Jak být nezávislý jako uživatel invalidního vozíku

Používání invalidního vozíku je v posledních 2 desetiletích na vzestupu. S rostoucím počtem osob na invalidním vozíku roste i počet příležitostí k plnohodnotnému a nezávislému životu. Zkoumáním svých možností, jak se dostat ven z domu, přizpůsobením svého životního stylu a udržením svého zdraví a pohody, můžete být nezávislým uživatelem invalidního vozíku.

Část 1 ze 3: Přizpůsobení vašeho životního stylu

 1. Obrázek s názvem Buď nezávislý jako uživatel invalidního vozíku Krok 1

  1 Zúčastněte se lekce dovedností pro vozíčkáře. Jedinci na invalidním vozíku se mohou cítit omezováni věcmi, jako je pohyb při držení věcí. Mnoho míst nabízí kurzy dovedností pro vozíčkáře, aby zvýšily váš pocit nezávislosti a inspirovaly vás, abyste přehodnotili, co vaše budoucnost čeká. Tyto třídy pokrývají základy, včetně tlačení vpřed a vzad, ale také se zabývají složitějšími pohyby, jako je tlačení 1 rukou, stoupání a klesání po rampách a dokonce i po schodech a navigace obrubníků.
  • Zeptejte se svého lékaře, fyzioterapeuta nebo jiných uživatelů invalidního vozíku, zda vědí o jakýchkoli kurzech dovedností pro vozíčkáře ve vaší oblasti.
  • Hledejte online programy, které vás naučí dovednosti na invalidním vozíku. Organizace jako University of Washington nebo United Spinal Association nabízejí online školení dovedností pro vozíčkáře. Ujistěte se, že máte po ruce fyzického terapeuta nebo vyškoleného pozorovatele, abyste zabránili pádům.


 2. Obrázek s názvem Buď nezávislý jako uživatel invalidního vozíku, krok 2

  2 Sledujte své zájmy. Účast na aktivitách, které vás baví, vás může dostat mimo váš domov a pomůže vám být nezávislejší. Může vás také udržet fyzicky a emocionálně zapojené, což podporuje vaše zdraví a pohodu.
  • Účastněte se skupinových aktivit, jako jsou knižní kluby nebo skupiny zaměřené na sport. Zvažte setkání s ostatními uživateli invalidních vozíků při věcech, jako je procházka po vaší místní oblasti každé ráno.
 3. Obrázek s názvem Buďte nezávislí jako uživatel invalidního vozíku, krok 3

  3 Udržujte si pozitivní výhled. Můžete mít pocit, že na invalidním vozíku toho zvládnete méně. Ale není tomu tak: můžete udělat tolik jako někdo, kdo není na invalidním vozíku, od účasti na závodech až po vaření jídel a dokonce parašutismus. Udržování pozitivního výhledu a očekávání pro sebe může přispět k posílení sebevědomí. Může také ukázat ostatním, jak jste schopní, což jim zabrání v tom, aby od vás očekávali méně.
  • Udělejte si čas na prozkoumání všech věcí, které můžete s invalidním vozíkem dělat, včetně věcí, které osoby na invalidním vozíku možná neumí. Můžete například vyzkoušet věci jako parašutismus, parasailing, vodní lyžování, basketbal, lov, jízda na kajaku, horolezectví, golf, lyžování a bowling. Provádění těchto typů aktivit může zlepšit vaši náladu - a sebevědomí. Uvědomte si, že můžete také dělat věci, jako je příprava velkého jídla pro vaši rodinu, navštěvovat koncerty a dokonce i jet na dovolenou.
  • Mluvit se skupinou vrstevníků z řad ostatních uživatelů invalidního vozíku vám může pomoci přizpůsobit se pobytu na invalidním vozíku a zjistit, jak zůstat pozitivní.
 4. Obrázek s názvem Buď nezávislý jako uživatel invalidního vozíku, krok 4

  4 Překonejte strach a obavy. Být na invalidním vozíku je pro každého člověka velkým přizpůsobením. Může to ve vás vyvolat strach, úzkost a obavy z toho, jak se ve světě pohybovat. Uznání svých obav a obav vám může pomoci překonat je a přijmout život a svět kolem vás.
  • Pamatujte, že když se něčemu věnujete, na invalidním vozíku je jen málo omezení. Nové technologie ve skutečnosti umožňují uživatelům invalidních vozíků posouvat hranice vnímaných omezení.
  • Vyhledejte povzbuzení od přátel, rodinných příslušníků a dalších uživatelů invalidního vozíku. Tito lidé mohou zvýšit vaše sebevědomí a pomoci vám vypořádat se s čímkoli, na co si vzpomenete.
  • Seznamte se s terapeutem, který se specializuje na práci s uživateli invalidního vozíku. Tato osoba vám může poskytnout techniky k překonání vašeho strachu, obav a úzkosti. Terapeut může například navrhnout skriptování, které vizualizuje, jak se něco odehraje, a poté tento scénář sleduje v reálném životě.
 5. Obrázek s názvem Být nezávislý jako uživatel invalidního vozíku Krok 5

  5 Přijměte pomoc, když ji potřebujete. V některých případech můžete s něčím skutečně potřebovat pomoc. Není nic špatného na tom, když požádáte nebo přijmete pomoc, když je to nutné. To neznamená, že jste méně závislí, ale rozumíte svým hranicím. To také může ostatním pomoci zjistit, kdy budete potřebovat malou pomoc.
  • Uvědomte si, že mnoho lidí může chtít nebo nabídnout pomoc. Odmítněte osobu nebo lidi zdvořile as úsměvem. Řekněte například: „Moc děkuji za laskavou nabídku, ale myslím, že jsem to dostal.“
  • Požádejte o pomoc blízké, pokud ji potřebujete. Můžete říct: „Ahoj Allie, omlouvám se, že tě obtěžuji, ale moje přepravní služba právě volala, aby zrušila. Mohli byste mě spustit do obchodu nebo mi vyzvednout pár věcí. Dochází mi jídlo a některé další nezbytnosti. “
 6. Obrázek s názvem Buď nezávislý jako uživatel invalidního vozíku, krok 6

  6 Udělejte ze svého domova manévrovatelnější. Jedním z nejjednodušších způsobů, jak být nezávislejší, je odstranění překážek, které mohou ztěžovat pohyb po celém domě. To by mohlo znamenat instalaci ramp a kolejnic, odstranění prahů a skladování předmětů ve snadno přístupné výšce. V mnoha případech můžete dotovat úpravy, aby byl váš dům lépe ovladatelný.
  • Zkontrolujte podlahu, zda se na ní dá snadno pohybovat. Navigace s tlustými koberci nebo plošnými koberci může být obtížná. Hledejte překážky, které by vám mohly překážet. Mohou to být stoly, židle nebo dokonce rohy předmětů ve vaší domácnosti.
  • Udržujte své základní potřeby na dosah ruky. To zahrnuje toaletní potřeby a léky, stejně jako potraviny a kuchyňské potřeby. Přidejte rampy a madla tam, kde byste je mohli potřebovat, například v koupelně a u vchodů do vašeho domova.
  • Zvažte spolupráci se specialistou na ergonomii nebo ergoterapeutem, abyste našli úpravy, které vám mohou nejlépe vyhovovat.
 7. Obrázek s názvem Být nezávislý jako uživatel invalidního vozíku Krok 7

  7 Získejte podporu pro úpravu vašeho domova. Jakmile budete mít představu o tom, jaké úpravy domů můžete potřebovat, můžete se začít obávat nákladů. Úprava vašeho domova, aby byl nezávislejší, může být drahá. To by nemělo být vážné, protože je k dispozici mnoho programů na subvencování nákladů na nezbytné úpravy.
  • Informace o úpravách domů ve vaší oblasti najdete na stránce služby National Resource Center on Supportive Housing and Home Modification. http://gero.usc.edu/nrcshhm/directory/ .
  • Promluvte si se svou pojišťovnou o tom, jaké úpravy se bude týkat. Kontaktujte místní, státní a federální programy určené k poskytování finanční pomoci lidem, kteří potřebují provést domácí úpravy. Úplný seznam těchto zdrojů najdete na http://www.infinitec.org/how-to-pay-for-it .
  • Zvažte přesun do Centra pro nezávislý život (CIL), což je spotřebitelem řízená, komunitní, neřízená soukromá nezisková agentura založená na komunitě, navržená a provozovaná jednotlivci se zdravotním postižením v místní komunitě. CIL také nabízí širokou škálu služeb nezávislého bydlení. Vyhledejte a získejte kontaktní informace pro svou místní CIL na http://www.ilru.org/projects/cil-net/cil-center-and-association-directory .
  reklama

Část 2 ze 3: Vyrazte si na cestu se svým invalidním vozíkem

 1. Obrázek s názvem Buď nezávislý jako uživatel invalidního vozíku, krok 8

  1 Prozkoumejte adaptivní řízení. Existuje mnoho možností pro řidiče se zdravotním postižením, včetně těch, kteří používají invalidní vozík. O svých potřebách a přáních se poraďte se specialistou na přestavbu vozidel přístupných pro vozíčkáře. Řízení může výrazně zvýšit vaši nezávislost a může vám pomoci k aktivnějšímu životnímu stylu.
  • Poraďte se svým lékařem nebo jiným lékařským profesionálem o jakýchkoli konkrétních úpravách, které potřebujete nebo které by vám mohli navrhnout. Tyto informace můžete použít při hledání prodejce, který může provádět úpravy vašeho vozu.
  • Kontaktujte místní prodejce automobilů, abyste zjistili, zda jsou schopni upravit váš vůz pro adaptivní řízení. Můžete také snadno najít místní partnery Adaptive Driving Alliance (ADA), což je celostátní skupina prodejců úprav vozidel, kteří nabízejí přepravní řešení. Web ADA najdete na http://www.adamobility.com/consumers .
  • Informujte prodejce o svých potřebách a přáních. Zeptejte se svého prodejce na možnosti financování, včetně programů pomoci veteránům, Medicare, Medicaid, odborné rehabilitace a programů slev výrobce.
 2. Obrázek s názvem Buď nezávislý jako uživatel invalidního vozíku, krok 9

  2 Najděte si přepravní službu . Mnoho lokalit nabízí dopravu jednotlivcům, kteří používají invalidní vozíky. Využívání veřejné dopravy a/ nebo přepravních služeb vám může nabídnout možnost vyrazit z domu ven na aktivity, jako je nakupování, cvičení nebo udržování aktivního společenského života.
  • Zavolejte svému místnímu systému veřejné dopravy nebo požádejte svého lékaře o informace o tom, jaké služby máte k dispozici.
  • Obraťte se na Národní centrum pro stárnutí a postižení (NADTC) s žádostí o pomoc v místní veřejné dopravě nebo dopravních službách ve vaší oblasti. Zavolejte na číslo 1.866.983.3222 a stisknutím tlačítka 3 promluvte se specialistou na přepravu lokátoru. Požádejte odborníka, aby vás zařadil na seznam, abyste dostávali měsíční e -mailová upozornění NADTC o nejnovějších technologických trendech v přepravě osob se zdravotním postižením. Můžete se také obrátit na informační linku vašeho státu 2-1-1, kde získáte informace o místní dostupné dopravě.
 3. Obrázek s názvem Buď nezávislý jako uživatel invalidního vozíku, krok 10

  3 Držte se míst s bezbariérovým přístupem. Ve Spojených státech a mnoha dalších zemích existuje legislativa, která zajišťuje rovné příležitosti pro jednotlivce se zdravotním postižením v zaměstnání, státní a místní vládní služby, veřejné ubytování, komerční zařízení a dopravu. Mnoho míst je označeno symbolem mezinárodního přístupu, což je modrý čtverec s osobou na invalidním vozíku v bílém. Hledejte tyto značky a vyhledejte přístupové funkce, jako jsou rampy, automatické otvírače dveří nebo výtahy.
  • Zjistěte možnosti míst, která chcete navštívit. Zavolejte předem a zeptejte se, zda jsou bezbariérové. Pokud tomu tak není, vyberte místo, které je tak, abyste se nemuseli spoléhat na pomoc.
  • Pokud máte smartphone, nahrajte aplikaci a najděte místa přístupná pro invalidní vozík. Aplikace jako Wheelmap, Wheely, Urban Spoon a It´s Accessible vám pomohou najít kanceláře, restaurace a další místa, která jsou přístupná pro vozíčkáře.
  • Požádejte podniky nebo organizace, aby zvážily dodržování místních, státních a národních předpisů o přístupnosti pro uživatele invalidních vozíků a další osoby se zdravotním postižením.
 4. Obrázek s názvem Buď nezávislý jako uživatel invalidního vozíku, krok 11

  4 Cestujte na dovolenou s jistotou. Být na invalidním vozíku neznamená, že stačí zůstat ve své oblasti nebo na místech, kde můžete řídit. Rozhodněte se, kam byste chtěli jít, a poraďte se s cestovní kanceláří, která se specializuje na cestování se zdravotním postižením nebo má zkušenosti s používáním invalidního vozíku.
  • Zvažte rezervaci balíčku dovolené určeného pro osoby na invalidním vozíku.
  • Zarezervujte si svou cestu tak dlouho dopředu, jak můžete. To může nejen zajistit, abyste měli dostupné vybavení, ale také minimalizovat riziko potenciálně nepříjemných situací během vaší cesty. Dopravu si objednejte telefonicky nebo osobně. Požádejte o slovo supervizora nebo osobu, která se specializuje na cestování pro osoby se zdravotním postižením, aby vám pomohla zajistit splnění vašich potřeb.
  • Zarezervujte si cestování u hlavních společností po celou dobu cesty. Ty s větší pravděpodobností nabízejí dostupné vybavení a služby.
  • O cestování se poraďte s dalšími přáteli, kteří jsou na invalidním vozíku. Můžete se také poradit s organizacemi, jako je Mobility International, které mají tipy, jak se připravit na cestu.
  reklama

Část 3 ze 3: Udržování vašeho zdraví a pohody

 1. Obrázek s názvem Buď nezávislý jako uživatel invalidního vozíku, krok 12

  1 Fyzickou aktivitu provádějte většinu dní. Cvičení dává většině lidí lepší výdrž a svalový tonus, což může také zlepšit vaši schopnost být nezávislý. Mnoho cvičebních programů lze přizpůsobit sedícím uživatelům. Případně můžete vyhledat možnosti cvičení zaměřené konkrétně na osoby se zdravotním postižením, například videa, kurzy nebo sportovní akce.
  • Zaměřte se na nějaký druh fyzické aktivity 5-6 dní v týdnu. Pamatujte, že aktivita vás může také povzbudit a zlepšit všechny pocity izolace, které můžete cítit.
  • Poraďte se se svým lékařem nebo fyzickým terapeutem o tom, kolik fyzických aktivit můžete dělat každý týden. Můžete například mířit půl hodiny denně. Čas můžete rozdělit na zvládnutelné kousky, jako jsou 3–10 minutová cvičení. Nezapomeňte začít pomalu a postupně zvyšujte úroveň své aktivity, jak jen můžete.
  • Vyberte si činnosti, které vyzývají vaše tělo a které vás baví bez bolesti. Může trvat trochu pokusů a omylů, než zjistíte, co funguje a co se vám líbí. Zvažte aktivity, jako je basketbal na invalidním vozíku, používání ručního kola, bowling, hraní tenisu nebo badmintonu. Pokud jste odvážnější, můžete také vyzkoušet lyžování, surfování, horolezectví a potápění.
 2. Obrázek s názvem Buďte nezávislí jako uživatel invalidního vozíku, krok 13

  2 Proveďte úpravy podle potřeby. Většinu aktivit lze upravit tak, aby vyhovovaly vašim potřebám. Poraďte se s fitness profesionálem o změnách, které můžete provádět na aktivitách, které vás baví. Můžete si například vyzkoušet plavání s plovoucím pásem nebo odporovými pásy, abyste si vybudovali sílu paží.
  • Poslouchejte své tělo a přestaňte, pokud vás něco bolí. Je normální mít nějaké nepohodlí, když cvičíte, ale pokud se to změní v bolest, přestaňte to, co děláte.
 3. Obrázek s názvem Buďte nezávislí jako uživatel invalidního vozíku, krok 14

  3 Dejte si šanci odpočívat. Každý jedinec potřebuje alespoň 1 celý den odpočinku každý týden. Protože jako uživatel invalidního vozíku získáváte větší aktivitu, možná si budete chtít dát 2 celé dny. Dostatek odpočinku může vašemu tělu pomoci budovat svaly a zotavit se.
  • Získejte 7-9 hodin spánku každou noc. Pokud jste během dne unavení, může vás osvěžit 20-30 minutový spánek.
 4. Obrázek s názvem Buď nezávislý jako uživatel invalidního vozíku, krok 15

  4 Jezte jídla bohatá na živiny. Jíst zdravá jídla je důležitá pro zdraví a pohodu každé osoby. To je zvláště důležité pro uživatele invalidního vozíku. Získání různých celých potravin bohatých na živiny vám může pomoci udržet a dokonce posílit vaše zdraví.
  • Vyberte si potraviny z pěti skupin potravin ovoce, zelenina, zrna, bílkoviny a mléčné výrobky. Měňte své možnosti při každém jídle, abyste získali co nejvíce živin.
 5. Obrázek s názvem Buď nezávislý jako uživatel invalidního vozíku, krok 16

  5 Zůstaňte hydratovaní. Pít dostatek vody po celý den je důležité pro udržení vašeho zdraví. Může vám také zabránit pocitu letargie a bolesti hlavy. Pijte přibližně 3 litry denně. Získejte více, pokud jste aktivní.
  • Vyhněte se sladkým nápojům, jako je soda, džusové koktejly, speciální kávy a alkohol. Přejděte na výběr s nízkým obsahem cukru, jako je čaj, obyčejná káva nebo perlivá voda.
  • Mějte na paměti, že konzumace ovoce a zeleniny také zvyšuje hydrataci, protože tyto potraviny jsou vyrobeny převážně z vody.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jaké jsou zásady a postupy při evakuaci požáru pro osoby na invalidním vozíku, které žijí samostatně? Tom de backer Nejlepší odpovídač Musíte vytvořit evakuační plán. Při požáru není používání výtahu povoleno, protože se pravděpodobně zastaví. Zbývají tedy jen běžné schody nebo požární schodiště vaší budovy. Vzhledem k tomu, že většina uživatelů invalidního vozíku nemůže samostatně používat ani jedno, bude možná nutné provést vás. To vyžaduje podrobný plán zahrnující vaše sousedy. Případně se naučte, jak se chránit co nejdéle, dokud nepřijedou hasiči. Vždy je dobré předem upozornit úřady na vaši situaci, aby věděly, že okamžitě přinesou správné vybavení.
 • Otázka Jak si čistím zuby? Nepotřebuji umyvadlo? Tom de backer Nejlepší odpověď Ačkoli většina umyvadel je nastavena ve výšce boků pro lidi, kteří kartáčují ve stoje, není povinnost je pověsit tak vysoko. Poměrně snadno můžete své umyvadlo spustit do libovolné výšky, která se vám líbí.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Buďte sebejistí a trpěliví. Pamatujte, že mnoho lidí nebude myslet na vaše potřeby dopředu, ale často jsou ochotni s vámi spolupracovat.

reklama

Varování

 • Chraňte se, když jdete ven sami. Uvědomujte si své okolí, mějte peníze a cennosti v nedohlednu a zvažte, zda se budete držet známých oblastí, dokud vám nebude úplně příjemné vyrazit ven samostatně.
reklama

Populární Problémy

Jak sloužit Bohu. Možná jste vyrostli s Bohem a duchovní vírou ve svůj život, nebo jste pro tuto zkušenost nový. Bez ohledu na to, kde jste na své cestě víry, existuje spousta způsobů, jak můžete Bohu sloužit každý den. Od aktivního chodu ...

Jak stylizovat pončo. Ponchos jsou splývavé oděvy, které mají obvykle pouze otvor pro vaši hlavu a foukají vám přes ruce. Styling ponča může být obtížný, protože nedrží tvar. Pokud máte pončo, které byste chtěli nosit ...

Pokud nemáte kabel, zde je několik způsobů, jak můžete sledovat živý přenos fotbalových her USC na počítači, telefonu, Roku, Apple TV nebo jiném streamovacím zařízení.

Zde je vše, co potřebujete vědět, abyste mohli ve čtvrtek sledovat online předsezónní hru Raiders vs Seahawks bez kabelu.

Jak se setkat s dívkou na večírku. Večírky jsou jedním z nejlepších míst pro setkávání žen, zejména pro ty, které nemají věk pro legální pití. Mohou být také velmi zastrašující. Být obklopen spoustou žhavých dívek může někoho znervóznit, ...