Sympatická podpora Djokoviče vůči Zverevovi a mlčení Federera a Nadala zdůrazňují necitlivost tenisu vůči zneužívání

Zdá se, že Alexander Zverev má všechny své kolegy

Zdá se, že Alexander Zverev má v případě domácího násilí veškerou podporu svých kolegů

Je to měsíc, co byl Alexander Zverev obvinil jeho bývalá přítelkyně Olga Sharypova být fyzicky a emočně zneužívající během společného času. A přesto ATP stále nevyzvala k vyšetřování a žádný mužský hráč nevyjádřil znepokojení. Novak Djokovič to ve skutečnosti vyjádřil sympatie vůči žalobci , zatímco Roger Federer a Rafael Nadal zcela mlčeli.

Sharypova podrobný účet traumatu, kterému byla vystavena během vztahu se Zverevem, ohromilo tenisový svět. Fanoušci, kteří vždy považovali Němce za vtipný a neškodný balík radosti, byli šokováni, když slyšeli možnost, že „budoucnost mužského tenisu“ může mít tak temnou stránku.

Za poslední měsíc kdysi charismatický Alexander Zverev přišel o tisíce fanoušků, zejména aktivních na webových stránkách sociálních médií. Co ale neztratil, je dobrá víra ATP, jeho sponzorů a jeho kolegů na turné.

Takže možná nakonec moc neztratil.

nejlepší tenisky na servírku

Lhostejnost ATP k situaci Alexandra Zvereva je každým dnem alarmující

Vypadá to, jako by se celé mužské turné kolektivně rozhodlo mít záda jejich kolegy. Buď Zverevovi aktivně vyjádřili podporu, nebo se s ním pasivně spojili v řadách tím, že se k problému vůbec nevyjádřili.

Jen před týdnem, po zápase každý s každým na finále ATP 2020, světová jednička 1 Novak Djokovič zveřejnil zprávu pro Alexandra Zvereva na jeho sociálních médiích. Djokovič vyjádřil Zverevovi jednoznačnou podporu a poslal mu všechno nejlepší k tomu, co si „přeje na hřišti i mimo něj“.

Djokovič také požádal Zvereva, aby „zůstal silný“, takže to vyznělo, jako by Němec byl spíše obětí než obviněným.

Za normálních okolností to mohlo přijít jako laskavá zpráva od tenisové legendy budoucímu šampionovi tohoto sportu. Navíc, jak je vidět z Adria Tour, Djokovič a Zverev jsou si velmi blízcí mimo hřiště.

Někteří možná dokonce předpokládali, že nejlepší přání je zaměřit se na Zverevovo otcovství, vzhledem k tomu, že jeho bývalá přítelkyně Brenda Patea je těhotná se svým dítětem.

Ale to, co vykresluje příspěvek ve zcela jiném odstínu, je Djokovičova zpráva, která žádá Zvereva, aby „zůstal silný“. To je obzvláště tak při čtení na tiskové konferenci jen několik hodin předem kde Djokovič řekl, že doufá, že Zverev „překoná situaci, aby se mohl znovu soustředit na svou kariéru a život“.

Vypadá to, že sedmnáctinásobný grandslamový šampion se rozhodl podpořit svého přítele, ať se děje cokoli.

o tenisové hře

Je pravda, že Novak Djokovič podrobně odpověděl na otázku o potřebě konkrétní politiky v knize pravidel. A jeho pohled rezonuje s názorem jeho vrstevníků Andyho Murraye a Daniila Medveděva; všichni tři chtějí, aby ATP zavedla do kodexu chování svých hráčů politiku domácího násilí.

Ale výzva k politice ATP v oblasti domácího zneužívání ze strany tří pánů, i když je to naprosto nezbytné, je jen naprosté minimum. Je samozřejmé, že každý profesionální orgán potřeby mít kodex chování pro otázky týkající se osobní etiky a občanské odpovědnosti svých členů. Na tenis se opravdu špatně odráží, že jeho nejvyšší orgán nemá ani v roce 2020 explicitní politiku domácího násilí nebo obtěžování.

Je obzvláště znepokojivé, že ani po obvinění Nikoloze Basilashviliho a měsíc po obvinění proti Zverevovi neproběhla ATP žádná zmínka o tom, že by v návrzích byla nějaká politika.

Nejasnost nebo dokonce uznání ze strany ATP poskytuje každému hráči na turné připravenou a bezpečnou odpověď na otázku, co si o celé situaci myslí. Mohou jednoduše říci, že jsou proti násilí - což by měl být každý vzdáleně slušný člověk - a odložit věc na úředníky. A při absenci jakýchkoli sankcí ze strany ATP mohou hráči také svobodně prohlásit, že zprávy neměly žádný vliv na jejich osobní vztah s obviněným.

Uprostřed takového chování, kterým si od svých kolegů smýt ruce, se zdá, že je Alexander Zverev z celé situace poněkud samolibý. Němec se na prezentačním ceremoniálu Paris Masters pochlubil „velkým úsměvem“ pod maskou a v Londýně vyjádřil důvěru, že všechny hvězdy ATP jsou zády.

Aby se přidal k hraničnímu psychopatickému způsobu, jakým se situace zabývá Alexander Zverev, jeho obsluha sociálních médií nábožensky odstraňovala negativní komentáře ze svých příspěvků na Instagramu. V jednu chvíli uvidíte komentář fanouška, který požaduje odpověď Světové č. 7 na obvinění Sharypovy, a v další chvíli je komentář pryč.

jaké tenisky si mám koupit?

To vše naznačuje, že Zverev a jeho tým PR jsou rádi, že obvinění úplně ignorují a nechají čas udělat to, co přiměje lidi zapomenout. A když budou mít v tomto úsilí podporu světové jedničky, pravděpodobně dostanou přesně to, co chtějí.

Ale Novak Djokovič a PR tým Alexandra Zvereva nejsou v této situaci jedinými problematickými aspekty. Ticho ostatních dvou biggies bylo téměř stejně znepokojující.

Víš, o kom mluvím.

Proč Roger Federer a Rafael Nadal o této záležitosti mlčí?

Rafael Nadal, Roger Federer a Alexander Zverev během loňského roku

Rafael Nadal, Roger Federer a Alexander Zverev během loňského Laver Cupu

Ke cti jim slouží kredit Novak Djokovic, Daniil Medvedev a Andy Murray. Dokonce učinili prohlášení ve prospěch domácí politiky zneužívání, která by mohla v budoucnu vést k něčemu plodnému.

Ale Roger Federer a Rafael Nadal - dvě největší hvězdy a vyslanci tohoto sportu - zachovali naprosté ticho a odmítli vyslovit slovo.

Ano, je pravda, že se jich na to nezeptali v žádném rozhovoru ani na tiskové konferenci. Ve skutečnosti je Roger Federer zaneprázdněn svým dlouhým zotavováním se ze zranění a v poslední době s médii příliš nekomunikuje. Ale vzhledem k obrovskému vlivu, který on a Rafael Nadal mají, mnozí očekávali od nich nějaký komentář k jejich vlastní vůli.

Organizátoři Laver Cupu také zcela mlčeli k incidentu, o kterém Sharypova tvrdí, že se odehrál během loňské akce. Po boji se Zverevem v Ženevě se Sharypova údajně pokusila vstříknout si inzulín ve snaze ukončit svůj život. Ale úředníci turnaje - z nichž jeden zjevně pomohl Sharypově zotavit se - jednali, jako by se incident netýkal.

Hniloba se neomezuje pouze na Novaka Djokoviče, Rogera Federera, Rafaela Nadala a funkcionáře Laver Cupu. Ostatní hráči finále ATP - včetně Dominic Thiema, Diega Schwartzmana a Andrey Rubleva - byli v této záležitosti také matkou. Je pozoruhodné, že tito tři hráči jsou údajně velmi blízko Zverevovi mimo hřiště; Němec dokonce považuje dva z nich (Thiem a Rublev) za své nejlepší přátele.

Dominic Thiem a Diego Schwartzman si v poslední době oblíbili většinu příspěvků na Instagramu Alexandra Zvereva, což naznačuje, že se na jejich vztahu k jejich kamarádovi nic nezměnilo. Rublevovi se mezitím líbilo Zverevovo místo, ve kterém vydal prohlášení „objasňující“ situaci, ale téměř okamžitě své podoby odvolal. Možná ho někdo z jeho PR týmu požádal, aby si udržel odstup?

Co je však možná nejvíce znepokojivé, je to, že ATP údajně odrazuje novináře od pokládání otázek hráčům na toto téma během jejich tiskových konferencí.

Ben Rothenberg, který minulý měsíc provedl podrobný rozhovor se Sharypovou, prozradil, že byl moderátory ATP ztlumen, když se pokusil položit otázku související se Zverevem Rafaelovi Nadalovi a Stefanosu Tsitsipasovi v Londýně.

Po zvážení všech věcí je třeba říci, že ATP zvládli celý problém velmi špatně. Jediné potvrzení, které zatím učinili, je prázdné prohlášení o jejich neschopnosti podniknout jakékoli kroky, pokud údajná oběť nevznese obvinění.

Pokud Alexander Zverev v budoucnu získá více majorů a sportovní svět celkově vykope jeho minulost, zopakuje ATP stejné prázdné prohlášení a smýt si ruce od celé záležitosti?

Není to však jen ATP; dokonce ani hráči WTA toho na podporu Olgy Sharypové moc neřekli. Kromě Darie Gavrilové, která tweetovala svou podporu Sharypově v den, kdy tato zpráva vypukla, se nepřihlásila ani jedna hvězda WTA a nevyjádřila v této záležitosti žádné znepokojení.

jak skóruje tenis?

Naopak deblistka Antonia Lottnerová a dvouhra Světová jednička 11 Belinda Bencicová, které jsou obě kamarádky s Alexandrem Zverevem, vyšly na podporu svého kámoše na sociálních sítích. Na Bencicův příspěvek na Instagram zveřejnili pro-Zverevovy komentáře, vyjadřující důvěru v jeho nevinu.

Zverev je také dobrými přáteli s největší tenistkou všech dob, Serenou Williamsovou. A dokonce ani Serena, která se v minulosti nikdy nebála promluvit na citlivá témata, o situaci nic neřekla.

Není to Alexander Zverev, kdo právě teď potřebuje empatii

Nejde o první případ, kdy byl hráč ATP obviněn z domácího násilí v roce 2020. Začátkem roku byl gruzínský hráč Nikoloz Basilashvili obviněn svou bývalou manželkou z domácího násilí. Případ je nyní souzen a Basilashvilimu mohou v případě prokázání obvinění hrozit až tři roky vězení.

Jeho bývalá manželka Nikoloze Basilashviliho obvinila z fyzického napadení

Jeho bývalá manželka Nikoloze Basilashviliho obvinila z fyzického napadení

Případ Alexandra Zvereva se však trochu liší od případu Basilashviliho, protože Olga Sharypova opakovaně řekla, že nemá v plánu vznést obvinění. Rus také nehledá žádné peněžní vyrovnání; zdá se velmi malá šance, že bude proti Zverevovi zahájeno jakékoli soudní řízení.

Je možné, že Němec v tomto ohledu nebude mít žádné důsledky, i když ve skutečnosti spáchal zločin, ze kterého byl obviněn. Je nepravděpodobné, že by čelil vězení, nebo by byl dokonce nucen finančně odškodnit Sharypovou za bídu, kterou jí způsobil. A pokud neexistuje právní odpovědnost, nebude nikdy pozastaven ani z tenisového turnaje.

koupit tenisové rakety

Jak se od hráče jeho kalibru očekávalo, kariéra Alexandra Zvereva mohla stoupat do velkých výšin. Pravděpodobně bude příštích 10–15 let jedním z nejlepších tenistů na světě a ke svému jménu přidá mnoho dalších milionů spolu s několika velkými tituly.

Ale co dívka, která byla údajně kvůli jeho násilné sérii dohnána k sebevraždě? Zapomeňte na spravedlnost, možná se od něj ani nedostane omluvy. A vzteklí fanoušci ji budou navždy obtěžovat na sociálních sítích a obviňovat ji ze lži - zvláště pokud Zverev pokračuje v oplachování svých slov, jako by se něco dělalo, aby odvedla „pozornost od sportu“.

Pokud mnoho lidí nikdy neprokáže obvinění, automaticky obviněného osvobodí. Pro takové lidi může být Olga Sharypova vždy „ta mrcha, která chtěla oprášit úspěch svého bývalého přítele“. Nejsou to má slova a nevymýšlím si věci za pochodu; stačí se podívat na komentáře k jejím nedávným příspěvkům na Instagramu.

Než projevil soucit Zverevovi za co ON údajně prochází, neměli bychom se nejprve zamyslet nad tím, čím Sharypova prochází? Pokud jsou její obvinění skutečně pravdivá, jaké trauma musí trpět, když vidí, jak se celý svět uzavírá kolem jejího mučitele?

Ano, bez soudu není důvod prohlásit Alexandra Zvereva za vinného. A chápu, že hráči musí být při mluvení o problému diplomatičtí. Ale když jste sympatičtí k jedné straně, zatímco druhou zcela ignorujete, ukazuje to, jak jste ochotni věřit obviněnému než údajné oběti.

Chápu, že je normální, že primární instinkt člověka důvěřuje svému kolegovi - a v některých případech zde i svému příteli. Ale v otázce tak citlivé, jako je domácí násilí, by obviněným nemělo být souhrnně dáváno výhody pochybností, natož aby jim slepě důvěřovali, jen proto, že patří ke stejnému bratrství jako vy.

Dělat to je pro toho, kdo promluvil, obrovská špatná služba. A nejde jen o Olgu Sharypovou; v budoucnu by se každá oběť mohla zdržet mluvení jen kvůli statusu celebrity svého násilníka.

Tenisovo řešení situace Alexandra Zvereva naznačuje, že obviněná celebrita může žít svůj život, jako by se nic nestalo a nic se nezměnilo, jen proto, že všichni mlčeli nebo je prohlašovali za nevinné, dokud se neprokáže vina. To je hluboce nepříjemná myšlenka pro každou oběť zneužívání na světě.

Populární Problémy

Pokles „Bouchardianů“. Názor na to, jak může najít cestu zpět na vrchol.

Jak nosit síťované punčochy. Síťované punčochy jsou odvážným doplňkem vašeho volnočasového šatníku. Vyhněte se však nošení síťoviny v práci nebo ve škole, protože se začínají riskovat. Ve zbytku svého těla se držte neutrálních punčoch a jednobarevných ...

Off cutter je dodávka kriketového bowlingu, která se ve směru hodinových ručiček promění v pravorukého pálkaře. Používají ho rychlí nadhazovači a středně rychlí nadhazovači k otočení mísy, když ze hřiště není velká pomoc. Tato dovednost může být prospěšná ...

Jak zabránit stárnutí kolen. Stárnutí kolen může v průběhu času negativně ovlivnit jak vaše fyzické schopnosti, tak váš vlastní obraz. Vaše fyzická pohoda je ovlivněna ztrátou pohyblivosti v kolenou, což často vede k bolesti a nepohodlí ...

Zde je návod, jak streamovat nejhorší kuchaře v Americe: šestá řada Celebrity Edition online zdarma, i když nemáte kabel nebo nemáte Food Network.