Jak se vyhnout útoku medvěda

Medvědi nejsou ta zlá zvířata, za která se často vydávají - ve skutečnosti je statisticky pravděpodobnější, že vás zabije včelí bodnutí než útok medvěda. Mohou však být velmi divokí a ochranní, zejména pokud jde o jejich mláďata, a mohou se stát agresivními, pokud se cítí ohroženi. Pokud si razíte stezku divočinou v oblasti, kde je známo, že medvědi se stávají jejich domovem, může být užitečné znát několik jednoduchých kroků, které můžete udělat, abyste se vyhnuli blízkému setkání.

Metoda 1 ze 3: Balení moudře

 1. Obrázek s názvem Vyhněte se útoku medvěda Krok 1

  1 Vložte potraviny do těsně uzavřených nádob. Medvědi mají velmi ostrý čich - akutnější než většina plemen špičáků. Z tohoto důvodu je nejlepší mít své jedlé předměty uzavřené, aby se zabránilo úniku lákavých pachů. Je-li to možné, umístěte jednotlivé nádoby do většího vnějšího kontejneru, například chladiče s tvrdou skořepinou, izolovaného chladicího sáčku nebo přepravky na zip.
  • Chcete -li minimalizovat riziko, při plánování rezerv se držte obyčejných druhů položek. Ořechy, ovoce, trhané hovězí maso, proteinové tyčinky, jednotlivě balené občerstvení a mrazem sušená jídla a MRE jsou bezpečnou volbou za předpokladu, že jsou správně skladovány.
  • Sladké, slané, tučné, mastné a aromatické nabídky, které by mohly přitáhnout nežádoucí pozornost, je nejlepší nechat doma. To zahrnuje věci jako obědové maso, sýry, slaninu, krabicové pečivo, chipsy a cukrovinky.


 2. Obrázek s názvem Vyhněte se útoku medvěda Krok 2

  2 Uložte si nádoby na jídlo 100 yardů (91 m) od tábora na jednodenní výlety. Bez ohledu na to, co si vezmete, je důležité se ujistit, že je to zakázané, zvláště když spíte. Pokud je to možné, zavěste kontejner pomocí lan nebo popruhů na strom minimálně 14 stop (4,3 m) nad zemí a 4 stopy (120 cm) od základny stromu. Pokud to není možné, uložte jej do skříňky na potraviny, kterou poskytuje kemp, nebo jej zamkněte ve vozidle, které byste měli zaparkovat v bezpečné vzdálenosti.
  • Pokud nepodniknete potřebné kroky k zajištění zásob, mohli byste se ráno probudit a najít hladového medvěda, který se hrabal ve vašem stanu!
  • Vynechání jídla tam, kde je snadno dostupné, je příčinou nečekaných setkání medvědů a lidí na prvním místě.

  Spropitné: Pokud jste turisté na dálku nebo batůžkáři a cestování na světlo je pro vás prioritou, zvažte investici do kompaktního nebo dvou kanystrů na medvědy, aby vaše potraviny byly odolné vůči medvědi.

 3. Obrázek s názvem Vyhněte se útoku medvěda Krok 3

  3 Omezte množství nepotravinářských pachů, které odkládáte. Chutné pochoutky nejsou jedinou věcí, která může vyvolat roj medvědů. Projděte všechny nepotřebné vůně, jako jsou pleťová voda, make -up, parfémy a kolínské vody, tělové spreje a esenciální oleje. Omezte používání nezbytných předmětů, jako je mýdlo, dezinfekce na ruce, šampony a kondicionéry, deodoranty, opalovací krémy a repelenty proti hmyzu.
  • Pokud vyrážíte na delší cestu a nemáte jinou možnost, než si vzít sebou více hygienických potřeb, nakupujte neparfémované odrůdy nebo je zabalte do uzavřených nádob, podobně jako jste dělali potraviny.
  • I zdánlivě neškodné předměty, jako jsou zubní pasty a žvýkačky, by mohly stačit na to, aby to zvědavého medvěda přimělo k vyšetřování.
 4. Obrázek s názvem Vyhněte se útoku medvěda Krok 4

  4 Sbírejte všechny odpadky a odpadky, když je čas jít dál. Pokud pobýváte někde s určenými nádobami na odpad, dejte si záležet na řádné likvidaci veškerého odpadu, který jste vytvořili. Pokud ne, uvolněte mu místo ve výstroji, dokud se nedostanete na místo, kde jej můžete vyhodit. To platí pro balíčky produktů, toaletní potřeby, hygienické potřeby a poškozené oděvy a vybavení, jakož i zbytky jídla a zbytky jídla.
  • Odpadky a odpadky nejenže znečišťují planetu, ale také lákají medvědy na místa, kde se lidé obvykle shromažďují, což může představovat hrozbu pro obě strany.
  • V národních parcích a přírodních rezervacích vám může být uložena tučná pokuta, pokud po sobě nebudete uklízet.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Bezpečné cestování

 1. Obrázek s názvem Vyhněte se útoku medvěda Krok 5

  1 Vydejte se ve skupinách po třech nebo více, abyste zvýšili své zabezpečení. Jakkoli vzrušující může být myšlenka prozkoumat divočinu na vlastní pěst, nestojí to za to riziko v místech, kde jsou setkání s medvědy nebo útoky běžné. Pamatujte, že v číslech je síla. Medvěd ve většině případů nebude natolik odvážný, aby se odvážil jít blíž, pokud uvidí, že je v menšině.
  • Držte spolu co nejvíce. Nemá smysl cestovat jako jednotka, pokud se právě chystáte oddělit.
 2. Obrázek s názvem Vyhněte se útoku medvěda Krok 6

  2 Hlukem upozorněte medvědy a další divokou zvěř na vaši přítomnost. Nebojte se mluvit, smát se, zpívat, tleskat a trampovat, jak chcete, za předpokladu, že nerušíte ostatní návštěvníky přírody. Pokud tak učiníte, budou mít všichni medvědi v bezprostřední blízkosti hlavu vzhůru, kterou projíždíte, a umožní jim příležitost tiše pokračovat.
  • Dalším způsobem, jak zdvořile vyklopit okolní zvířata, je záměrné drcení suchých listů a větviček pod nohama.
  • V každém případě si užívejte, ale dávejte pozor, abyste nevyráběli takovou raketu, abyste neslyšeli, co se děje kolem vás. Povědomí je vaše první a nejlepší ochrana před jakýmkoli počtem potenciálně nebezpečných situací, když jste ve volné přírodě.

  Spropitné: Pokud jste na osamělém výletě, připněte si klíče na vnější stranu oblečení nebo použijte medvědí zvonek, abyste vytvořili neustálé řinčení.

 3. Obrázek s názvem Vyhněte se útoku medvěda Krok 7

  3 Vezměte s sebou svého psa. Psi mohou být skvělými společníky jak na krátké túry, tak na delší kempování a výlety s batohem na zádech. Jejich dobře vyvinuté smysly mohou sloužit jako druh systému včasného varování, když jsou kolem velká zvířata jako medvědi. A devětkrát z deseti bude pes pro medvěda stejně děsivý jako naopak.
  • Ujistěte se, že při balení a skladování krmiva pro psa dodržujete stejná základní bezpečnostní opatření, jaká používáte ke správě vlastních zásob jídla.
  • Jedním z nebezpečí, že se váš pes stane vaším dobrodružným kamarádem, je to, že pokud se stane, že se ztratí a vyděsí medvěda a medvěd začne pronásledovat, může to nechtěně vést medvěda zpět k vám.
 4. Obrázek s názvem Vyhněte se útoku medvěda Krok 8

  4 Hledejte důkazy o nedávné medvědí aktivitě. Některé příznaky vyprávění zahrnují viditelné stopy, čerstvý trus (trus) a mrtvá těla zvířat, z nichž medvědi často dělají jídlo. Pokud si všimnete některého z těchto indikátorů, opatrně našlapujte. Neexistuje způsob, jak zjistit, zda medvěd, který je opustil, může být stále poblíž.
  • Dávejte si pozor na chodníky vedoucí mimo stezku, po které jdete. Ne vždy je dělají lidé.
  • Medvědí stopy lze typicky identifikovat podle velkých, segmentovaných otisků tlapek a výrazných značek drápů.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Přežít blízké setkání

 1. Obrázek s názvem Vyhněte se útoku medvěda Krok 9

  1 Prozkoumejte druhy medvědů vyskytujících se ve vaší oblasti. Než se vydáte na plánovanou velkou túru nebo kempování, strávte nějaký čas čtením druhů medvědů, o nichž je známo, že obývají oblast, ve které se budete nacházet. Tím, že se trochu seznámíte s jejich vzhledem, zvyky a instinktivním chováním , můžete zajistit, že budete lépe připraveni, pokud se náhodou ocitnete tváří v tvář s jedním.
  • V Severní Americe jsou společné tři druhy medvědů - černí medvědi, kteří jsou malí a zvědaví, medvědi hnědí, rodina zahrnující hrůzostrašný grizzly a lední medvědi, kteří se vyskytují pouze na Aljašce.
  • Ze všech medvědů, se kterými se můžete setkat, jsou medvědi hnědí ti, na které si musíte dávat pozor, protože bývají nejagresivnější a nejúzemnější. Podle některých odhadů je setkání s medvědem hnědým 3,5krát pravděpodobnější, že způsobí vážné zranění než útok ledního medvěda, a 21krát větší pravděpodobnost než nájezd s černým medvědem.
 2. Obrázek s názvem Vyhněte se útoku medvěda Krok 10

  2 Noste sprej na medvědy, abyste se ochránili v případě útoku. Bear spray je druh pepřového spreje, který je speciálně vytvořen tak, aby byl dostatečně silný, aby odrazil postupujícího medvěda. Plechovku medvědího spreje si můžete vyzvednout u kteréhokoli významného venkovního dodavatele, stejně jako u většiny základen divočiny. Chcete -li jej použít, držte plechovku na délku paže tryskou směřující od obličeje a pevně zatlačte dolů na páčku palce. Tím se uvolní proud superkoncentrovaného palcátu s efektivním dosahem až 5 metrů (16 ft).
  • Mějte svůj medvědí sprej po ruce někde na přední části těla. Tímto způsobem o to nebudete muset šmátrat, pokud vás zaskočí.
  • Než si přidáte sprej do medvěda, několikrát si procvičte kreslení a nasazení spreje na medvěda.
 3. Obrázek s názvem Vyhněte se útoku medvěda Krok 11

  3 Udělejte se velkým, abyste zastrašili medvědy, kteří se k vám snaží přiblížit. Postavte se vysoko, zvedněte ruce nad hlavu, mávejte rukama, křičte a dělejte vše, co vás napadne, abyste vypadali hrozivě. Pokud způsobíte dost rozruchu, medvěd si dvakrát rozmyslí, jestli přijde blíž.
  • Pokud víte, že v této oblasti jsou i další turisté nebo táborníci, křičte příkazy jako: „Zastavte se tam, medvěde!“ nebo: „Drž se dál, medvěde!“ varovat je před tím, co se děje.
  • Pokora je slabost. Nesmělé vyhýbání se bude signalizovat pouze medvědovi, že se vás nemá čeho bát.
 4. Obrázek s názvem Vyhněte se útoku medvěda Krok 12

  4 Pomalu ustupujte, jakmile získáte pozornost medvěda. Odolejte nutkání k panice a utečte - to může medvěda jen dále vyprovokovat. Místo toho vykročte klidně a vytrvale kterýmkoli směrem, který nabízí nejméně překážející cestu, a neustále sledujte zvíře. Nepřestávejte ustupovat, dokud není medvěd zcela mimo dohled.
  • Snažte se nedělat žádné náhlé pohyby. Jakékoli rychlé a trhavé akce lze interpretovat jako útočné gesto.
  • Medvěda nemůžete předběhnout a chyba, kterou jste zkusili, by vás mohla vystavit smrtelnému nebezpečí.
 5. Obrázek s názvem Vyhněte se útoku medvěda Krok 13

  5 Hrajte mrtvého, pokud medvěd provede obranný útok. Pokud zvíře předstírá nálož nebo začne bušit do země nebo si duní nebo skřípe zuby, okamžitě spusťte dolů, stočte se do těsné koule a sepněte ruce k sobě přes zátylek. Můžete také ležet lícem dolů s roztaženýma nohama a lokty, aby bylo pro vás medvěda těžší se převalit.
  • Nevytahujte si balíček. V případě potřeby může sloužit jako provizorní štít k zakrytí zad, který by jinak byl odhalen.
  • Každý útok medvěda spadá do jedné ze dvou kategorií: obranné útoky a dravé útoky. Během obranného útoku je medvěd často více překvapený než naštvaný. Nechce vám ublížit, chce vás jen vyděsit.
 6. Obrázek s názvem Vyhněte se útoku medvěda Krok 14

  6 Bránit se pouze jako poslední možnost při dravých útocích. Pokud na vás medvěd vyrazí nebo přejede prstem a vy nejste v pozici, abyste se pokusili o útěk, možná nemáte jinou možnost, než se bránit. Udeřte co nejsilněji pěstmi, chodidly nebo jinými předměty, které jsou v dosahu. Zaměřte své rány na citlivá místa, jako jsou oči, čenich a hrdlo. Při troše štěstí medvěd dostane zprávu, že nejste snadný cíl a bude na cestě.
  • I když jsou dravé útoky vzácné, jsou otázkou života a smrti. Neváhejte udělat cokoli, abyste si zachránili život.
  • Rozeznat obranný útok od predátorského útoku může být těžké, dokud není příliš pozdě. Pokud medvěd vypadá, že se k vám aktivně snaží dostat blíž, buďte připraveni to odrazit.

  Varování: Není nutné říkat, že je špatný nápad vybrat si boj s medvědem. Fyzické útoky by měly být použity pouze v nejhorším případě, když všechny ostatní strategie vyhýbání se byly neúspěšné.

  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Buďte opatrní při plánování vycházek v jarních a letních měsících, kdy bývají medvědi nejaktivnější.
 • Pokud jste zraněni při útoku, pošlete hned jednoho nebo dva členy vaší party na pomoc a ostatní nechte, aby se o vás postarali.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Nikdy se nepokoušejte mazlit nebo si hrát s medvíďaty, která objevíte bez dozoru. Je velká šance, že matka není daleko.
 • Myslete lépe na pokušení plazit se na roztržitého medvěda, abyste si mohli udělat fotku. To by mohlo být vnímáno jako hrozba.
reklama

Populární Problémy

Nejlepší způsob, jak zlepšit kvalitu služeb ve vašem podnikání, je zahájit program školení zaměstnanců, který se zaměřuje na to, jak být skvělý v zákaznických službách. Nechte zkušené zaměstnance učit nové zaměstnance o hodnotách vašich služeb. Dejte svým zaměstnancům cíle a poznejte, kdy je splní.

Jak zlepšit rutinu studia cvičením. Studium a absolvování vašich hodin může být obtížné a najít efektivní způsoby studia se může zdát nemožné. Nedávné studie nalezly silné vazby mezi kognitivními funkcemi, vybavováním paměti, ...

Zapomeňte na objemné, lepkavé kostýmy vyrobené z kartonu a barvy na obličej. Oblékání jako Harry Potter vám zajistí pohodlí a přitom bude okamžitě rozpoznatelné. Jen sledujte někoho oblečeného jako Lord Volde - oops, ten, kdo nesmí být ...

Jak říct trenérovi, že končíte. Přestat se sportem může být obtížné rozhodnutí, ale neměli byste se bát informovat o novinkách svého trenéra. Možná budete potřebovat více času na školní práci, nebo vás kvůli zranění příliš mnoho ...

Jak hrát Spud. Spud je zábavná venkovní hra pro děti. Je to nejen zábava, ale také skvělá forma cvičení! A je to také velmi jednoduchá hra. Na hraní spudu potřebujete minimálně 5 lidí! Přečtěte si tedy pokyny, jak hrát ...

Zatímco Ferrer byl naočkován na třetím místě, Gasquet byl na této akci nasazen na čtvrtém místě.