Jak se stát dobrým brankářem

Brankář je hráč v poli týmu v kriketový sport který stojí za brankou, nebo pařezy, za těstíčkem. Jako wicketkeeper je vaší prací být připraven obdržet míč a pokusit se odpálit nebo vyběhnout těsto. Nenechte se oklamat zdáním-strážci branky ve skutečnosti musí být při plnění svých povinností ve velmi vysoké fyzické kondici. Kromě toho musí brankáři neustále pracovat na zdokonalování své techniky chytání. Nakonec opravdu dobrý brankář musí být skvělý týmový hráč a vést pole svého týmu. Buďte také velmi ostří a ostražití.

Metoda 1 ze 3: Vylepšete si techniku ​​chytání

 1. Obrázek s názvem Buď dobrým brankářem Krok 1

  1 Dávejte pozor na míč. Sledujte míč začínající z ruky nadhazovače a nespouštějte z něj oči, když cestuje po hřišti. Zkuste si představit, jak to chytíte v různých možných úhlech, jak to přijde k vám.
  • Nebojte se, pokud děláte chyby. Nechte je jít a znovu se zaměřte na každý nový míč.


  Spropitné : Zhluboka se nadechněte a soustřeďte se na klidné dýchání, abyste se uvolnili mezi míčky a pomohli vám znovu se soustředit.

 2. Obrázek s názvem Buď dobrým brankářem Krok 2

  2 Před každým míčem se postavte do silné, nízké pozice. Dřepněte si s váhou na prstech a mírně se předkloňte s rukama na zemi. Dlaně směřujte dopředu směrem k míči.
  • To vám umožní dostat se pod míč a přijmout ho jakoukoli rychlostí.
 3. Obrázek s názvem Buď dobrým brankářem Krok 3

  3 Zvedněte se ze skrčené pozice pouze tehdy, když se míč odrazí. Nebudete vědět, co míč udělá, dokud neodskakuje. Zůstaňte nízko, dokud míč neodskakuje, a poté ho vymyslete, abyste jej zachytili ve správné výšce.
  • To vám pomůže vyhnout se chybějícím míčkům, které se valí nízko po zemi, místo aby se odrážely výše.
 4. Obrázek s názvem Buď dobrým brankářem Krok 4

  4 Při potápění vést hlavou. Jeďte hlavou směrem k míči, když se pro něj musíte potápět a prsty směřovat dolů. To umožní vašim očím a mozku zpracovat nejlepší způsob, jak chytit míč.
  • Když přistanete po potápění pro míč, narovnejte loket, pokud to byl nízký úlovek. Pokrčte loket, zastrčte ho pod tělo a otáčejte se, abyste dosáhli vyšších úlovků, abyste nespadli na loket.
  • Můžete si procvičit potápěčskou techniku ​​na matraci doma nebo na podložkách při kriketu, abyste se dostali dolů.
 5. Obrázek s názvem Buď dobrým brankářem Krok 5

  5 Procvičte si chytání pomocí vrtaček. Použijte rampy, které odklánějí míčky v různých úhlech, a procvičte si jejich chytání na blízko, abyste si zlepšili reakční časy. Použijte tenisové míčky, aby to bylo ještě obtížnější.
  • Pokud se chcete více soustředit na svoji reakční rychlost, pak trénujte s rychlejšími hody. Pokud se chcete více soustředit na techniku ​​chytání, pak trénujte pomalejšími hody.
  • Tyto tréninkové cviky můžete začlenit do každého kriketového tréninku nebo do svých osobních tréninků, pokud máte partnera, který vám pomůže.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Být dobrým spoluhráčem

 1. Obrázek s názvem Buď dobrým brankářem Krok 6

  1 Nastavte tempo v poli svého týmu. Brankář je středobodem týmu v poli. Ujistěte se, že budete držet krok s nadměrnou mírou, zvláště když hrajete kriket T20, kde je čas spíše problém.
  • Kriket T20 je odrůda, ve které každá strana dostane pouze 1 směnu 20 přenosů. Zápasy obvykle trvají jen asi 3 hodiny.
 2. Obrázek s názvem Buď dobrým brankářem Krok 7

  2 Spolupracujte s nadhazovačem, abyste zabránili běhům. Použijte svou předvídavost, koncentraci a techniku ​​chytání k zastavení běhů, když nadhazovač neúmyslně provede divokou nebo širokou dodávku. Pracujte společně, abyste předešli co největšímu počtu běhů a dostali svůj tým do vedení.
  • Snažte se, aby pálkař měl pocit, že i když nadhazovač odpálil špatně, budete vždy tam, abyste to chytili. Tímto způsobem je pravděpodobnější, že se budou houpat u každé dodávky a udělají chybu, která vám umožní je dostat ven.
 3. Obrázek s názvem Buď dobrým brankářem Krok 8

  3 Pomozte sladit hráče v poli skluzu ve vašem týmu. Slipy jsou hráči v poli za pálkařem na ofsajdu hřiště, kteří jsou tam, aby zachytili jakékoli koule mimo váš dosah. Rozhodněte se, zda potřebujete 2 nebo 3 skluzy, poté je pomozte umístit dostatečně daleko, abyste měli prostor k potápění a pohybu, ale dostatečně blízko, aby zachytily míče, na které nedosáhnete.
  • Bude to trvat nějakou praxi, než se zorientujete, ale jakmile budete vědět, jaká jsou vaše omezení, budete schopni pomoci hráčům v poli skluzu dostat se do dokonalého souladu, aby poskytly další pokrytí, které potřebujete.
 4. Obrázek s názvem Buď dobrým brankářem Krok 9

  4 Povzbuďte své spoluhráče. Nenechte se ničím dostat dolů, ani upuštěným úlovkem. Hráči v poli většinou reagují na reakce wicketkeepera, takže je velmi důležité vždy udržovat úroveň energie a povzbudit tým.
  • To je zvláště důležité, když je váš tým pod tlakem. Jako středisko týmu v poli můžete ovlivnit výkonnost všech tím, že zůstanete pozitivní a nabídnete povzbuzení.

  Spropitné : Vyhněte se příliš hlasitému a agresivnímu chování odpalovaného týmu. Je v pořádku udělat nějaký hluk, abyste jim dali vědět, že jste tam, ale soustřeďte se na pozitivní přístup ke svému týmu a nesnažte se odradit tým soupeře.

  reklama

Metoda 3 ze 3: Získání fyzické podoby

 1. Obrázek s názvem Buď dobrým brankářem Krok 10

  1 Proveďte kombinaci silových a kardio cvičení, abyste se dostali do formy. Brankáři musí mít kolem sebe dobrou sílu, vytrvalost a hbitost. Abyste se dostali do kondice, musíte do svých cvičebních rutin začlenit kombinaci věcí, jako je běh, posilování a cvičení agility.
  • Kriketové hry mohou trvat opravdu dlouho, takže je důležité, abyste měli sílu a vytrvalost vydržet celý zápas.
  • Počet dní, které byste měli trénovat týdně, bude záviset na úrovni kriketu, kterou hrajete, a na tom, kolik času máte. Obecně je dobrým cílem 3-4 osobní tréninky týdně.
 2. Obrázek s názvem Buď dobrým brankářem Krok 11

  2 Provádějte opakující se tréninky ve sprintu, abyste si vybudovali vytrvalost. Během každého běhu proveďte něco jako 4-5 sérií sprintů na 40 m (130 stop). Mezi jednotlivými sprinty si krátce odpočiňte, asi 15 sekund.
  • Wicketkeepers musí stát na místě při čekání na dodávky, pak se najednou ponořit nebo skočit pro míč. Kardio cvičení jako sprinty pomáhají replikovat náhlé výbuchy rychlého pohybu, které budete muset použít jako brankář.
  • Proveďte tréninky sprintu na každém osobním tréninku, který během týdne absolvujete.
 3. Obrázek s názvem Buď dobrým brankářem Krok 12

  3 Střídejte silová cvičení a silový trénink, abyste si vybudovali výbušnou sílu. Udělejte sadu něčeho jako pravidelného dřepy nebo výpady následuje sada boxových skoků nebo skokových dřepů. Střídáním těchto typů cviků si vybudujete svaly a umožníte během kriketových zápasů výbušné pohyby.
  • Brankáři musí provádět stejné druhy opakujících se výbušných pohybů jako boxeři a tenisté, jako je odpalování na dlouhé vzdálenosti, aby chytili míč.
  • Začleňte silová cvičení a silový trénink do každého svého osobního tréninku.
 4. Obrázek s názvem Buď dobrým brankářem Krok 13

  4 Pracujte na vývoji svého jádra, které vám pomůže ponořit se a kroutit se. Dělejte věci jako ruské zvraty, hody medicinbalem a další ab cvičení rozvíjet svou základní sílu. To vám umožní provádět rotační pohyby a snáze se potápět.
  • Prkna jsou dalším dobrým cvičením, které můžete udělat pro vybudování základní stability.
  • Zapracujte základní cvičení do každého osobního tréninku, který během týdne absolvujete.

  Spropitné : Pomocí cvičného míče provádějte variace cviků ab, abyste ve svém jádru zapojili ještě více stabilizačních svalů.

  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mohu zlepšit své reflexy a oční kontakt? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Odpověď redaktora wikiHow Zaměstnanci Odpověď Proveďte chytání, abyste zlepšili koordinaci a procvičte si oči.
 • Otázka Jak mohu zastavit rychlostní míč Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci Redakce Zaměstnanci Odpověď Dávejte pozor na míč, zůstaňte nízko a po odrazu se zvedněte a zvedněte rukavice do míče, abyste jej zachytili.
 • Otázka Mohu být brankař, pokud mám astma? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci Redakce Zaměstnanci Odpověď Můžete udělat cokoli, pokud se na to budete soustředit. Mějte však na paměti, že musíte mít opravdu dobré kardio, takže můžete udělat několik cvičení, abyste se pokusili své kardio zlepšit. Pravděpodobně byste měli požádat o radu svého lékaře, protože druh sportu, kterému se můžete věnovat, závisí na tom, jak vážný je váš asthman.
 • Otázka Pokud mám nadhazovač naproti tomu, kde stojím, co mám dělat? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci redakce Zaměstnanci Odpověď Ponořte se do toho. Veďte hlavou a prsty směřujte dolů a sledujte kouli. Zkuste to chytit.
 • Otázka Jak mohu doma cvičit udržování Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Odpověď redakce wikiHow Zaměstnanci Zaměstnanci Můžete si zacvičit silová, vytrvalostní a agility cvičení a cvičení. Pokud si chcete procvičovat chytání míčků sami, můžete házet tenisové míčky na zeď v různých úhlech a cvičit jejich chytání.
 • Otázka Jak se mohu stát dobrým chovatelem potápění? Pracujte na své rychlosti a hbitosti, abyste byli dobrým potápěčem, a cvičte s kamarádem. Nechte svého přítele házet míčky nalevo a napravo, aby si procvičil potápění.
 • Otázka Jak mohu jako brankář získat energii? Dobře si odpočiňte a jezte vyváženou stravu.
 • Otázka Jak mohu chytit míč rychlého nadhazovače, když stojím v pozici, abych zachytil míč přadlena? Nejlepší věc pro brankáře branky (nebo jakéhokoli blízkého infieldera) je, že musíte u každého míče vždy počítat s tím, že míč k vám projde. Mějte oči odlepené na míči.
 • Otázka Jak se mohu připojit k indickému kriketovému týmu? Pokud se chcete „připojit“, stačí navštívit kancelář BCCI a říct jim, že se chcete připojit k týmu. Pokud chcete „hrát“ v indickém týmu, musíte tvrdě trénovat. Nejprve budete muset být vybráni ve státním týmu.
 • Otázka Co mám dělat při udržování branky, pokud nadhazovač nadhodí rychlé doručení? Rychlá mísa se obecně točí méně, takže buďte v řadě s míčem, ale také si uvědomte výkyv vzduchu. Rychlá mísa méně odráží, takže se snažte stát nízko. Pokud se mísa odráží velmi blízko k vám, pak neváhejte pomocí podložky zastavit.

Populární Problémy

Hingis přidává do bohatého kariérního příběhu stříbrnou medaili

Proto Roger Federer inspiruje tolik tenisových fanoušků a dalších po celém světě.

Američanka Taylor Fritz se utká s Jihoafrickým Lloydem Harrisem v zápase prvního kola na Cincinnati Masters 2020. Žádný z hráčů nevyhrál na turnaji hlavní tah, ale Fritzova vynikající zkušenost z něj dělá favorita.

Jak snížit napětí při hře na kytaru. Ať už jste se teprve začali učit hrát na kytaru, nebo už nějakou dobu hrajete, nepochybně vám učitel nebo kolega kytarista řekli, abyste si při hraní „odpočinuli“. Realita je taková, že hraní ...

Andy Murray a Ivan Lendl dnes překvapivým krokem oznámili, že po vzájemné dohodě končí s koučováním.