Djokovič na svém vrcholu ve Wimbledonu měl štěstí

Novak Djokovič ze Srbska slouží během svého mužského dvouhry proti německému Philippu Kohlschreiberovi devátý den French Open na Roland Garros 3. června 2013 v Paříži. (Getty Images)Novak Djokovic věří, že je na vrcholu svých sil, když cílí na druhý wimbledonský titul se sebedůvěrou posílenou vyhýbáním se Rogerovi Federerovi, Andy Murrayovi a Rafaelovi Nadalovi při losování.

Světová jednička a top seed obsadily v roce 2011 titul All England Club, než jej Federer v roce 2012 získal zpět k sedmému triumfu švýcarské hvězdy.Věřím, že jsem na vrcholu kariéry a hraji opravdu dobrý tenis, řekl šestadvacetiletý Srb.

Djokovič jde do svého devátého Wimbledonu, který se rozhodl nehrát rozcvičku na trávníku po jeho epické pětisetové semifinálové prohře s Nadalem na French Open.

Trvá však na tom, že otřesná porážka - kvůli které stále hledal nepolapitelný titul Roland Garros - ho může posílit pouze pro Wimbledon.Chtěl jsem ten titul tak moc, ale nemyslím si, že by to pro mě mělo nějakou daň, protože jsem v těchto konkrétních situacích už byl, řekl.

Doufám tedy, že se budu moci znovu inspirovat a hrát svůj nejlepší tenis ve Wimbledonu.

Djokovič si užil štěstí při remíze v pátek, když Federer hledající rekordní osmý titul ve Wimbledonu, dvojnásobný vítěz Nadal a Murray, vicemistr roku 2012, byli všichni umístěni v opačné polovině losování.To znamená, že Djokovič může čelit pouze jednomu z těchto soupeřů a ne před finále.

tenisky s očkem

Je to ten, o kterém jsem vždy snil o vítězství, a byl to vrchol mé kariéry. Miluji hraní ve Wimbledonu - tráva je tím nejzvláštnějším povrchem v našem sportu, řekl.

Djokovič vydržel odlehčenou přestavbu Wimbledonu, která začíná v pondělí, hraním výstavy ve Stoke Parku na okraji Londýna.

V jednom zápase předvedl s bulharskou hvězdou Grigorem Dimitrovem dojmy z jazyka na tváři z rutiny na hřišti Marie Šarapovové.

V pátek večer bylo video na YouTube zhlédnuto více než 300 000krát.

Šarapovová, wimbledonská vítězka z roku 2004 a přítelkyně Dimitrova, se také zahřívala v plyšovém klubu Hurlingham v hlavním městě.

Podívejte se na tyto dva klauny, reagovali na twitteru Rusové.

Ale Djokovic má samozřejmě vážnou stránku.

Během French Open mu zlomila srdce zpráva, že mu zemřela trenérka dětství Jelena Gencic.

Gencic často popisoval jako svou druhou matku.

To je život. Nemohu se na to dívat z negativní stránky, řekl Srb listu Daily Telegraph.

Ano, měl jsem určité potíže při zvládání tohoto druhu neočekávaných okamžiků ve svém životě. Ale musel jsem to zvládnout a myslím, že jsem to zvládl opravdu dobře, protože to bylo uprostřed Roland Garros, a podařilo se mi dostat do semifinále a hrát napínavý zápas proti Rafě.

Nemohu říci, že bych překonal ten druh zármutku, který jsem cítil uvnitř sebe. Stále je tam, protože je stále čerstvý. Ale také se snažím soustředit na hezké vzpomínky, které jsem s ní měl.