Jak nahodit muškařský prut

Muškaření může být stejně náročné jako zábavné. Naučit se vrhat pomocí muškařského prutu vyžaduje hodně tréninku, ale základní technika je ve skutečnosti docela snadno pochopitelná. Začněte úpravou vlasce tak, aby byl správně sestaven, aby umožňoval dobré obsazení. Poté vyzkoušejte použití horního odlitku. Jakmile zvládnete základy, můžete zkusit použít roll cast k tichému a obtížnějšímu přístupu k rybě!Metoda 1 ze 3: Spojení muškařského prutu dohromady

 1. Obrázek s názvem Odhození muškařského prutu Krok 1

  1 Spojte segmenty muškařského prutu. Vyjměte tyč z pouzdra. Začněte se 2 spodními kusy tyče, které budou největšími. Posuňte 2 kusy k sobě a jemně je otočte, aby se zarovnaly 2 tečky na boku. Poté zasuňte zbývající kusy do tyče a zarovnejte 2 body každé části.
  • Segmenty tyče netlačte ani netlačte příliš silně, jinak byste mohli prasknout.
  • Segmenty se po délce tyče ztenčí.


 2. Obrázek s názvem Odhození muškařského prutu Krok 2

  2 Zasuňte naviják do sedla navijáku ve spodní části prutu. Malý divot ve spodní části prutu se nazývá sedlo navijáku a má držet naviják na místě. Naviják připevněte k tyči zasunutím patky navijáku do malého otvoru v horní části sedla navijáku. Poté otočte maticí ve spodní části sedla navijáku a utáhněte ji přes naviják.
  • Otočte cívku kolem, abyste se ujistili, že je bezpečně připevněna.
 3. Obrázek s názvem Odhození muškařského prutu Krok 3

  3 Vytvořte smyčkový uzel na konci muškařské šňůry. Konec muškařské šňůry použijete k propojení návazce (tenká šňůra, která spojuje tlustou šňůru se šňůrou a návnadou) a špičky (ještě tenčí šňůra, která je pro ryby téměř neviditelná a drží návnadu ), takže si můžete navléknout návnadu. Dopřejte si dostatečný průvan a vytvořte na jeho konci smyčkový uzel, abyste mohli snadno připojit návazec a později jej vyměnit, pokud chcete.
  • Ujistěte se, že je muškařská šňůra pevně navinuta na cívku, takže je méně pravděpodobné, že vytvoří uzly.
 4. Obrázek s názvem Odhození muškařského prutu Krok 4

  4 Připojte návazec na konec letové šňůry pomocí a rybářský uzel . Návazec je délka vlasce, která se používá k přechodu ze silné mušky na prutu k tenkému cípu, který drží nástrahu. Vůdce začíná tlustě na konci připojeném k linii a zužuje se dolů k menší linii, kde se napojuje na špičku. Vázáním rybářského uzlu spojte návazec s muškou na silnějším konci.
  • Vůdce také chrání vlasec před plácnutím vody a vystrašením ryby.
  • Vůdce by měl být dlouhý nejméně 2,7 m, aby bylo umožněno dostatečné oddělení mezi šňůrou těžké mušky a návnadou.
  • Někteří vůdci mají kovové spony, které můžete použít k přichycení ke smyčce v muškařské šňůře.
 5. Obrázek s názvem Odhození muškařského prutu Krok 5

  5 Připevněte tippet na konec návazce bezpečným svázáním uzlem. Tippet je velmi tenká šňůra, která se na jednom konci připevňuje k mušce a na druhém k ​​návazci. Ve vodě má být téměř neviditelný, aby ryby neviděly šňůru spojenou s muškou. Připojte tippet na konec návazce, aby byl bezpečný a na konec tippetu můžete přidat mouchu.
  • Použijte a uzel na nehty k zajištění spojení tippetu a návazce.
  • Špička by měla být minimálně 1,2 metru dlouhá.
 6. Obrázek s názvem Lití muškařského prutu, krok 6

  6 Pevný uzel připevněte na konec špičky mouchy. Muška má na sobě malý háček, který zachytí rybu, která si vezme návnadu. Protáhněte špičku očním otvorem v háčku a použijte rybářský uzel pro připojení lehké mušky na konec špičky. Navlhčete vlasec, aby byl pružnější, abyste mohli uvázat užší uzel.

  Spropitné: Dobře zatáhněte za špičku a vůdce, aby je narovnal a ujistil se, že jsou v bezpečí. 7. Obrázek s názvem Odhození muškařského prutu Krok 7

  7 Mušku nastavte asi o 1–2 stopy (0,30–0,61 m) delší než rybářský prut. Hmotnost muškařské šňůry je to, co vám umožňuje vrhat, takže než se pokusíte vrhnout, musíte mít vytaženo dost těžší šňůry. Snadný způsob, jak zajistit dostatek vlasec, je vypustit natolik, aby dosáhl na naviják ve spodní části prutu s extra délkou 1–2 stopy (0,30–0,61 m). reklama

Metoda 2 ze 3: Casting Overhead

 1. Obrázek s názvem Odhození muškařského prutu, krok 8

  1 Pomocí vrhače nad hlavou si zvykněte na vrhání muškařského prutu. Odhoz nad hlavou je standardní muškařský vrh. Zvládnutí nadhozu vyžaduje vědět, jak správně „naložit“ prut, což znamená nalezení napětí v laně a tyči při vrhání mušky. Než přejdete k pokročilejším vrhům, naučte se používat režijní obsazení.
  • Provádění nad hlavou je obtížnější, když je spousta nízko visících větví, protože se vlasec snadno zamotá.
 2. Obrázek s názvem Lití muškařského prutu, krok 9

  2 Postavte se nohama na šířku ramen. Pro krátké až středně dlouhé hody zaujměte paralelní postoj, abyste byli stabilní a v lepší pozici „cítili“ váhu muškařské šňůry na prutu. Udržujte chodidla rovnoměrně od sebe a váhu soustřeďte spíše než na koule chodidel nebo pat.
  • Při delších hodech se můžete cítit pohodlněji ve stoje s 1 stopou dopředu, abyste se mohli dostat dále za sebe a dosáhnout silnějšího náhozu, aniž byste ztratili rovnováhu.
 3. Obrázek s názvem Odhození muškařského prutu Krok 10

  3 Držte tyč palcem na horní části rukojeti. Nestlačte příliš pevně, jinak nebudete moci provést rychlé zastavení na konci zdvihu. Udržujte volný a pohodlný úchop a držte prut v souladu s cílovou cílovou oblastí.
  • Nechte tyč spočinout v prstech a sevření sevřete pouze tehdy, když ji na konci každého zdvihu donutíte zastavit.
  • Udržujte zadek muškařského prutu v jedné linii s předloktím.
  • Zajistěte, aby naviják tyče směřoval dolů k zemi.
 4. Obrázek s názvem Lití muškařského prutu, krok 11

  4 Položte čáru přímo na zem před sebe. Abyste dosáhli dostatečné hybnosti při zpětném švihu, začněte natažením asi 3,0 m šňůry od konce tyče. Namiřte čáru zcela rovně a postavte se kolmo k cíli.
  • Dbejte na to, aby se vůdce a tippet nezamotaly.
 5. Obrázek s názvem Odhození muškařského prutu, krok 12

  5 Jedním pohybem zvedněte tyč nahoru a dozadu. Špičku prutu držte nízko, dokud nebudete připraveni vrhat, a hladkým a plynulým pohybem zvedněte prut nahoru a za sebe. To způsobí, že se tyč ohne a zatíží se napětím.
  • Přemýšlejte o prasknutí dlouhého biče. Linka by se měla pohybovat nahoru a nad hlavou, když cestuje za vámi velkým obloukem.
 6. Obrázek s názvem Odhození muškařského prutu, krok 13

  6 Jakmile prut projde vertikální polohou, prudce zastavte. Když prut narovnáte nad hlavu a projde za vámi, prudce a schválně zastavte jeho zrychlení, aby se šňůra spustila za vámi. Při navíjení vlasce dozadu držte tyč.
  • Přemýšlejte o zastavení tyče zhruba v poloze 1 nebo 2 hodiny za vámi.
  ODBORNÁ TIP

  Kathy Sparrow, MA  filmy disney plus duben 2020
  Instruktorka rybaření Kathy Sparrowová je v srdci instruktorkou muškaření a dobrodruhem. Kathy je spoluzakladatelkou a předchozí manažerkou Kingfisher Inn, muškárny na Lower Laguna Madre v Texasu. Je autorkou románu „On the Mother Lagoon: Flyfishing and the Spiritual Journey“ a „The Whispered Teachings of Grandmother Trout“, který zprostředkovává ženskou perspektivu muškaření. Kathy je také certifikovaným trenérem Canfield v metodikách Canfield. Provádí jednotlivce procesem přijímání změn tím, že vyjadřuje důvěru, povědomí a odvahu nástroji psaní, muškaření a záměrné konverzace. Má magisterský titul v angličtině s důrazem na literaturu a kulturní studia na University of Texas-Pan American. Kathy Sparrow, MA
  Rybářský instruktor

  Věděl jsi? Největší chybou, kterou lidé dělají při vrhání muškařského prutu, je snaha vrhnout příliš rychle. Musíte mírně pozastavit zadní vrh nebo rychlý pohyb vpřed, aby šňůra nabrala na síle.

  jak snížit tenisový míček na židli
 7. Obrázek s názvem Odhození muškařského prutu, krok 14

  7 Nechte linii rozvinout se ve vzduchu za vámi. S prutem stále vysunutým výše a mírně za sebou počkejte, až se šňůra bude pohybovat za vámi a při odvíjení se zvedne. Energie ze zpětného pohybu způsobí jeho pohyb, dokud se úplně neroztáhne.
  • Pozastavte se dostatečně dlouho, aby se linka mohla plně rozvinout.

  Spropitné: Pokud se šňůra zkrátí, než se za vámi úplně rozbalí, možná jste do svého obsazení nedali dostatek energie nebo síly. Narovnejte čáru zpět před sebe a zkuste to znovu! 8. Obrázek s názvem Odhození muškařského prutu, krok 15

  8 Pohybujte tyčí dopředu, abyste dostali vlasec před sebe. Jakmile je vlasec ve vzduchu za vámi plně natažen, použijte hladký, zrychlující zdvih, aby se tyč dostala dopředu. Linka se bude pohybovat vpřed a ve vzduchu vytvoří smyčku.
  • Udržujte zápěstí rovné a lokty blízko těla, abyste vytvořili plynulý pohyb.
 9. Obrázek s názvem Lití muškařského prutu, krok 16

  9 Snižte špičku prutu, jak se vlasec odvíjí před vámi. Zastavte tyč, jakmile je přibližně rovnoběžná se zemí, aby energie v lajně mohla pohánět dopředu. Jak se vlasec odvíjí před vámi, pomalu snižte špičku prutu, aby se vlasec na konci rozvinul až k mušce. Čára by měla končit přesně tam, kam jste mířili.
  • Nesklápějte prut prudce dolů, protože napětí v lajně může způsobit, že se vrhne přímo dolů, než dosáhne cíle.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Provádění rolí

 1. Obrázek s názvem Lití muškařského prutu, krok 171 Při lovu v úzkých vodních cestách použijte závitek. Házení rolí způsobí, že se vlasec hladce odvinuje po vodní hladině a je méně pravděpodobné, že bude rušit ryby, ale jeho provádění je také trochu obtížnější. Je také důležité, aby šňůra byla ve vodě, protože ji voda ukotví a umožní vám vytvořit smyčku.
  • Házení rolí je skvělé, když lovíte v úzkých potocích nebo potocích.
  • Házení rolí je také účinné, pokud máte silný vítr v zádech, který překáží vašemu nadhazování.
 2. Obrázek s názvem Lití muškařského prutu, krok 18

  2 Tažením tyče nahoru a zpět přetáhněte konec vlasce po vodě. Začněte asi 7,6 m dlouhým vlascem položeným před sebou na vodě a špičkou prutu namířenou na hladinu. Pomalým a plynulým pohybem přiveďte prut zpět a přetáhněte vlasec po hladině vody.

  Spropitné: Ujistěte se, že nevytáhnete vlasec z vody. Tření vlasce a vody je to, co prut zatíží a umožní vám jej vrhnout dopředu. 3. Obrázek s názvem Lití muškařského prutu, krok 193 Jakmile se za vámi vytvoří smyčka, zastavte zdvih špičkou tyče vysoko. Jakmile se váš prut dostane těsně za svislou polohu, zastavte a držte jej v poloze. Šňůra by měla být volná a klesat za špičkou prutu a vytvářet smyčku.
  • Čím větší je smyčka, tím více energie můžete generovat pro vrhání vlasce dopředu.
 4. Obrázek s názvem Odhození muškařského prutu, krok 20

  4 Zrychlete tyč dopředu. Jakmile vytvoříte smyčku zpětným pohybem, rychle posuňte tyč dopředu a začněte vrhat dopředu. Držte ruku vysoko a prut směřuje vzhůru. Vlasec se začne převalovat po vodní hladině a posouvat směr vašeho seslání.
  • Pohybujte se vpřed spíše plynulým a konzistentním pohybem než krátkým a trhavým pohybem.
 5. Obrázek s názvem Lití muškařského prutu, krok 215 Ukončete cast prudkým zastavením, aby se linka mohla rozvinout. Při pohybu tyče vpřed se smyčka zvedne. Zastavte své sesílání náhle, jakmile je téměř rovnoběžné s vodou. Smyčka se vyvalí na vodu a přesune se tam, kam míříte.
  • Konec vlasce nechte jemně dopadnout na hladinu vody.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak připravím vlasec na muškaření? Dennis J Gwin Těžká licí linka by neměla vyžadovat žádnou přípravu. Mělo by být čisté a dobře plavat. Zvažte otření lehkého pláště čistého silikonu na dvacet stop linky počínaje deset stop zpět od špičky. To pomáhá vlasci klouzat po vodítkách vlasce. Pomocí ostnatého očka připevněte mono filament k odlévací lince, které se prodávají ve většině obchodů s nářadím (obrázek krátké šicí jehly s ostny podél dříku směřující zpět k oku). Bod můžete zasunout do linie dutého odlévání. Omotejte mono vlákno okem a spojte skoba. To vám poskytne efektivnější uzel, který se snadno protáhne vodou při zahájení zpětného vrhání.
 • Otázka Co je to dvojité tažení? Dennis J Gwin Začněte nahození zatažením za vlasec levou rukou a pravou rukou zvedněte prut. To dodává mušce další hybnost. Zachyťte vlasec mezi ukazováčkem pravé ruky a držadlem muškařské tyče. To vám umožní natáhnout se levou rukou dopředu a chytit další délku vlasec. Když se čára narovná, začněte znovu, zatáhněte za vlasec. To zvyšuje dynamiku vašeho vpřed. Když je většina čáry ještě jednou před vámi, uvolněte vlasec v levé ruce a přehraje se. Načasování je zásadní.
 • Otázka Proč pořád castujete? Nepřetržité vrhání napodobuje způsob, jakým štěnice přistávají na vodě. To láká ryby a přitahuje je.
 • Otázka Proč je muškařská šňůra těžší než mono? Gord Muškařská šňůra musí být těžší, jinak byste ji nemohli vrhnout, aniž byste k ní přidali váhu. Mono řada používá těžké nástrahy nebo závaží. Muškařská šňůra má v sobě zabudovanou hmotnost.
 • Otázka Jaký je rozdíl mezi muškou a spinovou tyčí? Rybář3401 Technika je jiná.
 • Otázka Jak by měl být držen muškařský prut? Držte ji ve své dominantní ruce palcem proti korku, pevně, ale pohodlně. Přemýšlejte o otevření dveří obrazovky, kde je musíte otevřít stisknutím páčky. Když vrháte, držíte prut pouze jednou rukou a druhou rukou jemně držíte muškárskou šňůru, jak to jde ven s vaším pouzdrem. Výjimkou je přepínač nebo spey muškařský prut.
 • Otázka Mohu lovit v potoce pomocí muškařského prutu? Absolutně. Lehčí pruty budou nejlepší. 3 váha je pravděpodobně dobrý začátek.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Muškařský prut
 • Muškařský naviják
 • Muškařský vlasec
 • Spropitné
 • Vůdce
 • Muškařská návnada

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Populární Problémy

Společenská obuv se může pohybovat od drahé ručně vyráběné obuvi až po smoking, až po ležérní mokasíny pro letní party s nenápadným motivem. Věnujte pozornost kůži, špičce a patě obuvi, aby vypadaly správně. Je důležité ...

Formica je univerzální plastový laminát, který je dodáván v široké škále barev, textur a povrchových úprav. Používání Formicy umožňuje majiteli domu přizpůsobit oblast laminátem, který je odolný a snadno se čistí. Naučit se řezat Formica ...Zatímco polovina nejlepších mužských hráčů se tento týden účastní dubajského tenisového mistrovství, druhá polovina míří do Acapulca na Abierto Mexicano Telcel Open.Roger Federer je opět favoritem, ale existuje spousta hráčů, kteří mohou na letošním Wimbledonu připravit nějaké překvapení.