US Open Classics: John McEnroe vs Bjorn Borg, 1980 Final

John McEnroe vs Borg Bjorn ve finále mužů na US OpenTi dva se potkali dříve ten rok ve finále Wimbledonu a zvítězil Bjorn Borg. Měli se znovu střetnout v dalším finále dalšího grandslamu téhož roku- US Open.Oklahoma state vs iowa wrestling

Stadion Louis Armstrong na newyorské Flushing Meadows měl být svědkem jednoho z největších zápasů v historii turnaje.1980 US Open finále

Jak Bjorn Borg, tak John McEnroe šli v první sadě od špičky k patě, dokud Borg nezískal převahu a v jednu chvíli sloužil pro set. Byl na cestě do kapsy první sady, ale řízení nabralo dramatický spád, když McEnroe tvrdě bojoval a dvakrát zlomil Borga, aby vzal sadu do tiebreaku.

McEnroe vedl v tie breaku 5: 4, když se rozhodl zaútočit na Borgovu službu, když vyhrál dva po sobě jdoucí body a vyhrál tie break 7: 4, čímž vyhrál první set 7: 6.mtv love school sezónu 2 sledujte online

Zdálo se, že ztráta první sady způsobila Borgovu koncentraci větší škody, protože druhá sada ho viděla dělat všechny druhy chyb. Chybějící 14 z jeho 22 prvních podání, nevynucené chyby a špatný výběr střel, Borg vypadal úplně jinak než ten, který jen před několika týdny zvedl wimbledonskou trofej.Druhému setu dominoval McEnroe, který jej komplexně vyhrál skóre 6-1.

Třetí set vypadal jako opakování druhého setu, kdy Borg pokračoval ve špatném průběhu a dominoval McEnroe. V jednu chvíli McEnroe získal 18 z 24 odehraných bodů, zatímco Borg se potýkal se svým podáním, chybělo 12 po sobě jdoucích prvních podání.McEnroe vypadal zcela pod kontrolou a Borg sotva dokázal udržet své vlastní podání. Vypadalo to, jako by se z toho hodně ošuntělého zápasu stal obyčejný jednostranný zápas, dokud se Borgovi nepodařilo sehnat nervy a předvést mohutný souboj a třetí set vzal za nerozhodného stavu.naplno do tenisu

V tie tie break se Borg vrátil ke svému nejlepšímu já, vytáhl pět čistých vítězů a nakonec vzal tie break 7-5 a set 7-6.

Výhra ve třetím setu vrátila Borga zpět do hry, což bylo velkým vzrušením pro dav, který byl svědkem skvělého zápasu. S davem za zády předvedl Borg nádherný tenis. Zápas začínal plnit očekávání s oběma hráči ve výborném kontaktu. Po vyčerpávajícím třetím setu to byl Borg, kdo vzal set 7-5.

Zápas byl vyrovnaný, oba hráči vyhráli po dvou setech. Blížil se pátý a poslední set zápasu a jednoznačným favoritem byl Borg, který vyhrál 13 po sobě jdoucích střetnutí v pátém setu.

McEnroe měl naproti tomu vyčerpávající semifinále proti Jimmymu Connorsovi, které trvalo přes čtyři hodiny a v tomto zápase už hrál přes tři hodiny, vypadal slabší, alespoň fyzicky. Také prohrál s Iceborgem ve Wimbledonu v humdingeru pětisetového zápasu. V mysli mladého Američana se musely vznášet mentální jizvy.

sušení tenisek v sušičce

Pátý set od obou přinesl kvalitní tenis a vypadalo to, že se blíží další tie break. Pak přišel závěrečný zvrat v příběhu. Borg podával za stavu 3: 3, když se rozhodl nechat projít střelu McEnroea, ale k jeho šoku byl povolán.

Bylo to zřejmě v tomto okamžiku, když Borg nechal hněv přemoci svou koncentraci, což mělo za následek dvojchybu. Borgovi se podařilo zachránit brejkbol, ale McEnroe, který už cítil Borgovo znepokojení, začal útočit na Borgova podání a nakonec dostal klíčový brejk, aby v závěrečné sadě zvýšil na 4: 3.

Od té chvíle musel McEnroe podržet své podání a bylo jen otázkou času, kdy vyhraje set i zápas a pomstí se za ztrátu Wimbledonu.

Zápas skončil John McEnroe vyhrál pětsetový thriller 7-5, 6-1, 6-7, 7-5, 6-4..

Populární Problémy

Španělka ke svým 30. narozeninám byla silnější než Maria Šarapovová.

Zde jsou všechny podrobnosti, které budete potřebovat o tom, jak dnes večer sledovat živou radnici Alexandrie Ocasio-Cortez Green New Deal online na MSNBC.

Mac

Tento wikiHow vás naučí, jak změnit jazyk, ve kterém vaše klávesnice na počítači Mac pracuje. Klikněte na nabídku Apple a poté. Je to ikona černého jablka v levém horním rohu obrazovky.

Jak můžete dnes večer sledovat online vysílání filmu The Bachelor Women Tell All? Podrobnosti získáte zde.

Ve čtvrtek večer bude mít premiéru film The Unicorn, nová komedie s Waltonem Gogginsem z filmu Odůvodněné. Zde je návod, jak sledovat streamování online bez kabelu.