Jak si popraskat rameno

Rameno je komplexní kulový kloub, který může snadno ztuhnout nebo se namáhat, zejména u sportovců a starších lidí. Zatímco ne všichni lidé si mohou popraskat ramena, můžete zkusit protáhnout, abyste si popraskali rameno a uvolnili svaly. Pokud pociťujete intenzivnější a chroničtější bolest, můžete nepříjemné pocity v kloubech léčit horkem nebo můžete navštívit odborníka, který vám navrhne léčebný plán.

Metoda 1 ze 2: Úprava ramene pomocí strečů

 1. Obrázek s názvem Crack Your Shoulder Krok 1

  1 Pokud se vám rameno cítí ztuhlé nebo zmrzlé, proveďte protažení kyvadla. Opřete se o stůl pomocí paže, která se necítí ztuhlá, a uvolněte ramena. Zavěste tuhou paži na boku asi 45 stupňů před tělem prsty směřujícími k podlaze. Poté otočte paží v kruhu o průměru přibližně 0,30 m, pohyb opakujte 10krát, aby se kloub uvolnil a mohl prasknout.
  • Pokud se tím napětí v kloubu neuvolní, zkuste v ruce držet 3–5 libry (1,4–2,3 kg) závaží a kývejte paží v kruhu, aby bylo protažení efektivnější.
  • Toto je nejjednodušší a nejbezpečnější způsob protažení ramenního svalu a má velmi malou šanci na natažení nebo poranění kloubu.


 2. Obrázek s názvem Crack Your Shoulder Krok 2

  2 Provádějte protahování nad hlavou se spojenými prsty, abyste uvolnili napětí. Postavte se nohama na šířku ramen a nechte paže viset po stranách těla. Poté je přiveďte k přední části těla a spojte prsty dlaněmi dolů. Pomalu zvedněte ruce před sebe, dokud nebudou nad vaší hlavou, a držte úsek 20 sekund.
  • Pokud budete postupovat správně, vaše dlaně budou směřovat ke stropu, zatímco držíte úsek a vaše rameno může prasknout, když zvedáte ruce.
  • U zvláště napjatých svalů zvedejte paže velmi pomalu a podle potřeby se zastavte, když vás začne bolet sval.
  • Pokud nemůžete prsty zablokovat, držte koště paralelně se zemí před sebou oběma dlaněmi dolů. Potom pomalu zvedejte koště, dokud jej nedržíte nad hlavou, a držte úsek 20 sekund.
 3. Obrázek s názvem Crack Your Shoulder Krok 3

  3 Zkřížte paži přes tělo, abyste narazili po jednom rameni. S nohama od sebe vzdálenými na šířku ramen zvedněte paži ramene, které je třeba vyskočit, dokud nebude rovnoběžné s podlahou. Poté pohybujte paží před tělem tak, aby byla vaše paže přes hrudník, a druhou rukou držte loket a táhněte za rameno. Držte úsek po dobu 20 sekund nebo dokud neucítíte prasknutí ramene.
  • Pokud nepocítíte žádné zlepšení, opakujte protažení 3krát, než přejdete na druhé rameno.
 4. Obrázek s názvem Crack Your Shoulder Krok 4

  4 Proveďte natažení ručníku, abyste praskli a natáhli rameno, pokud jste měli zranění. Postavte se nohama od sebe a držte ručník v nezraněné paži. Přehoďte ručník za záda přes nezraněné rameno a druhou rukou uchopte druhý konec ručníku. Jemně a postupně tahejte vzhůru nezraněnou paží, abyste se natáhli a protrhli protilehlé rameno, držte úsek 20 sekund. Pokud cítíte bolest v kterémkoli bodě, zastavte protahování a odpočiňte si.
  • Pokud nemáte dostatečně dlouhý ručník, použijte cvičební pásek nebo jiný dlouhý kus látky, který se při tahání neroztrhne.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Usnadnění nepohodlí kloubů

 1. Obrázek s názvem Crack Your Shoulder Krok 5

  1 10-15 minut si dejte teplou sprchu, abyste uklidnili bolavé rameno. Postavte se pod potok a nechte vodu asi 5 minut zasáhnout vaše rameno. Poté masírujte a protáhněte rameno, abyste uklidnili všechny bolesti kloubů nebo svalů. Když se dostanete ze sprchy, aplikujte horký obklad na rameno po dobu 20 minut každou hodinu, pokud stále cítíte bolest.
  • Můžete se také namočit do teplé lázně, pokud byste si při masáži ramene raději lehli.
  • Použití roztažitelného masážního válečku může být užitečné pro vypracování tvrdých uzlů.
 2. Obrázek s názvem Crack Your Shoulder Krok 6

  2 Pokud máte ztuhlé rameno, vyhledejte u chiropraktika úpravu. Prasknout si rameno doma může být obtížný a někdy i nemožný proces. Domluvte si schůzku s chiropraktikem ve své oblasti a upřesněte, že máte zájem o úpravu horní části zad. Řekněte jim o své bolesti ramene, než začnou s úpravou, aby mohli podle toho naplánovat vaši léčbu ..
  • Chiropraktici jsou profesionálové, kteří se vyškolili, aby sladili kosterní systém. Nepokoušejte se provádět jakékoli chiropraktické protahování nebo úpravy doma bez řádného vedení a rad předem.
 3. Obrázek s názvem Crack Your Shoulder Krok 7

  3 Zarezervujte si masáž zad pro úlevu od bolestí svalů a kloubů. Pokud máte chronickou bolest horní části zad, najděte si ve svém okolí lázně, které nabízejí masáže měkkých tkání. Bylo prokázáno, že tyto masáže u některých pacientů na krátkou dobu zmírňují bolesti ramen. Nezapomeňte terapeutovi říci, ve kterém rameni vás bolí.
  • Většina renomovaných masážních terapeutů bude vyžadovat, abyste sdělili svou zdravotní historii, a mohou se vás zeptat na několik dalších otázek o tom, jaký druh léčby bolesti ramene jste absolvovali. Nezapomeňte zveřejnit všechny léky, které jste užili, nebo chirurgické zákroky, které jste museli použít k léčbě bolesti ramene.
 4. Obrázek s názvem Crack Your Shoulder Krok 8

  4 Navštivte lékaře, pokud si myslíte, že můžete mít vykloubil ti rameno . Vykloubení ramene je často bolestivé a obtížně se léčí doma. Pokud máte pocit, že rameno vyskočí ze zásuvky, vaše rameno se propadá nebo jste ztratili rozsah pohybu, jděte co nejdříve k lékaři. V mnoha případech budou moci okamžitě zasunout rameno zpět na místo.
  • Pokud jste si dříve vykloubili rameno, můžete být v budoucnu náchylnější k jeho vykloubení. Buďte opatrní při protahování, které zatahuje nebo namáhá váš ramenní kloub a svaly.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Varování

 • Nikdy nedovolte, aby vám nekvalifikovaná osoba praskla rameno. To může způsobit neočekávané zranění, které bolest časem zhoršuje.
reklama

Populární Problémy

Pokud nemáte kabel, zde je několik různých způsobů, jak můžete sledovat 2021 Daytona 500 online online zdarma.

Také Bopanna měla 5. den 2017 US Open zklamání.

Chcete se podívat na dnešní basketbalový zápas Kansas vs Západní Virginie? Není to v televizi, ale je snadné to sledovat online. Zde je vše, co potřebujete vědět.

Jak vypadat skvěle v teplákách. Pocení už není jen pro tělocvičnu. Každý den chodíte po škole a určitě uvidíte mnoho lidí, kteří je nosí-holky i kluky. Je tu jen jeden problém: tepláky nejsou vždy příliš ...

Váš průvodce streamováním Princezny a žáby online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a způsobu jejich přijetí.