5 nejlépe vydělávajících hráčů ATP všech dob

Novák Djokovic

Novák Djokovic

Jednou z nejviditelnějších změn současnosti ve dvouhře jsou prize money, o které se nyní hraje na různých turnajích. To je v ostrém kontrastu k počátkům tohoto sportu, kdy tenis v roce 1968 otevřel své brány profesionálům.Do 80. let minulého století se mnoho špičkových hráčů ani neobtěžovalo přijít na Australian Open kvůli dlouhé cestovní vzdálenosti. Turnaj se také shodoval s obdobím Vánoc a Nového roku a měl v nabídce nízké prize money.Dnes však všechny čtyři grandslamové turnaje nabízejí výhercům významné finanční odměny.

V loňském roce Novak Djokovic vydělal přibližně 2,87 milionu dolarů (4,1 milionu AUD) po vítězství na Australian Open. Rafael Nadal si za triumf na Roland Garros vydělal kolem 2,6 milionu dolarů (2,3 milionu eur). Djokovič za vítězství ve Wimbledonu vydělal zhruba 2,96 milionu dolarů (2,35 milionu liber), zatímco Nadal byl po vítězství na US Open bohatší o 3,85 milionu dolarů.V tomto ohledu se podíváme na pět nejlépe vydělávajících singlů v historii ATP.kolik sad v tenisovém zápase

Poznámka: Tyto údaje mají ne byla upravena o inflaci.

5 nejlépe vydělávajících singlů v historii ATP

# 5 Pete Sampras ( 37,7 milionů USD)

Pete sampras

Pete samprasJediným hráčem ve dvouhře v důchodu v tomto seznamu pěti nejlepších výdělků v historii ATP je Pete Sampras.Američan s velkými porcemi, přezdívaný 'Pete Gun' ' za své super rychlé podání byl v 90. letech nejdominantnějším hráčem. Sampras ukončil svou kariéru s tehdy rekordními 14 grandslamovými tituly a byl posledním ze skutečně skvělých úspěšných hráčů, kteří podávali a volejbal.

Samprasův součet 64 titulů ve dvouhře, který zahrnuje 14 grandslamů a 50 trofejí ATP, mu pomohl nashromáždit celkovou odměnu za kariéru ve výši 37,7 milionu dolarů .

Bývalá světová jednička získala alespoň jeden titul dvouhry ve všech kromě tří ze svých 15 let na turné ATP, což se mu nepodařilo v prvních dvou letech 1988-89 a v roce 2001. Sampras působivě vyhrál 1 milion dolarů v ceně dvouhry peníze ve všech letech, kdy získal alespoň jeden titul ve dvouhře.

Nejlepší sezóna Američana z hlediska prize money byla v roce 1997, kdy vyhrál 5,4 milionu dolarů. V té sezóně Sampras vyhrál Australian Open, Wimbledon, Masters 1000 titulů v Cincinnati a Paříži a mistrovství světa ATP Tour končící sezónu.

Sampras, který odešel do důchodu v roce 2002, držel rekord šest let nejlépe vydělávajícího jednotlivce, dokud jej v roce 2008 nepřekonal Roger Federer.


# 4 Andy Murray ( 53,9 milionů USD)

Andy Murray

Andy Murray

Andy Murray je uznávanou postavou britského tenisu. Skot ukončil 77leté britské grandslamové sucho, když v roce 2013 zvedl kýženou wimbledonskou trofej.

bílé tenisky

V roce 2007 se Murray dostal do top 10 žebříčku ATP a získal 46 titulů ve dvouhře. Tento součet zahrnuje tři grandslamové tituly, 14 titulů ATP Masters, jeden titul finále ATP a dvě zlaté olympijské medaile.

Murray vydělal 53,9 milionu dolarů na výdělcích za kariérovou odměnu ve dvouhře, což je dost dobré pro číslo 4 na tomto seznamu.

Skot měl nejlepší sezónu na turné v roce 2016, kdy se stal nejnovější světovou jedničkou ATP. V té sezóně Murray získal devět titulů ve dvouhře, které zahrnovaly jeho druhý titul ve Wimbledonu a zlatou medaili na olympijských hrách v Riu, na cestě k hromadění 13,3 milionu dolarů.

Od roku 2017 byl však Murray položen na dno sérií zranění. V roce 2019 získal v Antverpách svůj první titul ve dvouhře po více než dvou a půl letech, což znamenalo triumfální návrat po zranění při resurfacingu kyčle.


# 3 Rafael Nadal (105,4 milionu USD)

Rafael Nadal

Rafael Nadal

Rafael Nadal je jedním ze tří hráčů, kteří získali více než 100 milionů dolarů v odměnách za dvouhru v kariéře, během své slavné kariéry vyhrál 105,4 milionu dolarů.

Lefthander, který debutoval v roce 2001 v mladém věku 14 let, byl od roku 2005 vždy přítomen v první desítce žebříčku ATP ve dvouhře. Nadal získal 19 grandslamových titulů ve dvouhře, které jsou jen jedno za Rogerem Federer v historickém žebříčku titulů Grand Slam.

tenisky na tkaničky délky

Nadal je monstrum na hlíně a vydělává si přezdívkou „King of Clay“ za své činy na rudé hlíně. Světová dvojka získala rekordních 59 ze svých 85 kariérních singlových titulů na antuce. Tento součet zahrnuje rekordních 12 titulů Roland Garros, 11 kusů v Monte Carlu a Barceloně a devět na Rome Masters.

Španěl však svou zdatnost prokázal i na jiných površích. Je jedním z pěti hráčů v otevřené éře, kteří vyhráli kariérní grandslam. Mezi hlavní tituly Rafaela Nadala mimo antuku patří pět titulů Coupe Rogers, čtyři tituly na US Open a zlatá medaile ve dvouhře.

V roce 2005, když byl ještě v pubertě, Rafael Nadal produkoval nejplodnější sezónu své hvězdné kariéry a získal 11 titulů ve dvouhře. Během této sezóny se Španěl stal prvním debutantem, který vyhrál Roland Garros, protože tak učinil Michael Chang v roce 1989. V průběhu toho se Nadal stal prvním teenagerem, který vyhrál grandslamový titul ve dvouhře od Pete Samprase na US Open 1990.

Během pohádkové sezóny 2010 se stal prvním hráčem od Roda Lavera, který vyhrál tři po sobě jdoucí grandslamové tituly v sezóně. V té sezóně si Španěl vydělal 8,5 milionu dolarů.

Jeho nejlepší sezóna, pokud jde o odměny za dvouhru v kariéře, však přišla téměř o deset let později. V roce 2019 se Nadal stal prvním singlistou, mužem nebo ženou, který vyhrál 12 titulů na grandslamu, když ve finále Roland Garros 2019 porazil Dominica Thiema.

V té sezóně si Španěl vydělal 12,9 milionu dolarů, z toho 3,85 milionu dolarů vyhrál na US Open, což je nejvyšší finanční odměna, jakou kdy vítěz grandslamové dvouhry získal. Nadal ukončil sezónu jako nejstarší hráč na konci roku na prvním místě.

Rafael Nadal zahájil sezónu 2020 čtvrtfinále na Australian Open, než v Acapulcu získal 85. titul ve dvouhře v kariéře.


#2 Roger Federer (116 milionů dolarů)

Roger Federer

Roger Federer

Roger Federer je snadno jedním z největších hráčů, kteří kdy ovládali tenisovou raketu.

Švýcarská legenda je držitelem mnoha rekordů ve sportu. S 20 tituly je Federer historicky nejlepším grandslamovým lídrem ve dvouhře, zatímco jeho 309 týdnů u jedničky a 237 po sobě jdoucích týdnů na místě numero uno nikdo jiný nemá.

Federer je jediným hráčem, který získal ve Wimbledonu osm titulů, a také jako jediný získal 10 titulů na turnaji na více površích. Získal 10 titulů na travnatých hřištích v Halle a také 10krát triumfoval na hardcourtovém turnaji svého rodného města v Basileji.

Federer svým triumfem v Dubaji 2019 napodobil Jimmyho Connorsa jako jediného hráče, který získal 100 titulů ve dvouhře v kariéře.

stream hry Hra o trůny sezóna 8 epizoda 6

V roce 2007 Federer překonal svůj vlastní rekord většiny zisků jednotlivců v sezóně, když nashromáždil 8,6 milionu dolarů na cestě k zisku tří grandslamových titulů. O rok později se stal nejlépe vydělávajícím singlem v historii ATP, když se v roce 2008 dostal do čtvrtfinále Madrid Masters.

Federer zlomil pětileté sucho na grandslamovém titulu v roce 2017 tím, že ve finále pětistupňového Australian Open porazil úhlavního rivala Rafaela Nadala. V této sezóně triumfoval rekordně po osmé ve Wimbledonu a získal dalších pět titulů, když si vydělal 11,7 milionu dolarů v kariéře. V tomto procesu se švýcarský maestro stal prvním hráčem dvouhry, který překonal hranici 100 milionů dolarů v kariéře.

Roger Federer vydělal více než 1 milion dolarů ve dvouhře v rekordních 18 po sobě jdoucích sezónách, od roku 2002 do roku 2019.

Výdělky osmatřicetiletého hráče z prize money na dvoře pro jednotlivce jsou však převýšeny jeho příjmy z potvrzení. Začátkem tohoto roku byl Federer Forbes vyhlášen nejlépe vydělávajícím sportovcem; Švýcaři vydělali celkem 106 milionů dolarů, přestože z prize money vydělali pouhých 6 milionů dolarů.


#1 Novak Djokovic (123,7 milionu USD)

Novák Djokovic

Novák Djokovic

nejlepší tenisová raketa pro začátečníky 2016

Aktuální světová jednička Novak Djokovic je na prvním místě v žebříčku dvouhry ATP s největším výdělkem v kariéře.

Sedmnáctinásobný grandslamový vítěz je jedním z pěti hráčů v otevřené éře, kteří vyhráli kariérní grandslam. Djokovič dokončil kýžený výkon na Roland Garros 2016 a zároveň se stal prvním hráčem od Rod Laver, který držel všechny čtyři grandslamové tituly ve dvouhře.

Když porazil Federera ve finále Cincinnati, stal se Djokovič prvním hráčem v historii, který vyhrál kariéru Golden Masters, což je vítězství ve všech devíti turnajích Masters 1000.

Sedmdesátinásobný kariérní singlista má 34 titulů Masters 1000, které převyšuje pouze Rafael Nadal (35).

Djokovic je jediným hráčem dvouhry v historii ATP, který nashromáždil více než 10 milionů $ prize money za sezónu až osmkrát, přičemž tak činil postupně v šesti sezónách mezi lety 2011 a 2016.

Během sezóny banner 2015 vyhrál Srb 11 nejlepších titulů ve dvouhře, které zahrnovaly rekordních šest turnajů Masters 1000 kromě tří grandslamových titulů získaných ze čtyř finále. V té sezóně Novak Djokovič zlomil Nadalův rekord z roku 2013 (12,1 milionu dolarů) za většinu zisků dvouhry v sezóně, kdy nashromáždil rekordních 18,3 milionu dolarů.

Populární Problémy

Kodex oblékání na „správném“ anglickém místě často vzal regulaci příliš daleko. Zde vám přinášíme příklady, kde se opravdu stala chyba.

Magda Linette se v prvním semifinále Clevelandu utká s Irinou-Camelia Beguovou. Obě ženy se snaží dosáhnout svého prvního finále WTA v sezóně.

Jak opravit skřípnutý nerv v rameni. Sevřený nerv v rameni je způsoben stlačením nervu v rameni opakujícími se pohyby nebo příliš dlouhým držením těla v jedné poloze. Budete si muset odpočinout ...

Ve čtvrtek má premiéru velmi očekávaný spinoff „Mlčení jehňátek“ Clarice. Zde je návod, jak jej můžete sledovat na Amazon Prime, pokud nemáte kabel.

Krátký pohled na 5 nejlepších hráčů na ATP World Tour v roce 2017.