Jak čistit plátno

Čištění jemných tkanin může být únavné, zvláště pokud je nelze prát v pračce. Čištění různých položek na plátně je však poměrně snadné a často vyžaduje pouze vodu, jemný čisticí prostředek a nějaký kartáč.

kolik let je povoleno ve stolním tenise

Metoda 1 ze 3: Čištění plátěných bot

 1. Obrázek s názvem Clean Canvas Krok 1

  1 Sundejte tkaničky. Odvažte a odšroubujte tkaničky z krajkových otvorů v botě. Sejmutí tkaniček vám umožní při čištění důkladně vydrhnout oblast jazyka boty.
  • Tkaničky můžete také později vyčistit nebo je jen vyměnit.


 2. Obrázek s názvem Clean Canvas Krok 2

  2 Odstraňte povrchové nečistoty. Plácněte boty dohromady přes popelnici, abyste srazili špínu a prach ze spodní části bot. Poté pomocí měkkého kartáče setřete všechny volné částice nečistot a nečistoty na plátěných plochách obuvi.
  • Starý zubní kartáček funguje skvěle k odstraňování nečistot, zejména k dosažení malých štěrbin.
 3. Obrázek s názvem Clean Canvas Krok 3

  3 Namíchejte si čisticí roztok. Jakýkoli jemný prací prostředek smíchaný s vodou bude fungovat jako čisticí roztok. Šetrné tělové mýdlo, mýdlo na mytí nádobí nebo malé množství pracího prostředku jsou životaschopné možnosti. Asi na šálek vody zvažte použití asi půl lžičky jemného pracího prostředku. Pomocí starého zubního kartáčku smíchejte vodu a mýdlo, dokud se nezačnou tvořit bublinky.
  • Můžete také použít malé množství bělidla, pokud jsou vaše boty bílé, ale uvědomte si, že bělidlo může potenciálně zažloutnout tkaninu plátna. Mírný prací prostředek je bezpečnější.
 4. Obrázek s názvem Clean Canvas Krok 4

  4 Namočte tkaničky. Pokud plánujete tkaničky spíše čistit, než je vyměňovat, vhoďte je do čisticího roztoku. Nechte je asi 15 minut namočit do roztoku.
  • Zatímco čekáte, až se tkaničky namočí, můžete vyčistit skutečnou botu.
 5. Obrázek s názvem Clean Canvas Krok 5

  5 Vydrhněte botu. Namočte svůj starý zubní kartáček do směsi mýdlové vody a začněte drhnout na špinavých místech boty. Pohybujte zubním kartáčkem v kruzích, abyste důkladně uvolnili nečistoty a odstranili skvrny.
  • Pokračujte v namáčení zubního kartáčku do směsí mýdlové vody a zaměřte se na ostatní oblasti boty.
  • Je v pořádku nasytit plátno roztokem mýdlové vody, ale snažte se, aby mokrá podestýlka boty nebyla mokrá. Pokud podestýlku namočíte, botu to nezničí, ale po opakovaném nasycení to může způsobit poškození.
 6. Obrázek s názvem Clean Canvas Step 6

  6 Opláchněte botu. Plátno boty můžete opláchnout spuštěním pod malým proudem studené vody z faucetu.
  • Malý proud zajistí, že z boty omyjete mýdlový roztok, aniž byste do vnitřku boty dostali vodu.
 7. Obrázek s názvem Clean Canvas Step 7

  7 Vydrhněte tkaničky. Poté, co mají tkaničky čas nasáknout, vyjměte je z roztoku mýdlové vody. K odstranění skvrn použijte starý zubní kartáček. Jakmile vydrhnete všechny obarvené oblasti tkaniček, opláchněte je ve studené vodě.
  • Může pomoci držet tkaničky prsty na jedné ruce a soustředit se na drhnutí obarvené oblasti druhou rukou.
 8. Obrázek s názvem Clean Canvas Krok 8

  8 Osušte boty a tkaničky. Jakmile jsou boty a tkaničky vyčištěny, otřete je dosucha papírovým ručníkem, aby vsákly veškerou zbývající vodu. Poté nechte boty a tkaničky přirozeně vyschnout venku na slunci.
  • Sušení obuvi v sušičce může poškodit lepidlo na obuvi a zmenšit materiál plátna.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Čištění plátěného nábytku

 1. Obrázek s názvem Clean Canvas Step 9

  1 Odstraňte veškeré povrchové nečistoty. Drobné listy a malé kousky špíny se mohou zachytit v plátěném nábytku. Plátěný nábytek setřete kartáčem se štětinami, abyste odstranili veškeré povrchové nečistoty.
  • Dokonce můžete rukama narazit na plátěné polštáře, abyste uvolnili prach z látky.
 2. Obrázek s názvem Clean Canvas Step 10

  2 Podívejte se na štítky pokrývající plátno. Pokud štítky na potahech vašeho plátěného nábytku uvádějí, že je lze prát v pračce, pokračujte a vyperte je v pračce. K praní potahů plátna použijte jemný prací prostředek na jemné praní; Plátno může být jemné.
  • Pokud vaše plátěné potahy nelze prát v pračce, budete je muset vyčistit ručně jako ostatní kusy nábytku.
 3. Obrázek s názvem Clean Canvas Step 11

  3 Vytvořte si čisticí směs. Naplňte kbelík 2 galony čisté vody. Přidejte přibližně ½ šálku jemného pracího prostředku, jako je mýdlo na nádobí, nebo pracího prostředku určeného k ručnímu praní. Krouživým štětcem v kbelíku můžete kroužit, aby se voda napěnila.
 4. Obrázek s názvem Clean Canvas Step 12

  4 Vyčistěte povrch plátna. Nejprve hadříkem nebo houbou namočenou v čisticím roztoku otřete povrchy plátna. Poté použijte štětinový kartáč namočený v čisticím roztoku, abyste znovu přešli přes plátno a vydrhli znečištěná místa.
  • Při čištění povrchů plátna nemusíte vyvíjet příliš velký tlak. Hrubé drhnutí může způsobit poškození látky.
 5. Obrázek s názvem Clean Canvas Step 13

  5 Opláchněte plátno. Lehce nastříkejte plátěný nábytek čistou vodou, aby se opláchly zbytky mýdla. Voda z hadice bude fungovat dobře. Jakmile jsou všechny kusy nábytku opláchnuty, nechte nábytek přirozeně uschnout na slunci.
  • Pokud je plátno barevné, uvědomte si, že ponechání nábytku na slunci může oslabit jeho zbarvení.
 6. Obrázek s názvem Clean Canvas Step 14

  6 Zvažte použití ochranného prostředku na textil. Abyste plátno ochránili před dalším poškozením, naneste ochranný sprej, který plátnu pomůže odpuzovat špínu a vodu. Tento sprej aplikujte pouze tehdy, když je plátno zcela vysušené. Plochy plátna nastříkejte přibližně ze vzdálenosti 3 stop, přičemž stříkejte důkladně, rovnoměrně a široce.
  • Dodržujte pokyny uvedené na ochranné lahvičce s rozprašovačem.
  • Pokud nevíte, jaký druh ochranného spreje použít na plátno, obraťte se na zaměstnance místního obchodního domu.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Čištění plachetnice

 1. Obrázek s názvem Clean Canvas Step 15

  1 Odstraňte povrchové nečistoty. Použijte tvrdý kartáč a setřete všechny volné nečistoty z povrchu plátěného potahu.
  • Některé položky, které mohou být přilepené k povrchu plátna, zahrnují listy, prach, špínu, ptačí trus a výrůstky řas.
 2. Obrázek s názvem Clean Canvas Step 16

  2 Postříkejte plátno vodou. Jemně hadicovým potahem hadici navlhčete povrch. Poté pomocí rozprašovače nebo hadříku namočeného ve vodě navlhčete švy na plátně, protože švy se mohou nahromadit a zachytit spoustu nečistot.
  • Nasycení povrchu plátna vodou pomůže čisticímu prostředku přilnout a vsáknout se do špinavých zákoutí plátna.
 3. Obrázek s názvem Clean Canvas Step 17

  3 Vyrobte si čisticí roztok. Čisticí roztok by měl být mírný a zředěný vodou. Dobrou volbou je jemný prací prostředek, jako je mýdlo na mytí nádobí nebo prací prostředek specifický pro ruční praní tkanin, ale můžete také použít bělidlo. Dobrý poměr čisticí směsi je asi 1 šálek bělidla na 5 galonů teplé vody.
  • Pokud budete používat jemný prací prostředek, zvažte použití asi ¼ šálku pracího prostředku na galon teplé vody.
 4. Obrázek s názvem Clean Canvas Step 18

  4 Očistěte látku. Pomocí tuhého kartáče zapracujte čisticí roztok do plátna. Kartáčem můžete pohybovat v kruzích nebo drhnout tam a zpět.
  • Při čištění však nevyvíjejte velký tlak; můžete poškodit tkaninu plátna.
  • Opět se nezapomeňte soustředit na drhnutí švů plátna, protože právě tam se hromadí spousta špíny.
 5. Obrázek s názvem Clean Canvas Step 19

  5 Nechte čisticí roztok namočit. Ponechte mýdlový čisticí roztok na plátně asi 30-60 minut. To umožní, aby se čisticí roztok vsákl do látky a uvolnil špínu a nečistoty.
 6. Obrázek s názvem Clean Canvas Step 20

  6 Opláchněte látku. Tkaninu opláchněte čistou vodou, abyste odstranili mýdlový roztok. Těsnění tkaniny bude fungovat dobře.
  • Pokud je vaše plachta na lodi obzvláště špinavá, budete muset tento postup několikrát opakovat.
 7. Obrázek s názvem Clean Canvas Step 21

  7 Vysušte plátno na vzduchu. Nechte plachtu přirozeně vyschnout venku na slunci a větru. Vaše plátna by měla být zcela suchá s jedním celodenním posezením na slunci.
 8. Obrázek s názvem Clean Canvas Step 22

  8 Zvažte ustoupení látky. Možná budete chtít zvážit použití voděodolného spreje na povrch látky. Některé úpravy tkanin vyrobené speciálně pro lodě mohou dokonce obsahovat řešení, která zabraňují opotřebení slunečními paprsky. Jednoduše postupujte podle pokynů na lahvičce s ochranným sprejem na textil.
  • Pro dosažení nejlepších výsledků se obvykle doporučují 2 tenké vrstvy ochranného spreje. Před přidáním druhé vrstvy nechte první vrstvu úplně zaschnout.
  • Pokud si nejste jisti, jaký druh ošetření textilií použít, poraďte se s pracovníkem ve vašem místním obchodě s loděmi.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak vyperu kreslicí plátno? Nedoporučuji používat kapající vodu s plátny, protože to může na látce dělat podivné stopy. Doporučuji však vzít si vlhký ručník, abyste se zbavili co nejvíce známek. Poté plátno pokryjte titanově bílou akrylovou barvou od Windsoru a Newtona. Moc se mi líbí jejich barvy a také je doporučuji.
 • Otázka Můžu si vzít čisticí tašku z plátna, aby mi vyčistili plíseň a plíseň z ní? Chemické čištění je chemický proces, který může ovlivnit barvivo použité na bavlněném plátěném sáčku, takže to pravděpodobně není dobré řešení. Myslím, že nástroj na čištění čalounění by byl lepší, protože nástroj na čalounění bude stříkat a poté okamžitě vysávat vlhkost zpět a tahat s sebou špínu a zápach.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pravidelné čištění plátěného nábytku může usnadnit jeho údržbu. Pokud budete svůj plátěný nábytek čistit každých několik týdnů, pravděpodobně snížíte tvorbu nečistot, plísní a plísní. Nahromadění každé z těchto nečistot na plátně může vaše úsilí při čištění ztížit a zdlouhavě.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Buďte velmi opatrní při používání bělidla k čištění předmětů z plátna. Bělidlo může vždy potenciálně zabarvit předmět nebo dokonce zbarvit bílé předměty do žluta.
 • Úplné ponoření některých předmětů z plátna do vody může způsobit jejich uvolnění a menší tuhost. Zvažte to při pokusu o čištění tvarovaných předmětů, jako jsou klobouky, tašky nebo boty. Pokud musíte plátno prát v pračce, možná se budete muset pokusit je znovu vytvarovat.
reklama

Populární Problémy

Jak nakrmit dvojčata. Krmení dvojčat může být problém, ať už je kojíte nebo krmíte umělou výživou. Chcete -li pomoci celé vaší rodině odpočívat a přizpůsobit se tomuto novému životnímu stylu, vytvořte rutinní plán krmení, který sahá od mléka až po tuhé ...

Jak Falcon kopnout. Abyste mohli používat Falcon Kick, musíte buď hrát Super Smash Bros. nebo extrémně silný. Stiskněte B + dolů. === Skutečný život ===

Epizoda 3 pořadu „The Bachelorette“ se bude vysílat v úterý večer. Zde je návod, jak sledovat živý přenos pořadu online, pokud nemáte kabel.

Poté, co se váš přítel přestěhoval na vysokou školu, to může být těžké nebo osamělé. Rozloučení je těžké, ale můžete svého přítele poslat smysluplným způsobem. Zůstat v kontaktu se svým přítelem zajistí, že váš vztah vydrží navzdory ...

Po svém dlouho očekávaném návratu do soutěžního tenisu Roger Federer prohlásil, že jeho hlavní cíle pro sezónu 2021 jsou Wimbledon a olympijské hry v Tokiu.

Začínáte jako kouzelník nebo jen hledáte způsoby, jak zapůsobit na své přátele na večeři nebo během každodenního rozhovoru? Pokud ano, pak jste na správném místě. Pokud chcete vědět, jak něco nechat zmizet, přečtěte si ...