Náhled na sezónu Clay Court 2019: Rafael Nadal možná neopakuje loňský úspěch, protože konkurence se zahřívá

Rafael Nadal - král hlíny

Rafael Nadal - král hlíny

Rafael Nadal byl po dlouhou dobu jedinou dominantní silou během antukové sezóny, což dokazuje jeho 11 titulů French Open. Drtivá většina z jeho titulů Masters 1000 také přišla na antuce.

Přestože jeho dva velcí rivalové, Roger Federer a Novak Djokovic, proti němu na úrovni Masters zaznamenali určitý úspěch, v jediném grandslamu, který proti němu hrál na antuce, nedokázali nijak zasáhnout. Federer nevyhrál ani jeden zápas nad Nadalem na French Open, zatímco Djokovič vyhrál jen jednou, a to také v semifinále, aby ve finále sestoupil pouze ke Stanovi Wawrinkovi.

V posledních několika letech byl Dominic Thiem nejbližším Nadalovým konkurentem na antuce. Ve skutečnosti byl jediným hráčem posledních dvou let, který dokázal porazit Nadala na antuce.

Vzhledem k tomu, že se Roger Federer rozhodl letos hrát na antuce, když v minulých letech antukovou sezónu vynechal, nadcházející sezóna na antukovém hřišti slibuje, že bude lahůdkou pro fanoušky tenisu obecně, a zejména pro miliony fanoušků velké trojky.

Ačkoli Nadal je stále favoritem na vítězství na antukovém hřišti Masters, ne -li na všech, a také na dvanáctém French Open, Novak Djokovic v současné formě bude s největší pravděpodobností představovat největší výzvu pro krále antuky.

Roger Federer se svou trofejí French Open 2009

Roger Federer se svou trofejí French Open 2009

kde koupit tenisové oblečení

Jak pro srbskou světovou jedničku, tak pro švýcarského maestra jim druhý titul v kariéře na French Open přinese vychloubání se právem být jediným hráčem v otevřené éře, který vyhrál každý grandslam alespoň dvakrát.

Ačkoli se může zdát, že Federer má menší šance, je třeba mít na paměti, že je sám velkým antukovým hráčem. Nebýt Nadala, vyhrál by několik slamů French Open.

ortéza na loketní tendonitidu

V dobách největší slávy byl druhým nejlepším hráčem na antuce a stále je velmi dobrým antukovým hráčem. Tenisový svět může letos překvapit vítězstvím na Masters 1000 nebo Barcelona 500 ATP Open.

Ačkoli Thiem nebyl v této sezóně zatím v nejlepší formě, pokud je plně fit, určitě má na to, aby způsobil několik rozrušení. Alexander Zverev možná ještě neporušil grandslamový kód, ale určitě se prosadil na úrovni Masters. Určitě může napodobit svůj úspěch v roce 2018 a letos získat další antukový titul.

Novak Djokovic se svou French Open Trophy 2016

Novak Djokovic se svou French Open Trophy 2016

Největší ohrožení dominance krále antuky v této sezóně ale zcela jistě přijde od Novaka Djokoviče. Vrátil se do svého nejlepšího stavu. Pokud vůbec, jeho podání je lepší než to, co bylo během halcyonových dnů 2016, a jeho režijní smeč, výstřel, který byl zesměšňován jeho bývalým trenérem Borisem Beckerem, se také zlepšil. Má hru, schopnosti a výdrž zapojit Nadala do dlouhých soutěží na antuce a určitě dokáže Nadala porazit ve své vlastní hře.

Celkově sezóna antukových kurtů 2019 slibuje, že bude nejotevřenější za poslední roky. Když jsou Djokovič a Federer spolu se Zverevem a Thiemem připraveni vyzvat Nadala na jeho oblíbeném trávníku, bude to pro tenisové fanoušky v této antukové sezóně skvělá jízda. Zapněte to.

Populární Problémy

Jak se přestěhovat do Francie. Francie je krásná země plná historie, kultury a vzrušení. Mnoho lidí chce emigrovat do Francie, ať už jde o krátkodobé přemístění nebo o trvalé stěhování. S několika jednoduchými a praktickými kroky ...

Když se Angelique Kerber vyhnula ztrátě šoku, Simona Halep a Agnieszka Radwanska se uklonily z BNP Paribas Open.

Novak Djokovič udělal minulý týden další obrovský krok ve svém pochodu k tenisové historii ziskem nebývalého devátého titulu z Australian Open.

Club América se v pátek večer utká s Tolucou v Copa por Mexico. Zde je návod, jak sledovat živý přenos zápasu, pokud jste v USA a nemáte kabel.

To ukazuje, jak podvádět hry Wii zdarma. Můžete dělat věci, které byste dělali s Action Replay nebo USB Gecko, ale bez placení za jakýkoli hardware. Stáhněte a nainstalujte si Homebrew Channel.