Finále světového turné ATP: Návrat Rafa

Rafael Nadal finále ATP Londýn Stan Wawrinka

tenisový sklad používal raketu

Londýn : Světové číslo 5 Rafael Nadal našel formu hned na začátku porazil svět č. 4 Stan Wawrinka 6-3, 6-2 ve svém úvodním zápase na finále World Tour Barclays ATP.

Nadal hledá najít formu po katastrofálním roce, alespoň podle vysokých standardů, které stanovil. Poté, co byl Wawrinka v Paříži poražen, byly vzneseny otázky ohledně Nadalova mentálního postavení v zápase - ale Španěl dokázal, že je na dobré cestě.

Sada 1: Na začátku prvního setu drželi oba hráči podání. Ale Nadal, který vykazoval známky zlepšení, nakonec zlepšil svoji hru a zlomil Wawrinku, aby v první sadě vedl 5: 3. Poté za stavu 40-15 uzavřel Nadal set esem.

Sada 2: Wawrinka našel příležitost k brejku na začátku druhého setu. Nadal však připravil úžasný lobový výstřel, aby přestávku zachránil. Nadal poté nedovolil Wawrinkovi usadit se ve druhé sadě a rychle smetl Wawrinku 6-2, čímž zápas dokončil za hodinu a 22 minut.

Nadal trefil jedno eso ve srovnání s 10 Wawrinkami, když vyhrál 74% svých 1. bodů za podání ve srovnání se švýcarskými 60% a získal 55% ze 2. bodů za podání ve srovnání s 34% Wawrinky. V tom zápase zlomil Wawrinku 4krát.

Po zápase vypadal Nadal ze zápasu nadšen a řekl, že je nesmírně šťastný, že může hrát v Londýně. Na otázku, zda během loňské nepřítomnosti v Londýně chodil na ryby, odpověděl, že ve skutečnosti nějakou dobu byl v Londýně a nemohl rybařit, a také poděkoval davu za podporu.

Nadal nyní vede skupinu Ilie Nastase s jednou výhrou a výhrou/ztrátou her 12/5. Za ním následují Andy Murray, David Ferrer a Stan Wawrinka na druhém, třetím a čtvrtém místě.

jak dát tenis

Další na řadě: Andy Murray

Rafael Nadal Andy Murray Madrid Masters 2015

Nadal má příštího dne hrát Murraye; prohrál se Skotem na Madrid Open 2015

Nadal má dále hrát Andyho Murraye 18. listopadu ve 14:00 londýnského času. Vzhledem k tomu, že se Murray snaží zajistit své světové číslo dvě v žebříčku a Nadal se snaží pomstít svou ztrátu v Madridu Murraymu na začátku tohoto roku, bude tento zápas pro tenisové fanoušky rozhodně zajímavým sledováním.

stolní tenis pro jednu osobu

Nadal vede Murraye 15-6 hlavou k hlavě.

Dvojice se naposledy utkala v semifinále této akce v Londýně v roce 2010 a zápas byl třísetovým thrillerem, který Nadal nakonec vyhrál. Příští zápas se bude těšit a fanoušci tenisu by určitě doufali v thriller.

Populární Problémy

Cruz Azul a Pumas se setkají v Copa GNP v Mexiku v sobotu večer. Zde je návod, jak sledovat živý přenos ze zápasu v USA.

Pití bílého vína je bohatý a chutný zážitek. Různé druhy bílých vín mají velmi rozdílné chuťové profily, které jsou vynikající samy o sobě nebo v kombinaci s různými potravinami. To vše může znít trochu zastrašující v ...

'Suits' je ve středu zpět do své deváté a poslední sezóny. Zde je návod, jak sledovat nové epizody online, pokud nemáte kabel.

Zdá se, že nedávné komentáře Stefanose Tsitsipase k koučování na hřišti znovu rozpoutaly debatu o polarizačním tématu.