12 nejúspěšnějších tenistů na olympiádě v otevřené éře

Sestry Williamsové, Venus (vlevo) a Serena, jsou dvě z nejvíce zdobených tenistek v olympijské historii.

Sestry Williamsové, Venus (vlevo) a Serena, jsou dvě z nejvíce zdobených tenistek v olympijské historii.

Tenis byl součástí vůbec první olympiády v roce 1896, ale po hrách v roce 1924 byl upuštěn. V letech 1968 a 1984 se představil jako předváděcí sport, soutěžit mohli pouze hráči U-21.

Tenis se stal plně medailovým sportem na hrách v Soulu v roce 1988 poprvé v otevřené éře (od roku 1968). Od té doby je tento sport součástí každé letní olympiády.

Za ta léta okusila úspěch na olympiádě řada špičkových hráčů. Zde se podíváme na 12 nejúspěšnějších tenistů na Quadrennial Games od příchodu Open Era.


#T10 Todd Woodbridge a Mark Woodforde (1 zlato, 1 stříbro)

Todd Woodbridge a Mark Woodforde

Todd Woodbridge a Mark Woodforde

Todd Woodbridge a Mark Woodforde, legendární čtyřhra známá jako Woodies, získali na olympiádě v Atlantě 1996 zlato ve čtyřhře mužů, když ve finále porazili Neila Broada a Tima Henmana.

O čtyři roky později padli v zápase o zlato v Sydney Sebastianovi Lareauovi a Danielovi Nestorovi z Kanady.

Ve hvězdném partnerství, které trvalo více než deset let, získal australský pár dohromady 61 titulů ve čtyřhře, z toho 11 Majors.


#T10 Roger Federer (1 zlatý, 1 stříbrný)

Roger Federer (vlevo) a Stan Wawrinka na olympijských hrách v Pekingu 2008

Roger Federer (vlevo) a Stan Wawrinka na olympijských hrách v Pekingu 2008

Roger Federer je jedním z nejvíce zdobených mužských hráčů v tenisové historii, ale ještě nezískal olympijské zlato ve dvouhře. Na své jméno však má olympijské zlato ve čtyřhře.

Švýcarská dvojice Federer a Stan Wawrinka získala zlato na olympijských hrách v Pekingu 2008, když ve finále porazila Švédska Simona Aspelina a Thomase Johanssona.

O čtyři roky později na olympiádě v Londýně Federer překvapivě padl ve dvou setech Andy Murrayovi ve finále soutěže dvouhry mužů. O několik týdnů dříve Federer na stejném hřišti porazil Murraye ve čtyřech setech a získal tak sedmý titul dvouhry mužů ve Wimbledonu.


#T8 Steffi Graf (1 zlato, 1 stříbro, 1 bronz)

Steffi Graf

Steffi Graf

Steffi Grafová je jediným hráčem v historii tenisu, který vyhrál Kalendář Golden Slam. Učinila tak v roce 1988, když na olympiádě v Soulu zvedla všechny čtyři grandslamové singlové tituly a zlato dvouhry žen (porazila Gabrielu Sabatiniovou). Také se spojila s Claudií Kohde-Kilschovou, aby získala bronz ve čtyřhře žen.

O čtyři roky později v Atlantě se Grafu nepodařilo obhájit zlatou medaili dvouhry žen, protože ve finále propadla Jennifer Capriati.


#T8 Fernando Gonzalez (1 zlato, 1 stříbro, 1 bronz)

Fernando Gonzalez (vlevo) na olympijských hrách v Pekingu 2008

Fernando Gonzalez (vlevo) na olympijských hrách v Pekingu 2008

Fernando Gonzalez spolu s Nicolasem Massuem získali zlatou medaili v mužské čtyřhře na olympiádě v Aténách 2004, ve finále porazili Nicolase Keifera a Rainera Schuttlera. Ve stejných hrách získal bronz ve dvouhře mužů, když skončil za Massu a Mardy Fish.

O čtyři roky později v Pekingu, Gonzalez skončil runner-up na Rafael Nadal ve dvouhře mužů.


#T5 Gigi Fernandez (2 zlaté)

Gigi Fernandez

Gigi Fernandez

Gigi Fernandezová získala obě své olympijské zlaté medaile, když se spojila s Mary Joe Fernandez. Americká dvojice porazila Conchitu Martinezovou a Arantxu Sancheza Vicaria, aby na olympiádě v Barceloně 1992 získala zlato ve čtyřhře žen.

O čtyři roky později se staly první ženskou dvojicí, která úspěšně obhájila titul, když v zápase o zlato na Atlanta Games porazila Janu Novotnou a Helenu Sukovou.


#T5 Rafael Nadal (2 zlaté)

Rafael Nadal na olympijských hrách v Pekingu 2008

Rafael Nadal na olympijských hrách v Pekingu 2008

Rafael Nadal je jedním z 10 hráčů, kteří získali dvě zlaté olympijské medaile. Španěl porazil Fernanda Gonzaleze a získal zlato z mužské dvouhry na olympijských hrách v Pekingu 2008.

O osm let později se Nadal spojil s krajanem Marcem Lopezem a získal zlato z mužské čtyřhry na olympiádě v Riu. Ve dvouhře mužů v Riu Španěl podlehl v semifinále při tiebreaku třetího setu. On také prohrál v zápase o bronzovou medaili Kei Nishikori.


# T5 Nicolas Massu (2 zlaté)

Nicolas Massu

Nicolas Massu

Nicolas Massu má na svém koťátku dvě zlaté olympijské medaile. Vyhrál první z nich ve dvouhře mužů na olympiádě v Aténách 2004, ve finále porazil Mardy Fish.

Ve stejných hrách se spojil s krajanem Fernandem Gonzalezem, aby vyhrál čtyřhru mužů, když ve vrcholovém střetu porazil Nicolase Keifera a Rainera Schuttlera.

Massu je jediným zlatým medailistou z dvouhry mužů, který nikdy nevyhrál grandslamový turnaj.


#T3 Mary Joe Fernandez (2 zlaté, 1 bronzová)

Mary Jo Fernandez

Mary Jo Fernandez

Mary Joe Fernandez spolu s Gigim Fernandezem získaly na hrách 1992 v Barceloně zlato ve čtyřhře žen, když porazily Conchitu Martinezovou a Arantxu Sancheza Vicaria. Dvojice také získala zlato na hrách 1996 v Atlantě tím, že porazila Janu Novotnou a Helenu Sukovou.

Mary Joe Fernandez také získala bronzovou medaili v soutěži dvouhry žen na Barcelonských hrách 1992, když skončila za Lindsay Davenport a Sanchez Vicario.


#T3 Andy Murray (2 zlaté, 1 stříbrná)

Andy Murray

Andy Murray

Andy Murray je jediným hráčem v olympijské historii, který úspěšně obhájil korunu dvouhry.

Na olympijských hrách v Londýně 2012 Murray ve finále porazil Rogera Federera ve dvou setech. O čtyři roky později v Riu Skot porazil Juana Martina Del Potra v zápase o zlatou medaili.

Ve stejných hrách Murray těsně minul další zlato, když s Laurou Robsonovou ve finále smíšené čtyřhry propadli Victorii Azarenkové a Maxu Mirnyimu.


#2 Serena Williamsová (4 zlaté)

Serena Williamsová

Serena Williamsová

Serena Williamsová, jedna z nejvíce dekorovaných hráček tenisové historie, je jednou ze dvou hráček, které získaly na olympijských hrách čtyři zlaté medaile.

Třiadvacetinásobná grandslamová vítězka dvouhry porazila Marii Šarapovovou, aby na olympiádě v Londýně 2012 zvítězila ve dvouhře žen. Také se spojila se svou sestrou Venus Williamsovou a získala zlato žen ve čtyřhře na olympijských hrách 2000, 2008 a 2012.


#1 Venus Williamsová (4 zlaté, 1 stříbrná)

Venus Williams (uprostřed) na olympijských hrách v Sydney 2000

Venus Williams (uprostřed) na olympijských hrách v Sydney 2000

Venus Williamsová je nejvíce zdobenou tenistkou v historii olympijských her. Spolu se svou sestrou Serenou získala na Quadrennial Games rekordní tři ženské čtyřhry zlaté medaile.

nejlepší tenisové lokty

Starší sestra Williamsová také získala zlato na dvouhře žen na olympijských hrách v Sydney 2000, když porazila Rusku Elenu Dementěvovou.

O šestnáct let později Venus Williamsová neuspěla ve své snaze stát se první pětinásobnou zlatou medailistkou na olympijských hrách, když ona a Rajeev Ram prohráli s krajany Bethanie Mattek-Sands a Jackem Sockem v zápase o zlatou medaili soutěže smíšené čtyřhry.

Populární Problémy

Masvidal vs Diaz na UFC 244 má snadný potenciál boje roku. Zde je návod, jak koupit PPV prostřednictvím ESPN Plus.

Bazén může být skvělým doplňkem velkého dvora, ale jeho instalace není zdaleka projektem pro kutily. Ve většině měst vám nebude povoleno stavět bazén sami, protože na stavbu musí dohlížet licencovaný stavitel, aby ...

„Objížďka“ se vrací na 4. sezónu v úterý večer. Zde je návod, jak sledovat nové epizody naživo nebo na vyžádání bez kabelu zdarma.

Vše, co potřebujete vědět o elektrizujícím talentu, který včera porazil ve Wimbledonu španělského čtrnáctinásobného grandslamového šampiona.

Konference USA proti nepřátelům UTEP a FIU se střetne ve čtvrtek. Takto můžete hru sledovat.