10 hráčů s nejlepším výsledkem v grandslamových zápasech prvního kola

Juan Martin Del Potro má na grandslamech jen velmi málo ztrát v prvním kole.

Juan Martin Del Potro má na grandslamech jen velmi málo ztrát v prvním kole.

Grand Slamy jsou vrcholem tohoto sportu, kde každý profesionální hráč touží udělat maximum. V mužském tenise se grandslamy řídí formátem setů z pěti a nabízejí přísné prozkoumání pověření hráče.

Navzdory jedinečným výzvám spojeným s hraním Grand Slams existuje několik hráčů, kteří v úvodním kole Majors snesli jen velmi málo porážek.

Podívejme se tedy na 10 hráčů v otevřené éře, kteří v prvním kole na grandslamech získali nejlepší% výhry.

opěrný pás lokte

(Poznámka: Do tohoto seznamu jsou zahrnuti pouze hráči, kteří odehráli alespoň 20 turnajů)

#10 Andy Murray - 90,19% (5 ztrát v 51 vystoupeních)

Andy Murray

Andy Murray

Trojnásobný grandslamový šampion Andy Murray vydržel pouze 48 odchodů z prvního kola ve 48 hlavních zápasech.

Murray, bývalý světový hráč číslo 1, měl během prvních 10 grandslamových vystoupení tři výjezdy v prvním kole-Australian Open 2006, Australian Open 2008 a Roland Garros 2006.

Trvalo více než deset let, než Murray znovu spadl na úvodní překážku (2019 Australian Open). O rok později Brit, na comebackové stezce po operaci kyčle, spadl v prvním kole US Open 2020.


#9 Milos Raonic - 91,17% (3 ztráty ve 34 vystoupeních)

Miloš Raonic

Miloš Raonic

Kanadský Miloš Raonic, který letos kvůli zranění nehraje ve Wimbledonu, ve 34 grandslamových zápasech vydržel pouze tři výjezdy z prvního kola.

Raonicův nejlepší okamžik pod sluncem nastal, když se stal prvním hráčem, který porazil osminásobného šampiona Rogera Federera ve wimbledonském semifinále v roce 2016. Kanaďan ale prohrál finále ve dvou setech s Andy Murrayem.

Raonic padl v prvním kole při svém grandslamovém debutu na US Open 2010. Také se mu nepodařilo odstranit úvodní překážku na Roland Garros 2011 a Australian Open 2018.

Rick and Morty sezóna 4 epizoda 2 sledujte online zdarma

#8 Juan Martin Del Potro - 91,89% (3 ztráty ve 37 vystoupeních)

Juan Martin Del Potro (vpravo) získal na US Open 2009 svůj jediný grandslamový titul.

Juan Martin Del Potro (vpravo) získal na US Open 2009 svůj jediný grandslamový titul.

Bývalý šampion US Open Juan Martin Del Potro, který nebyl na turné déle než rok, má v grandslamových zápasech prvního kola dobrou bilanci.

Navzdory tomu, že mu brání zranění, rodák z Tandilu padl v prvním kole na Major pouze třikrát ve 37 vystoupeních.

Poté, co ve svých prvních čtyřech velkých vystoupeních třikrát spadl v otvíráku (2006-07 Roland Garros, 2006 US Open), nebyl Del Potro v prvním kole na Grand Slamu poražen.

Vrcholem kariéry Del Potra bylo jeho vítězství nad Rogerem Federerem ve finále US Open 2009, kdy získal svůj první grandslamový titul.

Argentinec také v roce 2018 postoupil do finále US Open, ale proti Novakovi Djokovičovi neuspěl. Od výjezdu ze čtvrtého kola na Roland Garros v roce 2019 se Del Potro ještě neobjeví na grandslamu.


#7 Stefan Edberg - 92% (4 ztráty v 50 vystoupeních)

Stefan Edberg

Stefan Edberg

Šestinásobný grandslamový vítěz Stefan Edberg padl během své slavné kariéry v prvním kole Major pouze čtyřikrát. Edberg vydržel dva východy prvního kola za sebou na Flushing Meadows (1983 a 1990) a Roland Garros (1990 a 1994).

Švéd si ve Wimbledonu užíval strhující rivalitu s Borisem Beckerem, když v letech 1987 až 1989 hrál tři po sobě jdoucí finále, dvakrát vyhrál a jednou prohrál.

Edberg se přiblížil k vítězství na Grand Slamu kariéry, ale v roce 1989 rozhodoval o Roland Garros Michael Chang.

léčba tenisového lokte doma

#6 Arthur Ashe - 92% (2 ztráty ve 25 vystoupeních)

Arthur Ashe

Arthur Ashe

Dvojnásobný grandslamový šampion Arthur Ashe měl téměř dokonalý rekord v grandslamových zápasech prvního kola.

Vítěz 1970 Australian Open a Wimbledon z roku 1975 padl na úvodní překážce pouze dvakrát ve 25 grandslamových vystoupeních. Obě tyto porážky byly ve Wimbledonu (1978-1979), přičemž posledně jmenované označilo Asheho poslední vystoupení na grandslamovém turnaji.

Ashe skvěle porazila obhájce titulu Jimmyho Connorsa, aby vyhrál wimbledonský titul z roku 1975.


#5 Jevgenij Kafelnikov - 92,1% (3 ztráty ve 38 vystoupeních)

Yevgeny Kafelnikov

Yevgeny Kafelnikov

Jevgenij Kafelnikov je jedním z mála ruských hráčů, kteří vyhráli několik grandslamů. Během krátké, ale legendární kariéry Kafelnikov triumfoval na Roland Garros v roce 1996 a Australian Open v roce 1999.

Bývalá světová jednička utrpěla všechny tři jeho grandslamové ztráty v prvním kole ve Wimbledonu, v letech 1996, 1998 a 2003.

Kafelnikov se naposledy zúčastnil grandslamového turnaje na US Open v roce 2003, kde ve třetím kole spadl.


#4 Roger Federer - 92,5% (6 ztrát v 81 vystoupeních)

Roger Federer

Roger Federer

Roger Federer, jeden z nejlepších hráčů tohoto sportu, si během dlouhé a význačné hráčské kariéry vytvořil spoustu rekordů.

naučte se tenis

Všech šest Federerových porážek v prvním kole na grandslamech přišlo předtím, než ve Wimbledonu 2003 udělal svůj zásadní průlom. Švýcaři padli na úvodní překážce na Roland Garros (1999, 2000, 2002) a Wimbledonu (1999, 2000, 2002).

Od té doby Federerův první výstup na majora přišel v roce 2013, kdy ve druhém kole spadl na neohlášeného Ukrajince Sergije Stakhovského.

Dvacetinásobný grandslamový šampion letos těsně odvrátil výstup z prvního kola ve Wimbledonu. S úrovní skóre na dvě sady za kus byl jeho soupeř v prvním kole Adrian Mannarino nucen odstoupit kvůli zranění.


#3 Rafael Nadal - 96,77% (2 prohry v 62 vystoupeních)

Rafael Nadal na Roland Garros 2020

Rafael Nadal na Roland Garros 2020

Rafael Nadal má v úvodním kole na grandslamech hvězdný rekord a v 62 zápasech padl jen dvakrát.

Španěl v úvodním kole Major poprvé pokulhával ve Wimbledonu v roce 2013, 10 let po svém grandslamovém debutu. Jediný další neúspěch Nadala v tomto kole Major přišel proti jeho krajanovi Fernandovi Verdascovi na Australian Open 2016.

Španěl aktuálně sdílí rekord většiny grandslamových titulů s Rogerem Federerem (20).


#2 Novak Djokovic - 96,92% (2 prohry v 65 vystoupeních)

Novák Djokovic

Novák Djokovic

Novak Djokovič letos skriptoval historii na Roland Garros, když ve finále porazil Stefanose Tsitsipase, aby se stal prvním hráčem v otevřené éře, který vyhrál každý grandslamový turnaj alespoň dvakrát.

Na začátku turnaje Srb sestřelil 13násobného šampiona Rafaela Nadala v vyčerpávajícím čtyřsetovém semifinále.

nejlepší způsob, jak prát tenisky

Srb v úvodním kole na grandslamu padl jen dvakrát. Obě tyto porážky se mimochodem staly na Australian Open (2005-06), kde je rekordním devítinásobným šampionem.


#1 Bjorn Borg - 100% (0 porážek ve 26 vystoupeních)

Bjorn Borg

Bjorn Borg

Jedenáctinásobný grandslamový šampion Bjorn Borg je jediným hráčem, který v úvodním kole nikdy nespadl (minimálně 20 velkých vystoupení).

Šestinásobný Roland Garros a pětinásobný vítěz Wimbledonu odehrál pouze 26 grandslamových utkání, ale nikdy nedokázal odstranit překážku prvního kola.

Borg zůstává jediným hráčem v otevřené éře, který třikrát dokončil Roland Garros-Wimbledon (1978-1980). Následující rok se k tomu přiblížil počtvrté, aby ve finále Wimbledonu spadl na Johna McEnroea.

Populární Problémy

Zde budete vědět o 10 nejlepších tenisových šatech.

Georgia a Arkansas otevírají své fotbalové sezóny 2020 zápasovou sobotou ve Fayetteville. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online zdarma.

Plinko je populární hra o štěstí, kterou hraje The Price Is Right. I když je to jednoduchá hra, možná budete mít jen štěstí, že ji zahrajete a vyhrajete velké peníze! Hádejte ceny různých položek a získejte žetony. Cena je správná, soutěžící ...

Tematické večírky jsou oblíbené a zábavné. Možná se ocitnete pozváni na večírek 80. let a nebudete mít představu, co si na večírek obléknout. Pomocí těchto tipů vzkřísíte vzhled a atmosféru zábavných a drsných osmdesátých let, které vám mohou pomoci zapadnout nebo se dokonce stát ...

Steelers a Buccaneers se setkají v přípravném zápase v pátek večer. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Fotbal (fotbal) je zábavná, soutěžní hra a nejrozšířenější sport na světě. Někdy se mu říká „krásná hra“ kvůli oslnivé směsi technických dovedností, týmové hry a individuálního přínosu. Pokud jsi...