Jak vařit brambory v troubě

Brambory jsou chutné, výživné a všestranné a existuje mnoho způsobů, jak je uvařit. I když používáte troubu, stále existuje několik způsobů, jak vařit brambory, a pečení a pečení jsou 2 z nejjednodušších a nejoblíbenějších. V troubě můžete také připravit brambory, což jsou brambory, které jsou nakrájené na tenké plátky a uvařené v bohaté smetanové omáčce.

jak sledovat mulana na disney plus

Ingredience

Pečené brambory

 • 3 libry (1,4 kg) brambor
 • ¼ šálku (59 ml) olivového oleje
 • 1 ½ čajové lžičky (9 g) soli
 • 1 čajová lžička (2 g) čerstvě mletého černého pepře
 • 2 polévkové lžíce (3 g) čerstvé petrželky, mleté


Dělá 8 porcí

Pečené brambory

 • 1 brambor, omytý a vydrhnutý
 • 1 čajová lžička (5 ml) oleje
 • Sůl, podle chuti
 • Pepř, podle chuti

Slouží 1

aplikace fubotv pro chytrou televizi

Zapečené brambory

 • 3 libry (1,4 kg) zlaté brambory Yukon, omyté a vydrhnuté
 • 1 malá cibule, oloupaná a nakrájená na tenké plátky
 • 6 polévkových lžic (85 g) másla
 • 9 polévkových lžic (70 g) mouky
 • 3 šálky (705 ml) plnotučného mléka
 • Sůl, podle chuti
 • Pepř, podle chuti

Dělá 6 porcí

Metoda 1 ze 3: Výroba pečených brambor

 1. Obrázek s názvem Vařte brambory v troubě Krok 1

  1 Brambory omyjte. Každý brambor opláchněte pod tekoucí vodou a očistěte kůži kartáčem na zeleninu nebo čistým hadříkem, abyste odstranili nečistoty. Brambory osušte čistým ručníkem a přendejte na prkénko.
  • Nejlepší brambory na pražení jsou malé, univerzální brambory, které jsou voskovité i škrobnaté. Mezi dobré druhy pražení patří fialové, Yukon Gold a modré brambory.
  • Pokud máte purpurové brambory, viz Jak vařit fialové brambory na pražení této odrůdy.
 2. Obrázek s názvem Vařte brambory v troubě Krok 2

  2 Brambory na čtvrtiny. Ostrým nožem opatrně rozkrojte každou bramboru na polovinu. Poloviny položte řeznou stranou dolů na prkénko a nakrájejte na čtvrtiny. U větších brambor nakrájejte čtvrtky na osminky. Přeneste brambory do velké mísy.
  • Místo krájení brambor na čtvrtiny je můžete také nakrájet na podélné proužky a připravit z nich hranolky pečené v troubě. Alternativně můžete také brambory nakrájet na kostičky a vytvořit z nich kousky pečených brambor.
 3. Obrázek s názvem Vařte brambory v troubě Krok 3

  3 Brambory okořeníme . Brambory pokapeme olivovým olejem a hodíme do mísy, aby byly rovnoměrně potřeny olejem. Brambory dochuťte solí a pepřem a znovu je promíchejte, aby se koření rovnoměrně rozložilo.
  • U česnekově pečených brambor také promíchejte brambory se 6 stroužky mletého česneku.
  • K bramborám můžete přidat jakékoli jiné bylinky nebo koření, včetně lžičky (2 g) sušeného rozmarýnu nebo oregana.
 4. Obrázek s názvem Vařte brambory v troubě Krok 4

  4 Rozložte brambory na plech. Brambory oddělte vidličkou nebo prstem a rozložte je do jedné vrstvy. Tím zajistíte, že se všechny brambory uvaří rovnoměrně a ve stejnou dobu.
 5. Obrázek s názvem Vařte brambory v troubě Krok 5

  5 Brambory vařte až 35 minut. Vložte brambory do trouby předehřáté na 215 ° C (425 ° F). Brambory restujte 25 až 35 minut. V polovině doby vaření je otočte špachtlí. Brambory jsou hotové, když jsou zvenčí zlatohnědé a křupavé a uvnitř jemné.
 6. Obrázek s názvem Vařte brambory v troubě Krok 6

  6 Před podáváním ozdobte čerstvou petrželkou. Pomocí pár rukavic na pečení vyjměte plech z trouby. Přeneste brambory do žáruvzdorné servírovací mísy a posypte je čerstvou petrželkou. Místo toho je můžete ochutit jinými čerstvými bylinkami, jako například:
  • Kopr
  • Rosemary
  • Tymián
  • Cilantro
  reklama

Udělali jste tento recept?

Metoda 2 ze 3: Vytváření pečených brambor

 1. Obrázek s názvem Vařte brambory v troubě Krok 7

  1 Brambory potřeme olejem. Omyté brambory vložte do malé misky. Pokapejte ho olejem a rukou nebo cukrářským štětcem rozetřete olej a rovnoměrně potřete pokožku.
  • Olej ochrání brambory před spálením a pomůže pokožce křupat.
  • Nejlepší brambory na pečení v troubě jsou červenohnědé, protože mají silnější slupku, která při pečení křupne, a jejich škrobová dužina bude měkká a nadýchaná.
 2. Obrázek s názvem Vařte brambory v troubě, krok 8

  2 Brambory dochutíme solí a pepřem. Vraťte brambory do mísy a první stranu dochuťte špetkou soli nebo černého pepře, nebo podle chuti. Otočte brambory a opakujte na druhé straně.
  • Brambory můžete ochutit libovolnými bylinkami nebo kořením, jako je koření Cajun, rozmarýn, kari, kmín, uzená paprika nebo muškátový oříšek.
 3. Obrázek s názvem Vařte brambory v troubě Krok 9

  3 Propíchněte několik děr vidličkou. Třikrát nebo čtyřikrát propíchněte horní a spodní část brambor, aby se během vaření brambor vytvořily otvory pro únik páry. V opačném případě je možné, že se uvnitř brambor vytvoří pára, což způsobí výbuch brambor v troubě.
 4. Obrázek s názvem Vařte brambory v troubě, krok 10

  4 Brambory vařte až hodinu. Umístěte brambory přímo na wrack v troubě, která byla předehřátá na 425 ° F (218 ° C). Pokud chcete, můžete brambory také vařit na plechu vyloženém fólií. Brambory pečte 50 až 60 minut, každých 20 minut je obraťte. Brambory se dělají, když je kůže suchá a vidličku lze snadno vložit do křehkého masa.
  • U pečených brambor se slupkou, která je měkká místo křupavé, zabalte brambory do alobalu, než je upečete v troubě. Brambory zabalené v hliníku se budou vařit rychleji a lze je připravit za 30 až 40 minut.
 5. Obrázek s názvem Vařte brambory v troubě Krok 11

  5 Brambory podávejte ještě horké. Vyndejte brambory z trouby kleštěmi nebo použijte rukavici na ochranu rukou. Ostrým nožem nakrájejte na kůži velké X a odhalte uvnitř maso. Brambory můžete jíst tak, jak jsou, nebo je můžete zakončit oblíbenou polevou. Mezi oblíbené ozdoby na pečené brambory patří:
  • Máslo
  • Zakysaná smetana
  • Slanina
  • Sýr
  • Čerstvé bylinky
  • Chili
  • Dušená zelenina
  reklama

Udělali jste tento recept?

Metoda 3 ze 3: Výroba vroubkovaných brambor

 1. Obrázek s názvem Vařte brambory v troubě Krok 12

  1 Zapékací mísu vymastíme. Prsty vetřete tenkou vrstvu másla nebo zeleninového tuku na dno a boky pekáče o rozměrech 23 x 33 cm. Zabráníte tak tomu, aby se brambory připálily a ulpěly na skle.
 2. Obrázek s názvem Vařte brambory v troubě Krok 13

  2 Nakrájejte brambory. Omyté a osušené brambory položte na prkénko. Ostrým nožem nebo mandolínou nakrájejte brambory na medailonky, které jsou 1/8 palce (0,32 cm) tlustý. Jakékoli řidší a brambory budou kašovité, ale jakékoli silnější a nebudou se vařit.
 3. Obrázek s názvem Vařte brambory v troubě Krok 14

  3 Připravte omáčku. V malém hrnci rozpustíme máslo na středním plameni. Když je máslo tekuté, zašleháme mouku. Když je máslo a mouka plně zapracované, pomalu zašlehejte mléko. Omáčku dochuťte solí a pepřem, podle chuti. Omáčku přiveďte k varu, pravidelně šlehejte a poté stáhněte z ohně. Odložte omáčku.
  • Pro pikantní nakopnutí omáčku dochuťte také špetkou kajenského pepře.
 4. Obrázek s názvem Vařte brambory v troubě Krok 15

  4 Položte vrstvu brambor a cibule. Na dno pekáče naaranžujte vrstvu brambor. Brambory navrstvíme tak, aby každá mírně překrývala předchozí bramboru. Poté brambory pokryjte tenkou vrstvou nakrájené cibule.
 5. Obrázek s názvem Vařte brambory v troubě, krok 16

  5 Brambory a cibuli pokapeme omáčkou. Lžící pokryjte první vrstvu brambor ½ šálku (118 ml) omáčky. Zadní stranou lžíce rovnoměrně rozetřete omáčku mezi brambory.
 6. Obrázek s názvem Vařte brambory v troubě Krok 17

  6 Opakujte s dalšími dvěma vrstvami. Do misky přidejte další vrstvu brambor a poté další vrstvu plátků cibule. Cibuli a brambory pokapeme další ½ hrnku (118 ml) omáčky. Přidejte poslední vrstvu brambor a cibule.
 7. Obrázek s názvem Vařte brambory v troubě, krok 18

  7 Brambory zalijte zbylou omáčkou. Lžící rozetřete omáčku, aby byly brambory rovnoměrně pokryty. Brambory můžete také doplnit šálkem (125 g) strouhaného sýra, pokud chcete. Mezi oblíbené sýry patří ostrý čedar a parmezán.
 8. Obrázek s názvem Vařte brambory v troubě, krok 19

  8 Misku přikryjte alobalem a brambory pečte 30 minut. Pekáč vložte do trouby předehřáté na 191 ° C (375 ° F). Brambory vařte 30 minut.
 9. Obrázek s názvem Vařte brambory v troubě, krok 20

  9 Odstraňte alobal a pečte dalších 30 minut. Chraňte si ruce rukavicemi a vyjměte brambory z trouby. Opatrně odstraňte fólii a vraťte brambory do trouby. Brambory nepřikryté vařte dalších 25 až 30 minut. Brambory jsou hotové, když jsou měkké a omáčka bublá.
 10. Obrázek s názvem Vařte brambory v troubě Krok 21

  10 Podávejte horké. Použijte rukavice a vyjměte pekáč z trouby. Brambory nechte asi 10 minut vychladnout a poté je podávejte jako chutnou svačinku nebo jako přílohu k vašim oblíbeným jídlům. reklama

Udělali jste tento recept?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Jak se dostat do kondice přes léto. Léto je skvělý čas na získání kondice. Jediné, co musíte udělat, je jíst správně a pravidelně cvičit. Připojte se se svými přáteli a rodinou k zábavným letním sportům, jako je basketbal, baseball, fotbal a volejbal. Připravte si čerstvé ...

Zde je vše, co potřebujete vědět, abyste mohli sledovat živý přenos Usman vs Covington a všechny zápasy UFC 245 PPV online bez kabelu.

Účast Rafaela Nadala na USO by mohla být pochybná, protože na obzoru je plně nabitý rozvrh na jeho oblíbeném povrchu. ATP Tour bude pokračovat CITI Open v polovině srpna, poté budou následovat US Open a Masters v claycourt.

Klepání na kolena nebo genu valgum je stav, kdy je mezi vašimi chodidly mezera, když stojíte s koleny u sebe. Pokud jste teenager nebo dospělý s klepáním na kolena, cvičení a změny životního stylu mohou pomoci podpořit a posílit ...

Nicole Scherzinger byla připsána hlavní role při vítězství Grigora Dimitrova ve finále ATP nad Davidem Goffinem.

Zde je návod, jak sledovat živý přenos Stars vs Blues Game 7 online bez kabelu.