Dominic Thiem může být příští světovou jedničkou, říká bývalý trenér Roberty Vinci

Dominic Thiem

Dominic Thiem

Dominic Thiem je již dlouho nabízen jako nejpravděpodobnější kandidát na ukončení hegemonie Velké 3. A byly případy, kdy Rakušan slíbil, že tato očekávání splní, ale na poslední překážce neuspěje.

Dominic Thiem za tři roky prohrál tři grandslamové finále - dva s Rafaelem Nadalem a jedno s Novakem Djokovičem. To však nezabránilo Francescovi Cinovi - bývalému trenérovi Roberty Vinci - pokračovat v tom, aby věřil v Rakušany.

V nedávném rozhovoru s Ubitennisem Cina vyjádřil přesvědčení, že Dominic Thiem bude příští světovou jedničkou mužského turné. Současný manažer Country Time Clubu v Palermu také chválil mentální kapacitu Rakušana a řekl, že je ze všech mladých „nejpřipravenější“.

Dominic Thiem je nejviditelnější volbou: Francesco Cina

Dominic Thiem může být další č. 1, říká Cina

Dominic Thiem může být další č. 1, říká Cina

Dominic Thiem je aktuálně č. 3 v žebříčku ATP a trvale je v top 5 více než rok. Vytěsnění Big 3 se však ukázalo být pro Rakušana těžké.

Nejjednodušší způsob, jak je Theim předstihnout v žebříčku, by bylo vyhrát velké turnaje, ale to se snadněji řekne, než udělá. I když už má za sebou jednu nebo dvě Roger Federer , Rafael Nadal a Novak Djokovic, zbývající našel způsob, jak zastavit rakouské obvinění.

Francesco Cina uznal tuto obtížnost, se kterou se setkal Thiem, a vyzdvihl nesmírnou kvalitu Velké 3.

Problém je těžký, protože Djokovič a Nadal a Federer byli neuvěřitelní a vždy budou dělat něco opravdu výjimečného, ​​řekla Cina.
Dominic Thiem prohrál dvě finále Roland Garros s Rafaelem Nadalem

Dominic Thiem prohrál dvě finále Roland Garros s Rafaelem Nadalem

Úkol pro Dominica Thiema je poměrně monumentální, jak si uvědomil poté, co skončil na straně poražených ve třech grandslamových finále - 2018 French Open, 2019 French Open a 2020 Australian Open. Ve dvou z těchto případů porazil Novaka Djokoviče (2019 French Open) a Rafaela Nadala (2020 AO), ale prohrál finále s Rafaelem Nadalem a Novakem Djokovičem.

Přesto Thiemova schopnost vyhrát tolik finále v tak těžké době posílila Cina víru, že Rakušan by se jednoho dne mohl stát světovou jedničkou.

Dnes je nejzřetelnějším jménem Thiem. On je tím nejzjevnějším, proč? Je to on, kdo už odehrál tři finálové Slamy, odpověděla Cina na otázku, kdo bude další světovou jedničkou.
Dominic Thiem po prohře s Novakem Djokovičem ve finále AO 2020

Dominic Thiem po prohře s Novakem Djokovičem ve finále AO 2020

Mentalita je často klíčovou ingrediencí, pokud jde o úspěch proti Velké 3, a ti, kteří sledovali finále Slam Dominica Thiema, by za to ochotně ručili. Rafael Nadal a Novak Djokovic projevili obrovskou drzost a vyrovnanost při překonávání Rakušanů v Paříži a Melbourne, zatímco sám Thiem utrpěl výpadky koncentrace ve všech špatných časech.

Bývalý trenér Roberty Vinci se však domnívá, že Rakušan je nyní mentálně připraven vystoupit na nové výšky v tenise, i když jeho hra sama o sobě není tak „okázalá“ jako někteří jeho vrstevníci.

Na mentální úrovni si myslím, že je nejpřipravenější, a pak se jeho hře může nebo nemusí líbit, “řekla Cina. 'Technicky to není tak okázalé jako tyto tři posvátné příšery nebo jiní mladí lidé jako Tsitsipas nebo Shapovalov.' Ale myslím, že kdybych dnes měl říct jedno jméno, řekl bych Thiem, ano. '

Populární Problémy

Péče vám umožní mít empatii pro ostatní a žít život založený na náklonnosti, lásce a soucitu s lidmi kolem vás. Může být lákavé upadnout do života sobectví a soustředit se pouze na své vlastní cíle a ...

How to Talk to a Crush Who Hates You. Může být obtížné mluvit se svou zamilovaností, ale ještě více s láskou, která vás nenávidí. Někdy, když vás někdo nenávidí, došlo k nedorozumění. Tím, že vyjasníte, proč vás nenávidí, a vyhrajete ...

Jak získat vazbu. Pokus o zadržení nemusí být nejchytřejší krok, ale pokud si myslíte, že se z toho můžete poučit, pak do toho jděte. Můžete se naučit nějaké kreativní nápady, které narušují třídu a dráždí všechny kolem vás, aniž ...

Vaše oblečení je mokré a potřebujete je suché. V konečném důsledku je cílem rychle odstranit vodu z látky jakýmkoli možným způsobem: teplem, odstřeďováním, prouděním vzduchu nebo tlakem. Zkuste vložit čerstvý, suchý ručník do standardní sušičky, aby ...

Evropská antuková houpačka míří tento týden do Portugalska, kde je naplánováno zahájení turnaje Millenium Estoril Open na 26. dubna.

Rozměry tenisu: Jak velký je tenisový kurt a který povrch je nejrychlejší ?.