Šampion AO 2021 Novak Djokovič vydělává o 1 milion dolarů méně než v roce 2020, poražení v předkole mají větší kapsu než dříve

Mistr 2021 Australian Open - Novak Djokovic

Mistr 2021 Australian Open - Novak Djokovic

Novak Djokovič získal v neděli rekordní 9. titul na Australian Open, když ve dvou setech porazil Daniila Medveděva. Přitom Djokovič zvýšil svůj grandslamový součet na 18 a zároveň zbohatnout o 2,13 milionu dolarů .

Toto číslo je však zhruba o 1 milion dolarů nižší než srbská odměna za zisk titulu v loňském roce. A to navzdory skutečnosti, že na Australian Open došlo k ohromnému navýšení jejich prize poolu o 7 milionů dolarů na vydání 2021.

Částka 1 milion dolarů, kterou by Novak Djokovič jinak obdržel, byla místo toho rozdělena mezi hráče, kteří prohráli na začátku kvalifikace a hlavních tahů.

Není překvapením, že toto rozhodnutí byl výrazně ovlivněn nikým jiným než samotným Novakem Djokovičem. Světová jednička již nějakou dobu vede kampaň za snížení prize money pro pozdější fáze akce a zvýšení výplaty pro poražené v raném kole.

V prvním únorovém týdnu ocenil generální ředitel Tennis Australia Craig Tiley úsilí Novaka Djokoviče o zavedení rovnoměrnějšího rozdělování prize money.

'Ceny vítězů jsme výrazně snížili, ale hráči jako Novak Djokovic a Serena Williams souhlasili s rovnoměrnějším rozložením odměn a poskytovali začínajícím hráčům příležitost vydělat více, protože to byl náročný rok,' Řekla Tiley . 'Myslíme si, že je to skvělá iniciativa a já jsem měl nulovou odezvu.'

Je na místě poznamenat, že Novak Djokovič ve skutečnosti nedaroval 1 milion dolarů ze svých prize money hráčům s nižším hodnocením, jak někteří tvrdí na sociálních médiích. Srbův příspěvek ke zvýšené výplatě poražených v raném kole má spíše povahu zákulisní práce než expresní darování.

Přesto není pochyb o tom, že se jedná o významné peří v čepici Novaka Djokoviče. Rafael Nadal a Roger Federer nikdy nehájili příčinu předčasných poražených, a to navzdory jejich obrovskému vlivu na sport, zatímco Djokovič je v popředí kampaně už léta.

Kolik vydělali předčasní poražení díky úsilí Novaka Djokoviče?

Novak Djokovic na svém mediálním dni Australian Open

Novak Djokovic na svém mediálním dni Australian Open

V roce 2020 hráči, kteří prohráli v prvním kole roku kvalifikace si odnesla 15 700 $ (přibližně). Letos ale dostali 19 322 dolarů.

Vyřazení v prvním kole hlavního losování v roce 2020 odešli domů bohatší o 71 000 dolarů (přibližně). Nyní, když úsilí Novaka Djokoviče přineslo ovoce, poražení v prvním kole v roce 2021 obdrželi 77 000 $.

Pro hráče, kteří se nedostali do druhého kola, si na Australian Open 2021 udělalo své koťátko dalších 15 000 $.

Populární Problémy

Jak se správně opálit. Blíží se léto rychle a vy chcete být bronzoví, ne zbledlí ve tílkách a krátkých šortkách? Nebo je možná polovina ledna, ale chcete být na svatbu lehce opálení? Ať už ...

Jak se natáhnout pro zánět Achillovy šlachy. Achillova tendonitida je problém, který může způsobit velké množství bolesti v zadní části kotníku a patě nohy. Protahování oblasti může být velkou pomocí při snižování této bolesti. Při protahování ...

Světová č. 2 Naomi Osaka nedávno napsala esej, která podrobně popisuje její výchovu a hluboké spojení s japonskou kulturou.

Jak srazit zeď. Sejmutí standardní stěny sestávající ze sádrokartonu a nástěnných kolíků může otevřít místnost a vytvořit mnohem více prostoru. Zeď můžete srazit sami, ale nejprve se musíte ujistit, že zeď není ...

Zde je návod, jak sledovat každou hru SEC Tournament 2020 online bez kabelu.

Nákup podprsenky bez ramínek může být náročný úkol, zvláště pokud neznáte velikost podprsenky. Vypořádejte se s tímto tématem tím, že v první řadě potvrdíte velikost podprsenky. Při nákupu podprsenky pamatujte na oblečení, které budete s podprsenkou nosit ....