Jak se vyhnout tomu, abyste vypadali jako americký turista

Jako Američan cestující v cizí zemi, poslední věc, kterou chcete udělat, je vyniknout jako bolavý palec. Nejen, že budete mít větší šanci dostat se do turistických pastí, ale budete také zjevnějším cílem pro přepadení. Jste si tedy vědomi věcí, které děláte, říkáte a nosíte a díky kterým vypadáte jako stereotypní turista? Viz krok 1, kde se dozvíte, jak se vyhnout tomu, abyste vypadali jako americký turista, ať jste kdekoli.Metoda 1 ze 3: Oblečení

 1. Obrázek s názvem Vyvarujte se vypadat jako americký turista Krok 1

  1 Vyhoďte sportovní boty. Bílé sportovní boty (jinak také tenisky nebo tenisky) jsou stereotypně americké. Postačí jakákoli obuv, která nevypadá, že by byla určena na cvičení. Pokud nosíte ponožky, ujistěte se, že jsou tmavé nebo odpovídají barvě vašich kalhot. Žabky jsou také velmi nápadné jako americké oblečení, pokud nejste v zemi jako Brazílie, kde vládnou Havaianas, nebo v Austrálii nebo na Novém Zélandu, kde jsou brazilské žabky také všudypřítomné. Ve většině zemí jsou sandály s otevřenou špičkou (Chacos, Tevas a Keens) přinejlepším hraniční a mohou být zcela nepřijatelné. Boty jsou vždy nejbezpečnější sázkou v městských oblastech. Jsou však docela přijatelné pro pěší turistiku a aktivní outdoorové aktivity, stejně jako jsou zde. Také Crocs, populární pěnové dřeváky, mohou být v USA všudypřítomné, ale ve většině světa jsou extrémně považovány za směšné a nosí je hlavně zahradníci a velmi mladí, pokud vůbec. Tenisky jako K-Swiss, Vans nebo Adidas v tmavé barvě s žádným nebo velmi jemným logem jsou mnohem méně nápadné a jsou dobrým kompromisem, pokud plánujete hodně chodit.
 2. Obrázek s názvem Vyhněte se vypadat jako americký turista Krok 2

  2 Vyhněte se nošení čehokoli, co má co do činění s USA nebo Amerikou. Zejména se vyvarujte oblečení s názvem města, vlajkou země nebo státu nebo podobným potiskem.
 3. Obrázek s názvem Nevypadat jako americký turista Krok 3

  3 Nakupujte v místních obchodech doplňky, zejména takové, které vidíte na sobě místní, například šály. Někdy ne něco na sobě by mohlo signalizovat, že jste turista. Například v některých zemích nosí klobouky nebo šály většina, nebo většina lidí nosí přes zimu šátky na krk. V některých náboženských zařízeních jsou vyžadovány šátky nebo pokrývky hlavy. Bylo by rozumné to předem prozkoumat a být připraveni si něco vzít s sebou, pokud plánujete navštívit náboženská místa. Nesprávné nošení šátku bude signalizovat, že jste turista, a místní lidé se mohou urazit a mít pocit, že si přivlastňujete jejich zvyky. Pokud běžně nenosíte šátek, může být lepší nosit jej pouze v případě potřeby.
 4. Obrázek s názvem Vyvarujte se vypadat jako americký turista Krok 4

  4 Vyhněte se americkému značkovému oblečení se snadno čitelnými názvy (např. (Nike, Gap, Abercrombie atd.). Ve skutečnosti nenoste žádná hesla (jako „Virginie je pro milence“), protože vás to připoutá na konkrétní místo. Americké značky jsou díky globalizaci stále populárnější mimo USA. Stále je však dobré držet se oblečení, které není sloganem.
 5. Obrázek s názvem Vyvarujte se vypadat jako americký turista Krok 5

  5 Oblečte se trochu hezčí než obvykle. Ležérní šaty nejsou mimo USA tak běžné. Na většině míst se vám bude líbit lépe, pokud budete nosit dlouhé kalhoty nebo sukně a košile s knoflíky nebo halenky než tenisky, mikiny, trička, džíny nebo šortky-zejména atletické šortky. Modré džíny nejsou přijatelné ve všech situacích. Místo toho si sbalte univerzální pracovní oblečení na „ležérní pátek“. Šortkám se nejlépe vyhýbají všichni dospělí, zejména ženy, kromě turistiky a podobných aktivit. V mnoha zemích jsou dospělí na sobě kraťasy považováni za hloupé, drsné, polonahé nebo ještě horší. Pomocí očí se přizpůsobte jemnějším bodům osobního vzhledu a péče. Podívejte se kolem sebe a zjistěte, zda si lidé zastrčují košile nebo je nechávají viset. Někdy se to liší u mužů a žen ve stejné zemi. V horkém počasí, kde vás láká nosit šortky, zvažte raději lehkou košili s dlouhým rukávem a plátěné kalhoty. Mohou být vhodnější a pomohou omezit pobyt na slunci.
 6. Obrázek s názvem Vyvarujte se vypadat jako americký turista Krok 6

  6 Oblečte se přiměřeně místnímu počasí. Šortky a tričko v chladném podnebí (nebo v zimě) jsou jasným znakem toho, že nejste v kontaktu s místním počasím. Mnoho Američanů má také tendenci nosit technické outdoorové vybavení, jako jsou péřové bundy a lyžařské bundy, jako běžné zimní oblečení. To není běžné ve většině zemí, dokonce ani velmi chladných. Formálnější kabáty z vlny, kožešiny nebo kůže jsou de rigueur. Pokud ji máte nebo jste ochotni si ji koupit, přineste ji.
 7. Obrázek s názvem Nevypadat jako americký turista Krok 7

  7 Maskovat. Jaké barvy nosí místní obyvatelé? Většinou černé a jiné neutrální odstíny, jako v Londýně, nebo jasné, výrazné barvy jako v Karibiku? Noste barvy, které vidíte na sobě místní. Lidé v Paříži, Londýně a dalších evropských hlavních městech mají tendenci nosit hodně černé a jako turista máte tendenci splynout, pokud ji také nosíte. Vaše teplá růžová svetrová vesta nebo jasně modrá košile s límečkem mohou být v Minneapolisu módní, ale v Budapešti nepoletí. V tropickém podnebí mějte na paměti, že místní způsoby oblékání mohou být stále méně ležérní, než byste čekali - takže tričko a hlasité kraťasy mohou stále vypadat hloupě. Podívejte se online na cestovní fóra a fotografie, abyste získali představu o tom, co místní nosí. V JV Asii se dává přednost košili s límečkem než tričku.
 8. Obrázek s názvem Vyhněte se vypadat jako americký turista Krok 8

  8 Baseballové čepice, batoh, fanny pack a láhve s vodou nechte doma. Baseballové čepice a balíčky pro fanoušky výkřik 'Americký!' Kromě toho „fanny“ na některých místech znamená něco úplně jiného, ​​nemluvě o tom, jak nebezpečné tyto balíčky jsou. Nejlepší je nenosit tašky žádného druhu, s osobními věcmi skrytými o vaší osobě v kapsách a na šňůrkách. Fungovat může i kabelka nebo taška zakoupená na místě. Pokud máte strach, že se vám do očí dostane slunce, noste místo kšiltovky sluneční brýle.
 9. Obrázek s názvem Nevypadat jako americký turista Krok 9

  9 Dávejte si pozor na ponožky. V některých zemích, jako je Brazílie, se vyhněte nošení šortek s černými ponožkami - většina lidí nosí bílé ponožky a oblečení, které k nim patří. A hlavně, nevytahují ponožky až ke kolenům jako fotbalisté. V mnoha zemích se ponožky ke šortkám vůbec nenosí. Pokud plánujete hodně chodit, kde je teplo (jako Španělsko), a chcete nosit šortky a ponožky, vyberte si krátké ponožky, které nejsou vidět nad vrcholy vašich bot.
 10. Obrázek s názvem Vyvarujte se vypadat jako americký turista Krok 10

  10 Vyhněte se stereotypním nylonovým nákladním kalhotám a cestovní košili. I když mohou rychle schnout a nabízet atraktivní funkce, vyhýbejte se jim, pokud zrovna nejezdíte, rafting nebo jinak opravdu nejste v divočině. Pokud jednoduše procházíte památkami v rozvinuté oblasti se spoustou obyvatel, je téměř zaručeno, že vám obyvatelé budou připadat přinejlepším komičtí a v horším případě se urazí. Nic vás nerozezná rychleji. Naštěstí je možné získat oblečení, které nabízí technické výhody rychleschnoucího nylonu, ve stylech, které jsou nenápadné.
 11. Obrázek s názvem Nevypadat jako americký turista Krok 11

  jedenáct Noste stejné plavky jako místní. V mnoha zemích je běžné, že muži nosí Speedos na pláži nebo u bazénu. V některých evropských zemích, jako je Francie, jsou muži dokonce ze zákona povinni nosit Speedo ve veřejných bazénech. Krátké plavání je zakázáno. V některých zemích je také pro muže i ženy vyžadována koupací čepice. reklama
Skóre
0 / 0

Metoda 1 KvízJaké je dobré pravidlo, co nosit v jiných zemích?Buďte sama sebou a oblékněte se podle svého stylu.

Ne tak docela! I když na dovolenou nemusíte kupovat úplně nový šatník, měli byste v plánu trochu zmírnit svůj styl, aby zapadl do místní kultury a módy. Pokud se budete držet svých jasných barev a výrazných doplňků například v Evropě, lidé budou moci spatřit amerického turistu na míle daleko! Vyberte jinou odpověď!

proč dávají tenisové míčky na chodítka
Noste pohodlné oblečení, které se snadno čistí.

Nepřesně! Pokud se nevěnujete nějakému serióznímu dobrodružství (turistika, rafting, horolezectví atd.), Oblečení ve sportovním oblečení nebo v neformálním oblečení vás může přimět k tomu, abyste jako turista ještě více vynikli. Ty nylonové kalhoty mohou být pohodlné, ale převlékněte se, jakmile vyjdete z letadla! Zkus to znovu...Oblečte se hezčeji než obvykle.

Absolutně! V mnoha zemích se lidé nepohybují v džínách a tričkách, proto se podle toho zabalte! Pokud je to možné, kupte si malé doplňky, jako jsou šály nebo čepice, až dorazíte do cíle, aby se opravdu hodily! Přečtěte si další kvízovou otázku.Noste tmavé barvy.

Ne nutně! Přestože je nošení tmavých barev skvělý způsob, jak zapadnout do Evropy, nepomohlo by vám zapadnout na ostrov! Pokud můžete, prozkoumejte před dovolenou dovolenou oblékací návyky, abyste věděli, co si přinést! Zkuste jinou odpověď ...

tenisový kontinentální grip

Chcete další kvízy?Metoda 2 ze 3: Jídlo

 1. Obrázek s názvem Vyhněte se vypadat jako americký turista Krok 12

  1 Vezměte si jakékoli koření, které vám dávají. Požadování typických amerických koření (kečup, sůl, pepř atd.) Je jistou dávkou, že jste americký turista. Používejte typické koření ve své hostitelské zemi, a pokud je nemáte rádi nebo nemůžete snést jídlo bez vašich amerických koření, vezměte si vlastní. Vezměte si s sebou malé balíčky, než abyste trvali na tom, aby vám je restaurace dodala.
 2. Obrázek s názvem Nevypadat jako americký turista Krok 13

  2 Vzdej se ledu. V mnoha částech světa vám budou nápoje podávány s malým nebo žádným ledem - mnohem méně, než jste zvyklí v USA. Samozřejmě, pokud chcete ve svém nápoji led, protože mu dáváte přednost a platíte za něj, máte plné právo o něj požádat, ale smyslem tohoto článku je pomoci vám vyhnout se označení jako Američan , a žádost o led je definitivní dárek. A co víc, mějte na paměti, že voda z vodovodu v některých jiných zemích není tak bezpečná jako voda doma. Váš nápoj může být vyroben z filtrované nebo sterilizované vody, ale led často není. Špatný případ otravy jídlem můžete získat pitím bezpečných balených nápojů s nebezpečným ledem.
 3. Obrázek s názvem Nevypadat jako americký turista Krok 14

  3 Jezte místní jídlo. Mnoho amerických turistů navštěvuje za každým jídlem restaurace v americkém řetězci, bojí se pouštět se do místní kuchyně, ale když se stanou pravidelnými v místních McDonald's a Pizza Hut, všem to napoví, že jste Američan opravdu rychle. Také se připravíte o fantastické okno do místní kultury. Nebojte se: pokud to váš hostitel bude jíst, neublíží vám to. Nechte si od hostitele nebo servírky poradit s místními specialitami. A nikdy nevyplivněte jídlo, které dostanete!
 4. Obrázek s názvem Vyhněte se vypadat jako americký turista Krok 15

  4 Použijte místní způsoby jednání.
  • V Evropě se vidlička a nůž používají jinak než v USA. Pokud jste pravák, jezte vidličkou v levé ruce a nožem vpravo. Evropané krájí každé sousto jednotlivě nožem v pravé ruce a vidličkou v levé ruce a paže opírají uprostřed mezi zápěstím a loktem. Loket by měl zůstat mimo stůl. Nepokládejte také paži mezi sebe a talíř. V některých zemích je to považováno za neslušné.
  • V některých asijských zemích tyčinky . Může to být vhodnější než nůž a vidlička.
 5. Obrázek s názvem Nevypadat jako americký turista Krok 16

  5 Objednávejte jako místní. V některých zemích je například salát poslední položkou, ne první. V jiných lidé nejedí to, co si v USA myslíme jako „salát“.
 6. Obrázek s názvem Nevypadat jako americký turista Krok 176 Nežádejte bez kofeinu, pokud v nabídce neuvidíte, že je nabízen.
 7. Obrázek s názvem Vyhněte se vypadat jako americký turista Krok 18

  7 Nežádejte o místo v sekci „nekuřácké“, pokud již nevíte, že tam je. V některých evropských zemích žádný takový nebude, protože kouření uvnitř veřejného prostoru je nezákonné. Alternativně některá místa ve skutečnosti nebudou mít nekuřácký prostor. Pokud tomu tak je, buď zkuste žít s kouřem, nebo se odstěhujte ven. Nedělejte z toho rozruch.
 8. Obrázek s názvem Vyhněte se vypadat jako americký turista Krok 198 Vyhněte se chůzi po ulici při jídle; to je ve většině zemí proti správné etiketě.
 9. Obrázek s názvem Nevypadat jako americký turista Krok 20

  9 Mnoho restaurací má k dispozici anglická menu, ale naučte se, jak o ně zdvořile požádat v místním jazyce.
 10. Obrázek s názvem Vyvarujte se vypadat jako americký turista Krok 2110 Nežádejte vodu z vodovodu. Získáte nevrlé pohledy. Přijměte skutečnost, že budete dostávat minerální vodu, s plynem nebo bez plynu. reklama
Skóre
0 / 0

Metoda 2 KvízPokud jíte v neznámé restauraci, co byste si měli objednat k večeři?

Ať už váš hostitel nebo servírka doporučí cokoli.

Že jo! Pokud to váš hostitel nebo servírka jedí, určitě vám to neublíží a pravděpodobně budou vědět, jaké nejlepší jídlo (restaurace) může nabídnout! Nechte jídlo ukázat vám další aspekt této nové kultury a země! Přečtěte si další kvízovou otázku.

Něco, co zní povědomě.

Ne tak docela! I když to jídlo zní povědomě, pravděpodobně to nebude to, co očekáváte! Využijte této příležitosti a vyzkoušejte něco nového- jídlo je fantastický způsob, jak zažít novou kulturu! Hádej znovu!

Salát.

Nepřesně! Saláty v mnoha zemích se liší od salátů v USA- mohou se skládat z různých jídel a podávat se v různých časech. Také v závislosti na tom, kde se na světě nacházíte, se možná budete chtít vyhýbat čerstvé zelenině, pokud ji nemůžete sami umýt v balené vodě. Hádej znovu!

Nejvíce neznámá položka v nabídce.

Ne nutně! I když to může být příležitost vyzkoušet něco opravdu jedinečného, ​​může to být také trochu extrém! Není třeba hledat jinou zkušenost- šance jsou, že cokoli, co si nakonec objednáte, se bude lišit od toho, co dostanete doma! Existuje lepší možnost!

semiwesternový tenisový grip

Chcete další kvízy?

Metoda 3 ze 3: Chování

 1. Obrázek s názvem Nevypadat jako americký turista Krok 22

  1 Uchovávejte mapu mimo dohled. Vytahování a prohlížení mapy ve veřejném prostoru je ne-ne. Prostudujte si to, než opustíte hotel, a pokud potřebujete konzultovat mapu, vkročte do obchodu nebo na jiné méně veřejné místo. Mějte mapy předem složené, aby k nim bylo možné snadno přistupovat a číst je. Totéž platí pro ostatní položky:
  • Pokud k překladu nápisu nebo nabídky musíte použít slovník, buďte diskrétní. Například zkopírujte slova znaku a přesuňte se stranou na méně veřejné místo k vypracování překladu. Nebo si zkopírujte některá základní slova do sešitu, který snadno vytáhnete při večeři.
  • Pokud musíte nahlédnout do příručky, mějte ji zabalenou v novinách nebo románu. Před odchodem z domova možná budete chtít obal zabalit do hnědého papíru. Možná budete chtít stránky s podrobnostmi o denních cílech ze svého průvodce předem odebrat, sešít nebo sepnout je a jednoduše je nosit jako svazek stránek.
  • Nenoste americké noviny, časopisy nebo knihy na očích. Kupte si místní/regionální časopis nebo místní noviny.
  • Stejně jako v USA má většina muzeí přátelských k turistům literaturu ve více jazycích. Místo americké vlajky na nich hledejte vlajku Spojeného království.
 2. Obrázek s názvem Nevypadat jako americký turista Krok 232 Seznamte se s historií, kulturou a politikou. Zkuste najít informace online nebo v průvodcích. Vězte alespoň, do jaké země se chystáte, jakým jazykem mluví a název jejich hlavního města. Předem si mapu prostudujte a seznamte se s geografií. (Myslet si, že Kodaň je v Nizozemsku nebo Evropa je země, je nejrychlejší způsob, jak vybrat amerického turistu.)
 3. Obrázek s názvem Vyhněte se vypadat jako americký turista Krok 24

  3 Být zticha! Mnoho Američanů je uznáváno jako hlasitější, než je obvyklé v jiných částech světa. Velkým pohybům paží a rukou a bouřlivému chování byste se měli vyhýbat, dokud nebudete vědět, jak místní jednají. Dospělí v mnoha neamerických kulturách používají na veřejných místech nižší hlasy. Ať tak či onak, vždy je lepší být trochu zdrženlivější a tišší, alespoň pro začátek, než vyrazit na cizí scénu svou vitalitou a působit špatným dojmem.
 4. Obrázek s názvem Vyvarujte se vypadat jako americký turista Krok 254 Nechlubte se ani se neprojevujte. Když na veřejnosti vytáhnete věci z tašky, abyste ukázali svým přátelům nebo rodině, co jste si koupili, můžete také křičet: „Mám peníze a jsem připraven je utratit, pokud mi je nechcete vzít proti mé vůli! '
 5. Obrázek s názvem Vyhněte se vypadat jako americký turista Krok 26

  5 Vyhněte se mluvení o místních lidech a kultuře. Něco tak zdánlivě neškodného jako: „Ach, tady prostě miluji šátky!“ vás označí za turistu. A nepředpokládejte, že lidé nerozumí tomu, co říkáte, jen proto, že jste to řekli anglicky. V mnoha částech světa se lidé učí mluvit anglicky spolu se svým rodným jazykem.
 6. Obrázek s názvem Vyhněte se vypadat jako americký turista Krok 276 Dbejte na svůj osobní prostor. Ne každá země je tak „prostorná“ jako USA (pokud nejste v New Yorku, kde je prostor k nezaplacení). Když jste například u přepážky, nerozpínejte ruce. Když sedíte v autobuse nebo vlaku, nevytahujte nohy způsobem, který by mohl někomu překážet. Dávejte si pozor na fyzický kontakt. Udělejte si představu o tom, co je přijatelné, a pamatujte na místní zvyky, jako je nedotýkání se hlavy nebo nohou ve většině jižní Asie. Nenechte se vyděsit tím, že osoba v řadě za vámi je velmi blízko, a pokud necháte příliš velký prostor mezi vámi a osobou před vámi, očekávejte, že někdo vkročí do prostoru.
 7. Obrázek s názvem Nevypadat jako americký turista Krok 28

  7 Nežvýkejte mnoho žvýkaček. Mimo USA to není příliš obvyklé a dokonce i v USA je to za určitých okolností porušení etikety.
 8. Obrázek s názvem Vyhněte se vypadat jako americký turista Krok 298 Nenoste fotoaparát kolem krku. Když cestujete do cizí země, musíte fotografovat. Mít popruh na fotoaparát a nosit ho kolem krku pro snadný přístup je však jistý způsob, jak vypadat jako turista. Pokud můžete, mějte ji v kapse nebo v kabelce a v případě potřeby ji vytáhněte.
 9. Obrázek s názvem Nevypadat jako americký turista Krok 30

  9 Zkuste mluvit jazykem. Pokud se chystáte do země, která hovoří jiným jazykem, proč nezkusit vyvinout úsilí mluvit místním jazykem? Je to známka respektu a uznání místní kultury. Naučte se pár základních slov jako „ahoj“, „prosím“ a „děkuji“. Nikomu nebude vadit, pokud váš přízvuk není dokonalý; skutečnost, že jste byli ochotni mluvit jejich jazykem, i když byste klidně mohli mluvit svým, je věc, kterou mnoho lidí na turistech oceňuje. Zatímco jste u toho, naučte se slova pro některá jídla, která máte rádi, a ta, která vám nechutná. Díky tomu je stravování mnohem méně děsivé.
 10. Obrázek s názvem Nevypadat jako americký turista Krok 3110 Nestrkejte jen ruku. Podejte si opatrně ruce. Na západě je podání ruky přijatelným pozdravem. V Thajsku jsou potřesení rukou vyhrazeny pro obchod s lidmi ze Západu. Preferovaný pozdrav je wai , ruce přitisknuté k sobě v modlitební poloze před bradou s mírným přikývnutím. V Indii se podání ruky stává běžným, ale nejprve musíte pozdravit nejstaršího nebo nejdůležitějšího přítomného člověka a propracovat se dolů. Podání ženské ruky může být nepřijatelné. Vaše zpráva s sebou? Proveďte malý průzkum etikety a naučte se, jak uctivě pozdravit své hostitele.
 11. Obrázek s názvem Nevypadat jako americký turista Krok 32

  jedenáct Zkoumejte a sledujte „způsoby“ a „manýry“ nebo jejich nedostatek. V některých zemích vás jako turisty označí pouhé vyslovení slova „omluvte mě“, „omlouvám se“ nebo „prosím“. reklama
Skóre
0 / 0

Metoda 3 Kvíz

nejlepší způsob čištění tenisek

Jak byste se měli chovat, když v cizí zemi potkáte nového člověka, pokud nechcete, aby si o vás mysleli, že jste americký turista?

Pochlubte se vším o jejich zemi.

Ne nutně! Toužit po všech skvělých nových věcech o zemi vás může přimět k tomu, abyste se stali turisty. Komplimenty jsou skvělé, ale ujistěte se, že jsou skutečné a konkrétní- například pochvalte si jídlo v restauraci a ne „italské jídlo“. Kliknutím na jinou odpověď najdete tu správnou ...

Mluvte nahlas, abyste se ujistili, že vás slyší.

Určitě ne! Není -li důvod si myslet, že jsou nedoslýchaví, nemusí být hlasitý! Ve skutečnosti, abys nevypadal jako turista, buď tišší než obvykle! Vyberte jinou odpověď!

Nabídněte jim, že jim koupíte večeři.

Ne tak docela! Nejenže je to hezké dopředu, snažte se nepřehánět a nemávat kolem peněz. To může vést k kapsářům a také odcizit potenciálního nového přítele. Existuje lepší možnost!

Zkuste je pozdravit v jejich jazyce.

Přesně! I když je váš přízvuk špatný, mnoho lidí ocení skutečnost, že se snažíte! Možná nebude trvat dlouho, než si váš nový přítel uvědomí, že jste turista, ale alespoň nebudete považováni za špatného! Přečtěte si další kvízovou otázku.

Chcete další kvízy?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak nevyčnívám, když jsem jiná rasa než místní? Bohužel je to téměř nemožné, zvláště v zemích, kde je většina občanů stejné rasy. Můžete si však zkusit obléknout oblečení podobné jejich, dodržovat místní pravidla etikety a zkusit mluvit jejich jazykem. Stále budete vynikat, ale na místní určitě uděláte dobrý dojem.
 • Otázka Co se stane, když v cizí zemi nemůžu mluvit jiným jazykem? Naučte se tolik, kolik můžete předem; bude to určitě oceněno. I studium asi deset minut denně vám bude prospěšné.
 • Otázka Co je akceptována pokrývka hlavy? Minimální vztek V závislosti na tom, kam jedete, se to může docela změnit. Zkoumejte konkrétní místo, kde se chystáte zjistit, co považují za urážlivé.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud cestujete sami, zejména žena, kupte si místní noviny a mějte je při chůzi pod paží, nebo je otevřete v autobuse nebo vlaku.
 • Nepospíchej. Zpomalte, životní tempo ve většině ostatních zemí je pomalejší. Také uděláte méně chyb, jako když nastoupíte do špatného vlaku, pokud si dáte trochu více času.
 • Nechte základní fráze jazyka dolů.
 • Toto jsou pouze pokyny, které vám pomohou nastínit některé věci, kterým byste se mohli chtít vyhnout, nebo se o to pokusit, pokud je problém zapadnout a vyhnout se neoprávněné pozornosti. Někdy může instalace pomoci zajistit bezpečnost na cizím místě.
 • Podívejte se na jízdenky předem a ujistěte se, že víte, kam jedete, kam si sednout a kde vystoupit. Na lístcích kvůli omezenému prostoru téměř nikdy není angličtina. Zjistěte, ve kterém trenéru a sedadle jste, než se do toho šíleného spěchu dostanete.
 • Nečekejte, že místní lidé budou žít podle stereotypů. Nenechte se urazit, pokud na vás zírají a ukazují na vás. Jen se na ně usměj.
 • Použijte místní měnu, ne americké dolary. Možná to získáte z nedalekého bankomatu - pokud tyto převládají, používejte je výhradně. V mnoha bankách lze směnit americké dolary. Cestovní šeky jsou méně užitečné, než tomu bylo v minulosti. Mnoho bank a burz účtuje tučnou provizi, pokud je vůbec přijme. Předplacené debetní karty, zejména karta Visa TravelMoney - mohou být použity v bankomatech, ale nabízejí bezpečnost cestovních šeků. To může být jednodušší alternativa. Jakákoli forma elektronického placení vám také pomůže vyhnout se nejistému tápání prostřednictvím hromady cizí měny, která určitě přitáhne pozornost.
 • Zvažte nákup místních bot, pokud budete chodit minimálně - zejména co si lidé oblékají pro pohodlí. (Pokud však budete chodit na dlouhé vzdálenosti, uvědomte si, že nové boty mohou mít za následek puchýře.)
 • Alternativou pro ženu, která nosí kabelku, je umístit všechny předměty do igelitové tašky a nosit ji. to je také dobré pro průvodce a mapy, zejména v Latinské Americe, kde jsou plastové tašky de rigueur). Uvědomte si, že na mnoha místech, zejména v Evropě, lidé nenosí igelitové tašky. Místo toho noste vlastní nákupní tašku z obyčejného plátna nebo jednu z trendových tašek přes rameno, jako nosí místní.
 • Zkuste se seznámit s místními, ti znají město lépe než průvodce a poskytnou vám autentický zážitek.
 • Žádost o vodu z vodovodu není ve všech zemích nepřijatelná ani nebezpečná. Ačkoli je to nerozumné v zemích, kde voda z vodovodu nemusí být čistá, je zcela přijatelné požádat o vodu z vodovodu ve Velké Británii a Irsku, kde jsou restaurace ze zákona povinny vám poskytnout bezplatně vodu z vodovodu, pokud o to požádáte. Číšník nebo servírka si mohou myslet, že jste trochu skoupí na to, že nechcete platit za minerální vodu, ale vyhoví vašemu požadavku a pití britské vody z vodovodu vám neublíží.
 • S jazykovou částí to článek trochu dává jemně. Vážně se snažte naučit základní části místního jazyka. Jedním z největších důvodů, proč lidé tak často považují Američany za nezdvořilé, je to, že příliš mnoho z nás jede na dovolenou a očekává, že nám každý vyjde vstříc. Je to jejich domov; respektujte to a nevrhejte se dovnitř. Na téma stravování u nás nečekejte, že každý upustí od toho, co dělá, protože jste se ztratili.
 • Pokud plánujete něco koupit, nezapomeňte mít s sebou část místní měny. A pokud místo přijímá cizí měnu, ujistěte se, že víte, jak to převést, abyste zaplatili částku, kterou potřebujete.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Nenoste fanny pack. Kapsář by mohl snadno rozbalit balíček fanny a vyjmout obsah, aniž byste o tom věděli.
 • Buďte opatrní s batohy, pokud trváte na tom, že je vůbec budete mít u sebe. Zloději jsou známí tím, že vás rozptylují, zatímco komplic vám rozřízne spodní část batohu pomocí řezačky na krabice a nabere vaše věci.
 • Nejlepší je nosit osobní věci jako peníze, občanský průkaz, pas, kreditní kartu atd. Blízko u těla. Možná nebudete cítit, jak vám někdo vytahuje předměty z kapsy. Vnitřní kapsy nebo kapsy na přední straně lze snadněji chránit. Upřednostňovány jsou také kapsy na zip nebo na knoflíky.
 • Nedávejte peníze žebrákům a ježkům. Vaše peníze často půjdou na obohacení zločinců, kteří udržují žebráky v nedobrovolné službě. Pokud by vaše svědomí požadovalo, abyste pro tyto lidi něco udělali, požádejte o místní charity, kterým by mohli přispět.
 • Nebojte se být Američanem. Měli byste být hrdí na své dědictví, bez ohledu na to, zda se musíte vyhýbat jeho předvádění. Přijměte v sobě všechny vlastnosti, které se snažíte přijmout i u ostatních.
 • V mnoha částech Blízkého východu, když navštívíte venkovní tržiště nebo bazary, domorodci budou předstírat, že nemluví anglicky, aby vás odradili od smlouvání. Je běžné, že se domorodci domlouvají, a pokud se tomu poddáte, nebudete považováni za „šampiona malých podniků“ ani za „blázna“. Pokud zadají cenu na kalkulačce nebo telefonu nebo ji zapíší na papír, má obecně smysl prostě odejít. Pokud začnete odcházet, cena často velmi rychle klesne. A pokud tomu můžete pomoci, nechte si od domorodce poučit, co je nebo není rozumné chování ze strany prodavače.
 • Uchovávejte svůj pas na bezpečném nebo jiném zabezpečeném místě, pokud místní zákony nevyžadují, aby cizinci vždy nosili pasy. V opačném případě jej nenoste, pokud nepřecházíte - a jak je uvedeno výše, mějte jej poblíž své osoby, ne v kabelce nebo tašce. Noste jinou formu ID pro účely identifikace. Pokud vám bude pas odcizen, několik dní cesty bude směřovat ke složitému procesu získání nového z nejbližšího velvyslanectví nebo konzulátu.
 • Distribuujte své peníze, kreditní karty a další cennosti o své osobě. Nenechávejte si v peněžence víc, než jste ochotni se rozloučit! Uchovávejte malé množství peněz v peněžence pro snadný přístup a zbytek noste nenápadně - v peněžním pásu nebo jiném nosiči peněz. Pokud vás někdo osloví, odevzdejte svou peněženku bez otázek - ani nic neříkejte. Většina zlodějů rychle odejde, pokud jim něco dáte; odpor vám nezíská nic jiného než potíže.
reklama

Populární Problémy

Nové boty, zejména ty s plastovou nebo koženou podrážkou, mohou mít frustrující kluzkou podrážku, stejně jako starší boty, které se nosí hladce po letech opotřebení. Jakkoli to může znít, mít kluzké boty není jen ...

Nikdy předtím neviděný rozhovor mezi Oprah a zesnulým Cicely Tysonem bude odvysílán jako součást série „OWN Spotlight“. Zde je návod, jak to můžete sledovat online.

Jak uspořádat Super Bowl Party. V neděli 2. února 2020 se hráči San Francisco 49ers utkají s Kansas City Chiefs v Super Bowl 54 a bude to určitě vzrušující hra. Super Bowl je zábavný pro lidi všech věkových kategorií, ...

Tento detail nikdy nezachytíte v obsahu autobiografie Rafaela Nadala.

Jak házet baseball tvrději. U každého baseballového nadhazovače učení, jak rychleji házet baseball, výrazně zvýší vaši účinnost. Zatímco zvýšení rychlosti nadhazování není jedinou kvalitou nezbytnou pro skvělý nadhazovač, ...