Carlos Alcaraz přežije výzvu Frances Tiafoe a udržuje obranu Wimbledonu v pěti

Nasazený hráč číslo 3 se shromáždil ze dvou setů na jeden proti svému americkému rivalovi a vyhrál 10. zápas v řadě na SW19.Gumová raketa na stolní tenis

Carlos Alcaraz čelil dosud nejtěžší výzvě při obhajobě titulu ve Wimbledonu, šel po hlavě s inspirovanou Frances Tiafoe, než nakonec porazil svého rivala 5-7, 6-2, 4-6, 7-6 (2), 6 -2.

Nasazený jako třetí v All England Club Alcaraz vydržel pomalý začátek, ale v tiebreaku čtvrtého setu předvedl skvělý tenis, aby překonal 29. místo za tři hodiny a 50 minut na centrálním kurtu a zlepšil se na 12-1 v pětisetových zápasech ( 9-0 v jeho posledních devíti).Tiafoe vzbudil v první den vlny svou upřímnou analýzou toho, co byla podprůměrná sezóna, kdy od ledna vyhrával vzájemné zápasy jen dvakrát, což způsobilo, že se ze své Top 10 nejvyšší pozice v kariéře propadl až na č. 29.

Wimbledon

Výsledek R32 - Mužská dvouhra 5 6 4 7 6 7 2 6 6 2 2

'Je to brutální,' řekl poté, co se zotavil a v pondělí porazil Arnaldiho v pěti setech . „Výše a pády. Přemýšlejte o tom, kde jsem: Doslova tento týden minulý rok mi bylo 10 na světě a teď jsem tu sotva nasazený, prohrávám s klauny, myslím…

'Nerad to říkám, ale budu k vám upřímný, kluci... Bral jsem hru jako samozřejmost a byl jsem trochu moc pohodlný.'Tam, kde Tiafoe jasně sledoval některé ze svých protivníků z roku 2024, největší respekt měl jen k Alcarazovi , který si minulý měsíc připsal třetí grandslamové vítězství na Roland Garros. Poslední setkání mezi přátelskými rivaly přišlo na US Open 2022, kde Alcaraz vyhrál v pěti setech na cestě ke svému prvnímu velkému vítězství ve Flushing Meadows.

Alcaraz se uvolnil dvěma vítězstvími v řadě, aby nastartoval druhou obhajobu grandslamového titulu v kariéře, když se na začátku týdne trápil v prvních setech proti Marku Lajalovi a Aleksandaru Vukičovi.

Tiafoe využil pomalejšího startu Alcarazu a vyhrál pět ze šesti her 2-4 a vyhrál svůj první set proti soupeři z Top 5 po téměř dvou letech (Alcaraz v New Yorku).  Alcaraz předvedl nepřekonatelnou směs atletiky a bojovného ducha, aby se dostal na pokraj porážky proti Tiafoeovi.

Alcaraz předvedl nepřekonatelnou směs atletiky a bojovného ducha, aby se dostal na pokraj porážky proti Tiafoeovi.

jak najít správnou tenisovou raketu

Zdálo se, že se Alcaraz vyrovnal poté, co ve druhém setu dosáhl identického vedení 4:2, čímž prolomil nastavený čas a vyrovnal zápas na jeden set, ale od úvodní hry třetího byl na zadní noze. Alcaraz si ušetřil dva brejkboly a otevřel sadu, ale nedokázal tlačit na Tiafoea na podání a v sedmé hře zaostal za zásadním brejkem. Tiafoe se hravě prosadil o dva sety na jeden a vynutil si bekhendovou chybu od 21leté Španělky.

'Bylo pro mě obrovské být znovu v tomto prostředí a hrát zápas tak vysoké kvality,' řekl Tiafoe poraženě. 'Přicházím po jednom z nejlepších hráčů na světě a vystavuji svou hru na nejvyšší úrovni, kurtu, na kterém jsem nikdy nehrál. Takže to pode mnou rozhodně zažehlo obrovské světlo.' zábava tam hrát. Cítil jsem se tak pohodlně. Opravdu jsem si myslel, že zápas je pro mě. Jen si z toho beru hodně sebevědomí. Je to něco, co jsem potřeboval.'

Čtvrtý set se odehrával napjatým způsobem, Alcaraz se vyhrabal z manka 0-30, což mohlo vést k tomu, že Tiafoe podával na rozrušení a zaburácel forhendovým vítězem, aby si vynutil pátý set.

Tiafoe dvakrát podal, aby zůstal v setu, zaútočil na síť a přivedl zápas k prvnímu Sudden Death. Jakmile tam byl, Alcaraz našel svou nejlepší formu, přelstil Tiafoea, aby sehnal dva mini-brejky a rozveselil dav, když se prodral přes prvních pět bodů.

  Tiafoe odehrál svůj nejlepší zápas v sezóně proti Alcarazu, přiblížil se k šesti vítězným bodům, proti Španělovi vedl 0:30.'s serve in the ninth game of the fourth set.

Tiafoe odehrál svůj nejlepší zápas sezóny proti Alcarazu a přiblížil se k vítězství na šest bodů, když v deváté hře čtvrté sady vedl 0:30 na Španělovo podání.

jak vybrat velikost tenisové rukojeti

I když se nakonec dostal na palubovku před změnou koncovek, Tiafoe vyvolal obavy, když tvrdě spadl na své upnuté pravé koleno, ale přesto se vzpamatoval a zahrál jeden z nejlepších bodů zápasu a obratným lobem přistál na základní čáře. Ale Alcaraz byl sám v plném letu a zpečetil set za párem velkých podání.

'Myslel jsem, že mám dynamiku,' řekl Tiafoe. 'Měl jsem pocit, jako bych procházel svými servisními hrami lépe než on. Měl jsem pár Love-30. Hrál opravdu dobře narážeče. Byl jsem trochu opatrný. Přál bych si, abych se rozhoupal na své rány.' trochu víc ze země na jističi, myslel jsem, že jsem ho nechal trochu moc diktovat.“

Alcaraz vzal tuto formu do rozhodnutí, lámal jako první, když Tiafoe pokračoval v praporku, chyběl forhend, aby poskytl bývalé světové jedničce šanci na dvojnásobnou výhodu. Alcaraz využil svůj vlastní forhendový winner.

Šestadvacetiletý Tiafoe, který prohrál 1:5, se pevně držel, aby zůstal v zápase, ale Alcarazovi nebylo odepřeno, rozstřílel vítěze, aby získal tři zápasové body, jen jeden potřeboval k tomu, aby překonal cílovou čáru. pod čtyři hodiny.