Proč NextGen stále není připraven převzít vedení od Velké čtyřky

A

ATP NextGen se vydává na velkou scénu

Na konci 90. let, kdy tenisu dominovali takoví jako Andre Agassi, Boris Becker a Pete Sampras s Patrickem Rafterem, Juanem Carlosem Ferrerem a Goranem Ivanisevičem, měli každý hráč styl hry, který je udržel v honbě za velkými cenami.

Zatímco Sampras vyhrál tehdy rekordních 14 grandslamových titulů se stále spolehlivou všestrannou hrou, Agassi okusil mnoho úspěchů s protiproudem a základní hrou. Mezitím Ivaniševič ukázal, že hráči mohou být na grandslamech konkurenceschopní pomocí raketových podání.

nejlepší loketní ortéza na tenisový loket

V časných 2000s, tenis měl docela hladký přechod s špičkovými hráči se blížit ke svému konci. Podobně jako Andy Roddick, Lleyton Hewitt, Marat Safin, Roger Federer a Rafael Nadal převzali plášť svými styly podobnými jednomu z bývalých špičkových hráčů. Zatímco Roger Federer byl se svými všestrannými schopnostmi pravděpodobně nejúspěšnějším hráčem poslední doby, Nadal příliš nezaostával a jeho základní hra mu vynesla mnoho vavřínů.

Andy Murray a Novak Djokovic, kteří začali svou kariéru hned poté, co Federer a Nadal okusili mnoho úspěchů s vlastními styly hry. Ačkoli oba zpočátku věnovali čas analýze a dobytí velké dvojky, nakonec vyšli z trumfů a od té doby získali mnoho velkých titulů včetně grandslamů.

Inovace a přizpůsobení stylům jejich protivníků byly klíčem k úspěchu velké čtyřky. I když je obzvláště účinný styl hry na jedné straně důležitý, schopnost zvládnout tlak hraní špičkových soupeřů před obrovskými davy na velkých pódiích je stejně důležitá při oddělování dobra od nejlepšího.

NextGen, včetně hráčů jako Grigor Dimitrov, Nick Kyrgios, Alexander Zverev, Dominic Thiem a David Goffin, abychom jmenovali alespoň některé, rozhodně má potenciál, aby byl velký. Když však sledujeme jejich hru v nedávné minulosti, můžeme s jistotou říci, že postrádají přizpůsobivost a schopnost zvládat tlak.

Grigor Dimitrov, který se díky svému stylu hry stal známým jako „Baby Fed“, byl pravděpodobně první mezi partiemi, které byly nabízeny jako nástupce velké čtyřky. Poté, co předvedl svůj potenciál v roce 2014, kdy se dostal do čtvrtfinále Australian Open a wimbledonského semifinále a získal tři tituly mezi dvěma grandslamy, prožil skličující rok 2015, když dokončil rok mimo top 20 .

To lze částečně přičíst špatné formě a částečně veškeré pozornosti, které se mu dostalo poté, co se mu v předchozím roce tak dobře dařilo. Byly případy, kdy prohrál, zatímco pohodlně vedl v zápase s nižšími soupeři, což je zcela odlišné od nadcházejícího špičkového hráče. Několik dalších důvodů, které lze přičíst jeho propadu, byla výměna rakety a neustálé střídání trenérů.

Trénink s Rogerem Rasheedem v roce 2015 nepřinesl výsledky a v roce 2016 se spojil s Francem Davinem, aby se s ním rozešel před Wimbledonem a nakonec najal Daniela Vallverdu, bývalého trenéra Andyho Murraye. Tento krok se ukázal jako dobrý, protože Dimitrov zlepšil sezónu 2016 a prožil nejlepší sezónu své kariéry v roce 2017, když vyhrál Masters 1000 v Cincinnati a finále světového turné ATP a zároveň se dostal do semifinále Australian Open.

sledujte malé ženy v Atlantě online

Nick Kyrgios, který se stal známým poté, co porazil Nadala ve Wimbledonu v roce 2014, nechal jeho přístup a emoce převzít jeho hru, častěji než ne. Ať už křičí na rozhodčího, rozhodčího nebo na dav, Kyrgios vždy vítal kontroverze a vybíral obrovské pokuty. Takové chování není dobré pro někoho, kdo je velmi talentovaný a má ingredience porazit kteréhokoli hráče v jeho den.

Neschopnost ovládat emoce a soustředit se na hru byla Kyrgiosovým hlavním důvodem, proč se nedařilo důsledně. O jeho talentu a schopnostech není pochyb, protože je jediným druhým hráčem, který porazil Federera, Nadala a Djokoviče hned při jeho prvním pokusu. Dalším důvodem jeho nedůslednosti je opakující se zranění kyčle, kterým trpí. Byl nucen odejít z US Open v roce 2016 a ukončit sezónu 2017 kvůli zranění kyčle.

ovládání tenisové rakety

Alexander Zverev měl hvězdný rok 2017, když vyhrál dva tituly Masters 1000, ve finále v Montrealu porazil Federera. Dokázal vyhrát velké tituly za rok, který ovládli Federer a Nadal. Je to však jeden z hráčů, kteří se snaží dosáhnout druhého týdne grandslamů.

V případě Zvereva jsou selhání spíše duševní než technická nebo fyzická. Je jedním z nejmladších hráčů, kteří se v poslední době probojovali do první pětky a má na to porazit nejlepší hráče. Ale častěji se zdá, že po vítězství v turnaji vyprchá a stále je těžké udržet konzistenci.

I přes vyčerpané mužské turné v roce 2017 se NextGen nepodařilo vydělat peníze. Se schopností velké čtyřky zvýšit úroveň své hry, když jsou na ně hozeny výzvy, a s jejich postojem „nikdy se nevzdávat“ to bude vyžadovat hodně z NextGen vyhrát proti nim a udělat značku na nejvyšším stupni. Lze s jistotou říci, že velká čtyřka tu stále zůstává a hráči NextGen budou muset prokázat svoji odvahu, aby je mohli svrhnout.

Populární Problémy

Poklesy jsou typem cvičení na budování síly, které se používá k procvičení tricepsů, deltoidů, prsních svalů a kosočtvercových svalů. Ačkoli ve většině tělocvičen najdete dip bary nebo si můžete zakoupit osobní bary v obchodech s potřebami pro fitness, můžete ušetřit spoustu peněz ...

Jak chránit podlahy před nábytkem. Těžký nábytek - zejména při jeho stěhování - může poškodit jakoukoli podlahu, ačkoli nejzranitelnější je přírodní tvrdé dřevo. Naštěstí existují produkty, které si můžete koupit a vyrobit na ochranu ...

Jak napsat dopis o uznání. Ať už píšete někomu, kdo pro vás vycházel z cesty, nebo uznáváte, že vám babička ze svetru dala k Vánocům, lidé opravdu oceňují děkovné dopisy. Umět psát ...

Jak vyjmout litinovou vanu. Pokud potřebujete vyjmout nebo vyměnit litinovou vanu, můžete být v pokušení zavolat odborníka. Ale navzdory zdánlivě skličující povaze projektu není odstranění vaší vany tak těžké, jak si myslíte ...

Jak jíst kaktus opuncie. Kaktus opuncie je po tisíce let základem mexické a středoamerické stravy. V některých částech USA získává na popularitě jako exotický, gurmánský a zdravý doplněk ...