Jak na Boogie Board

Boogie boarding je zábavný a jednoduchý způsob, jak si užít den na pláži. Boogie boarding, také nazývaný bodyboarding, je forma jízdy na vlně, kterou lze provozovat jako příležitostnou rekreační aktivitu nebo jako vážný sport. Vyberte si boogie prkno podle své hmotnosti a výšky a získejte veškeré potřebné vybavení, jako vodítko, rashguard, ploutve a vosk. Poté pádlujte do příboje a pokuste se zachytit vlnu.Část 1 ze 3: Začínáme

 1. 1 Vyberte si klidné místo pro boogie stravování. Vydejte se na pláž ke koupání, která má vlny vysoké méně než 2 stopy (61 cm). Zajistěte, aby na pláži nebyly velké kameny, čluny a rybářské vybavení. Také se ujistěte, že máte povolení k boogie desky v místě.
 2. 2 Vyberte si boogie desku, která odpovídá vaší výšce a hmotnosti. Když stojíte na ocase, deska by měla dosahovat maximálně 2,54 cm od vašeho pupíku. Pokud jde o šířku, měli byste být schopni držet desku pod paží a proti boku bez větší vůle mezi podpaží a okrajem desky.
  • Pokud máte méně než 5 stop (1,5 m) 6 palců (167,6 cm) a vážíte méně než 59 kg, vyberte si bodyboard kratší než 101,6 cm.
  • Zvolte tělesnou desku mezi 101,6 a 109,2 cm (40 až 43 palců), pokud máte výšku 1,5 m 7 palců a 1,8 m 3 palce (170,2 až 190,5 cm) a váží 130 až 210 liber 59 a 95,3 kg).
  • Pokud jste vyšší než 1,8 metru (170 palců) a vážíte více než 95,3 kg, vyberte si tělesnou desku vyšší než 111,8 cm.
 3. 3 Voskněte si desku. Přidání vosku na vaši desku zlepšuje její přilnavost. Malé množství surového vosku naneste na horní třetinu desky (nazývanou nos), spodní třetinu desky (nazývanou ocas) a kolejnice (boční okraje desky boogie).
 4. 4 Noste ochranný kryt. Ochranný rámeček chrání vaši pokožku před sluncem a také omezí odírání a podráždění ze samotné desky boogie. Důrazně se doporučuje rashguard, i když ho k boogie boardu nepotřebujete.
 5. 5 Nasaďte si plavky. Vyberte si ploutve, například ty, které se používají pro šnorchlování, které se připevňují k vašemu kotníku. Ačkoli to není podmínkou, plavky vám pomohou vyrazit na surf a chytat vlny, stejně jako řídit a ovládat prkno boogie.
 6. 6 Připevněte vodítko desky boogie k zápěstí nebo paži. Abyste předešli ztrátě prkna, vyberte si vodítko pro biceps nebo zápěstí, podle toho, co vám připadá pohodlnější. Většina boogie strávníků používá vodítko na biceps. Před vstupem do vody si zajistěte vodítko na zápěstí nebo na biceps. reklama
Skóre
0 / 0

Část 1 Kvíz

Proč byste měli přidat surfový vosk na přední a zadní stranu desky boogie, než ji použijete?Aby to pomohlo snáze klouzat po vodě.

Ne tak docela! Tvar a vztlak boogie desky mu umožňuje zachytit vlny. Voskování desky nezmění, jak se pohybuje ve vodě. Vosk je spíše pro prospěch jezdce. Vyberte jinou odpověď!

Live stream chelsea vs hull city
Abych vám pomohl zůstat na palubě.

Ano! Povrch desky boogie je přirozeně hladký. Přidání vosku zlepšuje vaši schopnost uchopit desku. Měli byste voskovat pouze nos, ocas a kolejnice, nikoli celou desku-stále musíte být schopni snadno pohybovat tělem, když jste na desce. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Aby se do desky nedostala voda.

Ani náhodou! Zatímco vosk je vodotěsný, jeho přínos není pro desku. Boogie deska je vyrobena z voděodolného materiálu, takže nepotřebuje pomoc od vosku, aby se voda nedostala dovnitř. Kromě toho, pokud byste používali vosk k hydroizolaci, chtěli byste celou věc navoskovat. Vyberte jinou odpověď!Aby deska vypadala hezčí.

Zkus to znovu! Na rozdíl od automobilového vosku se surfový vosk nepoužívá ke zlepšení vzhledu vaší jízdy-a pokud ano, chtěli byste voskovat celou desku, nejen nos, ocas a kolejnice. Účel surfového vosku souvisí s tím, jak interaguje s vaším tělem, ne s tím, jak vypadá. Existuje lepší možnost!

Chcete další kvízy?

live streaming redskins vs packers

Část 2 ze 3: Jízda na vlně

 1. 1 Postavte se na místo. Brodit se do vody, dokud nebudete po kolena, pak si lehnout s břichem na prkno. Vaše boky by měly být v kontaktu s ocasem desky. Ruce byste měli položit na horní rohy desky.
 2. 2 Kopněte a pádlujte tam, kde se vlny lámou. Ujistěte se, že máte ploutve pod vodou. Můžete si vybrat pádlování jednou rukou nebo oběma rukama. Když se vlna má zlomit, uvidíte v nejvyšším bodě vlny.
 3. 3 Vyberte si vlnu, na které se chcete svézt. Ne každá vlna bude dostatečně silná, aby vás unesla. Zkuste nejprve menší, méně silné vlny a propracujte se k větším. Čím je vlna větší, tím dál na ní budete moci jezdit.
 4. 4 Nasměrujte nos desky na pláž. Otočte boogie desku tak, abyste byli čelem k pláži, než se vlna začne lámat. Prohněte záda a hlavu vzhůru.
 5. 5 Pádlujte a kopejte směrem k pláži. Chcete se pohybovat stejným směrem, jakým se vlna zlomí. Předběhnutí vlny vám pomůže ji zvládnout. Ujistěte se, že máte nohy mírně od sebe a ploutve pod vodou. Naberte vodu rukama, abyste získali rychlost.
  • Umístěte se do břicha vlny, kterou se pokoušíte zachytit; vyhněte se hřebenu a špičce vlny.
 6. 6 Chytit vlnu. Pokud jste pádlovali na prkně správnou rychlostí a ve směru vlny, měli byste nyní cítit, jak se bez námahy pohybujete směrem k pláži. Už byste neměli potřebovat kopat nebo pádlovat, protože vlna udělá práci za vás. Abyste měli lepší kontrolu, držte lokty na desce, spíše než ve vodě. reklama
Skóre
0 / 0

Část 2 KvízJakým směrem byste se měli pohybovat, když se chystáte zachytit vlnu?

Pryč od vlny stejným směrem, jakým se zlomí.

Že jo! Chcete být trochu před vlnou, což vám její chytání usnadní. Tváří v tvář pláži vám pomůže udržet si kontrolu nad svou deskou, když hladce zachytíte vlnu. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Čelem přímo k vlně.

Nepřesně! Pohyb směrem k vlně může být nezbytný, pokud závodíte, abyste ji zachytili, než se zlomí. Pokud však čelíte vlně, když ji chytíte, s největší pravděpodobností vás zasáhne do obličeje, což ztěžuje bezpečnou a plynulou jízdu. Zkuste jinou odpověď ...

Kolmo na vlnu.

Ne tak docela! Boogie deska je navržena tak, aby se pohybovala ve směru jejího nosu. Pokud je vaše kolejnice (strana desky) otočena směrem k vlně, když ji chytíte, deska bude mít problémy s pohybem do strany a vy se můžete dostat přes bowling. Vyberte jinou odpověď!

tenisové hodinky espn

Chcete další kvízy?

Část 3 ze 3: Zkoušení manévrů a triků

 1. 1 Nakloněním doleva odbočíte doleva a nakloněním doprava odbočíte doprava. Chcete -li zahnout doprava, zatlačte na desku pravým loktem a levou rukou uchopte levou kolejnici. Chcete -li odbočit doleva, zatlačte levým loktem na desku a pravou rukou uchopte pravou kolejnici.
 2. 2 Proveďte spodní zatáčku. Dobrá spodní zatáčka je základem pro všechny ostatní manévry, jako jsou 360s.
  • Jakmile vás vlna chytne, držte ruce nad nosem desky.
  • Nakloňte se na levý loket, abyste kopali okraj desky těla do vlny.
  • L Pravou rukou opusťte pravou kolejnici.
  • Při otáčení prodlužte nohy, abyste zabránili tomu, aby se vaše nohy vlekly do vody.
  • Poté, co se začnete otáčet, vycentrujte svoji tělesnou hmotnost na desku a mírně se předkloňte, abyste získali rychlost.
 3. 3 Udělejte škrt. Oříznutí je obrat zpět do zvlnění vlny, který můžete udělat pro regulaci rychlosti nebo pro změnu polohy podél vlny.
  • Přesuňte váhu na vnější kolejnici (mimo vlnu) a přitom tlačte pravou rukou doprostřed pravé kolejnice.
  • Zvedněte levý horní roh desky levou rukou a nakloňte se doprava.
  • Podívejte se na vnitřní stranu vlny a představte si místo, kde chcete zastavit svůj tah.
  • Když dosáhnete toho místa, nakloňte se doleva, abyste se dostali zpět do vlnění vlny a přesuňte váhu zpět do normální polohy.
 4. 4 Zkuste 360. Poté, co zvládnete spodní zatáčku a škrty, zkuste úplné otočení. To lze provést na ploché části vlny, v bílé pěně, mimo okraj vlny nebo dokonce ve vzduchu. Technika je naprosto stejná, ať se pokusíte o 360.
  • Proveďte spodní zatáčku, abyste se umístili ve zvlnění vlny.
  • Otočte mírně doleva, abyste čelili vlně.
  • Posuňte se dopředu na desce tak, aby váš obličej byl zhruba v úrovni nosu desky.
  • Zvedněte nohy, prohněte záda a vyhoďte hlavu doleva.
  • Dívejte se stále směrem, kterým se chcete točit, a vaše rameno vás bude následovat.
  • Jakmile je vaše 360 ​​hotová, proveďte spodní zatáčku, abyste získali rychlost pro další manévr a vraťte nohy zpět do vody.
  reklama
Skóre
0 / 0

Část 3 Kvíz

Poté, co dokončíte 360, jaký typ manévru vám pomůže postavit se na desku a znovu získat rychlost?

Dalších 360.

Zkus to znovu! Určitě by bylo působivé vytáhnout několik 360s za sebou. Když však provedete 360, snížíte rychlost a můžete nechat chodidla mimo polohu, takže pokud se pokoušíte resetovat sami, 360 není nejlepší volba. Zkuste jinou odpověď ...

Řez zpět.

Ani náhodou! Řez, jak název napovídá, vás přivede zpět k vlnění vlny. Je to skvělý manévr pro přemístění se po vlně, ale snižuje vaši rychlost, místo aby ji zvyšoval. Zkus to znovu...

Spodní zatáčka.

Opravit! Když provedete spodní zatáčku, vycentrujete se na desku, což vám poskytne dobrý základní bod pro další manévry. Navíc se můžete naklonit dopředu a provést zatáčku dole, abyste si ve vodě pomohli zrychlit. Přečtěte si další kvízovou otázku.

hrát tenisový kurt

Chcete další kvízy?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Koupil jsem boogie desku a je příliš malá. Bude ještě snadné skutečně zachytit vlny? Bude to jednodušší než se skutečným surfem, ale ne tak snadné, jako by to bylo s boogie deskou, která je pro vás tou správnou velikostí. Pravděpodobně budete mít také problém na něm zůstat, s čímž by vám mohl pomoci surfový vosk. Přesto byste to měli s deskou správné velikosti mnohem jednodušší.
 • Otázka Co se stane, když jsou vlny větší než 1 až 2 stopy? Vlastně nic, jen půjdete dále směrem ke břehu.
 • Otázka Mohu stát na boogie desce? Ne, boogie desky nejsou určeny ke stání. Nemohou udržet velkou váhu v jedné oblasti, a proto se na ně položíte naplocho.
 • Otázka Jak hluboká by měla být voda k boogie desce? Pokud jste začátečník, mělo by stačit jít až k pupku. Existují však výjimky, například pokud máte větší zkušenosti s bodyboardingem. Každý případ je jiný, takže se rozhodnete, co je bezpečné.
 • Otázka Musím plavat s popruhem? Vždy je nejlepší použít boogie desku s popruhem. Pokud spadnete, deska vám bude k dispozici pro další vlnu, aniž byste ji museli pronásledovat, a deska je flotační pomůcka, kterou je vždy užitečné mít poblíž.
 • Otázka Kde mohu koupit dobrou, silnou boogie desku? Většina surfových obchodů prodává boogie desky, nebo je prodávají i některé sportovní obchody, které prodávají plavky.
 • Otázka Je těžké boogie prkno? Ne. Lidé všech věkových kategorií jezdí na boogie deskách. Nechoďte ven ve vlnách 5 stop, pokud právě začínáte, než se dostanete do vody, podívejte se na předpověď surfování.
 • Otázka Mám při pádlování tlačit desku pod vlnu? Ne. Vlna by tě vytlačila dál. Zkuste přeskočit vlnu a projet se na hřebenu. Pokud vám to nefunguje, držte prkno ve vzduchu a počkejte.
 • Otázka Mohu při jízdě sedět na boogie desce? Můžete to zkusit, ale není snadné na nich sedět jako na prkně.
 • Otázka Pomáhají trojité nebo čtyřlůžkové ploutve boogie boardu? Boogie desky obecně nemají ploutve. Místo toho mají kanály, které pomáhají udržovat desku stabilní podél tváře vlny.

Populární Problémy

Jak pořídit lichotivé fotografie sebe sama. Fotografování sebe sama může být zábavný způsob, jak vyjádřit svou náladu, zachytit okamžik, který si chcete zapamatovat, nebo sdílet, co se děje ve vašem životě. Může být frustrující, pokud se vám nelíbí způsob, jakým ...

Chcete se dívat na pátou sérii epizod „online“? Zde je kompletní přehled toho, jak sledovat celou sérii, i když nemáte kabel.

Díky dvěma soubojům o titul a třem dalším zajímavým zápasům by UFC 239 měla být jednou z nejlepších událostí roku. Zde je návod, jak koupit UFC 239 PPV právě teď.

Světová jednička Novak Djokovič je tipován jako muž, kterého je třeba porazit v roce 2021, a to navzdory vzestupu příští generace. Rafael Nadal je zatím favoritem na výhru rekordního 14. titulu French Open v tomto roce.