Bývalý trenér Coco Gauff Pere Riba uvádí „osobní a rodinné zdravotní důvody“ pro rozchod: „Musím udělat krok zpět“

Devatenáctiletá hráčka řekla, že chce pokračovat v navazování na jejich společný úspěch – vyvrcholila svým prvním grandslamovým vítězstvím na US Open – ale potvrdila, že rozhodnutí se jí vymklo z rukou.Coco Gauff je již druhým rokem v řadě uchazečkou o finále WTA – tentokrát je však v její lóži v Cancúnu o jednoho méně: trenér Pere Riba, bývalý španělský hráč, který pomohl Američance k jejímu prvnímu grandslamovému titulu , byl pozoruhodně nepřítomen, zatímco Brad Gilbert převzal roli hlavního trenéra.Jak poprvé uvedl Tenisový kanál Chanda Rubin a Lindsay Davenport Riba již není součástí Gauffova trenérského týmu a ve středu na sociálních sítích potvrdil rozchod a uvedl pro svůj odchod „osobní a rodinné zdravotní důvody“.„Chci vás informovat, že Coco a já nebudeme v roce 2024 pokračovat v naší společné cestě,“ sdílel na Instagramu. „Zaměřme se však na pozitivní aspekty letošního roku 2023, protože byl skvělý.

'Udělali jsme vše, co bylo v našich silách, abychom naše partnerství udrželi i v příštím roce, ale bohužel kvůli osobním a rodinným zdravotním důvodům na mé straně musím udělat krok zpět.'Podívejte se na tento příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený uživatelem P E R E R I B Λ (@pereriba88)Gauffová také potvrdila zprávy po svém úvodním zápase na WTA Finals, kde ji viděla porazit Onse Jabeura velitelským způsobem , 6-0, 6-1. Devatenáctiletá hráčka řekla, že by chtěla pokračovat v navazování na jejich společný úspěch – vyvrcholila svým prvním grandslamovým vítězstvím na US Open – ale narážela na to, že se jí hovor vymkl z rukou.

'Kdyby to bylo na mně, ráda bych ho tady měla. Ale věci se dějí, život se stává. Žádné špatné podmínky na naší straně,' řekla tisku v Cancúnu a dodala, že k jejich rozchodu došlo po Pekingu.'Někdy si lidé myslí, že je to větší, než to, co je. Některé věci se prostě nepovedly. To je vše. Pořád si myslím, že je to skvělý chlap. Udělal pro mě osobně a také pro mou hru úžasné věci. Jsem si jistý, že ano.' bude úspěšný ve svém dalším kroku.'Riba se připojil k týmu Gauff v červnu, než se zdálo, že jejich partnerství definitivně klaplo na severoamerických tvrdých kurtech. Druhá polovina sezóny WTA zaznamenala Gauffovou rekordní milník za milníkem: vyhrála ve Washingtonu D.C., svůj první titul na 500 úrovních; pak Cincinnati, její první 1000-úrovňový titul; a pak na US Open, ona první grandslamové vítězství .

  Pere Riba (vlevo) odešel z Gauffa's coaching team due to "personal and family health reasons" while Brad Gilbert has taken up the head coach role in Cancun.

Pere Riba (vlevo) opustil Gauffův trenérský tým z „osobních a rodinných zdravotních důvodů“, zatímco Brad Gilbert převzal roli hlavního trenéra v Cancúnu.

Gauff také najal Gilberta jako konzultanta před Washingtonem D.C. a trenérský pár byl často viděn klábosit, když podporovali svého hráče. Světová trojka nepotvrdila, zda Gilbertová bude pokračovat ve svém plném úvazku, nebo zda je zpět v hledáčku jiného trenéra.

'Coco, chci vyjádřit svou vděčnost za vše, co jsme během této doby sdíleli.' Bylo to opravdu úžasné,“ dodal Riba. „Děkuji za vaši důvěru od samého začátku, za vaši tvrdou práci, vášeň a profesionalitu. Bylo mi potěšením s vámi pracovat.

„Důkladně jsem si náš společný čas užil a přeji vám jen to nejlepší ve vaší kariéře. Zasloužíš si všechen úspěch.'

V Cancúnu je nasazený hráč č. 3 Gauff v současnosti 1-1 ve skupině Chetumal její porážka 6-0, 7-5 s Igou Swiatekovou ve středu. Další ve dvouhře je sedmá nasazená Markéta Vondroušová; Ve čtyřhře ve spolupráci s Jessicou Pegulaovou se Gauffová dále střetne s Barborou Krejíčkovou a Kateřinou Siniakovou.

Populární Problémy

Novak Djokovic bude tento týden partnerem Španělska Carlose Gomez-Herrery ve čtyřhře na Mallorce.

V pátek večer se národní tým USA žen utká v přátelském zápase s Kolumbií. Zde je návod, jak můžete sledovat živý přenos ze zápasu online.

Jak zmírnit bolesti zad ze skoliózy. Skolióza je postižení páteře, které způsobuje, že se páteř zakřivuje do strany ve formě „C“ nebo „S“. I když to může určitě způsobit bolest, lidé se skoliózou často pociťují bolest zad, protože ...

Vždy jste chtěli být typem ženy, která je smyslná, exotická, upíří a prostě ultra okouzlující? Ženy jako Ava Gardner, Sophia Loren a Elizabeth Taylor ztělesňují tento typ krásy. Každá žena má potenciál objevit toto ...