Jak řezat vlnitý kov

Existuje několik způsobů, jak řezat vlnitý kov. Pomocí kotoučové pily provádějte dlouhé rovné řezy do silnějších plechů. Pokud se chcete zcela vyhnout elektrickému nářadí a pracujete s tenčím, pružnějším kovem nebo potřebujete zakřivené řezy, použijte pár nůžek. Úhlová bruska vám poskytne větší volnost při otáčení při delších řezech a lze ji použít s jakýmkoli druhem plechu. Ať už se rozhodnete jakkoli, ujistěte se, že provedete náležitá bezpečnostní opatření tím, že budete nosit rukavice a masku svářeče. Pracujte také v dobře větraném prostoru, protože výpary emitované vlnitým kovem jsou toxické.

Metoda 1 ze 3: Použití kotoučové pily

 1. Obrázek s názvem Řezaný vlnitý kov Krok 1

  1 Nasaďte si silné rukavice a svařovací masku. I když vás chránič čepele ochrání před většinou jisker, budete chtít používat rukavice a svářečskou masku pro nejvyšší úroveň ochrany. Pracujte v dobře větraném prostoru, nejlépe venku. Výpary pocházející z řezání vlnitého plechu mohou být nebezpečné.
 2. Obrázek s názvem Řezaný vlnitý kov Krok 2

  2 Umístěte svůj vlnitý kov na pracovní plochu. Můžete použít řezací stůl nebo sadu pilníků. Umístěte zvlněný kov na pracovní plochu tak, aby pilový kotouč nic nebránilo přímo pod vaší řezací linkou.
 3. Obrázek s názvem Řezaný vlnitý kov Krok 3

  3 Vyměňte pilový kotouč za jakýkoli kotouč určený pro kov. Odblokujte kryt kotouče a v případě potřeby čepel vyměňte. Chcete -li to provést, povolte šroub ve středu čepele klíčem a otočte jej. Sundejte přírubu a vytáhněte aktuální čepel, abyste ji odstranili. Zasuňte nový kotouč do štěrbiny pily a přidejte přírubu, než utáhnete šroub co nejpevněji.
  • Na boku pilového kotouče bude uvedeno, zda je váš kotouč určen k prořezávání kovu. Jakýkoli kotouč s nepřetržitými nebo ostrými zuby, který se používá k řezání kovů, bude fungovat.
  • Diamantový kotouč vám poskytne nejčistší výsledky, ale jsou dražší než standardní kotoučový kotouč.


 4. Obrázek s názvem Řezaný vlnitý kov Krok 4

  4 Podepřete zvlněný kov svou nedominantní rukou a začněte stříhat. Zatlačte základní desku pily na hranu, kde chcete začít řezat. Zpevněte kov působením tlaku na svou nedominantní ruku a držte jej nejméně 2 stopy (0,61 m) od pily. Stiskněte spoušť pily a opatrně proveďte počáteční řez do kovu.
  • Pokud vám není příjemné sundávat ruku z pily, můžete plech zvážit těžkým předmětem. Svorky opravdu nebudou fungovat, protože drážky v vlnitém plechu ztěžují udržení potřebného napětí.
 5. Obrázek s názvem Řezaný vlnitý kov Krok 5

  5 Veďte pilu pomalu kovem. Vaše kotoučová pila udělá většinu práce, protože bude vytažena dopředu z trakce z vašeho pilového kotouče. Veďte pilu pomalu kovem a nechte přebytečný kus, který naříznete, volně spadnout na podlahu.
  • Při řezání se vyhněte šikmé okružní pile. Drážky z vlnitého plechu usnadní řezání přímky, ale pokud se pokusíte otočit pilu, riskujete, že nad ní ztratíte kontrolu. Tato metoda je nejlepší pro řezání dlouhých přímek z vlnitého plechu.

  Varování: Dojde -li ke zpětnému rázu vaší kotoučové pily, uvolněte spoušť a nechte ji zastavit, než se pokusíte pokračovat v řezání.

  Tenisové boty adidas se špičkou
  reklama

Metoda 2 ze 3: Řezání nůžkami

 1. Obrázek s názvem Řezaný vlnitý kov Krok 6

  1 Najděte pár těžkých ostřelovačů, které fungují s kovem. Letecké nůžky, které jsou také známé jako složené nůžky nebo cínové nůžky, jsou určeny k řezání kovu a mají různé tvary a velikosti. Obvykle jsou barevně odlišeny podle toho, co se s nimi pokoušíte udělat. Žluté odstřelovače jsou navrženy tak, aby stříhaly v přímce, zatímco zelené stříhaly vlevo a červené stříhaly vpravo.

  Spropitné: Žluté odstřižky jsou navrženy speciálně pro přímé řezy. Zelené odstřižky můžete použít k řezání ve směru hodinových ručiček a červené k použití proti směru hodinových ručiček.

 2. Obrázek s názvem Řezaný vlnitý kov Krok 7

  2 Noste silné rukavice a položte kov na rovný povrch. Když stříháte odstřelovači, budete manipulovat s okrajem vlnitého plechu, takže musíte mít silný pár stavebních rukavic, abyste se ujistili, že se nepořezáte. Jakmile si nasadíte rukavice, položte kov na rovný a stabilní povrch.
 3. Obrázek s názvem Řezaný vlnitý kov Krok 8

  3 Uchopte kovovou stranu za bok a přilepte ji k okraji. Použijte svou nedominantní ruku k boku kovu. Díky tomu ho nejen podepřete, aby udržel na místě, ale budete ho moci při řezání vytáhnout. Držte nůžky volně v ruce a umístěte obě čepele kolem okraje, který chcete oříznout.
 4. Obrázek s názvem Řezaný vlnitý kov Krok 9

  4 Opakovaným stisknutím a uvolněním útržků prořízněte kov. Zatlačte na držadla odstřelovačů, abyste provedli řez do vlnitého plechu. Před opakováním postupu uvolněte držadla a uvolněte je a posuňte trochu dopředu. Při řezání zvedněte přebytečnou část kovu nahoru svou nedominantní rukou, abyste vytvořili prostor pro vaši dominantní ruku, aby mohla pokračovat v řezání.
  • Pokud to děláte správně, budete mít pocit, že stříháte nůžkami!
  • Dávejte pozor, aby vám nespadla část, kterou držíte v nedominantní ruce, jinak riskujete ztrátu kontroly nad stříháním nebo pořezání paže o hranu.
  • Tato metoda funguje nejlépe pro řezání menších částí plechu nebo řezání pod úhlem.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Pomocí úhlové brusky

 1. Obrázek s názvem Řezaný vlnitý kov Krok 10

  1 K vašemu připevněte souvislý diamantový kotouč úhlová bruska . Povolte matici na úhlové brusce a vyjměte ji. Nasuňte libovolný souvislý diamantový kotouč na horní část úhlové brusky a utáhněte matici příruby. Zajistěte jej na místě pomocí aretace vřetena otočením zcela doprava, dokud se dále nedostane.

  Spropitné: Pokud chcete, můžete použít standardní souvislé kolo, ale vlnitý kov to opotřebuje. Diamantový kotouč si zachová svůj tvar a ostrost při práci s vlnitým kovem.

 2. Obrázek s názvem Řezaný vlnitý kov Krok 11

  2 Nastavte řez, který řezáte přes okraj pracovní plochy. Položte vlnitý kov naplocho na pracovní plochu nebo pily. Pokud je to těžší plech, nemusíte si dělat starosti s jeho vážením. Pokud je to tenčí vlnitý kov, zvažte jej těžkým předmětem. Stohování několika listů vlnitého plechu na vrchol by také mohlo fungovat.
 3. Obrázek s názvem Řezaný vlnitý kov Krok 12

  3 Utáhněte ostří brusky a položte obě ruce na horní část úhlové brusky. Zkontrolujte kotouč své úhlové brusky, abyste se ujistili, že je těsný, zatažením za okraj kotouče, abyste zjistili, zda se pohybuje. Pokud praskne, zajistěte disk na místě pomocí tlačítka pro zajištění vřetena nahoře. Poté utáhněte matici ve středu disku klíčem, než povolíte aretaci vřetena. Položte obě ruce na dvě držadla na horní části mlýnku.
  • Před utažením kotouče se ujistěte, že je bruska vypnutá.
  • Nikdy neodstraňujte ochranný kryt z úhlové brusky.
  • Když používáte úhlovou brusku, nikdy nesundávejte obě ruce.
 4. Obrázek s názvem Řezaný vlnitý kov, krok 13

  4 Nasaďte si rukavice a svářečskou kuklu. Hrany vlnitého plechu budou nejen ostré a zubaté, ale z úhlové brusky budou jiskřit. Před broušením vlnitého plechu noste silné rukavice a ochrannou přilbu.
  • Noste také dlouhé rukávy a kalhoty, abyste získali další vrstvu ochrany před jiskrami, které vypadnou z vaší brusky.
 5. Obrázek s názvem Řezaný vlnitý kov Krok 14

  5 Držte úhlovou brusku v úhlu 45 stupňů směrem ke svému kovu a zapněte ji. Odklopte pojistku a zapněte úhlovou brusku. Počkejte, až dosáhne plného výkonu, a poté jej přitiskněte k oblasti, kde chcete zahájit řez. Není třeba vyvíjet velký tlak. Tření generované čepelí úhlové brusky ji mírně vytáhne dopředu.
 6. Obrázek s názvem Řezaný vlnitý kov, krok 15

  6 Pomalu zatlačte mlýnek na dráhu, kterou řežete. Pohybujte se opatrně a pomalu a držte obě ruce na držadlech úhlové brusky. Veďte úhlovou brusku shora a při řezání ji zatlačte dolů pod úhlem 45 stupňů. Zatlačte brusku až na konec kovu a nechte přebytečný kus kovu volně spadnout na podlahu.
  • Při řezání s úhlovou bruskou máte větší kontrolu, takže ji můžete použít k provádění volných a kulatých řezů pomalým otáčením brusky při otáčení.
  • Použití úhlové brusky má další výhodu v tom, že zanechává hladký okraj, protože strana vaší brusky je navržena tak, aby řezala i materiály.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Věci, které budete potřebovat

Použití kotoučové pily

 • Rukavice
 • Svařovací maska
 • Kotoučová pila
 • Pilový kotouč na kov

Řezání nůžkami

 • Těžké rukavice
 • Stříhá

Pomocí úhlové brusky

 • Nepřetržitý diamantový kotouč
 • Úhlová bruska
 • Bezpečnostní stráž
 • Svařovací helma
 • Rukavice

Populární Problémy

Vlhkost ve vašem suterénu je problém z mnoha důvodů. Vlhký sklep páchne a je nepříjemný, ale je také náchylný k růstu plísní a hub, které mohou způsobit zdravotní problémy. Vlhké sklepy mají také větší pravděpodobnost problémů s ...

Zabalit tašku do posilovny může být náročné, zvláště pro dívky. Zatímco chlapci potřebují jen převlékání a deodorant, dívkám může stačit více. Tento článek vám ukáže, jak si zabalit tašku do posilovny. Pořiďte si tašku do posilovny, která je pro vás to pravé. Ujistěte se, že se vám líbí ...

Pivní bong neboli nálevka na pivo je plastové zařízení sloužící k rychlé konzumaci piva nebo jiného nápoje. Jsou snadno použitelné a můžete si je snadno vyrobit sami. Potřebujete trychtýř, délku plastové trubky, kulový ventil a několik konektorů ...

Premiéra 9. série „Undercover Boss“ má premiéru ve středu 8. ledna. Zde jsou informace o tom, jak můžete novou sezónu sledovat online.

Jak se dívat na muže „Bakalář“, jak muži říkají všem bez kabelu.

Jak si vyrobit vlastní kávové sáčky. Mnoho lidí má rádo pohodlí nových porcelových kávových sáčků Folgers. Jsou skvělé, když chcete jen jeden šálek a dají se vzít do práce nebo použít při kempování. Bohužel...