Jak zaplést hřívu koně do výstavního kruhu

Existuje řada různých způsobů, jak můžete splétat hřívu svého koně na výstavu, ale nejčastěji preferovaným stylem jsou bambulové copánky nebo malé copánky, které jsou připoutány ke krku koně. Než začnete, budete muset svému koni umýt hřívu a nechat ho uschnout na vzduchu. Poté hřívu rozřízněte a zapleťte. Nakonec si vyberte, zda chcete bambule zajistit malými gumičkami, nebo je přišijete na místo nití nebo přízí. Možná budete chtít také splétat předek koně, abyste vytvořili hotový vzhled.Metoda 1 ze 4: Příprava koňské hřívy a spuštění copánků

 1. 1 Umyjte hřívu koně šamponem. Než začnete s pletením, je nejlepší, když je hříva koně čistá a rozcuchaná. Použijte šampon, který je určen speciálně pro koně, a nezapomeňte ho důkladně opláchnout. Zbytky mýdla mohou dráždit kůži vašeho koně.
  • Nepodmíňujte hřívu koně. Vlasy jsou hladké a bude mnohem těžší je úhledně zaplést.
  • Pokud je hříva vašeho koně velmi jemná, zvažte její umytí 2–3 dny, než ji budete muset zaplést. Přírodní oleje z koňského kabátu se tak přerozdělí skrz hřívu, což jí poskytne lepší přilnavost.
 2. 2 Nechte hřívu na vzduchu úplně zaschnout. Pokud se pokusíte zaplést hřívu koně, dokud je ještě vlhká, může být velmi kudrnatá. Také vlasy nemusí úplně vyschnout, což by v chladném počasí mohlo být pro koně nebezpečné.

  Spropitné: Pokud chcetevytáhnout koňskou hřívuabyste jej ztenčili, proveďte to poté, co jej umyjete a osušíte.

 3. 3 Kartáčujte hřívu, aby byla hladká a bez zamotání. Kartáčem na tělo a hřebenem na hřívu uhlaďte hřívu na straně, kde přirozeně roste. Pokud jsou v hřívě nějaké spletence, bude obtížné vlasy zaplést do copu a bude nepohodlnější zastavit se a vyčesat zádrhel, jakmile začnete s pletením.
  • U některých soutěží, jako jsou skokanské přehlídky, mohou rozhodčí upřednostnit, aby byly copánky na pravé straně koně. Pokud tomu tak je a hříva vašeho koně přirozeně roste doleva, jednoduše ji pročesejte, než ji zapletete.
 4. 4 Odřízněte kusy o velikosti 5–7,6 cm a zajistěte je gumičkou do vlasů. Chcete-li získat rovnoměrně velké copánky, může pomoci uvázat si kolem hřebene gumičku na vlasy asi 2–3 palce (5,1–7,6 cm) z jedné strany. Poté můžete při stříhání vlasů držet hřeben až k hřívě, takže každá část bude mít stejnou velikost. Je však v pořádku pouze odhadnout sekce, pokud tomu dáváte přednost.
  • V některých přehlídkách se od vás očekává lichý počet copánků. Například v drezurní soutěži by měl mít kůň mezi 11 a 17 copánky, pokud je to liché číslo.
  • Jiné soutěže, včetně loveckých show, upřednostňují menší copánky čítající 40 a více. V tomto případě použijte 1– 1 1/2 místo toho v částech (2,5–3,8 cm).
 5. 5 První část postříkejte vodou nebo pletacím přípravkem. Sundejte kravatu z první části hřívy koně a lehce ji navlhčete vodou nebo přípravkem určeným k vyhlazení koňských copů. To dá hřívě trochu větší přilnavost a usnadní práci s ní, když začnete s pletením.
  • Jedním z nejčastěji používaných produktů je Quic Braid. Pokud však chcete použít něco silnějšího než voda a nemáte k dispozici komerční produkt, můžete na cop použít vaječný bílek.
  • Nezáleží na tom, zda se rozhodnete začít nejblíže k temeni hlavy nebo ke straně poblíž zad. Je to jen otázka osobních preferencí.
  • Pokud máte vysokého koně, může vám pomoci stát se na pevné stoličce, zatímco pletete.
 6. 6 Rozdělte sekci na 3 prameny a začněte prýmek . Přejděte levou část přes střední část a poté přes pravou část přes novou střední část. Prvních 4-5 křížů ponechejte uvolněných, aby netahaly příliš pevně za kůži koně.
  • Můžete také upřednostnit přeskočení prvního 2,5 cm (1 in) a nechat tak trochu volný průvlek.
 7. 7 Pokračujte v tradičním 3 pramenném copu až na konec vlasů. Palcem držte cop dohromady, když přecházíte každý pramen, a při pletení stáhněte dolů, nikoli ven směrem k sobě. Také se snažte udělat cop pevnější, jak se budete blížit ke konci.
  • Pokud budete používat tlustou přízi, splétejte ji jen asi do 3/4.
  • Jakmile opletení dokončíte, zajistěte cop preferovanou technikou.
  reklama

Metoda 2 ze 4: Zajištění copánků páskami

 1. 1 Když dokončíte každou část, zabalte konec copu do malého vlasového pásku. Koňský cop splétáte nejsnadněji pomocí malé gumičky do vlasů. Obvykle je najdete v sekci krásy v supermarketech a drogeriích, ale můžete je také najít tam, kde kupujete potřeby pro péči o koně.
  • To bude vypadat nejlépe, pokud si vyberete gumičku do vlasů, která odpovídá hřívě vašeho koně. Kapely jsou obvykle bílé, hnědé a černé, takže si vyberte, který je nejbližší.

  Věděl jsi? Někteří ošetřovatelé dávají přednost použití malých proužků elektrické pásky místo elastických gumiček do vlasů, protože to méně poškozuje hřívu koně. 2. 2 Přeložte cop na polovinu a jednou kolem něj obtočte druhou gumičku. Sevřete cop dohromady, aby byl konec nyní úplně u kořenů koně. Poté nasuňte gumičku přes cop a jednou ji otočte. Držte gumičku do vlasů, jako byste ji chtěli znovu zaplést kolem copu, ale ještě ji omotávejte podruhé.
  • Smyčkou copánků vytvoříte úhlednou bambuli, která by se během soutěže neměla uvolnit.
  • Pokud je hříva vašeho koně velmi dlouhá, možná ji budete muset 2-3krát obtočit kolem ruky, než použijete gumičku do vlasů.
 3. 3 Znovu složte cop a poté ještě jednou zabalte gumičku. V závislosti na délce opletení by mělo stačit ještě jednou složit cop, aby byl zajištěn v bambuli poblíž krku koně. Pokud však potřebujete, můžete jej složit ještě dvakrát. Cílem je, aby co nejméně hřívy koně viselo dolů.
  • Pokud guma neprojde kolem bambule, buď splétejte cop jednou méně, nebo zvolte větší gumičku do vlasů.
  reklama

Metoda 3 ze 4: Vázání copánků nití nebo přízí

 1. 1 Pokud je to to, co používáte, přidejte přízi do 3/4 délky copu. K šití copánků v bambuli můžete použít buď přízi, nebo pevnou nit. Pokud používáte přízi, splétejte asi 3/4 části části, poté položte střed příze pod střední část copu. Do každé z bočních částí přidejte 1 konec příze a poté pokračujte v pletení až na konec hřívy.
  • Hlavní rozdíl mezi přízí a nití spočívá v tom, že příze je obvykle viditelná, zatímco nit je méně zřejmá.
  • Na každý cop budete potřebovat 1 kus příze. Přesná délka příze se bude lišit v závislosti na délce hřívy koně, ale dobrým pravidlem je změřit přízi, aby byla dvojnásobkem délky vzdálenosti mezi palcem a loktem.
  • Je užitečné odstřihnout kousky příze předem.
 2. 2 Konec copu svažte přízí nebo nití. Pokud používáte přízi, zafixujte přízi 2–3krát na konci copu, aby byla zajištěna. Pokud dáváte přednost silnému pletení nitě, protáhněte délku nitě velkou jehlou. Poté, když dokončíte cop, zatlačte jehlu na konec copu a 2-3krát jej omotejte kolem konce.
  • Nitě na pletení můžete koupit online nebo v dobře zásobených obchodech s koňskými potřebami.
  • Ačkoli možná nebudete používat tolik nitě, kolik byste příze používali, je dobré navléknout do jehly více, než si myslíte, že byste mohli potřebovat. Začněte přibližně 3 stopami (0,91 m) na jehle a podle potřeby přidávejte více či méně.
 3. 3 Zatlačte jehlu skrz vršek copu zevnitř ven. Tím stáhnete konec copu pod, skryjete konce a uzel, který jste právě udělali. Až budete hotovi, měli byste vidět spletenou smyčku.
  • Buďte velmi opatrní, abyste při tom nepíchali koně jehlou!
  • Pokud používáte přízi, zatlačte háček západky skrz vršek copu zvenčí dovnitř. Protáhněte konce příze háčkem a zavřete západku, poté protáhněte přízi skrz vrchol hřívy koně a smyčku cop pod.
 4. 4 Srolujte cop dolů, dokud nebude těsně přiléhat ke krku koně. Jakmile protáhnete nit nebo přízi přes vršek copu, vraťte se dolů do spodní části smyčky. Odsud začněte pletet cop na sebe, dokud se opět nedostanete ke kořenům. Tím se vytvoří tvar bobule požadovaný pro většinu soutěží.
  • Pokud používáte nit, dávejte pozor, kam jehlu při navíjení copu položíte.
  • U copánků používajících přízi můžete háček západky odpojit, když to děláte.
 5. 5 Pokud používáte nit, prošijte střed bambule 4krát. Omotejte nit kolem pravé strany srolovaného copu, aby jehla byla nejblíže k vám. Poté jehlu zatlačte přímo doprostřed bambule, aby vyšla na druhý konec. Opakujte to na levé straně, pak znovu pro každou stranu.
  • Když skončíte, provlékněte jehlu jednou ze smyček, které jste již vytvořili, abyste ji zavázali.
 6. 6 Uvazujte přízi kolem bambule a skryjte uzel, pokud ho právě používáte. Přeložte přízi přes vršek stočeného copu a poté jej uvázat na uzel na spodní straně bambule. Opakujte to 2-3krát, což by mělo stačit, aby se bambule cítila bezpečně.
  • Obvykle budou stačit 2 uzly, ale pokud má váš kůň tendence třít si copánky, možná budete chtít přidat třetí.
 7. 7 Konec nitě nebo příze ustřihněte nůžkami. Zkuste odstřihnout co nejblíže uzlu, protože zbloudilé kousky příze nebo nitě budou ve výstavním kruhu vypadat nevzhledně. Samozřejmě si dávejte velký pozor, abyste se při tom nezařezali do hřívy koně.
  • Tento postup opakujte pro každý cop podél hřívy koně.
  reklama

Metoda 4 ze 4: Opletení předního zámku

 1. 1 Pročešte přední část dopředu, aby byla hladká. Stejně jako když splétáte hřívu, pokud chcete splétat přední část, musíte ji nejprve vyčesat. Tělovým kartáčem vyhlaďte přední část a poté ji rozčešte hřebenem hřívy.
  • Přední hřebci jsou často ponecháni volní, ale pokud máte klisnu nebo valacha, budete si chtít předloktí zaplést.
 2. 2 Nastříkejte na ruce vodu nebo splétací přípravek a vetřete jej na přední část. Než stříkat vodu nebo splétat sprej přímo na přední část, je lepší ji nejprve aplikovat na ruce. Poté rukama projděte předloktí a opakujte, dokud nejsou vlasy vlhké.
  • Není dobré stříkat cokoli na tvář vašeho koně. Nejen, že byste mohli omylem dostat produkt do uší a očí koně, ale také byste mohli koně vyděsit a ztížit jeho ovládání.
 3. 3 Francouzský cop předklon tak daleko, jak můžete. Vezměte malý kousek z horní části hrudníku a rozdělte jej na 3 části. Pokaždé, když překročíte sekci, vezměte si nový kousek ze stran předního krku, dokud do copu nepřidáte všechny vlasy.
  • Vzhledem k tomu, že přední část roste v pásu dolů na čele koně, cop bude vypadat objemně, pokud se ho pokusíte rozdělit na 3 velké části najednou.
 4. 4 Jakmile jsou všechny vlasy přidány, přepněte na tradiční pletení. Když už není vlasů, které by bylo možné přidat, splétejte zbytek předpažbí v pravidelném 3 pramenném copu, přičemž křížte doleva přes střed, poté doprava přes střed atd. Udělejte to téměř až do konce vlasů, ale ponechte asi 5 palců (2 palce) bez copu.
  • Ponecháte -li trochu volné konce, pomůže to copu snadněji se ohnout, takže po vytažení bude vypadat přirozeněji.
 5. 5 Zajistěte cop buď nití nebo přízí a smyčkujte jej pod. Konec copu svažte stejnou nití nebo přízí, kterou jste spletli zbytek hřívy. Poté pomocí jehly nebo západkového háčku vytáhněte konec provázku úplně dopředu, aby vyšel z horní části francouzského copu. To by mělo vytvořit smyčku z konce copu.
  • Pokud používáte ostrou jehlu, nezapomeňte být velmi opatrní.
 6. 6 Jakmile je opletení zajištěno, svažte nit. Jemně zatáhněte za provázek a zatlačte na konec copu. Jakmile ucítíte, že je konec copu bezpečně omotán pod horní částí, obtočte nit nebo přízi kolem horní části copu a jednou nebo dvakrát provlékněte jehlu nebo háček pod copem. Nakonec provázek zauzlete a nůžkami ustřihněte co nejblíže uzlu.
  • Snažte se, aby nebyly odhaleny žádné volné konce, protože to bude vypadat chaoticky a rušivě.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Věci, které budete potřebovat

Příprava Koňské hřívy

 • Koňský šampon
 • Tělový kartáč
 • Hřebenový hřeben
 • Stolice
 • Rozprašovací láhev
 • Voda nebo sprej na splétání

Zajištění copánků páskami

 • Malé gumičky do vlasů, které odpovídají hřívě vašeho koně (2 pro každý cop)

Vázání copánků nití nebo přízí

 • Příze nebo nit odpovídající hřívě vašeho koně
 • Jehla (pokud používáte nit)
 • Západkový hák (pokud používáte přízi)
 • Nůžky

Opletení předního zámku

 • Hřebenový hřeben
 • Nit nebo příze
 • Jehlový nebo západkový háček

Tipy

 • Před zaplétáním hřívy koně si vždy zkontrolujte pravidla soutěže. Některé přehlídky, jako například kurzy angličtiny pro potěšení, vyžadují, aby byla hříva koně nevázaná.
 • Na konci dne vyjměte copánky svého koně; jinak by se hříva koně mohla zlomit.
 • Svezte koně, než začnete, nebo nechte někoho jiného, ​​aby koně držel za vás.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow usilovně pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravějším nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

miluji tenisové výsledky

Populární Problémy

Jak zasáhnout nízké poznámky na lesní roh. Než se naučíte hrát na svém nástroji nízké tóny, musíte to vědět- ve skutečnosti to není lesní roh. Roh, jak se mu správně říká, má kořeny ve skutečnosti v Německu. Na začátku ...Jak pořizovat akční fotografie. Ostré, soustředěné akční záběry je náročné zachytit, ale není nemožné je zachytit. Změnou nastavení fotoaparátu tak, aby vyhovovala pohybu vašeho předmětu, můžete zvýšit pravděpodobnost ...

Jak se připojit k francouzské cizinecké legii. Francouzská cizinecká legie je vojenská žoldnéřská skupina, která přijímá rekruty z celého světa. Tato organizace inzeruje „šanci na nový život“. Muži, kteří jsou přijati do řad, mohou ...

Zde je návod, jak streamovat Survivor: Island of the Idols finále a speciální setkání ve středu 18. prosince ve 20 hodin. ET/PT na CBS.Zde je pět turnajů, které Rafael Nadal vyhrál ve dvou setech.