10 skvělých faktů o Wimbledonu, které jste pravděpodobně nevěděli

Novak Djokovič Roger Federer Wimbledon

Novak Djokovic a Roger Federer po finále Wimbledonu 2015

Wimbledon je v plném proudu, Novak Djokovič prošel remízou ve snaze obhájit korunu. Ale jako Roger Federer, Andy Murray, Stan Wawrinka, Kei Nishikori a další se budou snažit zastavit jeho pochod, zatímco řada neohlášených nováčků se bude snažit kazit párty všem.

Mistrovství je celosvětově oblíbeným fanouškem a tento Major je ze všech nejprestižnější tenisový turnaj. Ale ne všechno o Wimbledonu je tak známé! Zde je 10 věcí, které fanoušci o akci možná nevěděli:

tenisová raketa pro 7 let

1. Účast nebyla vždy tak dobrá

Wimbledon je nyní jednou z nejsledovanějších sportovních událostí na světě, ale v jeho počátcích byla návštěvnost až neuvěřitelně nízká.

V prvním turnaji ve Wimbledonu bylo jen 200 diváků a lístky se prodávaly po jednom šilinku ve finálovém zápase. To nejsou úplně „královská“ čísla!

2. Přerušení, přerušení!

Wimbledon se koná bez selhání od roku 1877, s výjimkou dvou významných časových období v historii.

První řada zmeškaných turnajů se odehrála v letech 1915 až 1918 a druhá v letech 1940 až 1945 - postup první a druhé světové války.

je Disney Plus na Apple TV

Struktura Wimbledonu byla ve skutečnosti používána jako úkryt během tohoto časového období.

3. Wimbledonský ručník se vyrábí v Indii!

Ikonické fialové a zelené ručníky s logem Wimbledonu, na nichž je hrdě uvedeno „Mistrovství“, jsou ve skutečnosti vyrobeny v Indii. Welspun jsou oficiálními výrobci plyšových ručníků, které používají ti nejlepší ve hře a během zápasů jsou přehozené přes židle.

Tyto ručníky vám přináší v Indii společnost Welspun's Spaces Home & Beyond. Chcete -li získat svůj vlastní oficiální wimbledonský ručník a přitom vyhrát báječné dárky, navštivte web Obchod Welspun !

4. Martina Hingis má s Wimbledonem zvláštní vztah

Martina Hingis Wimbledon

Martina Hingis s trofejí Wimbledon 1997

Martina Hingisová, jedna z nejtalentovanějších mladých zázračných her ve hře, se stala nejmladší vítězkou v historii Wimbledonu v roce 1996, kdy v 15 letech, 282 dnech, získala titul čtyřhry žen.

sledujte hru na rozloučenou madea online zdarma

Do příštího roku by se stala světovou špičkou ve dvouhře i čtyřhře.

Před Hingisem byla anglická hráčka Charlotte ‘Lottie‘ Dodová nejmladší vítězkou, jen o týden starší než byl Hingis, přestože Dodův rekord byl dosažen před otevřenou érou tenisu.

Populární Problémy

Je čas na Bedlam, protože Oklahoma v sobotu přebírá Oklahoma State v Stillwater. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Vše, co potřebujete vědět o tom, jak streamovat The Nightmare Before Christmas právě teď, stejně jako konečný průvodce prohlížením se zábavnými fakty, informacemi a dalšími.

Jak hrát šarády. Charades je hra vhodná pro všechny věkové kategorie. Zahrnuje to předvádění slov nebo frází napsaných na kousek papíru. Cílem je přimět váš tým, aby hádal odpověď pouze pomocí gest. To je pravda, když je hráč ...

V seznamu žen, na které je třeba si dát pozor na US Open 2020, figuruje pět bývalých grandslamových šampionek. Nejlepším uchazečem zůstává Serena Williamsová, ale existuje několik hráčů, kteří mohou napadnout 7násobného šampiona.

Jak pájet zlato. Oprava zlatého předmětu nebo pájení zlatých předmětů dohromady vyžaduje jiný přístup než pájení olovem. I když máte zkušenosti s pájením jiných kovů, možná si budete chtít prostudovat sekci o ...