10 skvělých faktů o Wimbledonu, které jste pravděpodobně nevěděli

Novak Djokovič Roger Federer Wimbledon

Novak Djokovic a Roger Federer po finále Wimbledonu 2015

Wimbledon je v plném proudu, Novak Djokovič prošel remízou ve snaze obhájit korunu. Ale jako Roger Federer, Andy Murray, Stan Wawrinka, Kei Nishikori a další se budou snažit zastavit jeho pochod, zatímco řada neohlášených nováčků se bude snažit kazit párty všem.

Mistrovství je celosvětově oblíbeným fanouškem a tento Major je ze všech nejprestižnější tenisový turnaj. Ale ne všechno o Wimbledonu je tak známé! Zde je 10 věcí, které fanoušci o akci možná nevěděli:

tenisová raketa pro 7 let

1. Účast nebyla vždy tak dobrá

Wimbledon je nyní jednou z nejsledovanějších sportovních událostí na světě, ale v jeho počátcích byla návštěvnost až neuvěřitelně nízká.

V prvním turnaji ve Wimbledonu bylo jen 200 diváků a lístky se prodávaly po jednom šilinku ve finálovém zápase. To nejsou úplně „královská“ čísla!

2. Přerušení, přerušení!

Wimbledon se koná bez selhání od roku 1877, s výjimkou dvou významných časových období v historii.

První řada zmeškaných turnajů se odehrála v letech 1915 až 1918 a druhá v letech 1940 až 1945 - postup první a druhé světové války.

je Disney Plus na Apple TV

Struktura Wimbledonu byla ve skutečnosti používána jako úkryt během tohoto časového období.

3. Wimbledonský ručník se vyrábí v Indii!

Ikonické fialové a zelené ručníky s logem Wimbledonu, na nichž je hrdě uvedeno „Mistrovství“, jsou ve skutečnosti vyrobeny v Indii. Welspun jsou oficiálními výrobci plyšových ručníků, které používají ti nejlepší ve hře a během zápasů jsou přehozené přes židle.

Tyto ručníky vám přináší v Indii společnost Welspun's Spaces Home & Beyond. Chcete -li získat svůj vlastní oficiální wimbledonský ručník a přitom vyhrát báječné dárky, navštivte web Obchod Welspun !

4. Martina Hingis má s Wimbledonem zvláštní vztah

Martina Hingis Wimbledon

Martina Hingis s trofejí Wimbledon 1997

Martina Hingisová, jedna z nejtalentovanějších mladých zázračných her ve hře, se stala nejmladší vítězkou v historii Wimbledonu v roce 1996, kdy v 15 letech, 282 dnech, získala titul čtyřhry žen.

sledujte hru na rozloučenou madea online zdarma

Do příštího roku by se stala světovou špičkou ve dvouhře i čtyřhře.

Před Hingisem byla anglická hráčka Charlotte ‘Lottie‘ Dodová nejmladší vítězkou, jen o týden starší než byl Hingis, přestože Dodův rekord byl dosažen před otevřenou érou tenisu.

Populární Problémy

Přímé lety jsou úžasné, ale někdy není k dispozici přímý let do vašeho cíle (nebo existuje, ale je to dražší). Pokud potřebujete změnit letadlo na navazující let, pravděpodobně vás zajímá ...

Váš průvodce streamováním hry The Santa Clause 2 online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a způsobu jejich přijetí.

Jak natáhnout triceps. Protahování tricepsů je skvělý způsob, jak zlepšit flexibilitu a rozsah pohybu horní části těla. Ať už si potřebujete odpočinout v práci nebo jste právě skončili s tvrdým tenisovým cvičením, věnujte si pár minut rychlé ...

Pokud nemáte kabel, zde je několik různých způsobů, jak můžete sledovat živý přenos dnešní předsezónní hry Saints vs Ravens.

Jak vyhrát Smashfest od Nickelodeon.Com. Napadlo vás někdy, že je Smashfest příliš tvrdý? Jednu minutu to máte, druhou minutu ne? Najednou jste si mysleli, že jste vybrali špatnou postavu? Takže potřebujete pomoc. Přečtěte si tento článek a ...

Jak vyrobit embutido. Embutido je sekaná ve filipínském stylu z mletého vepřového masa, papriky, klobásy a natvrdo uvařených vajec. Obvykle se podává o prázdninách, ale je také skvělým předkrmem pro večírky po celý rok. Zatímco...