Kde se pokazil Andy Murray na US Open 2016?

NEW YORK, NY - SEPTEMBER 07: Kei Nishikori z Japonska (L) si potřásá rukou s Andy Murrayem z Velké Británie poté, co ho porazil během jejich mužů

6-1 v prvním setu. Andy Murray v této sezóně neudělal mnoho špatného a ukazuje to. Získal finále každého grandslamu, který postoupil na US Open. Poté na to navázal olympijským zlatem, svým druhým v pořadí. Jeho střelba byla dokonalá, jeho práce nohou byla rychlá a jeho kondice na historickém maximu.Ale dnes byl poražený Andy Murray, když Kei Nishikori vyhrál 1-6, 6-4, 4-6, 6-1, 7-5.rakety na raketbal

Přečtěte si také: Kei Nishikori porazil Andyho Murrayho, aby postoupil do čtvrtfinále US Open

Většina pozorovatelů by pravděpodobně zavolala Murrayovi, aby vyhrál tento, vzhledem k jeho značně dominantnímu rekordu proti Kei Nishikori, ale to, co jsme dnes večer viděli, byl narušený Murray a Nishikori, který jako vždy držel chladnou hlavu. To vedlo k výhře pěti setů pro japonské eso, které nasadilo temperamentní hru, přestože začalo v nevýhodě.Murray začal zápas po setu a přestávce, když vyhrál první 6-1. S dobrou dynamikou Skot viděl, jak jeho pokrok brzdí extrémně předčasný déšť (pro něj), a okamžitě zavolal, aby byla nakreslena nově otevřená střecha na Arthur Ashe. Uzavření prvního setu mu zabralo pouhých 35 minut, a pokud to byl nějaký náznak, Murray měl vyhrát tento ve dvou setech.Střecha byla zatažená, ale ne dříve, než přinesla problémy, řekl Murray. Vadil mu hluk, který vytvářela střecha, a ve třetí hře druhého setu, vedoucí Nishikori, se Murray vrátil k neúprosnému útoku japonského hráče.

Byl jedním z nejzdrženlivějších hráčů na okruhu a na rozdíl od mnoha svých vrstevníků s vyšším postavením má Nishikori schopnost držet nervy i v těch nejnáročnějších situacích. Dnes tak učinil piky, vytáhl všechny triky a přiměl Murraye pracovat pro každý jednotlivý bod.Žádný Nadal, ale spousta hluku

Nebyl to dnes žádný hráč náchylný k pokřiku na hřišti, ale špatně fungující zvukový systém, který způsobil Murrayovi vážné problémy. Právě když se Murray chystal zlomit Nishikori, systém svým vlastním životem vydával hluk, který narušil Murrayovu koncentraci. Později si na to stěžoval, ale škoda byla způsobena. Nishikori se plazil zpět mamutím způsobem a zvítězil 6: 4. Defence byl název hry pro Nishikoriho od začátku a obhajoval to.Murray ztratil hybnost a také na sebe zakřičel - jak to ve vzteku obvykle nedělá, a na stadionu to ještě zesílilo. Rovněž ho to vedlo k několika zbytečným chybám a síťování rutinních záběrů, které by v dobrý den nikdo nečekal, že Andy Murray zmešká.

Nishikori vyhrál druhý set 6: 4 s několika brilantními bekhendy a chladným, klidným vystupováním, které mu pomohlo v kariéře, a to zejména v tomto zápase.

V dalším setu hrál dobře, ale rozrušený Murray svůj hněv přenesl ve hře do agresivity. To znamená, že to nebyla jen Murrayova zvýšená hratelnost, ale chyby a několik dvojitých chyb od Nishikoriho, které mu tuto sadu získaly, přičemž japonský hráč nyní zapnul útok.

Naštvaný hlukem Murray zjevně ztratil pozornost, když ho přerušil zvuk stadionu.

Když prší, lije

Střecha byla brzy zatažena přes soud kvůli pádům na kurt, ale zůstala tam, přestože se obloha rychle vyjasnila. To Murrayovi vadilo, když novinářům řekl, že pokud se počasí zlepší, střecha se strhne. Není jasné, co Murrayovi tak vadilo, ale jeho hra nebyla tak dominantní, jakmile se objevila.

Vedla uzavřená atmosféra Murrayovi ke ztrátě koncentrace ozvěnou? Nelze říci, ale možná by to tak mohlo být. Zbývá, že se ta střecha nevrátila dovnitř - ale na Nishikori fungovala skvěle.

Motýlí efekt

Přesněji řečeno, byla to můra. V pátém setu, zpět ke zdi, Murray viděl okřídlený hmyz, jak s ním krouží a přistává na síti. Sloužilo to pouze k uspání Murraye, kterého pak Nishikori v posledním setu zlomil.

Třesknutí rakety znamenalo konec života toho motýla, který byl sebrán míčovým klukem a podle USTA „vypuštěn mimo stadion.“ Vsadil se, že si nemyslí, že „sbírání mrtvol“ bylo v jeho práci popis!

Skot také dobře podpořil Butterfly Effect; pokud motýl v určitém časovém okamžiku mávne křídly, může to změnit výsledek čehokoli, co se ve světě stane.

Populární Problémy

Andy Murray zahajuje svou kampaň US Open 2020 proti japonskému Yoshihito Nishioka. Jedná se o Murrayho první grandslamové vystoupení ve dvouhře od loňského Australian Open.

Jak se zbavit uzlů v zádech. Ať už se živíte zvedáním závaží, nebo sedíte osm hodin denně u počítače, jste náchylní dostat ty otravné uzly do zad. Tyto uzly, známé také jako „spouštěcí body“, se vyskytují ...

Jak šněrovat boty. Možná vás naučili, jak si zavázat tkaničky, ale opravdu vám někdo ukázal, jak je šněrovat? Je to skvělý způsob, jak si boty přizpůsobit, zvláště pokud si koupíte tkaničky v různých barvách a vzorech. ...

Tiger Woods a Peyton Manning se v neděli utkají o Phila Mickelsona a Toma Bradyho. Zde je návod, jak sledovat živý přenos online zdarma.

Rohan Bopanna přemýšlel o obnovení tenisu v důsledku pandemie COVID-19. Bopanna řekla, že vzhledem k cestovním omezením není možné nyní cestovat do New Yorku.

Rome Masters znamená návrat Rafaela Nadala, zatímco Novak Djokovic by chtěl své USO neštěstí zahodit. Jak Djokovic, tak Nadal obdrželi těžké remízy a finále mezi nimi se nezdá být zaručené.