Azarenková, Svitolinová, Wozniacká mezi 10 maminkami v letošním hlavním losování US Open

V losování je tolik maminek, že dvě z nich si dokonce v úterý zahrají v prvním kole.Letos je v hlavním tahu na US Open 10 matek – tolik, že dvě z nich si dokonce zahrají v prvním kole, a mohlo by dojít i k několika vzájemným střetům ve třetím kole.

Zde je přehled skupiny:Victoria Azarenková (BLR)
Běloruska je s číslem 18 momentálně jedničkou na žebříčku WTA. Dvojnásobná šampionka Australian Open z let 2012 a 2013 a bývalá světová jednička, v roce 2016 porodila syna Lea a na turné se vrátila v roce 2017, což je její nejlepší výsledek na majoru od té doby, kdy se dostala do finále US 2020. Open, končící na druhém místě za Naomi Ósakaovou. Je to poslední maminka, která dosáhla velkého finále.

raketbalová technika

Elina Svitolinová (UKR)
Ukrajince se loni v říjnu narodila dcera Skai, na turné se vrátila letos v dubnu a má za sebou dynamitové výkony na svých prvních dvou majorech, když se dostala do čtvrtfinále Roland Garros a semifinále Wimbledonu. Bývalá světová trojka už je zpátky na 26. místě žebříčku WTA – což z ní dělá v současnosti druhou nejvýše postavenou maminku po Azarenkové.

Tatjana Maria (GER)
Jedna z mála dvojnásobných maminek v současné době na turné, Maria na 47. místě, má dvě dcery – Charlotte, která se narodila v roce 2013, a Cecilii, narozenou v roce 2021. Možná je nejznámější tím, že dosáhla svého prvního Grand Slamu. semifinále ve Wimbledonu loni jako 34letá dvojnásobná maminka. Od té doby, co se stala mámou, vyhrála také všechny tři své kariérní tituly na okruhu WTA (jeden po Charlotte a další dva po Cecilii).Na letošním US Open hraje Wozniacki svůj první major od Australian Open 2020.

Caroline Wozniacki (DEN)
A pak nejnovější dvojnásobná maminka na turné. Wozniacki, grandslamový šampion (2018 Australian Open) a bývalá světová jednička, odešel z profesionálního tenisu po Australian Open 2020, měl dvě děti – dceru Olivii v roce 2021 a syna Jamese v roce 2022 – a vrátil se na turné před třemi týdny. Je dvojnásobnou finalistkou US Open v letech 2009 a 2014… dokáže se prosadit v roce 2023?Yanina Wickmayer (BEL)
Azarenka, Svitolina a Maria nejsou jediné maminky, které se v současnosti umístily v Top 100. Je tu také 85. Wickmayerová, která se nejlépe proslavila tím, že dosáhla svého prvního grandslamového semifinále na US Open v roce 2009 – kde ve skutečnosti v bitvě 19letých padla s Wozniackou. Belgičanka porodila dceru Luanu v roce 2021, na turné se vrátila v roce 2022 a letos pak do Top 100.

tenisový backswing

Taylor Townsend (USA)
Townsendová byla letos poprvé od doby, kdy se stala matkou, na pokraji průniku zpět do Top 100, v červenci se dostala až na 103. místo. Ale letos našla úplně novou úroveň úspěchu ve čtyřhře, poprvé prolomila Top 30, Top 20 a Top 10. Američanka, které se v roce 2021 narodil syn Adyn, je momentálně na pátém místě žebříčku WTA ve čtyřhře.

Azarenková je momentálně maminkou na turné číslo 1. Právě se dostala do devátého grandslamového semifinále své kariéry na letošním Australian Open.

tenisové podání pod rukou

Věra Zvonarevová (RUS)
Od té doby, co se v roce 2016 narodila její dcera Evelina, se Zvonarevová – dvojnásobná grandslamová finalistka a bývalá světová dvojka – vrátila do Top 100 a v roce 2019 se dostala až na 76. místo. Ale stejně jako Townsend zaznamenala mimořádný úspěch ve čtyřhře v posledních několika letech, včetně zisku třetího grandslamového titulu ve čtyřhře v kariéře na US Open v roce 2020 po boku Němky Laury Siegemundové.

Zvonarevová se v úterý utká s Wickmayerovou ve zmíněném souboji prvního kola všech maminek.

Barbara Strýcová (CZE)
Než se Strýcová v roce 2021 stala matkou syna Vincenta, dostala se do Top 20 ve dvouhře a jedničky ve čtyřhře, největší triumf zaznamenala ve čtyřhře ve Wimbledonu v roce 2019 po boku Hsieh Su-Wei. Od návratu do akce na začátku letošního roku česko-tchajwanský pár tento kousek zopakoval a minulý měsíc dokráčel ke svému druhému společnému grandslamovému titulu ve čtyřhře v All England Clubu.

Patricia Maria Tig (Rusko)
Před odchodem na mateřskou dovolenou byla Tigova nejvyšší pozice v kariéře na 83. místě. Poté, co se v roce 2018 narodila dcera Sofie, se vrátila na turné a dostala se až na 56. místo, dokonce jako maminka na antuce získala svůj první titul na okruhu WTA- dvorní akce v Istanbulu v roce 2020, kdy ve finále porazila Eugenie Bouchardovou.

Margarita Betová (RUS)
Betova (dříve Gasparyan) se nedávno vrátila na turné poté, co se jí v roce 2021 narodil její syn Daniil. Jedna z mála hráček na ženském turné s bekhendem jednou rukou, Ruska se umístila až na 41. místě a je její nejlepší major show byl běh ve čtvrtém kole na Australian Open 2016.

Ve Wimbledonu se letos Svitolinová stala první maminkou, která porazila úřadující jedničku na majoru od Sereny Williamsové na Australian Open 2019.

jak nakreslit tenisový míček

Populární Problémy

Vycházející hvězda Gervonta Davis se vrací do Marylandu, aby se ujala Ricarda Nuneze. Zde je návod, jak sledovat živý přenos z boje, pokud nemáte Showtime.

Roger Federer se nedávno připojil k Bjornu Borgovi ve videochatu u příležitosti 50. výročí finále ATP. Federer mluvil o tom, jak byl v pubertě temperamentní, v ostrém kontrastu s Borgem a Rafaelem Nadalem.

Vztek je jednou z nejčastěji prožívaných emocí. Může se projevovat zdravým i nezdravým způsobem. Vztek je však intenzivnější formou hněvu, která je často spojována s destruktivním, nekontrolovaným chováním. Pokud jsi...

Pokud vás bolí ruka v důsledku něčeho jako je syndrom karpálního tunelu, artritida nebo poranění ruky, existuje několik způsobů, jak mu to můžete pomoci zmírnit. Vyzkoušejte ošetření doma jako tepelné obklady nebo krémy na ruce, které zmírňují bolest. Pokud vaše ruka ...

Wimbledon 2014: Venus Williamsová vs. Petra Kvitová-Příběh dvou šampionů.