Australian Open 2018: Poté, co Hyeon Chung porazil Novaka Djokoviče, přiznal, že Srba zbožňuje a snaží se ho kopírovat

2018 Australian Open - 8. den

Chung si po zápase podává ruku se svým 'idolem' Djokovičem

Jaký je příběh?

Ve čtvrtém kole probíhajícího Australian Open Hyeon Chung výrazně rozrušil, když ve čtvrtfinále porazil Novaka Djokoviče ve dvou setech a stal se tak prvním jihokorejským hráčem, který kdy dosáhl této fáze turnaje.

jak se zlepšit v badmintonu

V mnoha ohledech se podobal Djokovicovi, dokonce napodobil bývalou oslavu ochranné známky č. 1 po zisku bodu během zápasu.

Po zápase mladík přiznal, že je velkým fanouškem Djokoviče a zbožňuje ho a že se vždy snaží kopírovat Srba.

Bývalá tenisová hvězda Jim Courier, který absolvoval pozápasový rozhovor, se zeptal Chunga, jak dokázal zasáhnout některé z jeho střel, a uvedl, že to bylo skoro jako sledovat Djokoviče.

Jednadvacetiletý mladík odpověděl se širokým úsměvem na tváři, nevím! Když jsem byl mladý, snažil jsem se kopírovat Novaka, protože je to můj idol.

V případě, že jste nevěděli…

Chung se poprvé dostal do centra pozornosti, když v prosinci 2008 vyhrál tituly Eddie Herr International a Junior Orange Bowl Boys do 12 let. Od té doby ušel dlouhou cestu. Začal se účastnit juniorského turné ITF v roce 2012 a byl vicemistrem Wimbledon Boys 'Singles v roce 2013.

V roce 2014 přešel na profesionální okruh, ale až na loňském French Open se kvalifikoval na majora. Bylo to poprvé, kdy se dostal do druhého kola v jakémkoli grandslamovém turnaji.

Srdcem věci

Chung během zápasu s Djokovicem zapůsobil na všechny a zasáhl několik úžasných výstřelů. Djokovič, který je nejúspěšnějším hráčem v historii turnaje, když v Melbourne vyhrál šestkrát, se celý zápas potýkal se zraněním lokte.

To však nenaruší Chungův výjimečný výkon. Jeho výstřely se stylem i provedením podobaly těm Djokovičovým. Dokonce oslavoval tak, jak to dělá Djokovič, pěstmi napjatými a prsty směřujícími k jeho hrudi.

Pointa zápasu však nastala, když Chung trefil ve třetím setu tajbrejkem úžasnou střelu přes soud, aby se dostal do dvou bodů nepravděpodobného vítězství.

Co bude dál?

Chung nyní ve středu čeká další šokující účastník čtvrtfinále Tennys Sandgren.

Autorský záběr

Chung může Djokoviče zbožňovat, ale dnes byl daleko od starstruck, protože proti Srbovi hrál jeden z nejlepších tenisů v životě.

Populární Problémy

Jak se masírovat. Cítíte se po probuzení nebo z práce domů ztuhlí a bolaví? Pokud ano, vaše tělo může být napjaté a vyvíjet nepříjemné uzly. Masáž sebe sama může tyto problémy omezit uvolněním ...

Ačkoli termín „konzervativní“ je často aplikován na politické sklony člověka, ve skutečnosti existuje řada různých způsobů, jak můžete být konzervativní dívkou. Můžete se například rozhodnout oblékat konzervativně, i když se přikloníte k ...

Dynamičtí Švýcaři, považovaní za největší ze všech, v žádném případě nespadají. Zde je důvod.

Jako Američan cestující v cizí zemi, poslední věc, kterou chcete udělat, je vyniknout jako bolavý palec. Nejen, že budete mít větší šanci dostat se do turistických pastí, ale budete také jasnějším cílem pro získání ...

Miska se stala synonymem pro Wimbledon, ale jak to začalo?