Pád a vzestup mistrovského tahu Andyho Murraye a Ivana Lendla

Andy Murray v akci během finále světového turné ATPAndy Murray se momentálně nachází na vrcholu žebříčku ATP poté, co si pravděpodobně užil svou nejúspěšnější sezónu jako profesionální tenisová hvězda, když vyhrál Wimbledon, zlatou olympijskou medaili a také se dostal do finále Australian a French Open.

Je nejstarším poprvé na světě č. 1 od doby, kdy 30letý John Newcombe dosáhl tohoto úspěchu v roce 1974.jak dlouho trvá vyléčení tenisového lokte

Eso, populární postava ve Velké Británii, se stalo prvním Britem od roku 1936, který vyhrál Grand Slam v roce 2012, když deklasoval dynamického Novaka Djokoviče na Flushing Meadows v New Yorku. Murray, který již vyhrál tři grandslamové tituly, prošel grafem kariérního rozruchu, který je svým způsobem docela významný.

V 15 letech přesunul základnu ze svého rodného Skotska do Španělska, aby trénoval na plný úvazek na akademii v Barceloně, kterou řídil Emilio Sanchez, bývalý světový hráč ve čtyřhře. Od roku 2008 do roku 2011 počítal s tím, že se stane velkým, ale nedokázal vyhrát Grand Slam a hrál druhé housle v éře, kde dominovali Roger Federer a Rafael Nadal.

Do té doby se grandslamový triumf zdál pro Murraya nemožným, ale to nejlepší teprve mělo přijít!Čtěte také: Boris Becker končí partnerství s Djokovičem, má radu pro Andyho Murraye

Následující rok byl jeho trenér Alex Corretja nahrazen bývalým světovým hráčem číslo 1 Ivanem Lendlem, vítězem 8 grandslamových titulů. Jeho dopad byl na místě; Murray vyhrál zlatou olympijskou medaili 2012, následoval US Open a zapsal se do knihy rekordů. O rok později odpálil stejného soupeře - Novaka Djokoviče - ve třech setech, aby vládl v londýnském All England Tennis Clubu a získal svůj první wimbledonský a druhý grandslamový titul. Ivan Lendl se oddělil od Murraye v březnu 2014 a hádejte co? Na cestě byla skluzavka ve formě, trofejní sucho ho zasáhlo znovu!

Do roku 2016 byl bez výhry, poté znovu povolal Čecha, aby ho pozvedl ze zmatku, do kterého se dostal, a Lendl byl pravděpodobně nejlepší volbou jako zachránce, a to z toho jediného důvodu, že Scott měl nejslavnější záplatu. jeho kariéry po jeho boku.proč tomu v tenise říkají láska

Zdálo se, že kombinace opět funguje; Murray získal svůj druhý wimbledonský titul tím, že získal lepšího než Miloš Raonic, ano, nečekaný soupeř ve finále ve dvou setech. Jeho návštěva Jižní Ameriky byla také dobře odměněna. V Riu, jeho naprostá excelence a důsledně ho dovedl k jeho druhé zlaté olympijské medaili po 4-set mlátit Argentinec Juan Martin Del Potro.

Čtěte také: Stejný počet Slamů bych vyhrál i bez absence Nadala nebo Djokoviče, říká Roger Federer

Murray byl na svého trenéra chválen a vyjádřil, jak z něj dokázal vytáhnout to nejlepší, a vyhrál pod svým koučováním všechny tři nárazy. Podle červnových zpráv The Telegraph řekl, že Ivan je nejlepší trenér, kterého jsem měl. Protože ve sportu vycházíte z toho, jak dobrý je někdo na výsledcích, a výsledky, které jsem měl s Ivanem, byly nejlepší.

Podle záznamů je Ivan považován za jednoho z největších tenisových hráčů všech dob a zároveň je dominantní silou ve světě raketového sportu v 80. a částečně i v 90. letech. Jeho neslavné špičkové točení a síla jeho střel mu pomohly prosperovat v éře „silového tenisu“.

čištění semišových tenisek

Češka držela rekord v odehrání nejvíce grandslamových finále v 19 letech, což v roce 2009 překonal Rodger Federer.

Scott prozradil, že v jeho hráčských dobách byl také v podobné situaci a také se mu před grandslamovým finále udělalo špatně a mnoho z nich prohrál. Prohrál 11 grandslamových finále a já osm, což bych raději neudělal, ale jsou lepší hráči než já, kteří prohráli více. Bylo dobré mít někoho takového, kdo by mohl normalizovat selhání, takže bylo v pořádku prohrát, než aby to bylo jen jako, řekl dvojnásobný vítěz Wimbledonu.

Rok zakončil dalším nezapomenutelným vítězstvím, finále turnaje ATP, když v londýnské O2 aréně porazil svého nemesis Novaka Djokoviče. Bylo to jeho 9thnázev sezóny a 44thsvé kariéry a vítězství, díky kterému ukončil sezónu jako světový hráč číslo 1.

S věkem stále na své straně bude dynamická tenisová hvězda hledat další tituly a udržet si své místo na špici. Ačkoli se zdá, že Novak je jeho největší hrozbou, Rafael Nadal, Stan Wawrinka a dokonce i Rodger Federer mu mohou utéct peníze. Když to shrneme, příští rok slibuje, že bude vzrušující a rozhodně by změnil svět tenisu a určil, kdo zůstane skvělým hráčem a kdo se stane skvělým.

Populární Problémy

Stefanos Tsitsipas se ve čtvrtek ve druhém kole French Open 2020 utká s Pablem Cuevasem. Tsitsipas momentálně vede hlavou nad Cuevasem 3: 0.

Bývalý Davis Cupper Jaideep Mukherjee jmenován prezidentem Indické asociace tenisových hráčů (ITPA)

Bolest kolen vám může bránit v dobrém výkonu během cvičení. Aby toho nebylo málo, může vás to odradit od úplného rozvoje svalů nohou. Někteří lidé se při tréninku tlačí navzdory bolesti…

Pokud jste někdy sportovali nebo jste pracovali v zaměstnání, které vás nutí používat opakující se pohyby paží, pravděpodobně jste pocítili tupou bolest v rameni. Když vás rameno bolí, když spíte nebo zvedáte ruku, vaše manžeta rotátoru ...

V pátek odpoledne se UNC a Temple setkají ve vojenské misce 2019. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online bez kabelu.