Eubanks z Georgia Tech omráčil Tsitsipase ve Wimbledonu a dosáhl svého prvního grandslamového čtvrtfinále

7 stop vysoký Američan, který debutoval ve Wimbledonu ve 27 letech hned po zisku prvního titulu ATP v kariéře, Eubanks ohromil dvojnásobného vítěze Slamu Stefanose Tsitsipase 3-6, 7-6 (4). , 3-6, 6-4, 6-4.5 velkých tenisových raket
SLEDUJTE: Chris Eubanks n Osaka & Gauff věří, že „patřil“ na tuto úroveň | Wimbledon

WIMBLEDON, Anglie (AP) – Ještě před týdnem dokonce Chris Eubanks ve skutečnosti nevěřil, že je něčeho takového schopen – porazit nejlepší světové tenisty Wimbledon o dosažení čtvrtfinále kdykoliv Grandslamový turnaj o vítězství zápas za zápasem na travnatých hřištích.

'Ukázal jsem se na turnajích a řekl: 'Ach, můžu tady projít pár kol?',' řekl během rozhovoru den před začátkem hry v All England Clubu. 'Nyní mohu upřímně říci, pravděpodobně poprvé, že se účastním turnajů s vyššími očekáváními a opravdu chci dělat dobře a dát to nejlepší, co umím. Už se necítím dobře, jen když jsem tam.' Patřím.'Má někdy.

Eubanks, 18 stop vysoký Američan, který debutoval ve Wimbledonu ve 27 letech hned poté, co získal první titul ATP v kariéře, se poprvé dostal do čtvrtfinále na majoru díky úžasnému dvojnásobnému vicemistrovi Slamu. Stefanos Tsitsipas 3-6, 7-6 (4), 3-6, 6-4, 6-4 za něco málo přes tři hodiny v pondělí.

'Je to neskutečné. Nedokážu to pořádně popsat,' řekl Eubanks, který pochází z Atlanty a hrál univerzitní tenis na Georgia Tech.Američan Eubanks omráčil Tsitsipase ve Wimbledonu, aby dosáhl svého prvního grandslamového čtvrtfinále
/

'Jen si myslím, že celý zážitek, všichni dohromady, byla jen smršť. Bylo to něco, o čem sníte,' řekl Eubanks. 'Opravdu jsem nevěděl, jestli se ten sen skutečně splní. Teď v tom sedím tady, takže je to docela v pohodě.'

Momentálně je nejlepší v kariéře na 43. místě a měl bilanci výher a proher pouhých 6-10, než se 1. července vydal na útěk za trofejí na Mallorce ve Španělsku. To přišlo na trávě, kterou nenávidí před měsícem – nazval to „nejhloupější povrch“ v textu, který poslal člence Mezinárodní tenisové síně slávy Kim Clijstersové – poté, co vystoupil ve druhém kole na turnaji ATP Challenger Tour nízké úrovně.

'Tato slova z mých úst nikdy nevyjdou po zbytek mé kariéry. Tráva a já jsme měli za ta léta velmi namáhavý, řekl bych, vztah,' řekl Eubanks poté, co nashromáždil 53 vítězů, o 16 více než Tsitsipas. 'Ale právě teď si myslím, že je to můj nejlepší přítel.'Nyní je na devítizápasové vítězné sérii poté, co přidal rozrušení Ne. 5-semenné Tsitsipas k dřívějšímu vítězství nad 12. Camem Norriem v All England Clubu. Následuje další výzva, setkání s číslem 3 Daniilem Medveděvem, šampionem US Open 2021, o postup do semifinále.

'Vím, že musím být na 100 % a absolutně nejlépe fyzicky, tenisově i mentálně, abych se ho pokusil porazit,' řekl Medveděv, který vyhrál svůj jediný předchozí zápas proti Eubanksovi na březnovém Miami Masters. 'Nebojí se udělat špatnou střelu a ještě jít k síti a pokusit se zakončit bod tam. Rozhodně je trochu jiný než ostatní hráči.'

Toto je teprve devátý grandslamový turnaj pro Eubankse, který předtím nikdy nepřekonal druhé kolo na jedné z nejprestižnějších událostí tohoto sportu. Poté, co zpochybnil jeho schopnost bojovat o tituly, Eubanks přemýšlel o tom, že by se místo toho věnoval televiznímu komentáři a pracoval ve vysílání pro Tennis Channel.

S raketou v ruce se ale v těchto dnech určitě skvěle baví.

A mezi zápasy taky.

'Zkontroloval jsem svůj telefon. Je to teď trochu šílené. Je šílené vidět mé sociální sítě, na které jsem zvyklý (a teď) vidím, že je to hodně ze mě. Říkám si: 'Co je to? To je divné,' řekl Eubanks. 'Ale myslím, že jsem byl schopen najít způsob, jak všechno rozdělit, uvědomuji si, že je to docela velký okamžik, ale také říkám: ‚Toto je tenisový zápas, který potřebuji odehrát za pár dní.'

Během posledních fází proti Tsitsipasovi mával Eubanks rukama k davu, aby ho vyzval, aby zesílil. Poté, co Eubanks trefil bekhendového vítěze po lajně po lajně, který skončil rozmachem plynulého postupu a dal mu pauzu za stavu 4:3 v pátém setu, přidržel si Eubanks pravý ukazováček u ucha, hledat více hluku.

Když při podání na vítězství ukázal trochu nervů, chyběl bekhend, pak volej, podařilo se mu vyrovnat.

'Ačkoli to bylo ke konci trochu komplikované,' řekl Eubanks, 'stále jsem mohl mít sebevědomí říct: 'Jsem server. V těchto okamžicích jsem zasáhl cíle pro obsluhu právě tady a zkusme to udělat Vím, jak na to.'

Uzavřel to esem rychlostí 127 mph, po kterém následoval forhendový winner, a poté, co si potřásl rukou s Tsitsipasem, stál uprostřed kurtu se zdviženými palci, široce roztaženými pažemi a úsměvem.

Eubanks nasál všechny jásot – mezi jeho příznivce patřila Coco Gauffová, Američanka, která v roce 2019 došla ve Wimbledonu ve svých 15 letech do čtvrtého kola a loni na French Open v 18 letech skončila na druhém místě – a pak zakroutil prsty. aby proměnil ruce do tvaru srdce.