Jak se stát sportovním hlasatelem

Stát se sportovním hlasatelem může být náročné, protože obor je poměrně konkurenceschopný a těžko se do něj proniká. Pouze díky správnému vzdělání a raným pracovním zkušenostem můžete doufat v úspěch, ale s dostatečným odhodláním můžete nakonec najít práci, která je osobně i finančně přínosná.Metoda 1 ze 3: Část první: Vzdělávání

 1. 1 Prozkoumejte obor. Než budete pokračovat v jakémkoli formálním vzdělávání, proveďte dostatek výzkumu, abyste věděli, co můžete od této oblasti kariéry očekávat. Zkontrolujte své očekávané povinnosti, pracovní prostředí, očekávanou mzdu a výhled na práci.
  • Většina sportovních hlasatelů jsou hlasatelé play-by-play, hostitelé talk show nebo sportovní kotvy. Vaše povinnosti mohou vyžadovat, abyste oznamovali hry, poskytovali komentáře a dělali rozhovory s hosty.
  • Musíte mít důkladnou znalost pravidel, terminologie a historie různých sportů.
  • Většina hlasatelů pracuje v rozhlasových a televizních studiích. Někteří mohou zůstat ve studiu, ale mnozí musí cestovat na herní stránky. Můžete být také hlasatel na částečný úvazek nebo samostatně výdělečně činný.
  • Počítejte s tím, že budete pracovat dlouhé hodiny, protože možná budete muset být v práci před, během a po hrách.
  • Střední roční mzda pro hlasatele v květnu 2012 byla 28 020 USD a očekává se, že výhled zaměstnání zůstane do roku 2022 konkurenceschopný.
 2. 2 Začněte se učit co nejdříve. Pokud to čtete na střední nebo vysoké škole, můžete se začít připravovat hned. Vyhledejte mimoškolní kurzy týkající se počítačů, mluvení na veřejnosti, komunikace, angličtiny a cizího jazyka.
  • Na neformální úrovni se začněte seznamovat se sportovní terminologií a historií. Měli byste také sledovat a poslouchat populární profesionální sportovní hlasatele. Sledujte jejich styl a dovednosti; dělejte si poznámky, abyste měli dokument, na který budete odkazovat při vývoji vlastního stylu ohlašování.
 3. 3 Získejte bakalářský titul. I když to není nezbytně nutné, jedná se o poměrně konkurenceschopnou profesní oblast a čtyřletý bakalář umění výrazně zvýší vaše šance na nalezení práce jako sportovní hlasatel.
  • Získejte titul v příslušném oboru. Žurnalistika, masová komunikace a vysílání jsou vaše nejlepší sázky. Pokud je to možné, hledejte program, který vám umožní soustředit se na vysílanou žurnalistiku nebo sportovní komunikaci.
  • Prostřednictvím programu můžete očekávat, že se dozvíte o zvukové produkci, hromadných sdělovacích prostředcích, vysílací žurnalistice, psaní médií a komunikačním právu.
  • Kromě vysílacích schopností se naučíte prostřednictvím svého oboru, měli byste také studovat etiku, sportovní podnikání, sportovní zábavu a sociální roli sportovců.
  • Dobrým místem pro začátek mohou být školy svobodných umění, ale můžete se také podívat do vysílací školy nebo technické školy, protože tyto školy mohou nabízet programy, které se více soustředí na dovednosti, které potřebujete.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Část druhá: Zkušenosti

 1. 1 Získejte zkušenosti na střední škole. Stejně jako byste měli začít se vzděláváním co nejdříve, měli byste také začít s pracovní praxí co nejdříve. Mnoho středních škol má studentské noviny. Někteří mají dokonce malé televizní programy nebo ranní hlasatele. Zkuste se zapojit do co největšího počtu těchto aktivit.
  • V ideálním případě k těmto aktivitám přistupujte ze sportovního úhlu. Nabídněte pokrytí her do školních novin nebo si udělejte pondělní dopolední sportovní rekapitulaci během závodu P.A. Systém.
  • Pokud však tyto činnosti nemůžete dělat ze sportovního úhlu, měli byste se toho přesto zúčastnit. Dovednosti, které se jako reportér nebo hlasatel naučíte, vám mohou stále prospět.
  • Měli byste také hledat příležitosti, jak akci zavolat na sportovních akcích mládeže, ať už jde o akce prostřednictvím vašeho školského systému nebo jednoduše v rámci komunity.
 2. 2 Získejte zkušenosti prostřednictvím své vysoké školy. Zatímco jen několik středních škol vám poskytne příležitost ke sportovnímu ohlašování v televizi nebo rádiu, většina podstatných škol tyto příležitosti nabízí.
  • Vysoká škola nebo univerzita s velkým komunikačním oddělením může mít falešné televizní studio a rozhlasovou stanici. Pokud jste součástí tohoto oddělení, vaše šance na přijetí do práce přes toto studio nebo stanici jsou již lepší než šance nepříbuzného studenta. Všimněte si však, že pravděpodobně budete mít konkurenci. Budete -li chtít, aby vám vaši profesoři a poradci doporučili práci na univerzitní stanici nebo ve studiu, budete muset ve třídě prokázat konzistentní úroveň dovedností.
  • Studentské noviny jsou také dobrou cestou k získání zkušeností.
 3. 3 Absolvujte stáž. Zatímco jste ještě na vysoké škole nebo v oboru vysílání, vyhledejte stáže v místních televizních studiích, rozhlasových stanicích a novinách.
  • Tento druh zkušeností může být ještě cennější než zkušenosti získané ve vysokoškolském studiu, protože budete moci vidět, jak profesionální stanice funguje.
  • Zjistěte, zda má vaše vysoká škola nebo vysílací škola oddělení zaměřené na služby studentské kariéry. Toto oddělení vám může pomoci najít vhodnou stáž.
  • Stáže jsou také dobrou šancí pro zahájení vytváření sítí. I když nejste schopni vykonávat mnoho skutečných ohlašovacích prací, budete schopni setkat se s profesionálními kontakty v oblasti sportovní zábavy. Udržování dobrých vztahů s těmito kontakty vám může pomoci prorazit v oboru po ukončení studia.
 4. 4 Provozujte svůj vlastní podcast nebo blog. V dnešní době internetu si můžete všimnout méně tradičních metod zkušeností. Stále se upřednostňují stáže a formální pracovní zkušenosti, a pokud je to jen trochu možné, měly by být získány. Pokud však máte dostatek času a odhodlání, zkuste tyto zážitky doplnit spuštěním vlastní sportovní show.
  • Vydejte tu nejlepší kvalitu, jakou jste schopni dát. Pokud nemáte dobrý mikrofon, ale máte malé dovednosti v oblasti webdesignu a působivé dovednosti v psaní, založte si sportovní blog. Pokud máte odpovídající mikrofon, ale nemůžete sestavit sadu, spusťte podcast pouze pro zvuk. Pokud však máte prostředky na provozování vlastní středně působivé video show, snažte se to udělat.
  • Zaměřte svou sportovní show nebo blog na aspekt oboru, který vás nejvíce zajímá. Pokud vám jde o oznámení play-by-play, udělejte rekapitulace play-by-play. Pokud je komentář spíše vaším stylem, zahrňte toho spoustu.
  • Přeneste svou digitální přítomnost do skutečného světa. Nabídněte, že na svém blogu nebo podcastu pokryjete místní komunitní sportovní události, nebo dokonce nabídnete osobní zavolání her, je -li to relevantní. Rozhovor s komunitní sportovci a těmi, kdo jsou zapojeni do místních atletických programů.
 5. 5 Vytvořte demo kazetu. Jakmile získáte zkušenosti, sestavte demo klepnutím na své nejpůsobivější zvukové a videoklipy. Tyto klipy by vám měly ukázat, že děláte svou nejlepší práci při sportovních hlášeních a vysílání obecně.
  • Pokud je to možné, vezměte si demo kazetu s akademickým poradcem nebo vysílacím profesionálem, se kterým jste se již spojili. Požádejte tuto osobu o upřímnou kritiku.
  • Upravte svou demo kazetu co nejvíce. Když si myslíte, že je reprezentativní, můžete jej začít posílat se svým životopisem, když se ucházíte o práci v oboru.
 6. 6 Udělejte ze všeho trochu. Zpravidla byste měli získat zhruba 10 000 hodin zkušeností, než se vydáte do skutečného světa za svým prvním oficiálním zaměstnáním. Získejte zkušenosti v různých aspektech, abyste si byli jisti, do kterého výklenku se ponořit.
  • Zkuste být hlasatelem play-by-play i kotvou a reportérem.
  • Pracujte na vzduchu i v zákulisí. Naučte se upravovat a nastavovat osvětlení.
  • Pracujte s různými sporty, včetně všeho od mužského fotbalu po ženský lakros.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Část třetí: Prolomení podnikání

 1. 1 Jděte na místní. Velká národní stanice si vás hned nevšimne. Lepší možností je obrátit se na menší místní stanici nebo studio. Místní zpravodajské pořady a místní rozhlasové stanice, které pokrývají sporty, jsou obvykle vaše nejlepší možnosti.
  • Stanice, pro kterou jste pracovali jako stážista, může být dobrým místem pro začátek, zvláště pokud vám vaši nadřízení nedali nic jiného než pozitivní recenze.
  • Nebuďte překvapeni, pokud po ukončení studia nebudete mít roli ve svém prvním zaměstnání. Pokud máte dost zkušeností před dokončením studia, možná budete moci okamžitě získat roli ve vzduchu. Je však pravděpodobné, že budete muset několik let asistovat v zákulisí práce, než budete moci postoupit, dokonce i na místní stanici.
 2. 2 Síť. V oblasti sportovního oznamování a vysílání je kdo, koho znáte, stejně důležitý jako to, co znáte. Pokud chcete získat vysněnou práci, budete potřebovat znát lidi z oboru, kteří vám tam pomohou.
  • Nejlepší způsob, jak navázat kontakty, je jednoduše se zapojit a být energický při každé pracovní příležitosti, kterou v oblasti sportovního vysílání máte. Dělejte svou práci dobře a dělejte ji tak, aby lidé viděli, jak moc toužíte postoupit. Pozitivní přístup upoutá pozornost vašich vyšších postav více než nudný nebo negativní přístup.
  • Jakmile navážete kontakt, ponechte si ho. Současná pozice tohoto jednotlivce z něj nemusí být zvláště cenná, pokud jde o kariérní postup, ale nemáte možnost vědět, kde se tato osoba za pět let může nacházet a jak by vám tehdy mohl pomoci.
  • Měli byste se také účastnit konferencí a podobných akcí zaměřených na sportovní hlasatele nebo profesionály v oblasti vysílání.
 3. 3 Vylezte nahoru. Vystoupat nahoru v tomto odvětví může nějakou dobu trvat. S dostatkem talentu a vytrvalosti se můžete dostat na národní scénu, ale musíte být připraveni na spoustu tvrdé práce bez záruky velkého úspěchu.
  • Svou kariéru pravděpodobně zahájíte na pozici nevysílající. Očekávejte, že si najdete práci jako reportér, operátor zařízení nebo asistent produkce.
  • Pokud si všimnete svého talentu, může vám být nabídnuta práce jako hlasatel nebo hlasatel ve vysílání.
  • Jak si všimnete své práce na menších stanicích, mohou si vás všimnout i větší stanice.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Pokud rád mluvím o všech sportech, ale nehraji je, mohu se stát sportovním hlasatelem? Samozřejmě. Dobrý hlas a znalost hry a hráčů je to, co je důležité, a zda to získáte výzkumem nebo zkušenostmi z první ruky, není důležité.
 • Otázka Co když v mé škole není předmět, který bych mohl studovat, aby mi pomohl s tímto cílem? Poté vytvořte demo kazety a použijte další pravidla v článku. Měli byste se také pokusit najít mentora v oboru, který vám pomůže.
Nezodpovězené otázky
 • Jak se mohu stát sportovním hlasatelem, když nemám školení nebo titul v této oblasti, ale miluji sport?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku vzdělávacího obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Vážní nadšenci do kulturistiky vědí, že budování síly předloktí je klíčové pro celou řadu tréninků horní části těla. Jednoduše tím, že budete mít sílu předloktí, abyste déle drželi větší váhu, můžete pomoci rozšířit rameno, biceps, ...

Roger Federer se ve čtvrtek zúčastnil kontroverzního momentu během své čtyřsetové výhry nad Marinem Cilicem ve druhém kole na Roland Garros.

Karanténní speciál „Penn & Teller: Try This at Home“ vysílá v pondělí večer na CW. Pokud ale nemáte kabel, zde je návod, jak jej sledovat online zdarma.Zde je návod, jak sledovat hry Suns online bez kabelu v letech 2021-22, včetně možností pro diváky s pravděpodobným zájmem o koupi i mimo trh.

Dusan Vemic, bývalý člen trenérského týmu Novaka Djokoviče, dlouze hovořil o Srbových největších schopnostech. Vemic také řekl, že Djokovič je jedinečný sportovec, který se nerodí každý den.