Po vítězství nad Lorenzem Musettim Novak Djokovic říká, že „rád hraje mladé kluky“ v setech nejlepších z 5, protože mu jeho zkušenosti pomáhají

Novak Djokovic si zahraje své 12. po sobě jdoucí čtvrtfinále na Roland Garros

Novak Djokovic si zahraje své 12. po sobě jdoucí čtvrtfinále na Roland Garros

Světová jednička Novak Djokovic přežil v pondělí ve svém 16. kole střetnutí s italským teenagerem Lorenzem Musettim, když bojoval zpět ze dvousetového manka a připsal si pětisetové vítězství.

Zatímco Djokovič zvýšil úroveň po prvních dvou setech, Musetti bojoval s pozdním zraněním, nakonec v pátém odešel. Jednalo se o anticlimaktické zakončení blockbusterové soutěže, že nejlepší tým nakonec vyhrál 6-7 (7), 6-7 (2), 6-1, 6-0, 4-0.

Novak Djokovič, který se na hřišti pyšní svou kondicí a duševní odolností, po rozhovoru s médii prozradil, že rád hraje mladé hráče v pěti setech nejlepších zápasů. Srb věří, že mu jeho zkušenost pomáhá v takových situacích obstát.

„Rád hraji mladé kluky v nejlepších pěti, protože mám pocit, že i když vedou sadu nebo dva sety k lásce, jako tomu bylo dnes, stále mám rád své šance, protože mám pocit, že jsem fyzicky fit a vím, jak svého soupeře srazit, “řekl Novak Djokovic. 'Vyhrál jsem většinu z pěti setterů, které jsem hrál na tomto turnaji a v mé kariéře, takže si myslím, že tato zkušenost pomáhá.'

Srb se nemýlí; on vyhrál 33 ze 43 pěti seřizovačů hrál ve své kariéře, s bilancí vítězství 7-3 na Roland Garros. Tři zápasy, které prohrál, byly proti Jurgen Melzer (2010), Rafael Nadal (2013) a Dominic Thiem (2019).

Novak Djokovic říká, že se po dvou setech cítil jistější

Novák Djokovic

Novák Djokovic

Novak Djokovic, který se před pondělním střetnutím nestřetl s Lorenzem Musettim na turné, prozradil, že byl na začátku zápasu nervóznější než ve dvou setech. Srb tvrdil, že ztráta prvních dvou setů ho osvobodila hrát jeho rány.

'Vlastně jsem řekl, řekl bych, nervóznější, když jsem začínal zápas, než když jsem byl o dvě sady níže,' řekl Djokovic. 'Abych byl upřímný, dokonce se mi líbilo, že jsem ztratil prvních pár setů, protože jsem hrál pod určitým napětím a nebyl jsem schopen projít svými střelami ... Ale uznání mu za to, že hrál dobře v [ důležité okamžiky. “

Srb dále tvrdil, že se cítil jako „jiný hráč“ poté, co si udělal přestávku v koupelně, aby se znovu zaměřil na dvě sestavy.

'Poté, co jsem prohrál druhý set a šel jsem se převléknout a vrátil se na kurt, cítil jsem se jinak,' řekl. „Byl jsem jiný hráč. Ve svých záběrech jsem měl [a] lepší pocit. Jen jsem měl větší jistotu procházet míčem. Snížil jsem počet chyb [a] začal jsem hrát tak, jak jsem měl hrát na začátku. “

Novak Djokovic se ve středu ve čtvrtfinále utká s dalším Italem Matteem Berrettinim.


Pomozte prosím Sportskeeda zlepšit tenisové pokrytí do provedení tohoto 30sekundového průzkumu .

Populární Problémy

Průvodce, jak sledovat dnešní předsezónní hru Giants vs Browns online, pokud nemáte kabel.

Zde je návod, jak streamovat sezónu 5 Blindspot online, premiéra ve čtvrtek 7. května ve 21 hodin. ET/PT na NBC

Francie a Wales se setkávají při zahájení mistrovství šesti národů 2019. Zde je návod, jak sledovat zápas online ve Spojených státech.

Zde je návod, jak streamovat RuPaul's Secret Celebrity Drag Race online bez kabelu.

Vše, co potřebujete vědět o závěrečném turnaji Masters 1000 roku před US Open.

Zverev čeká na vítěze velkého zápasu mezi Rogerem Federerem a Keiem Nishikorim.