Wilander vysvětluje, proč Cameron Norrie nemohla rozebrat hru Rafaela Nadala tak, jak to dělá Novak Djokovič

Rafael Nadal na Australian Open 2021Přípravy Rafaela Nadala na Australian Open 2021 nebyly zdaleka ideální. Po dvoutýdenní měkké karanténě v Adelaide následovalo zranění zad a Španěl byl nucen odstoupit ze všech svých zápasů na poháru ATP.

Rafael Nadal přiznal, že jeho záda byla během prvních čtrnácti dnů v Melbourne problémem, ale přesto dokázal postoupit do posledních 16, aniž by zahodil set. V sobotu Nadal porazil Camerona Norrieho 7-5 6-2 7-5, aby se utkal ve čtvrtém kole proti Itálii Fabio Fognini.Po této poslední výhře bývalý Mats Wilander ze světové jedničky usoudil, že soupeřům Rafaela Nadala - včetně Norrieho - bude dobře sloužit, když si vytisknou stránku z taktiky Novaka Djokoviče. V rozhovoru pro Eurosport , Wilander tvrdil, že Norrie hrála Nadalův bekhend příliš často během jejich setkání ve třetím kole.

„Myslím, že (Cameron Norrie) hrál příliš mnoho na bekhend Rafaela Nadala a to nemůžete udělat. Do tohoto zápasu jdete s tím, že například: „Pokud porazím Rafu, musím se podívat, co dělá Novak Djokovič“. Norrie šla 60% času na bekhend Rafaela Nadala, “řekl Wilander.

Wilander dále poukázal na to, že Novak Djokovič, největší soupeř Rafaela Nadala, hraje proti Španělovi chytřejší taktickou hru. Švéd věří, že Djokovič směřuje své údery rovnoměrněji do Nadalova bekhendu a forhendu.

'Když Novak Djokovič hraje s Rafaelem Nadalem, je to doslova 50:50 (trefování do bekhendu a forhendu) a Djokovič má s Nadalem nejlepší bilanci,' dodal Wilander. 'Přejít přímo na bekhend je scénář noční můry.'

Novak Djokovič má proti Rafaelu Nadalovi větší úspěch než kterýkoli jiný hráč

Novak Djokovič a Rafael NadalMats Wilanderův návrh, aby hráči dodržovali taktiku Novaka Djokoviče proti Rafaelovi Nadalovi, je plně podpořen srbským rekordem proti dvacetinásobnému grandslamovému vítězi. Djokovič má proti Nadalovi více vítězství než kterýkoli jiný hráč na profesionálním okruhu.

Dvojice se potkala neuvěřitelně 56krát na turné ATP, což je rekord Open Era v mužském tenise. Novak Djokovic má v soupeření náskok 29: 27, ale v posledních zápasech dominoval, když vyhrál 10 z posledních 14 střetnutí mezi nimi.

Vzhledem k tomu, že Novak Djokovic má své vlastní fyzické starosti - jak dokazuje jeho vítězství ve třetím kole proti Taylor Fritz - nezbývá než zjistit, zda obě legendy dostojí svému nasazení a příští neděli se dostanou do finále Australian Open 2021.Populární Problémy

Chcete se podívat na sobotní zápas Poirier vs McGregor na UFC 257? Zde je návod, jak můžete sledovat veškerou akci na streamovacím zařízení Roku nebo Roku TV.

Vše, co potřebujete vědět o hře That So So Raven, včetně toho, jak ji streamovat, nejlepších epizod, na které se můžete dívat, herců a zábavných faktů!

Hraní je mnohem širší a přístupnější koníček, než tomu bylo před deseti lety. Navzdory tomu, čemu by podle vás měla malá menšina hráčů věřit, nemusíte prokazovat své schopnosti nebo se připojit ke kliku, abyste se mohli nazývat hráčem. Stejně jako knihy nebo ...

Hrajete profesionály ve Wii Tennis a chcete odpovídat rychlosti jejich podávání? Chcete podávat míč tak rychle, až kouří? S trochou praxe a několika novými pohyby to zvládnete. Začněte zápas Wii Sports Tennis. Pokud chceš...

Jannik Sinner odmítl vinit jeho ztrátu v prvním kole na Open Sud de France v Montpellier kvůli zranění zad.