Co znamená návrat Rogera Federera pro fanouška Rafaela Nadala

Roger Federer a Rafael Nadal na Wimbledonu 2007Bylo to v roce 2005, kdy byla zahájena zlatá éra tenisu, když se 19letý Rafael Nadal setkal s Rogerem Federerem v semifinále French Open. Federer a Nadal by pokračovali ve vytváření legendární rivality zahrnující 38 vysoce kvalitních zápasů, které zahrnovaly epické finále Slamů ve Wimbledonu, Australian Open a Roland Garros, a přes to všechno fanoušci nebyli schopni svým šťastným hvězdám dostatečně poděkovat.

Ti dva pomohli ohromně zvýšit sledovanost tohoto sportu, protože jejich magnetické osobnosti přitahovaly i ne tenisové fanoušky. Roger Federer a Rafael Nadal také prokázali nejvyšší standardy sportovního chování a kamarádství, a to navzdory tomu, že se jejich naprosto odlišné filozofie tak často střetávaly jeden s druhým.servisní linka tenis

Federer byl neúprosně agresivní pravák, Nadal neúnavně defenzivní levák. Federer byl umělec, Nadal řezník. Vyprávění o této kontrastní, ale veselé rivalitě mezi těmito dvěma posunulo tento sport na vrchol jeho popularity v letech 2000 a 2010.

Ale jak se říká, všichni si přejeme, aby existoval způsob, jak zjistit, že jste byli v dobrých dnech, než jste je skutečně opustili. Když byl tenis kvůli pandemii COVID-19 už na pověstných kolenou, přišla zpráva o Rogerovi Federerovi, že kvůli sezóně 2020 v důsledku zotavení z operace dvojitého kolena zavolá na sezónu 2020, jako tepelný šok.

Tenisová sezóna nakonec pokračovala v srpnu, ale dvacetinásobný mistr Major se velmi minul.O něco více než rok odstraněn z tenisové sezóny Federer-less 2020, švýcarský maestro je nyní připraven udělat svůj dlouho očekávaný návrat do profesionálního tenisu na Qatar Open . A zatímco fanoušci Federera jsou nadšení z vyhlídky, že jejich muž znovu zamává hůlkou, fanoušci Rafaela Nadala jsou pravděpodobně o něco méně šťastní.

Pokud jde o rekord ve většině grandslamových turnajů, které vyhrál mužský hráč, je Španěl v současné době nerozhodný s Rogerem Federerem. Ale když je Federer zpět v mixu, nebude pro Nadala tak snadné dosáhnout a udržet tenisovou historii; Španěl najednou nemá jednu (Novak Djokovic), ale dvě impozantní překážky, pokud chce přidat svůj Slam Tally na Wimbledonu nebo US Open.

Návrat Rogera Federera je určitě dobrou zprávou pro sport jako celek. Ale ponechat čísla na chvíli stranou, je to opravdu tak ne dobrá zpráva, i když jste Nadalův fanoušek, jako já?Roger Federer a Rafael Nadal - dvě naprosto kontrastní postavy, které spojuje společná láska ke hře

Rafael Nadal porazil Rogera Federera v thrilleru ve Wimbledonu 2008

Pro každého, kdo někdy sledoval tento sport, je herní styl Rogera Federera okamžitě rozpoznatelný. Během své legendární kariéry švýcarský umělec rozdělil nejednoho protivníka svou matoucí lstí, neuvěřitelnou rozmanitostí a břitkou přesností.

Bezstarostný styl hry Rogera Federera byl však v naprostém rozporu s narážejícím stylem Rafaela Nadala na začátku až v polovině dvacátých let minulého století. Pokud byla Federerova hra (zejména na trávě) písní, Nadal ji pravděpodobně nepochopil - alespoň ne zpočátku.

Španělovi se nepodařilo rozluštit Federerovu píseň ve Wimbledonu v letech 2006 a 2007 a druhá z těchto ztrát ho skvěle rozplakala. Ale Nadal nakonec dokázal Federera v roce 2008 porazit a od té chvíle začala švýcarská píseň znít na uši Španělska mnohem sladší.

Nadal by měl Federera v příštích několika letech pravidelně využívat; Zejména jeho vítězství na Australian Open 2009 vypadalo, že naznačuje, že Federerova aura neporazitelnosti byla nadobro rozbita. V tomto ohledu bylo finále Wimbledonu 2008 zlomovým okamžikem tohoto sportu.

co se chystá na hulu prosinec 2018

Oba soupeři toho dne vyrazili do All-England Clubu, v ukázkovém představení špičkového moderního tenisu. Zatímco Federer bez námahy švihl raketou, jako by kosil seno srpem, Nadal stále přibrušoval své nástroje, když se přibližoval k základní čáře, při svém podání trefil velký úder a pravidelně vyrážel na síť.

Připomíná vám to někoho konkrétního?

Jeho trasa byla jiná, ale v průběhu let Rafael Nadal replikoval styl a velikost Rogera Federera

Roger Federer a Rafael Nadal mezi nimi vyhráli 40 Slamů

gta v tenis

Možná si Rafael Nadal hned tehdy uvědomil, že cíle, které hledal, byly stejné jako Rogera Federera. Chtěl být nesporným největším všech dob a univerzálním favoritem tenisového světa, stejně jako jeho charismatický rival. Prostě prostředky pro cestu tam pro něj musely být jiné.

Roger Federer měl ve své hře jistou nestárnoucí krásu a Rafael Nadal byl nucen vyvolat zdrcující pocit chaosu, aby tomu zabránil. Cíl však byl jasný: nahradit Federera a být Federerem.

Bylo to právě v roce 2008, kdy Rafael Nadal lámanými slovy skvěle řekl: 'Chci ... chci být Rogerem.'

Nadal mluvil o hraní Rogera Federera ve videohře, ale Španěl ještě netušil, že v následujících letech bude jako Federer. Díky soupeření s Federerem dostal Nadal příležitost posunout se za hranice svých možností - jak ve sportovním, tak v celosvětovém měřítku.

Dnes je Rafael Nadal ve svém herním stylu na rychlých kurtech téměř tak agresivní, jako byl Roger Federer v roce 2008. Španěl se naučil, jak zkrátit rally, jak získávat levné body ze svého podání, jak odložit salvy na sebemenší náznak krátké koule. A všechny tyto věci začlenil do své hry, protože věděl, že si musí prodloužit kariéru, pokud doufá, že se vyrovná Federerovým číslům.

V dřívějších letech byl Roger Federer považován za prototyp tenisového hrdiny a Rafael Nadal za klasického rivala, který si mnul váhy a čekal na pád krále. Ale tím, že Nadal porazil samotného muže, a to i na svém trávníku, dokázal, že je svým způsobem hrdina.

Jistě, Rafael Nadal by pravděpodobně dal dohromady všechnu skvělou kariéru, i kdyby Roger Federer nikdy neexistoval. Ale síla Federera, který způsobil revoluci v tenisu jako žádný jiný hráč v historii, zajistila, že se na Nadala bude v příštích letech dívat stejným objektivem.

Chcete -li překroutit staré přísloví, porazit muže, musíte být tím mužem.

Co má připravena závěrečná kapitola Rogera Federera?

Roger Federer se dívá na Australian Open 2020

Jak věk dohnal Rogera Federera, nakonec se stal třetím kolem Rafaela Nadala a Novaka Djokoviče. Dva švýcarští rivalové nyní získali více velkých titulů než on a mají proti němu vítěznou bilanci i na Slams. Federerova aura v tenisovém světě však vždy zůstane bezkonkurenční, a to pochází od Nadalova fanouška.

Co když tedy Roger Federer již není připravený ukončit kariéru s největším počtem Slamů v mužském tenise? K tomu je třeba argumentovat tituly by neměly být jediným faktorem při určování úrovní velikosti .

Roger Federer zachránil tenis z nudné éry po transformaci Peta Samprase v roce 2003. A to souviselo jak s jeho Majorovými triumfy, tak s jeho příspěvkem k tomu, jak se hra hrála.

Věřte tomu nebo ne, i ti nejpyšnější z Nadalových fanoušků mluví tlumeně o tom, jak si přejí, aby měl Španěl Federerovu schopnost dostat se z vězení s jeho podáním, nebo jeho neúnavně agresivní záměr. Tento druh obdivu nikdy opravdu nezmizí, i když 20 bude vypadat menší než 21 (nebo 22 nebo 23).

Za posledních zhruba deset let Roger Federer nevyhrál turnaje takovým tempem, jako kdysi. Ale schopnost Švýcarů spojit se s duší diváka prostřednictvím jeho herního stylu zůstala nedotčena. A při svém návratu z dvojité artroskopické chirurgie pozve fanoušky - ano, dokonce i fanoušky Rafaela Nadala -, aby se opět podělili o zázrak své hry.

Návrat Rogera Federera ho přivede zpět k jeho krásným řízkům a kapkám na profesionální turné. Uvidí, jak se pokusí vrátit hodiny v Dauhá pomocí rakety jako hůlky a nohou jako baletních bot.

typy ran v badmintonu

Jak Roger Federer postupně slézá ze slavného kopce, kterým byla jeho kariéra, celá tenisová komunita spojí ruce, aby ho viděla. Ale Federera budou všichni i nadále ctít, i když zavěsí raketu; to je ten druh dojmu, který vytvořil na mysli fanoušků.

Ano, dokonce i Nadalovi fanoušci.

Populární Problémy

Casper Ruud prozradil, že po skončení Ženevského Open odcestuje na Mallorcu, aby strávil čas tréninkem s Rafaelem Nadalem před French Open 2021.

Super červi jsou velké larvy brouků, které lze použít ke krmení plazů. Na rozdíl od obřích moučných červů, kteří byli léčeni růstovými hormony, super červi dosahují své velké velikosti přirozeně. Pokud máte plazy jako domácí mazlíčky, mohlo by vás zajímat ...

Jak se dostat z Baltimore, MD do Washingtonu DC. Ať už jste turista, který doufá, že dostanete dvě města do jedné návštěvy, nebo dojíždějící člověk, který hledá způsob, jak se dostat k vaší nové práci, je relativně snadné se dostat z Baltimoru do Washingtonu, DC bez ...

Americká teenagerská senzace Coco Gauff se připravovala reprezentovat svůj národ na olympijských hrách v Tokiu, dokud COVID-19 nezklamal její naděje.

Jak zastavit krvácení krtka. Krvácející krtek se obvykle nemusí bát. Stejně jako každá jiná kůže na vašem těle, krtek krvácí, pokud ho poškrábete (např. Břitvou). V těchto případech můžete zastavit krvácení ...