12 základních tenisových cvičení pro začátečníky a děti

12 základních tenisových cvičení pro začátečníky a děti

Výuka základůPokud s tenisem teprve začínáte, cvičení může být skvělým způsobem, jak se naučit základy, rozvíjet správnou techniku, zlepšovat konzistenci, budovat sebevědomí a zrychlovat učení. Stejně jako u většiny sportů, tenis zahrnuje proces spojování složitých pohybů.Uvědomujeme si to, můžeme složitou sadu pohybů rozdělit na nezávislé pohyby, naučit se správné technice a pomalu si vybudovat hráčovu důvěru, aby nakonec mohli začít kombinovat pohyby.Pokuste se s začátečníkem skočit rovnou na údery země od základní linie a pravděpodobně je uvidíte, jak dlouho mlátí a frustrují.

V tomto článku se podíváme na následujících 12 základních tenisových cvičení pro začátečníky a děti. Každé cvičení bude navazovat na další v přirozeném vývoji a pomůže studentům seznámit se s různými koncepty a zároveň poskytne podrobné pokyny, abyste mohli cvičení provádět sami.Warm-Up-běh linek

Než vaši studenti vůbec začnou bít, vždy mi přišlo užitečné vybudovat si určité očekávání a rozproudit jim krev. Skvělý způsob, jak to udělat, je naučit hráče, jak spustit řady tenisového kurtu. Ve svém článku, který běží v tenise, pokrývám kompletní cvičení.Líbí se mi tento dril ze dvou důvodů. Pomůže to hráči zahřát se a uvolnit se, ale je to také skvělá příležitost poukázat na názvy linií tenisového kurtu, na které budete odkazovat v následujících cvičeních.

Pánev

Pokud je váš hráč úplný začátečník a s tenisem teprve začíná, může být nesmírně výhodné začít se základy, jako je koordinace ruka-oko. Většina hráčů, kteří už nějakou dobu hrají, to považuje za samozřejmost; koordinace ruka-oko je však klíčovým zásadním faktorem úspěchu každého hráče.Dribling, i když jde o jednoduchý nácvik, může vašemu hráči pomoci rozvíjet koordinaci ruka-oko a zároveň mu pomoci seznámit se s pocitem tenisové rakety a rozvíjet pocit dotyku při kontaktu s tenisovým míčkem.Chcete-li začít, nechejte hráče držet raketu v dominantní ruce lícem nahoru, jako na pánvi, a nechejte si položit tenisový míček na obličej nebo struny rakety. Poté je nechte pomalu pohybovat hlavou rakety nahoru a dolů, dokud míč nezačne poskakovat po jejich strunách. Jakmile začne poskakovat, nechte je poskakovat co nejdéle.

Některým hráčům to připadá jednoduché, zejména těm, kteří si díky jiným sportům vytvořili skvělou koordinaci ruka-oko. Když uvidíte, jak si váš student v tomto cvičení vede, pomůže vám to identifikovat jeho základní úroveň dovedností.

Pokud zpočátku bojují, nenechte se odradit. Důvěra je pro nové hráče klíčová, proto je povzbuzujte, aby se dál snažili, a ujišťujte je, že pokud budou často cvičit, brzy to budou mít za sebou.

Jakmile se s cvičením začnou cítit pohodlně, můžete je nechat začít s odrazem rakety o 180 stupňů v ruce mezi odskoky, což pomůže dále rozvíjet jejich dovednosti.

Driblovat

Tato další vrtačka je jednoduše obrácenou verzí pánve. Opět nechte svého hráče držet raketu v dominantní ruce a tenisový míček v opačné ruce.

Dále je nechte, aby odhodili míč před sebe a odpálili ho raketou směrem k zemi. Míč by se měl pohybovat směrem k zemi a poté se odrazit nahoru, aby mohli pokračovat v úderu, dokud nezíská pěkný konzistentní dribling.

Záleží na typ tenisové rakety váš hráč používá, mohlo by pro ně být užitečné trochu se zadusit na rukojeti, aby byl nácvik na jejich zápěstí a předloktí o něco méně drsný.

Povzbuďte svého hráče, aby se pohyboval při pohybu míče, aby se ujistil, že dokáže udržet dribling v chodu. Nechte je pokračovat, dokud to půjde, a spočítejte, kolik sekund jim vydrží, aby z toho vytvořili hru.

Pokud chcete změnit úroveň obtížnosti, můžete je nechat začít pomalým driblingem, zvyšovat rychlost driblingu a poté pomalu klesat zpět na pomalý dribling.

Jednoduché forhendy a bekhendy

První dva nácviky, pokud se cvičí často, začnou pomalu rozvíjet koordinaci ruka-oko vašeho hráče. Vzhledem k tomu, že se dají snadno cvičit prakticky kdekoli, povzbuďte je, aby si cvičili cvičení doma a zdokonalili své dovednosti.

Pro tento další nácvik budete muset umístit hráče na jeden konec hřiště ve středu obslužné linky, kde se spojuje středová servisní linka a servisní linka. Nechte hráče, aby se umístil buď pro forhend, nebo pro bekhend.

Měli byste stát mírně vpředu a 4-6 stop po straně hráče s košem míčků. Než začnete s nácvikem, může to být skvělý čas vysvětlit různé úchopy a nechat je najít ten, který je přirozený.

I když neexistuje dokonalý úchop, porozumění různým typům tenisových úchopů vám pomůže porozumět omezením různých úchopů, abyste mohli hráče povzbudit k používání určitého stylu.

Dále předveďte, jak byste chtěli, aby trefili svůj forhend. V tomto bodě se obvykle vyhýbám zmínce o zpětném švihu a nechávám studenta startovat raketu zhruba ve výšce pasu, aby to bylo jednoduché. Mým hlavním zaměřením bude obvykle silné pokračování.

Jakmile budou připraveni, vrhněte po jednom tenisový míček tak, aby se odrazil před hráče, zhruba do pasu, a nechte ho zasáhnout pozemní úder.

Pokud jste začali s forhendem, jednoduše přepněte na opačnou stranu, předveďte další úder a správné uchopení a poté přihoďte další koš míčků. Sledujte, kolik jich můžete přes síť trefit, aby z toho byla hra.

Velkou částí tohoto cvičení je, že vyžaduje hodně složitosti při úderu na zem.

Při úderech na zem obvykle provádíte následující kroky, a to při zachování správné formy a techniky.

  • Pohybující se nohama
  • Sledování soupeře očima
  • Dělat dělený krok
  • Soudě podle rychlosti, hloubky a rotace míče
  • Pohybem dopředu nebo dozadu zajistíte kontakt s tenisovým míčem v ideální výšce

To je hodně dohromady, když začínáte. Díky tomu tento nácvik odstraní většinu složitosti při úderu na zem, takže se můžete soustředit na správnou techniku ​​a přitom udržet svého studenta většinou nehybného a usnadnit vám kontakt s míčem.

Méně komplikovaný nácvik je důležitý ze dvou důvodů: Pomůže dále posílit jejich koordinaci ruka-oko a také pomůže vybudovat jejich důvěru v kontakt s tenisovým míčkem.

Ball Toss Forhande a bekhendy

Dále vezmeme jednoduché cvičení předních a zadních rukou a přidáme hod míčkem, který donutí vašeho studenta začít hodnotit rychlost míče, trochu rozhýbat nohy a soustředit se na jejich načasování. Začne také simulovat pocit z hraní tenisu tím, že vás a vaše studenty postaví na opačné strany sítě.

S košíkem míčků zamiřte na jednu stranu hřiště a postavte se na středovou čáru služby 2 až 3 stopy od sítě. Nechte své studenty stát ve středu linie služeb, připraveni na forhend nebo bekhend.

V této variantě jemně hodíte tenisový míček směrem k hráči tak, aby před ním skákal zhruba do pasu. Pro vás to může vypadat jako stejné cvičení jako poslední. Pro hráče je však zásadní rozdíl.

Tam, kde se v posledním drilu koule sotva pohybovala a jednoduše se odrážela před hráčem, tato vrtačka nutí hráče posoudit rychlost míče a pomalu upravit jeho polohu tak, aby zajistil kontakt s tenisovým míčkem.

Forhend a backhands ze strany na stranu

Nyní, když náš student získává jistotu, můžeme cvičení zopakovat s lehkým otočením. Spíše než házet míč přímo do forhendu nebo bekhendu hráče můžeme nechat hráče začít v připravené pozici a střídat házení míčků s jejich forhendem a bekhendem.

Obvykle budu diskutovat o důležitosti připravené pozice a držení hlavy rakety vysoko, aby byli připraveni na to, až hodím míč. Obvykle však krok rozdělení zatím nezavedu.

V tomto okamžiku byste měli být schopni posoudit, zda se hráč cítí dobře při úderech. V závislosti na tom, jak jsou pohodlní, se můžete rozhodnout držet se cvičení nebo udělat krok zpět a pokračovat v procvičování předchozích dvou cvičení, dokud se nebudou cítit pohodlněji.

Je důležité vyzvat své studenty. Existuje však tenká hranice mezi výzvou a frustrací, což může znamenat velký rozdíl v tom, jak se hráč cítí o svém postupu.

Pokud váš student s tímto cvičením exceluje, můžete to trochu zvýšit, když mu neřeknete, zda mu hodíte forhend nebo bekhend. Mezi pohybem nohou, přepnutím na správnou přilnavost a posuzováním hloubky míče bude mnoho začínajících tenistů považovat za náročné, ale proveditelné, kde chcete, aby váš hráč byl.

Hit and Catch

V tomto dalším tenisovém drilu, který je vynikající pro začátečníky a děti, věci trochu změníme. Pro tento vrták budete chtít mít po ruce kužel. Nejprve nechte své studenty stát uprostřed obslužné linie ve své připravené poloze a čekat na forhend.

Budete chtít stát na středové servisní lince, zhruba v polovině cesty mezi sítí a servisní linkou, s několika míčky v kapse a kuželem v ruce. U předchozích drilů je mým hlavním cílem seznámit hráče se základy a dostat je do pohody na kurtu, abych si mohl pomalu budovat jejich sebevědomí.

Poté, co se váš student s předchozími cvičeními uklidní, vám tento nácvik může pomoci trochu více je vyzvat, jednoduše tím, že je požádáte, aby nasměrovali své výstřely.

Jakmile budete oba připraveni, budete chtít hodit míč do forhendu svého studenta a požádat ho, aby jej zasáhl přímo k vám, abyste jej mohli zachytit kuželem - buď ve vzduchu, nebo mimo odraz.

Na kuželu není nic zvláštního kromě toho, že přidává trochu novosti, díky čemuž je vrták zajímavý. Je také o něco náročnější chytit míč než používat jejich ruce. Opakujte tento postup pro jejich bekhend a poté je požádejte, aby s vámi změnili pozice.

Nyní by vám měl hráč hodit míč a oni by měli chytat.

Výhody této vrtačky jsou dvojí. Nejprve vaši studenti začnou uznávat důležitost schopnosti odpalovat míč konkrétním směrem a budou také pracovat na rozvoji koordinace ruka-oko.

Můžete z toho udělat jednoduchou hru tak, že se váš student pokusí překonat počet úspěšných zásahů a úlovků z předchozího tahu.

Dopředu a dozadu, forhendy a bekhendy

Jednou z největších výzev pro nové hráče je posoudit rychlost a hloubku tenisového míčku, který k nim přichází - něco, co zkušení hráči považují za samozřejmost.

V tomto cvičení vyzýváme studenta, aby rozvíjel svůj cit pro rychlost a hloubku tenisového míčku, který by zažil na živé rally.

S košem s míčky zamiřte na jednu stranu hřiště a postavte se na středovou čáru služby, 2 až 3 stopy od sítě. Nechte svého hráče stát uprostřed obslužné čáry připravený na forhend nebo bekhend.

V tomto cvičení začnete tím, že jim hodíte míč, který nevyžaduje, aby se příliš pohybovali, jako jste to udělali s vrtačkou „vrhejte míčky předními a zadními rukama“. Při dalším výstřelu však hodíte míč o něco kratší, což je donutí pohybovat se směrem k míči a zasáhnout jeho střelu.

Po každém výstřelu by se měl hráč vrátit na linku služeb. Dále budete chtít hodit míč, který donutí vaše studenty vrátit se zpět, aby mohli zasáhnout svou ránu.

Během tohoto cvičení můžete zdůraznit důležitost práce nohou, která vám pomůže postavit se tak, abyste chytili míč přibližně ve výšce pasu, abyste zajistili konzistentní úder pokaždé, bez ohledu na to, kde jsou na hřišti.

Toto cvičení můžete posunout na další úroveň tím, že jim neřeknete, zda ho hodíte krátce, přímo na ně nebo dlouho, což je donutí předvídat a pozorněji sledovat vás a míč, aby zjistili, jak budou muset se hýbat

Podávejte přesnost

Když se učíte sloužit, jeden z nejvíce podceňovaných základů rozvíjí velkou hodu. Výsledkem je, že při výuce začátečníka nebo mladého studenta může být nesmírně výhodné začít s hodem.

S košem míčků se vydejte k obslužné čáře na obou stranách hřiště. Dále umístěte svého studenta, aby sloužil na dvoře dvojic, nebo jen napravo a za středovou linii služeb.

Kvůli tomuto cvičení začneme hráče spouštět na obslužné lince, nikoli na základní linii, aby se myšlenka zasáhnout do podání stala méně skličující.

Poté, když student stojí v uzavřeném postoji, položte dno koše na zem před sebe asi ve 2 hodiny, pokud jsou praváci, a asi v 10 hodin, pokud jsou leváci .

Když je hráč v pozici, naučte ho základům správného hodu, včetně házení z ramene, udržování plynulého pohybu, jak držet míč, aby bylo zajištěno čisté uvolnění, a přibližnou výšku, kterou by měl házet míč.

Cílem je, aby hráč důsledně hodil míč do koše nebo do několika palců od koše. Můžete z toho udělat hru udělením 3 bodů za to, že jste se dostali do koše, 2 body za zasažení koše a 1 bod za úplné vynechání koše.

Pokud nemáte koš s držadly, které lze sklopit do strany tak, aby seděly na zemi, můžete také umístit hráčovu raketu na zem a nechat jako cíl působit strunové lůžko rakety.

Jednoduché servisní pohyby

Jakmile si hráč začne vyvíjet solidní cit pro hod, můžete se přesunout na toto cvičení, které mu pomůže vyvinout správný pohyb služby.

K tomuto cvičení nebude hráč potřebovat svou raketu, takže je můžete nechat umístit stranou. Se stejným umístěním hřiště jako při posledním cvičení nechte hráče držet míč ve své dominantní ruce.

V tomto cvičení rozdělíme pohyb služby do tří fází nebo poloh.

Na první pozici necháme studenty, aby zvedli obě paže a drželi je rovně, aby vytvořili „t“. Možná to budete chtít označit jako „roztáhnout křídla“ nebo něco podobného, ​​aby si zapamatovali pózu.

Nechte je cvičit plynulý pohyb, dokud se necítí dobře, a myslíte si, že si udržují správnou formu.

Dále je necháme přidat na druhou pozici. Nechte každého studenta „roztáhnout křídla“ a poté ho nechejte sklouznout loket dominantní paže a zvedněte házející ruku, abyste vytvořili „trofejní pózu“. Měli by vytvořit čistou linii, která se táhne od ruky házející paže dolů přes ramena až k lokti jejich dominantní paže.

Hra o trůny sezóna 8 epizoda 5 online

Nejprve je nechte přesunout do polohy jedna, pozastavit a poté přejít na další. Jakmile to každý student pochopí, nechte je hladce spojit dva pohyby.

Nakonec je nechte začlenit do třetí polohy, kde odhodí házející paži, zkroutí trup a poté natáhnou dominantní paži dopředu, dokud se úplně neroztáhne, a v tomto okamžiku mohou vypustit míč do servisního boxu.

Nechte je opakovat pohyb služby, abyste mohli sledovat jejich formu a poskytovat zpětnou vazbu. Podání může být pro hráče skličujícím a komplikovaným pohybem, takže toto cvičení může pomoci jej zjednodušit a udělat pro hráče konkrétnější každou část akce.

Házet a blokovat salvy

V tomto cvičení představíme našim studentům salvy. V tom nejzákladnějším smyslu salvy chytají míč do vzduchu, než se odrazí, a blokují jej zpět na opačnou stranu hřiště.

V praxi mohou voleje zahrnovat mnoho složitých pohybů, takže začneme jednoduše tak, že se jim u sítě budeme cítit pohodlně.

Začněte tím, že zajistíte, aby váš hráč používal kontinentální stisk, ve kterém hráč drží svou raketu, jako by to bylo kladivo.

Nechte svého studenta stát na středové servisní lince, 3 nebo 4 stopy od sítě. Můžete také zamířit na opačnou stranu hřiště a postavit se k obslužné čáře nebo o několik stop blíže k síti podél středové obslužné čáry.

Před házením míčků si projděte základní pohyb forhendovým volejem. Nechte je dostat se do své výchozí polohy s raketovou hlavou přibližně ve výši očí a mírně pokrčenými koleny.

Dále je nechte uvolnit ruku a vykročte opačnou nohou dopředu po celém těle, zatímco držíte raketu vpředu, abyste udeřili míč. Je důležité zdůraznit, že by se neměli houpat ve salvách, protože to je tendence pro začátečníky.

Může být také užitečné zmínit, že by se měli vyvarovat „zlomení“ zápěstí tím, že drží hlavu rakety pevně na svém místě. V mnoha případech bude hráč muset ohnout kolena a dostat se dolů, aby jejich raketa a hlava byly přibližně stejné jako tenisový míček, když do něj zasáhnou.

Jakmile jsou s pohybem spokojeni, nechte je trefit řadu forhendů a poté opakujte stejný postup pro jejich bekhend.

Bekhend může být pro některé hráče zpočátku nepříjemný a obzvláště tvrdý na paži, takže je určitě povzbuďte, aby nejprve používali dvě ruce, pokud jejich paže není dostatečně silná, aby unesla raketu.

Tento nácvik si můžete zkomplikovat střídáním forhendu a bekhendu a poté jim neříkat, kterým směrem hodíte míč.

Rozdělené krokové salvy

V tomto závěrečném cvičení představíme našim studentům důležitý dělený krok, který jim pomůže získat rovnováhu před úderem salvy, aby se mohli rychle pohybovat ve směru míče a trefovat forhend nebo bekhend volej.

Budete se chtít postavit stejným způsobem jako předchozí cvičení. Tentokrát však váš hráč začne uprostřed servisní linky.

Začněte vysvětlením děleného kroku a jeho důležitosti, pokud jde o salvy. Dále jim ukažte, jak provést rozdělený krok stojící na místě a nechte je to několikrát zopakovat.

Poté předveďte pohyb vpřed o několik kroků a zakončení děleným krokem s mírně pokrčenými koleny, aby byli připraveni přejít dopředu do forhendu nebo bekhendu.

Jakmile budete mít pocit, že vaši studenti mají koncept pryč, nechte je začít znovu na servisní lince. V tuto chvíli budou dávat dohromady několik nových dovedností, takže bych pro začátek doporučil procvičit pouze jejich forhend nebo bekhend.

Požádejte je, aby udělali pár kroků vpřed a poté zavolali „rozdělit“ a hodili míč do jejich forhendu. V tomto okamžiku by měli vykročit opačnou nohou, aby udeřili míč.

Nechte své studenty, aby tento postup zopakovali pro svůj bekhend. Pokud jim to dojde, můžete tento nácvik trochu zkomplikovat tím, že jim neřeknete, kam hodíte míč.

Balení

Přestože se jedná o jednu sadu tenisových tréninků pro začátečníky, je důležité si uvědomit, že existují stovky dalších skvělých tenisových cvičení, se kterými mohou hráči začít.

V závislosti na vašem hráči a jeho úrovni dovedností možná budete muset upravit nácvik, aby váš student nebyl napadán nebo aby nebyl příliš frustrovaný, což může vést k vyhoření.

Jako instruktor je užitečné udržet si vysokou úroveň energie a nabídnout spoustu povzbuzení. Zjistíte, že to pomůže udržet vaše studenty nadšené a zaujaté.

Současně je důležité pečlivě vyhodnotit hráče při každém cvičení a zavést nové cvičení podle toho, zda věci sbírá rychle nebo ne.

Naštěstí se vám tyto cvičení líbily a pomohly vám. Máte návrhy na další tenisové cvičení pro začátečníky? Dejte nám vědět v níže uvedených komentářích.

Populární Problémy

Kulaté koláče jsou chutné pochoutky, které někdy může být obtížné nakrájet na dost kusů, aby sloužily každému. Kromě typického způsobu krájení kulatého dortu na trojúhelníkové plátky lze kulaté dorty krájet také na malé čtvercové ...

Devětadvacetiletý mladík vyhrál French Open v roce 2008.

Barbora Strycova a Varvara Lepchenko se v neděli setkají v prvním kole French Open 2020. Strycova má v poměru 2: 1 náskok na Lepčenka.

Žijete v USA a chcete sledovat akci Ligy mistrů 2020–21? Zde je přehled toho, jak sledovat každý zápas.

Zde je návod, jak sledovat fotbalové zápasy Kansas Jayhawks online bez kabelu v roce 2020.