Jak udělat vzdušný kolečko

Letecký převozník nebo bezruké kolo je pohyb gymnastiky na úrovni odborníků, jehož zvládnutí vyžaduje praxi a trpělivost. Začněte svůj trénink tím, že se zcela pohodlně dostanete k běžným kolům a jednoručním kolečkům. Když se cítíte sebevědomě, přejděte k anténám pomocí kopacího pohybu nohou, abyste získali hybnost, kterou potřebujete k tomu, abyste se pohybovali. Bude potřeba praxe, než se v tom zorientujete, ale brzy budete moci své přátele ohromit svým novým trikem, na jehož dosažení jste tak tvrdě pracovali!Metoda 1 ze 2: Provádění vzdušného kolečka

 1. 1 Postavte se nohama na šířku ramen. Před spuštěním antény najděte rovnováhu tím, že stojíte s nohama od sebe a rukama po stranách. Nalezení rovnováhy vám pomůže provést anténu přesněji.
  • Nedělejte vzduchová kola na tvrdém povrchu. Vždy je provádějte buď venku na trávě, nebo uvnitř na gymnastických podložkách.
  • Použijte pozorovatele, který vás může chytit, pokud spadnete.
  • Nepokoušejte se o vzdušný hnací kolo, pokud již nejste zběhlí v běžných a jednoručních hnacích kolech, stejně jako v jiných pohybech pokročilé gymnastiky. Pokud půjdete do vzduchových kol bez předchozích zkušeností s gymnastikou, vystavujete se vysokému riziku zranění.
 2. 2 Proveďte několik běžících kroků. Běh před anténou vám poskytne větší rychlost a hybnost, což usnadní provedení triku bez použití rukou. Ujistěte se, že jsou vaše kroky rovnoměrné a kontrolované.
  • Jakmile zvládnete anténu, budete to moci zvládnout, aniž byste nejprve běželi. Běh vám může usnadnit získání potřebné hybnosti, když se začínáte učit.
 3. 3 Zvedněte startovací nohu. Poté, co jste udělali několik kroků, zvedněte spouštěcí nohu nebo nohu, ze které chcete vypustit anténu, aby byla rovnoběžná s hrudníkem. Při zvedání spouštěcí nohy proveďte malý skok zadní nohou. Ruce držte dál od těla, natažené do strany a zarovnané s rameny.
  • Pokud právě začínáte, měla by být vaše odpalovací noha vaší dominantní nohou, která je obecně silnější.
  • Berte to jako navíjecí krok, který vám pomůže vytvořit hybnost, kterou potřebujete pro anténu.
 4. 4 Zasaďte startovací nohu. Poté, co skočíte zadní nohou, zasuňte spouštěcí nohu do země. Koleno spouštěcí nohy mějte pokrčené a ruce sklopte dolů tak, aby byly stále venku, ale byly v úrovni pasu.
 5. 5 Vykopněte zadní nohu. S vysazenou přední nohou začněte zadní nohou. Váš trup by nyní měl být vodorovně k zemi, přední noha by měla být kolmo k zemi a druhá noha by se měla houpat za vámi.
  • Pomocí spodní části nohy získáte potřebnou výšku. Vytlačte se nohama ze země. Pamatujte, že to není jako normální kolo, kde sáhnete dolů. Místo toho jděte do výšky, aby vás provedl anténou.
 6. 6 Přehoďte obě nohy přes hlavu. Pokračujte v šlehání zadní nohou a poté spusťte přední nohu tak, aby obě nohy byly nad hlavou. Držte ruce v pěst, pokud vás láká natáhnout ruku a chytit se země.
  • Pokud máte pocit, že spadnete na hlavu, dejte ruce dolů. Je lepší být v bezpečí, než riskovat zranění.
  • Zkuste zkroutit trup tak, aby směřoval ve směru jízdy, s rukama kolmo od trupu.
  • Při procházení anténou se dívejte stále dopředu.
 7. 7 Přistát na první noze a zasadit svou startovací nohu. Pro dokončení antény kývněte nohou mezi natažené paže a položte ji na zem. Pokud se vaše noha kývá dolů a vaše paže jsou v cestě, pohybujte pažemi, abyste se na přistání nekopali.
  • Spouštěcí nohou se dotkněte dolů přibližně na vzdálenost nohy od vaší přistávací nohy.
  • V případě potřeby se narovnejte a použijte ruce k obnovení rovnováhy. Právě jste dokončili anténu!
 8. 8 Když právě začínáte, použijte spotter. Když se teprve učíte, jak dělat vzduchový kolečko, vždy cvičte s někým, kdo vás uvidí. Nechte pozorovatele stát za vámi a na straně ve směru, kterým budete dělat kolo.
  • Pozorovatel vám může pomoci tím, že vám při provádění antény položí pravou ruku na levý bok, a po dokončení vás chytí položením levé ruky na pravý bok, abyste neztratili rovnováhu.
  • Pozorovatel vás také může chytit, pokud nemůžete dokončit anténu a převrhnout se.
 9. 9 Procvičujte anténu ze stacionární výchozí polohy. Když se teprve začínáte učit dělat antény, je snazší získat potřebnou hybnost provedením několika běžeckých kroků. Jakmile se dostanete do práce s anténami, přerušte běh a prodlužte si tempo pomocí zadních nohou a výbušného vzletu. reklama

Metoda 2 ze 2: Vybudování na Aerial Cartwheel

 1. 1 Procvičte si práci s běžnými kolečky. Nepřeskočte cvičení pravidelných kol a přejděte rovnou k anténám. Vědět jak Udělejte kolečko bez námahy posílí váš pocit rovnováhy a koordinace, což je při vašem tréninku zásadní. Cvičte dál, dokud nebudete mít pocit, že byste ve spánku mohli dělat kolečko!
  • Běžné kolečko je základem vzdušného kola, a pokud se při tom necítíte 100% pohodlně, nebudete úspěšní v učení se vzdušného kola.
 2. 2 Udělejte jednoruční kolo. Poté, co zvládnete běžné kolo, se naučte, jakProveďte jednoruční kolečko. Jednoruční vozíkové kolo vás posune o krok blíže k vašemu cíli a naučí vás, jak rozproudit energii skrz kolo bez použití obou rukou.
  • Když cvičíte jednoruční kolečko, vypněte mezi pravou a levou rukou. To zabrání tomu, abyste se stali závislými na jedné z vašich rukou v senzaci.
 3. 3 Udělejte jednoruční kolo a zdržte položení ruky. Jakmile se budete cítit pohodlně s jednoručními kolečky, procvičte si to a počkejte do posledního možného okamžiku, abyste při překlápění položili ruku.
  • To vám zabrání používat ruku jako berlu, abyste si zvykli na pocit pohybu vzhůru nohama ve vzduchu, aniž by vás ruce podpíraly.
 4. 4 Pravidelně provádějte dynamické protahování. Dynamické úseky jsou nesmírně důležité, pokud se začínáte učit antény a další triky. Dynamické úseky se liší od běžných úseků, protože namísto protahování a držení pozice dynamické úseky vyžadují, abyste protáhli svaly sérií rychlých pohybů.
  • Protože dynamické úseky napodobují rychlé pohyby, kterými vaše tělo prochází při provádění antén nebo jiných triků, provádění těchto úseků před tréninkem minimalizuje šanci natáhnout sval nebo si ublížit.
  • Mezi příklady dynamických úseků patří zvedání nohou a kopy, zkroucení těla a boční ohyby.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak dlouho trvá naučit se anténu?Zeptejte se Berensona
  Instruktorka gymnastiky Tanya Berensonová je instruktorka gymnastiky a generální ředitelka gymnastické školy v Los Angeles. S více než 25letou zkušeností z profesionální gymnastiky působila Tanya také jako konzultantka USA Gymnastics, působila jako hlavní trenér USA World Maccabi Games, ředitel USA Mega gymnastika a poradce RAS. Je držitelkou titulu B.Ed. in Early Childhood Development z University of California, Los Angeles.Zeptejte se BerensonaOdborná odpověď instruktora gymnastiky To bude opravdu záviset na vaší úrovni sebevědomí a na tom, jak rychle se dokážete učit.
 • Otázka Jaký je váš největší tip na výrobu antény? Když běžíte dělat svou anténu, zůstaňte vzpřímeně. Pokud se nakloníte dolů, když se blížíte k anténě, pak příliš velkou výšku nedostanete. Skákejte tedy nahoru a dopředu, ne dolů a dopředu.
 • Otázka Jak si pamatuji, že nemám strach? Je přirozené, že se trochu bojíte převrátit se vzhůru nohama do vzduchu! Dobrým způsobem, jak utišit své obavy, je mít na paměti, že vždy můžete dát ruce dolů. Když odstraníte tlak z toho, že budete muset anténu provádět perfektně, a vědět, že máte vždy „záchrannou síť“, budete se cítit lépe.
 • Otázka Je možné, abych provedl vzdušnou převodovku, i když moje tělo není pružné? Ano, je to možné. Dokud dokážete silné a rychlé kolo, měli byste být schopni začít pracovat na své anténě.
 • Otázka Jak však zůstanu ve vzduchu? Pokud se pořádně rozběhnete a jdete dostatečně rychle, neměli byste si dělat starosti, jak jste vysoko, stejně dlouho si nebudete bít hlavu o zem. Zkuste to nejprve na kopci - hodně to pomáhá.
 • Otázka Jak mohu zabránit tomu, abych položil ruce na zem? Způsobů je mnoho. Vložte předmět do ruky, abyste byli méně v pokušení dotýkat se země, držte paže vzpřímeně, aby vaše ruce byly za boky a nedostaly se na podlahu před vaše chodidla, nebo zkroťte ruce v pěst a ohněte lokty s pěstmi opřenými těsně pod žebry.
 • Otázka Jak se rychle učíte? Nejlepší způsob, jak se rychle naučit, je cvičit tolik a tak často, jak můžete. Jen na sebe příliš netlačte a dělejte něco, co vám není příjemné, protože byste se mohli zranit.
 • Otázka Potřebuji zkušenosti s dělením? Ne, zkušenosti s rozděleními nejsou nutné, ale určitě by pomohly usnadnit učení vašeho kola.
 • Otázka Jak udržím nohy napnuté, když dělám arial Pamatujte, že vaše nohy vám dávají impuls, když děláte anténu. Vytvořte tuto hybnost šlehnutím nohou. Energie, kterou generujete nohama, by vám měla pomoci udržet je rovné místo toho, abyste je kroutily, což vás zpomalí.
 • Otázka Jak se dostanu opravdu vysoko, abych neublížil přistání? Proveďte několik běžících kroků. Sejděte z kopce, pokud ho máte. Zkuste trampolínu, abyste se dostali výš. Trénujte více a brzy se dostanete do vzduchu výše.

Populární Problémy

Jak podávat medem pečenou šunku. Honey Baked Ham je jedinečné předřezané a předvařené maso prodávané společností The Honey Baked Ham Company, která prodává různé druhy masa a předkrmů. Medová pečená šunka, známá svou sladkou křupavou polevou, se nejlépe podává na pokoj ...

Zde je vše, co potřebujete vědět o zítřejších zápasech.Váš průvodce online streamováním společnosti Monsters, Inc. - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a způsobu jejich přijetí.

Zde je vše, co potřebujete vědět, abyste mohli sledovat živý přenos Usman vs Covington a všechny zápasy UFC 245 PPV online bez kabelu.