře a veřejné vlastnictví, a připravovala je na zápasy. Jako sociální vědkyně a poradkyně připravila Venuši a Serenu, aby se vyrovnaly s tlakem a výzvami na hřišti i mimo něj.

Oracene je často k vidění na tribuně a sleduje její dcery, jak si hrají v tmavých odstínech jejích slunečních brýlí - aplaudujíce dobrou ranou od jejich protivníků - a někdy usíná a vysvětluje jí sluneční brýle.

Živý přenos 49ers vs Vikingové

A dokonce i po rozvodu s Richardem Oracene zajistila, že jejich rozchod neměl škodlivý dopad na tenisovou kariéru dcer. Výsledky jsou tam, aby je všichni viděli. Ve věku 31 let je Serena stále zařazena jako ne. 1 a má 15 grandslamových singlových titulů (a 13 deblových slamů s Venuší). Venus, která má v tašce sedm grandslamových titulů jednotlivců a stále hraje se Sjorgenovým syndromem, je na cestě stát se starší státnicí ve hře.

Melanie Molitorová

Martina Hingis dorazila na tenisovou scénu jako závan čerstvého vzduchu. Hingisova hra s rukama a myslí génia a osobnosti teenagera 90. let si cestu Hingise do tenisového světa představovala, i když byla v matčině lůně. Její matka Melanie byla sama bývalou hráčkou a hrála současně s legendární Martinou Navratilovou. Melanie nebyla dost dobrá (ve své zemi byla na 10. místě), ale když viděla úspěch Navratilové, rozhodla se, že její dcera bude tenisovou šampionkou.

ortéza tendinitis

Zatímco Melanie ovládala a ukázňovala Martinu, pokud jde o tenis, zajistila, aby se její dcera nestala jednorozměrným tenisovým strojem. Martina šla bruslit a jezdila na koních a zdálo se, že má dobře namíchanou rovnováhu mezi netenisovými zájmy, i když vyhrávala slam.

Hingis se v 16 letech dostal na vrchol světového žebříčku a stal se tak nejmladším světovým hráčem. 1 a do svých 18 let získala 5 grandslamových titulů. Poté zjistila, že jde do tuhého proti silové hře sester Williamsových, Davenport a Capriati. A jak Hingis pochodovala do dospělosti, její vztah s ní se také dostal pod tlak. Melanie poprvé na tribuně chyběla během Hingisova šokujícího prvního kola ve Wimbledonu v roce 1999 v rukou Australanky Jeleny Dokic a v roce 2001 oba přerušili svůj trenérský vztah.

Ti dva svůj vztah napravili později a Melanie doprovázela Hingis na některých akcích během jejího návratu v letech 2006-2007. Bohužel návrat netrval dlouho a nepřinesl větší grandslamovou slávu. Hingisova kariéra neskončila tak, jak by si Melanie představovala, ale alespoň zajistila, aby její dcera dokázala v životě získat vše, co ona sama ne.

Judy Murrayová

Judy Murray se dnes stala důležitou vlivnou postavou tenisu. Pokud jste si ale mysleli, že jejím jediným nárokem na slávu je být matkou Andyho Murraye a bratra Jamieho (grandslamový šampion smíšené čtyřhry), zamyslete se znovu. Judy byla po mnoho let nejlepším skotským hráčem, získala 64 skotských titulů a byla zařazena jako ne. 8 v Británii.

tenisová rukojeť velikost 2

Judy se ke koučování dostala brzy. Když Judy v rozhovoru pro The Herald Scotland říká, celý svůj život jsem trénovala děti - nejen Andy a Jamieho - a chtěla je zlepšit. Když jsem byl v roce 1994 jmenován [trenérem Scottish Lawn Tennis Association], identifikoval jsem asi 16 dětí ve věku od 8 do 11 let. Andy byl jeden, byl tam Jamie, byla tam Elena Baltacha, Jamie Baker a další. Vozil jsem tyto děti sem, tam a všude na turnaje, včetně nahoru a dolů do Anglie.

Judy hrála v Andyho kariéře na začátku dominantní roli a dokonce za to dostala nějakou vadu. A zatímco Andy má nyní za trenéra Ivana Lendla, Judy je stále nedílnou součástí týmu Murrayů. Moje matka je ten jediný člověk, který mě dostane, který mi opravdu dobře rozumí, říká Murray.

Judy byla také nedávno jmenována kapitánkou týmu British Fed Cup. A dokonce i dívky v týmu mají k Judy nesmírný respekt. Laura Robson to řekla, Judy byla v Izraeli fantastická a bylo to tady dobré až dosud. Je velmi dobrá v technické analýze a doposud jsme toho hodně udělali. I když je tu spousta tvrdé práce, uvědomuje si, že je důležité si užít trochu zábavy a skvěle buduje dobrou atmosféru. S talentovanými mladými lidmi, jako je Laura Robson a Heather Watson v týmu, má Judy ingredience a zkušenosti pro vybudování vítězného týmu Fed Cupu v příštích letech.

Populární Problémy

Jak vyrobit senzorický box. Senzorická schránka (také nazývaná senzorická vana, kontejner a přihrádka https://littlebinsforlittlehands.com/all-about-sensory-bins-5-things-need-know/) je úložný kontejner, který je uložen a naplněn materiály že...

Simona Halepová se v pondělí stane světovou jedničkou, ale její oslavy byly zkažené prohrou finále China Open s Caroline Garciou.

Rafaela Nadala v pátek odvezl z mistrovství Monte Carlo Masters Andrey Rublev v usilovném trojsetovém setu. Ztráta ukončila Nadalovu nabídku na rekordně dlouhý 12. titul na akci Masters 1000.

Jak bezpečně tónovat tělo během těhotenství. Tónování těla během těhotenství vám může pomoci zůstat zdravý, cítit se dobře ve svém těle a lépe vás připravit na porod. Ve skutečnosti by se těhotné ženy měly pokusit udělat alespoň 150 minut ...

Kromě Venus a Sereny Williamsové existuje několik dalších sourozenců, kteří také skvěle předvedli tenis.