Wuhan Open: Monica Puig slaví své narozeniny vítězstvím nad Wozniacki

Monica Puig používá svůj forhend k ovládnutí Caroline Wozniacki s mnoha vítězi, kteří jí dali vítězství na Wuhan Open

Monica Puigová používá svůj forhend k ovládnutí Caroline Wozniackizákladní pravidla badmintonu

Caroline Wozniacki utrpěla další těžkou ztrátu v rukou své soupeřky na Wuhan Open. Monica Puig seděla jeden den po svých 25. narozeninách a odstřelila silnou salvou vítězů, která porazila světovou dvojku ve dvou setech 7-6 (10), 7-5 na středovém kurtu v mezinárodním tenisovém centru Wuhan Optical Valley .Bylo to druhé vítězství v řadě nad Dánkou a její sedmé vítězství v první desítce její kariéry. Bylo to poprvé od zápasu v Miami, kde fanoušci dostali výprask na podporu Wozniacki, což si vybralo daň na její koncentraci ve třech setterech.Dánka si nadále udržela vedení v sérii, ale jediným rozdílem mezi ní a Portoričanem zůstal zápas. Od té doby, co učinil tuto důležitou k překonání vyřazení v dalším turnaji, neměl Puig další silnou hru. Při současné sérii čtyř zápasů o vítězství by se brzy 25letý pokusil rozrušit.

Vzpamatovala se z krátkého deficitu, aby mohla jít do přestávky, ale měla druhé semeno zpět na své nucené dvojce. Před podáním se vyhnula dalšímu bodu zlomu a zůstala pod tlakem. Puig ve druhém neulehčil běh stejnou cestou od té první, s níž Wozniacki bojovali zpět, aby znovu vynutili dvojku.V první přestávce to zvládla, protože narůstaly nevynucené chyby od Puiga. Brzy bylo 28: 0, 3: 0, která si ve své servisní hře našla útěchu, která způsobila potíže Puigovu podání.Do čtvrté měla více než tucet chyb, které Wozniackimu poskytly tři brejkboly. Zachránila každého z nich, aby přistál s vítězi, kteří byli mimo dosah světové dvojky, a zároveň zvýšil procento prvního podání.

Vynaložila velké úsilí, aby získala vítězství, které jí přišlo po čtyřech přestávkách, kterými ukončila Wozniackiho sérii. Dán se snažil dostat věci do chodu podržením podání, ale neuspěl na dvojce, kde se Puig v první přestávce držel, aby vyrovnal skóre.Wozniacki se rozhodla přijmout trenérský hovor od svého otce, aby se pokusila situaci napravit a vrátit se do starých kolejí. Puigová zvýšila ante svým bekhendem a získala jistotu při podání v šestce.S podáním lásky v ruce se Puigová pustila do vedení hry Wozniacki, která vedla ke hře ve druhém bodu zlomu, což jí dalo tři po sobě jdoucí hry. Posun hybnosti upozornil druhé semeno, kde se probojovala každým bodem, aby se dostala do dvojky a znovu se dostala do vyrovnaného skóre.

Doručila vítěze velké přistávací hry a eso, než vynutila chybu z Puiga, aby získala držení 5-4. V desáté nezvládla prudké bekhendové střely soupeřky, díky čemuž dokonce zatlačila Wozniackého hlouběji do setu.

Přestávka v 11. jí dala šanci podat zápas, kde agresivně zaútočila na Wozniackiho návrat, ale přiměla ji k deuce při širokém returnu. Další z nich dala 28letému hráči šanci na brejk, který přišel na třetí chybu, která šla do sítě.

Ke stanovení vítěze zbývalo tiebreak a šlo to na pokraj. Když měl Puig dva body ze sady, měl v jednom bodě náskok. Wozniacki se uzavřeli, aby to byla přetahovaná, kde si rozdělili 18 bodů bez známky jasného vítěze. Porážku za desátý bod získal Portoričan, který nastavil bod a vyhrál jej 11–9 na závěr 1 hodinu a 18 minut.

Vítězové se opravdu sešli pro Puigovou, která zaznamenala 24, což ovlivnilo úspěch jejího prvního podání. S náskokem v ruce by se 24letý pokusil udržet Wozniackého ve vzácném pokusu vyhrát ve dvou setech.

tenisky s společenskými kalhotami

Držela otevřít druhou sadu, která rachotila Dane při podání, kde získala snadné body za chyby. Wozniacki následoval příklad, než ve třetím porazil Portoričana, aby se ujal vedení.

Zajistila další podržení podání, než Puig odpověděl podržením služby vsedě. Vyrovnala skóre a zůstala tak u nerozhodného stavu čtyř, kde napětí začalo stoupat. V devátém získal Puig důležitou pozici, díky které se Wozniacki dostal na hranu dalšího výstupu ze soutěže.

Snažila se udržet 24letého útočníka na uzdě, který přinutil dvojku k získání pokusů o získání bodu. Wozniacki zabil dva, kteří obrátili tabulky chyb, které Danovi silně běhaly. Dva klíčové body jí daly vítězství, které srovnalo skóre na pět za kus.

Zatímco tam byla dočasná rovnováha, Puig věděla, že musí být silná na podání v 11., ale rychle byla 0-30 dolů. Portoričan se bránil, aby převzal kontrolu nad skóre a udržel Wozniackého, aby opět vedl, s nadějí, že to skončí v sadě.

Zůstala soustředěná ve 12. a získala tři mečboly, ale dvakrát foukala, když Wozniacki zasáhla tvrdé údery země. Osmadvacetiletá zachránila každou z nich, aby vynutila dvojku, ale nemohla ji dlouho držet zpátky.

Na třetí přestávku a sedmý zápasový bod Puig dosáhla vítězství velkým návratem, který světovou dvojku ukončil za 2 hodiny a 24 minut.

Díky páté výhře v řadě se Puig pokusí udržet své vítězné způsoby naživu a dobře, protože ve čtvrtečním čtvrtfinále čelí čínské naději Qiang Wang.