Jak se vypořádat s nervozitou

Pocit nervozity je naprosto normální. Ve skutečnosti každý čas od času zažije nervózní nervozitu, jen se to naučí dobře skrývat. Ať už se chystáte na velkou událost nebo řešíte překvapivou situaci, existuje několik věcí, které můžete udělat, abyste zvládli nervy a nedostali se jim z rukou.Metoda 1 ze 3: Příprava na nervovou situaci

 1. 1 Posuďte své nervy. Abyste věděli, co dělat, abyste si nejlépe pomohli nervy, zhodnoťte své příznaky. Tímto způsobem se můžete soustředit na způsoby, jak se uklidnit, které vám nejlépe vyhovují. Mezi běžné příznaky patří:
  • Pocení
  • Suchá ústa
  • Třes/třes
  • Motýli
  • Obtížné soustředění
  • Koktavý/roztřesený hlas
  • Rychlý srdeční tep
  • Závrať
  • Mělké dýchání
  • Kousání nehtů/ fidlení
  • Obranná řeč těla (jako zkřížení rukou a nohou)
 2. 2 Zkoušejte předem. Stejně jako všechno ostatní zlepšujeme naši sebedůvěru a schopnosti dalším cvičením. Zkuste si představit, jaké to bude pozdravit cokoli, z čeho jste nervózní. Podívejte se, jak úspěšně a sebevědomě plníte své cíle pro tuto situaci. Nepokoušejte se všechno naplánovat na odpaliště (jinak se toho nakonec budete držet). Přestože nervozita nikdy nezmizí úplně, doba nervozity v průběhu celé události se zkušenostmi rychle snižuje.
 3. 3 Dýchat. Zkuste se naučit nějaké techniky zhluboka a uvolněně se nadechnout. Tyto techniky vám poslouží při přípravě okamžiku a lze je dokonce provést ve chvílích velké nervozity. Ať už máte tendenci používat mělké dechy, monitorované dechy nebo dýchat příliš rychle, hluboké dýchání vám pomůže dýchat efektivněji. Vaše tělo tak bude přijímat více toho, co potřebuje, aby zvládlo okamžik velkého výdeje energie. Uvolněné dýchání také uvolní váš vysoce stimulovaný autonomní nervový systém.
 4. 4 Proměňte nervózní myšlenky v afirmace. Nervozita je jen naše pumpování adrenalinu-produkce energie. Takže když jsme nervózní, naše mysl je zaneprázdněna mnoha nápady, které odpovídají stresující intenzitě našich pocitů: „Nemůžu to udělat.“ nebo 'Nejsem dost dobrý.' I když možná nebudete schopni zastavit závodní myšlenky, můžete je nahradit afirmacemi. Afirmace jsou pozitivní popisy vašich schopností napsané v první osobě. Níže jsou uvedeny příklady afirmativních prohlášení, která mohou přehlušit negativní myšlenky a propíchnout jejich víru:
  • 'Jsem nejlepší kandidát na tuto práci.'
  • 'Jsem perfektně způsobilý k tomu, abych tento výkon podal, a udělám to.'
  • 'To zvládnu.'
  • 'Chtějí, abych v tomto testu uspěl, a já budu.'
 5. 5 Použijte vizualizační techniky. Představte si, že jste nervózní z toho, že tento úkol nejen úspěšně zvládnete, ale že jej zvládnete s největším úspěchem, jaký si lze představit. Cítíte se cílevědomě a sebevědomě a soustředíte se na malé detaily toho, co se děje kolem vás. Projděte celý úspěšný sled událostí a vžijte se do pocitu úspěchu, který jím prochází.Tato technikaje často používán sportovci a osvědčil se při zvyšování důvěry v herní čas.
  • Pokud jste například nervóznímluvit do zamilovanosti, představte si sami sebe alegrační, poutavá konverzace, při které se všichni smějí a vaše zamilovanost se na vás dívá úplně novým způsobem.
 6. 6 Přijměte sebe a svou úroveň dovedností. Abyste se mohli soustředit na to, co děláte, než na sebevědomí, musíte přijmout úroveň svých dovedností. Ne každý je ve všem dokonalý, a pokud pro vás děláte něco obtížného, ​​přijměte to a nesuďte se na úrovni, na které prostě nejste.
  • Určete, co se očekává a co je bonus. Možná máte vyšší očekávání, než je skutečně požadováno. Možná, že vše, co potřebujete, je C v tomto testu pro úspěšné zvládnutí geometrie-A by bylo samozřejmě ještě lepší, ale vy všichni potřeba je C!
  • Pokud například mluvení na veřejnosti není vaší silnou stránkou, neodsuzujte se přísně za příležitostnou chybu nebo ztrátu místa. Realistická očekávání založená na úrovni dovedností také usnadňuje upustit od úsudku vůči sobě, který nervy běžně způsobují.
  • Nevyrazte s přehnanými očekáváními. Ve svém prvním turnaji v bojových uměních si pravděpodobně nepřivezete domů trofej. Pokud na sebe budete vyvíjet tlak, bude vás to jen více znepokojovat. Místo toho bude mít cíl dokončit svůj první zápas pravděpodobně realističtější.
  • Přijetí úrovně vašich dovedností znamená upřímně čelit svým silným a slabým stránkám, abyste si mohli vytvořit zvládnutelná očekávání. Další informace o kultivaci sebepřijetí tady .
 7. 7 Přijměte svoji nervozitu. Může se zdát kontrututivní přijmout a přivítat nervozitu ... koneckonců se o to snažíte ne cítit nervózní! Ale snaha potlačit přirozené pocity má způsob, jak je zhoršit.
  • Nechte se cítit neklidně, ale uvědomte si, že to, že se cítíte neklidně, neznamená, že nemůžete něco udělat.
  • Přijměte, že se budete v dané situaci cítit nervózní jako přirozený stav ... stejně jako byste se v dané situaci cítili šťastní, smutní nebo rozzlobení. Místo toho, abyste utíkali z pocitu, jednoduše dovolte, aby byl přítomen, ale nepřemohl vás.
  • Být nervózní ukazuje, že vás to zajímá. A pokud vás to zajímá, je pravděpodobnější, že v něčem uspějete, než někdo, kdo to nedělá.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Správa nervů na místě

 1. 1 Začněte silně. Buďte mimořádně připraveni s jasným a silným výchozím bodem, abyste získali podporu, která vás po zbytek času udrží vpřed. Pokud například vedete pohovor kvůli zaměstnání, přijďte s přátelským slovem ocenit některý aspekt společnosti.
 2. 2 Posuňte pozornost od sebe k obsahu. Lidé, kteří jsou náchylní k nervozitě, obvykle přemýšlejí více o sobě, než o čemkoli, o co se snaží. Nervozita se může zdvojnásobit, když vidíte příčinu nervů (rozhovor, test) jako přílišnou reflexi vás a vašich potenciál. Zkuste své myšlenky o tom, jak vystupujete a co si o vás ostatní myslí, nahradit zkouškami skutečné šťávy z toho, co děláte. Možná je to materiál, který bude na zkoušce, nebo řádky z hudebního díla, které zahrajete.
 3. 3 Dávej na sebe pozor. Mimika, gesta a intonace jsou známkami toho, zda se cítíme nervózní nebo ne. Když si všimnete těchto podrobností o tom, jak se prezentujete, můžete si vytvořit vzdálenost potřebnou k přizpůsobení polohám a gestům, která projevují větší jistotu. Změnou těchto částí svého vzhledu se učíte „chovat se, jako by“ nejste nervózní. Když se vaše tělo změní, vaše mysl přirozeně následuje.
  • Nervózní řeč těla, kterou byste chtěli změnit, zahrnuje vrtění, hrbení, obranné držení těla, malý až žádný oční kontakt a tření obličeje a krku.
 4. 4 Nepospíchej. Řítit se čímkoli, co vás znervózňuje, bude pro ostatní jen matoucí a ukázat, jak jste nervózní. Pokud situace zahrnuje potřebu mluvit (a obvykle to tak je), nezapomeňte mluvit pomalu a pomalu. Zpomalení řeči vám umožní být srozumitelnější a mírné snížení hlasu sníží pravděpodobnost vypuštění nervového skřípání nebo vokálního trhání.
 5. 5 Udržujte situaci v perspektivě. Nezapomeňte nepotit malé věci. Většina z toho, čeho se obáváme, se nikdy nestane a ty, které dělají, jsou jen zřídka tak špatné, jak očekáváme. Pokuste se soustředit na velké schéma věcí-ať už bude nebo nebude záležet na jakémkoli skluzu nebo mumlání, a to i hned příští rok.
  • Pokud jste například nervózní z toho, že musíte předvádět prezentaci před publikem, připomeňte si, že nesprávná výslovnost nebo používání cue karet bude do konce prezentace stěží zapamatovatelné. A co víc, i když je prezentace flop, jedna prezentace neurčuje vaši vlastní hodnotu-je to jen jedna instance.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Provádění dlouhodobých změn

 1. 1 Dovolte si opravdu cítit nervy. Pokud se cítíte často nervózní, zkuste zpomalit a nechat své nervy cítit úplně bez boje. Nedávejte tomu časový limit-místo toho nechte nervovým pocitům volnou ruku, ať už trvají jakkoli. Asi minutu se budete cítit hrozně a pak vám nervy ustoupí. Toto je důležité cvičení, jak se naučit, že nervy nejsou dlouhodobé hrozby (jak je často vnímáme).
 2. 2 Odnaučte se nervovým návykům. Když sedíte, vrtíte se nebo si vždy odrážíte nohu? Zkuste si všimnout nebo někoho požádat, aby poukázal na vaše nervózní chování a řeč těla. Můžete přestat s tímto chováním, pokud tak učiníte úmyslně, budete sledovat a měnit chování, jak se to stane, nebo tím, že si za to uděláte menší tresty, jako když si na zápěstí nacvaknete gumičku. Tím se uklidní nervozita způsobená tímto chováním a změní se způsob, jakým na vás lidé reagují. Obě tyto opravy vám v dlouhodobém horizontu zvednou sebevědomí.
 3. 3 Pusťte svůj perfekcionismus. Nervozita často souvisí se zvětšováním našich nedokonalostí, ignorováním všeho, co děláme dobře, a přísným posuzováním vlastních chyb. I když děláte chyby, buďte v klidu s vědomím, že každý dělá chyby. A co víc, nic není působivější než se s grácií zotavit a jít dál.
 4. 4 Jít běhat. Udržování aktivního životního stylu je pro zdravé tělo i mysl zásadní. Jogging nebo jakákoli jiná aerobní aktivita pomůže spálit adrenalin a nervové příznaky, které produkuje. Pravidelné cvičení vás uklidní ze dne na den, sníží stres a napětí a zvýší energii. Můžete to považovat za preventivní opatření pro zvládnutí momentů velkého stresu.
 5. 5 Upravte svůj plán spánku. I při narušení nervů se snažte spát 7 nebo 8 hodin za noc. Sloučený nedostatek spánku, únava, ohrožuje vaši schopnost zvládat stresové situace a můžete se cítit náladově a neschopně se soustředit. Stejně jako je důležité se dobře vyspat před situací, ze které jste nervózní, dobrý spánek celkově snižuje úzkost.
 6. 6 Naučte se relaxační cvičení. Místo toho, abyste se snažili relaxovat sledováním televize nebo procházením internetu, zkuste hlubokou relaxační praxi, která má fyzický účinek na mysl. Například hluboké dýchání uvolňuje hlavní nerv, který probíhá z bránice do mozku, a posílá zprávu celému tělu, aby se uvolnila. Tato cvičení jsou velmi nápomocná při přípravě na obzvláště nervy drásající situace. Níže jsou oblíbené metody pro udržení uvolněného životního stylu:
  • Meditace mantry
  • Hluboké dýchání
  • Progresivní svalová relaxace
  • Jóga
 7. 7 Začněte si psát deník. Když se váš mozek bojí, že si něco nepamatuje, zkouší to znovu a znovu. Vaše mysl může způsobit nervózní myšlenky tím, že se soustředíte na starosti nebo strach více, než je nutné. Zapisováním svých myšlenek, zejména těch, které se opakují, se zbavujete odpovědnosti za jejich udržování v paměti. Deník může fungovat jako váš odpadkový koš pro myšlenky, o kterých se rozhodnete, že je nechcete mít neustále u sebe, například sebeporážející víry a úsudky.
 8. 8 Spojte se s ostatními. Mít silný podpůrný systém, který neváháte použít, může udělat více, než vás jen odvést od nervozity. Když budete mluvit o tom, jak se cítíte, možná zjistíte, že lidé nemohou poznat, že jste nervózní tak, jak si to představujete. Také může být užitečné si pamatovat, že ostatní mají nervy sami. To znamená, že rozumně očekávají, že do hry vstoupí nervy, zvláště v situacích, které považujeme za cenné a hodné naší oddané pozornosti. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak se mám vypořádat s úzkostí mluvení?Alexandra Janelli
  Certifikovaná trenérka hypnoterapie, vedení úzkosti a stresu Alexandra Janelli je certifikovaná hypnoterapeutka, trenérka řešení úzkosti a stresu a majitelka a zakladatelka Modrn Sanctuary, holistického zařízení pro zdraví a pohodu v New Yorku, New York. S více než 10 lety zkušeností se Alexandra specializuje na pomoc klientům při překonávání jejich zátarasů k dosažení jejich cílů využitím jejího hypnoterapeutického přístupu. Alexandra je držitelkou titulu BS v oboru biologie ochrany a krajinné ekologie na univerzitě v Miami. Vystudovala Institut motivace hypnózy s absolventským diplomem Advanced Training v oboru hypnoterapie a analýzy rukopisu. Alexandra je také certifikovanou trenérkou života z programu iPEC Coach Training Program. Spolupracovala s herci nominovanými na Oscara, světově proslulými fotografy, zpěváky, vedoucími pracovníky na nejvyšší úrovni a profesionály v mnoha odvětvích podnikání. Alexandra byla uvedena na MTV, Elle Magazine, Oprah Magazine, Men's Fitness, Swell City Guide, Dossier Journal, The New Yorker a Time Out Chicago.Alexandra JanelliCertifikovaná hypnotherapistka a trenérka pro zvládání úzkosti a stresu Odborná odpověď Vystavujte se stále více tomu, co vás znepokojuje, takže je méně pravděpodobné, že vás to ovlivní.
 • Otázka Jsem nervózní ukázat lidem film, který jsem natočil. Co bych měl dělat? Zhluboka se nadechněte a buďte hrdí na svou práci. Nejprve ukažte svým nejbližším přátelům zpětnou vazbu.
 • Otázka Při plavání jsem nervózní. Jak mohu přestat být nervózní? Je přirozené být nervózní před soutěží. Musíte si připomenout, že jste se tvrdě připravili a trénovali a zhluboka se nadechli, než na vás přijde řada. Vizualizujte si také vítězství v závodě předchozí noci.
 • Otázka Při badmintonových zápasech jsem obvykle nervózní. Jak to mohu překonat? Heather Kenyon-Haff Nejlepší respondér Použijte vizualizaci a potvrzení. Řekněte si například pozitivní věci, jako například „Jsem z tohoto zápasu tak nadšený. Odložil jsem to. Můj trenér mi věří. ' Vizualizujte si také, jak se vám daří. Nervozita se zvyšuje, když si představíte všechny ty špatné věci, které se mohou stát, a jakoukoli úzkost, kterou v tuto chvíli máte. Pozitivní obraznost a sebepovídání to snižují.
 • Otázka Jak si přestanu dělat starosti s „co kdyby“? Jen přemýšlejte a přijměte všechny možné výsledky. Pokuste se mít neutrální mysl na cokoli, co by se mohlo stát. Zjistěte, jakému výsledku dáváte přednost, ale nesoustřeďte se na to. Pokud se stane něco neočekávaného nebo negativního, přijměte to a jděte dál.
 • Otázka Jsem vždy nervózní kolem určité osoby a nakonec se chovám opravdu trapně. Jak se mohu uvolnit? Představte si, že mluvíte s dobrým přítelem. Doufejme, že časem tento nepříjemný pocit zmizí.
 • Otázka Chystám se udělat pravopisnou včelu a budu umístěn na místo. Co mám dělat? Jen se pomalu a zhluboka nadechněte, abyste zůstali v klidu, a buďte sebevědomí. Pamatujte, že všichni ostatní jsou stejně nervózní jako vy. Můžete se připravit trochu dopředu pomocí kartiček atd. (Podívejte se naJak studovat pro pravopisnou včelu), ale nakonec nezbývá než se snažit.
 • Otázka Jak se mám vypořádat s tím, že jsem z testu nervózní, přestože jsem studoval? Jen mějte na paměti, že jste se kvůli tomu usilovně učili a že uděláte maximum. To je všechno o co jde.
 • Otázka Jak mohu ovládat nervozitu a nedýchat? Osm sekund se nadechněte, na osm sekund zadržte dech a poté znovu na osm sekund vydechněte. To pomáhá uklidnit tělo a brát věci pomalejším, uvolněnějším tempem. Pokud nemůžete dýchat osm, zkuste to na šest sekund.
 • Otázka Jak mohu konverzovat se svou zamilovaností, když jsem nervózní? Wikihow_audpod Musíte si pamatovat, že se chováte, jako byste mluvili s pravidelným přítelem. Budete nervóznější, pokud budete neustále myslet na zamilovanost, kterou do této osoby máte. Nestyďte se, ale ani příliš koketujte. Ukažte jim svou dobrou osobnost, své konverzační schopnosti atd.

Populární Problémy

Jak mluvit se svým manželem o potratu. Šok a bolest potratu mohou být zničující. Emocionální bolest se často hojí déle než fyzická. Když mluvíte o potratu, pamatujte, že je v pořádku truchlit ...

Sestava: (2) Stefanos Tsitsipas vs (3) Alexander ZverevMantel hodiny byly populární v 18., 19. a počátku 20. století a mnoho lidí zdědilo tyto staré chiméry nebo je koupilo od obchodníků se starožitnostmi. Pokud jste jedním z těchto lidí, musíte vědět, jak jim nastavit čas nebo jak ...

Wimbledon 2014: Je to konec cesty pro Serenu Williamsovou? 25. nasazená Alize Cornet ukázala špičkové nasazené Sereně Williamsové dveře ve třetím kole letošního Wimbledonu.

„Kingdom of Silence“, nový dokument Showtime o Jamalu Khashoggim, má premiéru v pátek večer. Zde je návod, jak sledovat streamování filmu online.