Úryvky z deníku tenisového fanouškaSteffi Graf

Je to konec 80. a počátku 90. let, kdy se můj zájem o tenis poprvé probudil díky přímému přenosu Doordarshanu z Wimbledonu. Existuje jeden člověk, který vzbuzuje moji představivost více než kdokoli jiný. Blond Němka s dlouhým nosem, ještě delšími nohami a smrtícím forhendem - Steffi Graf. V průběhu let moje fascinace sportem roste stejnou rychlostí, jakou Graf pokrývá hřiště - rychle !!

1991-1996 - Moje posedlost hrou se znásobuje - poháněná satelitní televizí, která přináší do mého obývacího pokoje více tenisu než kdy dříve, a úspěch Grafa, který se každým Slamovým vítězstvím přibližuje tenisové nesmrtelnosti. Můj volný čas je rozdělen mezi hraní na skutečném hřišti proti přátelům a hraní proti zdi v mé budově, kde provozuji vlastní fantasy tenisové turné.

Červen/ srpen 1999 -I v této době satelitní televize nikdo nepředvádí finále, které by bylo později zvoleno jako jeden z nejlepších zápasů všech dob. Jsem přilepená na zpravodajské kanály pro jakoukoli aktualizaci finále French Open 1999, kde se Graf po 29 měsících sužovaných zraněním ujme drzé Martiny Hingisové. Graf vyhrává divoké finále. Moje radost nezná mezí. Graf dosáhne finále Wimbledonu o dva týdny později, ale prohrává s Lindsay Davenportovou. V srpnu oznámila svůj odchod ze hry. Můj svět se noří do tmy. Moje vášeň pro hru přežívá. Ale ten pocit sevření žaludku, který jsem zažil při sledování Grafa ve vypjatém zápase, zemřel ve stejný den, kdy odešla do důchodu. Moje poloha sezení na gauči a načasování mé koupelny se při sledování tenisu, tolik důležité pro Grafův úspěch po celá ta léta, zlomí, už nikdy nebude důležité.

Leden 2005 - Vždy jsem doufal, že Ind bude na mezinárodním tenisovém okruhu velký. Nirupama Vaidyanthan vyhrál jeden zápas na Australian Open v roce 1998, než narazil na skleněný strop. Leander Paes dosáhl první stovky a porazil Peta Samprase v roce 1998, než obrátil svou pozornost na čtyřhru. V lednu 2005 však 18letá - jménem Sania Mirza - vzala národ útokem, když dosáhla třetího kola Australian Open a odpovídala světovému číslu. 1 Serena Williamsová ve ztrátě dvou setů. Sania má také zničující forhend. V roce 2007 dosáhla první třicítky a od té doby je na turnaji WTA Tour konstantní. Sania je nová oblíbená - i když pro mě nikde blízko Grafského území. Nevím, jestli bych byl fanouškem, kdyby Sania nebyla z mé země. Naštěstí to nikdy nebudeme muset zjistit.

Srpna 2010 -Plním si celoživotní sen a poprvé navštěvuji Grand Slam-US Open. Je to všechno, co jsem si představoval a další. Vím, že se musím vrátit znovu. Přibližně ve stejnou dobu dostávám také článek související s tenisem publikovaný v časopise o rodičovství - A ZÍSKÁM ZA TO PENÍZE - díky příteli, který je také redaktorem časopisu. Nějaké kapesné navíc, říkám si v duchu. Hledám další psaní koncertů. Na volné noze se dostávám k novému měsíčníku indického časopisu, který je zaměřen na tenis.

Prosinec 2010 -Mám příležitost udělat rozhovor s Mahesh Bhupathim a Rohanem Bopannou pro tenisový časopis, zatímco absolvují mimosezónní trénink v Bombaji. Štípnu se, abych se ujistil, že nesním. Čtyři měsíce po psaní na volné noze a už jsem udělal rozhovor se dvěma největšími jmény indického tenisu. Bloguji o svém prvním rozhovoru. V tom blogu píšu o tom, jak doufám, že jednou udělám rozhovor se Saniou Mirzou a nakonec i se Steffi.

Prosinec 2011 -Štěstí je, že o 12 měsíců později absolvuje Sania mimosezónní trénink v Bombaji. Její fyzický trenér, který také trénuje Bhupathi a Bopannu a je to stejný chlapík, který se mnou před 12 měsíci promluvil, souhlasí, že mě nechám přijít se podívat na jeden z tréninků a přimět Sanii, aby si promluvila se mnou. Opravdu se tvrdě štípu. Jak se blíží den, mé vzrušení a nervozita jsou zjevné. Nikomu jsem to neřekl jen pro případ, že by to na poslední chvíli propadlo. Můj stav Blackberry zní Přání jsou koně ... A já budu jezdit !! Moje rodina chce vědět, které mé přání se splnilo. Říkám jim, že jim dám včas vědět. Dávají mi třetí stupeň. Bráním se. Manželka mého bratra, v osmém měsíci těhotenství, mi říká, že dítě, které sním o tom, že jednou budu trénovat tenisovou slávu, to chce vědět. Roztavím se a řeknu jim to. Jsou šťastní i za mě. K zodpovězení mých otázek využívám pomoc přítele, který je redaktorem kanálu obchodních zpráv. Říká mi, abych se ptal na zkoumavé otázky - dělal to spíš jako konverzaci než jako kontrolní seznam otázek. Říkám mu, že zatím nemám zkušenosti, které má, ale vzal jsem si od něj několik rad.

10. prosince 2011 - Den přijde. Po sledování tréninku se mě Sania zeptá, jestli si můžeme promluvit, jakmile se osprchovala. Říkám jí: Jasně - cokoli ti nejvíc vyhovuje. V některých částech tisku jsem četl, že se s ní možná těžko mluví. Nic z toho jsem neviděl. Ráda také podepisovala nějaké vzrušené mladé dívky. Když si konečně sedneme a povídáme si, jsem nervózní. Doufám, že položím správné otázky ... doufám, že dostanu správné odpovědi. Doufám, že hlasový záznamník na mém Blackberry mě v můj velký den nezklame. Sania nadšeně odpovídá na každou otázku-mluví svobodně a do hloubky. Asi po 15 minutách jsem prošel seznamem otázek a poděkoval jí. Zeptal jsem se jí, jestli bych se s ní mohl vyfotit, řekl jsem jí, že jsem také fanoušek a popřál jí vše nejlepší do roku 2012. Souhlasí. Jeden sen splněn. Čas zapracovat na dalším.

Prosinec 2012 ??? -Před dvanácti měsíci jsem netušil, že budu sedět tváří v tvář největší hvězdě indického tenisu a dělat s ní rozhovory. Hádám, že se sny plní. Nikdy byste nevěděli, jestli jste nikdy nesnili. Mám více snů. V jednom z nich je ode dneška dvanáct měsíců a já jsem v Las Vegas v rezidenci Agassi. Přes stůl sedí ode mě blonďatý Němec s dlouhým nosem a ještě delšími nohami. Náš rozhovor přerušují její dvě děti, Jaden a Jaz, vbíhající do obývacího pokoje. Omluví se a udělá si přestávku, aby si s nimi promluvila. Sleduji ji a snažím se využít každý okamžik - dokonalost napadá každou část její bytosti - nejen její tenis. Vrátí se a dokončí náš rozhovor.

Část mě chce, aby se ten rozhovor jednou konal. Další část mě si není tak jistá. Pokud bych někdy dělal rozhovor se Steffi, musel bych myslet na nějaké nové sny. Možná se mi podaří nějaké vymyslet - ale nemyslím si, že by to mohlo něco překonat !!

Populární Problémy

Zde je vše, co potřebujete vědět, abyste mohli sledovat sobotní fotbalový zápas UTSA vs UTEP.

Naše životy jsou cyklické a přirozeně se opakují v cyklech narození, ročních období a smrti; a kulturně podle plánů a rutin, které vytvoříme, abychom pomohli organizovat naše dny. Někdy může nadbytečnost života vzít vzrušení z ...

Jak žonglovat se třemi míčky. Prastaré performance, žonglování, sahá do doby před čtyřmi tisíci lety. Bezproblémové žonglování může vypadat nemožné, ale s praxí a trpělivostí to zvládnete také! Klíčem je zdokonalit hod a procvičit ...

Slavnostní zahájení indukční síně slávy Rock and Roll 2020 se koná v sobotu večer. Zde je návod, jak zdarma sledovat živý přenos pořadu online.

Zde je návod, jak sledovat hry Pacers online bez kabelu v letech 2019-20, ať už jste na trhu nebo mimo trh.

Maria Sharapova jmenuje Jimmyho Connorsa trenérem